"

Step

" araması için 67 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Step

Aerobik step, çeşitli antrenmanları gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek çok yönlü bir egzersizdir. Kararlılık ve koordinasyonun geliştirilmesine yardımcı olabilir. Birçok kişi, step derslerini spor salonunda alır ve her hareketini gösteren bir fitness eğitmeni gözetiminde çalışır. Öte yandan bir step tahtası satın alarak ve egzersiz videolarını izleyerek evde step yapabilirsiniz. Mini step antrenmanlarınızı spor salonuna gitmeden de tekrarlamak istiyorsanız, step tahtasını kullanabilirsiniz. Evde step yapmak için kullanabileceğiniz en iyi ürünleri fitness ve kondisyon kategorisinde inceleyebilirsiniz.

Step Tahtası Hareketleri

Step, genellikle çok eğlenceli, oldukça hızlı ve klasik bir kardiyo egzersizidir. Step eğitimi almak istiyorsanız, doğru ekipmana ihtiyacınız olacaktır. Aerobik yaparken en yaygın kullanılan ekipman step tahtasıdır. Step tahtası, kalp atış hızını ve solunumu arttırmak ve kasları güçlendirmek için farklı hareketlerle yukarı, aşağı ve tekrar yukarı inmeyi sağlayan bir platformdur. Step aerobik, basitten ileri düzeye kadar çeşitli hareketleri içerir. Bunlardan en temel olanı tahtanın üzerinde adım adım hareket etmektir. Daha fazla tecrübe kazandıktan sonra öne, yanlara ve geriye doğru adımlarla egzersiz hareketleri geliştirilir. Step tahtasında yapılan yukarı ve aşağı hareketler, kaslar üzerinde daha güçlü ve daha esnek bir şekilde büyümeye yardımcı olur ve bacak gücünü üst noktaya taşır. Yukarı ve aşağı hareketler aynı zamanda core kaslarını da güçlendirir.

Step yapmak oldukça kolaydır. Çocuklar bile bunun bir egzersiz şekli olduğunun farkında olmadan adım adım çalışmaya başlayabilir. Step egzersizleri bacak kaslarına güç katarken denge ve çevikliğinizi geliştirmenize yardımcı olur. Egzersizler sırasında step tahtası kullanmak, hem yüksek hem de düşük etkili egzersiz rutinleri gerçekleştirmek için harika bir yoldur. Aerobik egzersizlerin ayrıca vücutta depolanan yağ ve kalorileri parçalayan proteinlerin üretilmesine yardımcı olduğu için metabolizmayı iyileştirdiği bilinmektedir.

Aerobik step, kardiyo egzersizlerini yapmayı kolaylaştırır. Ayrıca kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olarak kasların daha fazla oksijen almasını sağlar. Step yapmaya yeni başlıyorsanız, step tahtasını düşük etkili bir egzersiz aracı olarak kullanabilirsiniz. Daha ileri düzey kullanıcılar, yoğunluğu artırmak için egzersiz rutinlerine ağırlık ve direnç ekleyebilir. Antrenman yoğunluğunuza bağlı olarak aerobik step, bir saatte 500 kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Tüm egzersiz programları ve ekipmanları gibi, yeni veya farklı egzersizler yapmadan önce kondisyon seviyenizin farkında olmanız gerekir.

Step Tahtası Boyutları

Step tahtası satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken ilk nokta, tahta yüksekliği ve boyutlarıdır. Büyük ve uzun ayaklara sahipseniz, daha rahat hareket etmek için daha geniş platformları tercih etmek isteyebilirsiniz. Step tahtası çeşitleri, genellikle yüksekliği ayarlanabilir ayaklara sahiptir. Ayarlanabilir yapısı sayesinde farklı hareketleri geliştirmek ve kas direncini artırmak için kullanılabilir. 2 kademeli step tahtası modelleri, genellikle yüksekliği 10 ila 15 cm arasında değişen kademelere sahiptir. 3 kademeli step tahtası modellerinde ise yükseklik 10, 15 ve 20 cm olarak ayarlanabilir. Tahta yüksekliğini ayarlamak için en sık kullanılan yöntem, platforma plastik ayaklar eklemektir.

Step tahtası, genellikle bir yetişkinin ağırlığını taşıyabilecek kadar güçlü (150 kg) olan sert plastikten yapılır. Dayanıklı plastikten yapılan step tahtalarında, egzersizler sırasında oluşabilecek yaralanmaları önlemek için kaymaz paspas bulunur. Paspaslar her ne kadar kaymaz malzemeden yapılsa da, bazı ayakkabıların tabanları kaygan olabilir ve bu durum yaralanmalara yol açabilir. Bu nedenle yeni bir tahta kullanırken öncelikle ayakkabıların test edilmesi ve kaymadığından emin olunması önerilir. Step tahtasının başlangıç ​​yüksekliğinde rahat olduğunuzdan emin olduktan sonra yüksekliği istediğiniz seviyeye ayarlayabilirsiniz. En iyi step tahtaları, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!