"

Splenda

" araması için 26 sonuç listeleniyor
SplendaSugar Alternative 100 Tablet
39,90 TL
29,90 TL
Sepete Git
SplendaTatlandırıcı 100 Tablet
(1)
23,70 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Splenda

Splenda Nedir?

Splenda, sofra şekerine alternatif olarak sukralozdan imal edilen, aspartam ve sakarin içermeyen yüksek kaliteli bir tatlandırıcıdır. Düşük kalorili içeriği ile şekere karşı mükemmel bir alternatif oluşturur. İçeceklerin yanında tatlı, hamur işi ve yiyeceklerle birlikte de kullanılabilen Splenda tatlandırıcı, şekere benzer bir yapıya ve tada sahip olsa da doğal değildir. Sukraloz, şekeri belli aşamalardan geçirerek kalorisiz ve karbonhidrat içermeyen bir tatlandırıcıya dönüştürerek elde edilir. Bütün bu dönüşüm sürecinin sonunda ortaya tadı şekerle bire bir aynı olan çok dengeli bir tatlandırıcı ortaya çıkar. Avrupa Birliği ve Birleşik Krallığın yanında dünya genelinde yer alan çok sayıda kurum tarafından değerlendirilen Splenda, en kapsamlı şekilde test edilmiş ve onaylanmıştır.

Splenda Tarihi

İlk olarak Birleşik Krallık’ta keşfedilen sukralozdan üretilen Splenda, Londra Üniversitesi’nde çalışmalarını sürdüren Tate & Lyle şeker şirketinden araştırmacılar tarafından bulunmuştur. Sukralozun tatlı olduğunu ve hiç kalori içermediğini tespit ederek düşük kalorili tatlandırıcıların aksine, bu maddenin tatlı ve hamur işlerinde şekere benzer şekilde kullanılabildiği keşfedilmiştir. Daha sonra bu maddeyi kalori alımlarını azaltmak ve dengeli beslenmek isteyen insanlara ulaştırmak ve güvenli olduğunu kanıtlamak için tüm araştırmalar bir araya getirilerek tanıtılmaya başlanmıştır. İngilizcede olağanüstü anlamına gelen splendid kelimesinden türetilerek adlandırılan Splenda, Birleşik Krallık ve Avrupa'da 2002 yılında kullanım için onay almıştır.

Splenda Ürün Çeşitleri

Granül, tablet ve sıvı olarak üç çeşidi bulunan Splenda tatlandırıcı, vücut tarafından enerji için metabolize edilmediği için şeker veya karbonhidrat olarak algılanmaz, bu nedenle kalorisiz bir yapıya sahiptir. Granül olarak üretilen çeşidi, tatlı ve hamur işi hazırlamak için de idealdir. Granül ürününün içerisinde yer alan ölçülü kaşık tam olarak bir kaşık şeker tadını verir, ancak ondan on kat daha hafiftir. Bu nedenle kullanırken belirtilen şeker miktarının onda biri kullanılması tavsiye edilir. Tablet çeşidi ise bir çay kaşığı şekerle aynı tada sahiptir. Kolay eriyen bir yapıya sahip olan Splenda tabletler, sıcak veya soğuk tüm içecekleriniz için uygundur. 100’lük ve 300’lük tablete sahip ürün portföyünün yanında uzun süre kullanabileceğiniz Splenda 500’lük tablet ile birlikte tatlı ve kalorisiz kahve veya çay keyfi yapabilirsiniz.

Splenda Zero Sıvı Tatlandırıcı

Evde veya hareket halinde oldukça pratik bir kullanım deneyimi sunan Splenda Zero Sıvı Tatlandırıcı, sıcak ve soğuk içeceklerinizin yanı sıra yiyeceklerinize de mükemmel bir uyum sağlayan yapıya sahiptir. Şekerle bire bir aynı olan çok dengeleyici sıvı formu, mükemmel bir alternatif olarak yer alır. Bir damla porsiyon miktarı, bir çay kaşığı şeker ile eşit tat oranına sahiptir. Hacim kazandırma, yumuşatma ve esmerleşme gibi işlemler için şekere ihtiyaç duyan bazı tariflerin dışında pişirilen gıdaların tatlandırılmasında kullanılabilir. Özellikle sos yapımında smoothielerde ve salata sosları gibi şekerin temel görevinin sadece tat vermek olduğu yiyecek ve içecekleri hazırlamak için kullanılması tavsiye edilir. Dondurulmadan tüketilmesi gereken Splenda Zero Sıvı Tatlandırıcı, oda sıcaklığında saklanmalıdır.

Splenda Fiyatları

Şekere benzer bir tada ve yapıya sahip olan Splenda, sevdiğiniz yemek ve içecekleri şekerden gelen kalorilerden korkmadan dilediğiniz gibi pişirmenize yardımcı olur. Lezzetli ve dengeli beslenmeniz için ideal bir seçenek olan Splenda fiyatları da ürün miktarına ve formuna göre değişiklik göstermektedir. 75 gr ve 125 gr granül seçeneğinin yanında 100’lük, 300’lük ve 500’lük tablet seçeneğine sahip olan Splenda tatlandırıcılar ile her yere götürebilmeniz için geliştirilen akmayan kapakçıklı sisteme sahip olan Splenda Zero sıvı tatlandırıcı, oldukça uygun bir fiyat seçeneğine sahiptir.

Trendyol, birçok Splenda ürün çeşidini avantajlı fiyat seçenekleriyle kullanıcıları ile buluşturuyor.