"

Sporcu Sütyeni

" araması için 2643 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Sporcu sütyeni

Beden şekli ya da fiziksel aktivite seviyesi ne olursa olsun, doğru sporcu sütyenini seçmek sağlıktan konfora çok sayıda faydaya sahiptir. Vücudunuz için uygun olmayan sütyen modelleri, meme ağrısına ve hatta yumuşak doku hasarına neden olabilir. Günün her saatinde konforlu ve aktif bir yaşam tarzı sürdürebilmeniz için yeterli desteğe sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Nike sporcu sütyeni ve Penti sporcu sütyeni gibi en popüler markaların ürünlerini spor giyim kategorisinde inceleyebilirsiniz. Vücudunuza uygun en iyi sütyenleri, en uygun fiyatlarla anında sipariş edebilirsiniz.

Sporcu Sütyeni Nasıl Seçilir?

Kadın sporcu sütyeni modelleri, düşük, orta ve yüksek etkili sporlarda kullanım için üç seviyede destek sağlamak üzere tasarlanmıştır. En iyi performans ve konfor için sporcu sütyeni desteğini, yaptığınız aktivite türüne göre seçmeniz gerekir. Yürüyüş, yoga ve kuvvet antrenmanları için düşük destek seviyesine sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Hızlı yürüyüşler, kayak ve bisiklet gibi daha yoğun efor gerektiren aktivitelerde orta seviye destek sunan sütyen modellerini satın alabilirsiniz. Koşu, aerobik, vücut geliştirme ve dağ bisikleti gibi yüksek performans gerektiren aktiviteler için yüksek destekli sporcu sütyeni modellerini seçebilirsiniz.

Sporcu Sütyeni Modelleri

Sporcu sütyeni modelleri düşük seviye egzersizler için kaplı, orta seviye için toparlayıcı ve yüksek seviye egzersizler için karma spor sütyenleri olarak sınıflandırılabilir.

Kaplı spor sütyenleri: Destekli sporcu sütyeni, göğsü ayrı ayrı sarmak ve desteklemek için kaplar kullanır. Kapın altından tel geçen modellere balenli sütyen adı verilir. Balenli spor sütyeni modellerinin faydası, göğüsleri ayrı ayrı desteklemesi ve hareketi en aza indirgemesidir. Kaplı sütyenlerin sıkıştırma özelliği yoktur. Çoğu günlük sütyen bu kategoride yer alır. Bu nedenle düşük efor gerektiren faaliyetler için uygundur. Avantajı, performans sütyenlerine kıyasla daha doğal bir görünüm sağlamasıdır.

Toparlayıcı sporu sütyenleri: Toparlayıcı sütyenlerin temel işlevi, hareketi kısıtlamak için göğüsleri göğüs duvarına doğru sıkıştırmaktır. Yerleşik kaplar yoktur. Toparlayıcı spor sütyenleri düşük ila orta seviye fiziksel aktiviteler için en iyi seçimdir.

Karma Spor Sütyenleri: Birçok spor sütyeni, yukarıdaki yöntemleri destekleyici ve rahat bir stilde birleştirir. Bu sütyenler, tek başına toparlama ya da kap desteğinden çok daha fazla destek sunar. Bu nedenle yüksek efor gerektiren faaliyetler için genellikle en iyisidir.

Spor Sütyeni Seçerken Bunlara Dikkat Edin 

Spor sütyenlerinin birincil destek kaynağı, göğüs çevresini saran bant bölümüdür. Hem küçük hem de büyük beden sporcu sütyeni modellerinde bant, göğüs kafenizin çevresine oturmalı, ancak çok sıkı olmamalıdır. Vücudunuzla sütyen arasına iki parmak sığdırabiliyorsanız bu iyi bir uyum belirtisidir. Geniş bantlar dar bantlardan daha destekleyici olma eğilimindedir.

Omuz askıları kendinizi güvende hissettirmeli ve yukarı/aşağı hareketi azaltmak için minimum esnekliğe sahip olmalıdır. Bantta olduğu gibi, omuzlarınız ve askılar arasına iki parmağınızı sığdırmanız gerekir. Geniş askılar ağırlığı daha iyi dağıtır ve dar olanlardan daha fazla konfor sunar. Ayarlanabilir askılar özelleştirilebilir tasarımlarıyla en uygun yerleşimi sunar. Genellikle kaplı sütyen modellerinde bulunur. Kelebek askılı sütyenler, Y şeklini oluşturmak için omuz kürekleri arasında bir araya gelen askılara sahiptir. Orta ila yüksek efor gerektiren aktiviteler için iyi destek sağlar, ancak genellikle ayarlanabilir değildir. Bu nedenle kelebek askılı sütyen modelleri satın alırken vücudunuza tam olarak oturan bedeni seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz askı türünden bağımsız olarak, ince askılar geniş askılardan daha az destek sağlar. Bununla birlikte kıyafetlerin altında gizlenmesi daha kolaydır.

Çoğu sporcu sütyeni başın üzerinden geçirilip giyilir. Önden fermuarlı sporcu sütyeni modelleri kolay kullanımıyla öne çıkar. Bazı modeller sırttan kapanır ve kopça bölümü vardır. Kopçalı sporcu sütyenleri, kolay kullanım avantajına sahip olmanın yanı sıra vücudunuza daha fazla uyum sağlar. Yeni bir spor sütyenini giyerken, kopçadaki en uzak kancayı kullanın. Bu şekilde, sütyen zamanla esnediğinde, daha yakın kancalara geçebilir ve sütyeninizi bedeninize göre ayarlayabilirsiniz. En avantajlı sporcu sütyeni fiyatları, en şık modellerle Trendyol'da!