placeholder
"

Stick Yapıştırıcı

" araması için 1902 sonuç listeleniyor
Samesa Mikrogold Pritt Yapıştırıcı 43 G
SamesaMikrogold Pritt Yapıştırıcı 43 G
16 TL
Sepete Git
Pritt Stick Yapıştırıcı 22 Gr 5 Adet
PrittStick Yapıştırıcı 22 Gr 5 Adet
(47)
Stick Yapıştırıcı 22 Gr 5 Adet
47,40 TL
Sepete Git

Stick Yapıştırıcı

Stick Yapıştırıcı

Yapıştırıcılar, iki farklı veya aynı malzemeden üretilmiş ürünü birbirine sabitlemek için kullanılır. Kırtasiye ürünleri arasında, geniş ürün yelpazesine sahip olan yapıştırıcılar, kullanım alanlarına göre farklı çeşitleriyle, piyasada yer alır. Kullanım alanı farklılıklarının yanı sıra, kullanıcıların yaşı da farklı yapıştırıcı türlerinin üretimini artırmıştır. Yüzeyleri birbirine sabitlemek için kullanılan yapıştırıcılar, kimyasal içeriklerinden dolayı, yetişkinlerin ve çocukların kullanabileceği farklı çeşitlere sahiptir. Çocukların kullanabileceği yapıştırıcılar, daha doğal içeriklidir. Kullanım amacına göre ise hobi ve basit işler için ayrı, yapı ve tamirat işleri için ayrı türlere sahip yapıştırıcılar bulunur. Hobi ve daha basit işler için üretilen yapıştırıcılar, genellikle sıvı ve katı yapıştırıcılar olarak satışa sunulmuştur.

Her Kullanıma Özel Yapıştırıcı Çeşitleri

Katı yapıştırıcılar ile sıvı yapıştırıcılar, birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Katı yapıştırıcılar adından da anlaşılacağı üzere, katı bir forma sahiptir. Katı yapıştırıcılar, sürülerek kullanılan ürünlerdir. Genellikle, kağıt, karton, fotoğraf gibi kolay yapışan ürünlerde kullanımı yaygındır. Bu tip ürünlerde katı yapıştırıcı kullanılmasının bir diğer nedeni, akışkan bir yapıda olmamasıdır. Bu özellik sayesinde fotoğraf gibi eşyalar, güvenli bir şekilde, başka yüzeyler üzerine sabitlenebilir. Sıvı yapıştırıcılar, hassas yüzeylere zarar verebilir. Bu nedenle kağıt, karton ve fotoğraf gibi ürünlerde katı yapıştırıcılara oranla daha az tercih edilir. Sıvı yapıştırıcılar, akışkan bir forma sahip yapıştırıcılardır. Geniş bir kullanım alanına sahip sıvı yapıştırıcılar, birçok yüzeyde yapıştırma işlemleri için kullanılabilir. Bu yapıştırıcılar ile cam, ahşap, karton, keçe, deri, mantar, plastik, metal, kumaş gibi birçok malzeme üzerinde, sabitleme işlemi kolaylıkla yapılabilir. Sıvı yapıştırıcılar, genellik solvent isimli kimyasal malzeme ile üretilir. Solvent, yapıştırıcılarda, güçlü tutuş sağlayan bir maddedir. Kendine has bir kokuya sahiptir. Bu nedenle, koku hassasiyeti bulunan kullanıcılara tavsiye edilmez.

Çocukların kullanımına uygun olarak üretilen sıvı yapıştırıcılar da piyasada mevcuttur. Genellikle su bazlı malzemeler kullanılarak üretilen bu yapıştırıcılar, solvent maddesi kullanılmadan üretilir. Stick tutkal yapıştırıcı, kâğıt, karton, tüy, inci, boncuk, ahşap gibi ürünleri sabitlemek için kullanılabilir. Stick tutkal yapıştırıcı, şeffaf bir renge sahiptir. Kullanıldığı yüzeyde, şeffaf olması nedeniyle iz bırakmaz. Katı yapıştırıcılar, genellikle su bazlı malzeme yapısına sahiptir. Bu nedenle çocukların kullanımına daha uygundur. Ayrıca, su bazlı yapıştırıcılar, su yardımıyla, kolaylıkla yapışkanlık etkisini yitirir.

Süper Güçlü Yapıştırıcılar

Bir başka yapıştırıcı çeşidi ise süper güçlü yapıştırıcılardır. Bu yapıştırıcılar, sıvı ve jel olmak üzere iki farklı formda piyasada satışa sunulmuştur. İsminden de anlaşılacağı üzere, süper güçlü yapıştırıcılar, daha güçlü ve dayanıklı bir yapıştırma işlemi sağlıyor. Bu yapıştırıcılar, genellikle, kırılan tabak ve bardaklarda, porselen ve seramik ürünlerde, plastik yapılı eşyalarda güçlü sabitleme ile tekrar kullanım avantajına sahiptir. Süper güçlü yapıştırıcılar, su, ısı, UV ışınları ve fiziksel darbelere karşı dayanıklıdır. Örneğin, kırılan bir tabağı, süper güçlü yapıştırıcı ile yapıştırdıktan sonra, bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Süper güçlü yapıştırıcılar, ayrıntılı sabitleme işlemleri için özel bir başlığa sahiptir. Bu başlık oldukça küçük miktarda yapıştırıcı kullanmanıza olanak sağlar. Yüksek yapıştırma özelliğine sahip olduğu için, yüzeye fazla sürülmesi önerilmez.

Epoksi yapıştırıcılar, süper güçlü yapıştırıcı çeşitleri arasında yer alır. Birçok farklı yüzeyde kullanıma uygun olan epoksi yapıştırıcılar, kuruduktan sonra, zamanla sararma ve solma yapmaz. Şeffaf bir yapıştırıcı olan epoksi yapıştırıcı, şeffaf görünümünü uzun yıllar, kullanıldığı yüzeyde korur. Epoksi yapıştırıcıların bir diğer özelliği de sıcaklıktan etkilenmemesidir. Bu sayede değişen ortam koşullarında, genleşme ve büzülme gibi sorunlar yaşanmaz. Güçlü sabitleme özellikleri ile dikkat çeken epoksi yapıştırıcılar, hızlı bir şekilde kurur. Hem iç hem de dış mekânda kullanıma uygun olarak tasarlanan epoksi yapıştırıcılar, dayanıklı yapıları sayesinde, uzun süreli kullanım sağlar.

Yapıştırıcı türlerinden bir diğeri plastik tutkal yapıştırıcılardır. Plastik tutkal, ev içi kullanımda oldukça yaygın bir yapıştırıcı türüdür. Kimyasal bir yapıya sahip olan plastik tutkalların bazıları, su geçirmez özelliğe sahiptir. Plastik tutkal kullanımı sırasında, gereğinden fazla yapıştırıcı kullanmak, yüzey alanına zarar verebilir. Bu neden yapıştırma işlemini özenli yapmak gerekir. Plastik yapıştırıcı tam olarak kurumamışsa, su ile kolaylıkla temizlenme özelliğine sahiptir.

Stick Yapıştırıcı Nedir?

Stick yapıştırıcılar, kâğıt, karton, kumaş, keçe ve fotoğraf gibi hafif ağırlıklara sahip birçok ürünü sabitlemek için kullanılıyor. Stick yapıştırıcılar, ince ve uzun formuyla, kolay kullanım imkânı sağlıyor. Genellikle plastik ambalajlarda satışa sunulan stick yapıştırıcılar, katı yapıştırıcı kategorisinde yer alıyor. Hem çocuklar hem de yetişkinlerin kullanımına uygun stick yapıştırıcı, birçok işlem yapmaya olanak sağlıyor. Stick yapıştırıcılar, katı bir forma sahip olduğu için, yapıştırma işleminin kolay ve pratik bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor. Sıvı yapıştırıcılardan farklı olarak, akma ve bulaşma gibi sorunlarla, stick yapıştırıcı ürünlerde karşılaşılmaz. Stick yapıştırıcı özellikleri arasında su ile yıkanabilme, kullanıcılara pratik bir kullanım sağlar. Hatalı yapıştırma işlemlerinde, soğuk su ile yıkama yapıldığında, yapıştırıcı özelliği tamamen kayboluyor. Bu özelliği sayesinde, ele yapışma gibi durumlar, hızlı bir şekilde çözülüyor. Stick yapıştırıcı, özellikle okul çağındaki çocuklar tarafından en fazla kullanılan kırtasiye malzemelerinden biridir. El işi gibi etkinliklerde, çocukların güvenliği için stick yapıştırıcı kullanılması öneriliyor. Bunun en önemli nedeni stick yapıştırıcı içinde solvent ismi verilen kimyasal maddenin bulunmamasıdır. Zararsız kullanımı ile ön plana çıkan stick yapıştırıcı, genellikle bitkisel malzemeler kullanılarak üretiliyor. Çocukların kullanımına uygun olarak tasarlanan bu yapıştırıcılar ile el iş etkinlikleri eğlenceli bir hâl alıyor.

Stick yapıştırıcı iş yerlerinde de en fazla kullanılan ürünlerden biridir. Ofis ortamında belge, fotoğraf, karton gibi yapıştırma işlemleri için stick yapıştırıcılar oldukça fazla tercih ediliyor. Yetişkinler arasında da yaygın bir kullanıma sahip olan stick yapıştırıcı, kolay kullanımı sayesinde birçok işlevi yerine getiriyor. Stick yapıştırıcı kutularında, geri dönüştürülebilen malzemeler kullanılması, çevre açısından da olumlu bir durum oluşturuyor. Ambalaj atıkları, çevre sağlığı açısından zararlı ürünlerdir. Stick yapıştırıcı ambalajlarında kullanılan malzemeler, bu ürünlerin çevre dostu ürünler olduğunu kanıtlıyor. Stick yapıştırıcılar farklı boy seçeneklerle satışa sunuluyor. Büyük boy stick yapıştırıcı ve orta boy stick yapıştırıcı, iş yerlerinde kullanıma uygun miktarlarda yapıştırıcı içerir. Uzun süreli kullanım avantajı sağlayan bu çeşitleri, ihtiyacınıza uygun olarak tercih edebilir ve yapıştırma işlemlerinizde, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Renkli Stick Yapıştırıcılar Çocukların İlgisini Çekiyor

Stick yapıştırıcılar son dönemde farklı çeşitleri ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Büyük küçük herkesin ilgiyle kullandığı bu yapıştırıcılar, hem kullanım alanları hem de kullanım kolaylığı nedeniyle, en fazla tercih edilen kırtasiye malzemeleri arasında yer alıyor. Özellikle son dönemde yapıştırıcı çeşitliliğinin artması ile birlikte, kullanıcılar farklı renk ve türdeki yapıştırıcıları, kullanım alanlarına göre tercih ediyor. Bunun son örneğini, renkli stick yapıştırıcı oluşturuyor. Renkli stick yapıştırıcı, hem yapıştırma hem de boyama özelliğini bir arada sağlıyor. Oldukça dikkat çekici renklerde üretilen renkli stick yapıştırıcı, hem çocukların hem de yetişkinlerin en fazla kullandığı ürünler arasında yer alıyor. Bu yapıştırıcılar, işlem sırasında, yüzeye farklı bir renk verme özellikleri ile ön plana çıkıyor. Kağıt, karton, fotoğraf gibi ürünlerin arka yüzeylerine uygulanan bu yapıştırıcı sayesinde, sürülen bölgeyi rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. Bu şekilde az veya çok yapıştırıcı kullanım dertleri de ortadan kalkıyor.

Renkli stick yapıştırıcılar arasında blue stick yapıştırıcı, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle, çocukların kullanımı konusunda büyük kolaylık sağlayan bu ürün, yetişkinler tarafından da sevilerek kullanılıyor. Uygulama yaptığınız yüzeyde, mavi renk bir iz bırakan blue stick yapıştırıcı, yapılan işlemi daha eğlenceli ve keyifli bir hale getiriyor. Blue stick yapıştırıcı ilk uygulandığında mavi renk vermesine rağmen bu renk, yapıştırıcı kuruduğu anda tekrar şeffaf renge dönüyor. Uygulama kolaylığı sağlayan bu özellik ile yüzey alanına ne kadar yapıştırıcı sürdüğünü kolaylıkla fark edebilirsiniz. Bir diğer renkli stick yapıştırıcı çeşidi ise green stick yapıştırıcı. Aynı mavi renk yapıştırıcı gibi green stick yapıştırıcı da renkli kullanım avantajı sağlıyor. Sürüldüğü yüzey üzerinde yeşil renk iz bırakan bu yapıştırıcı, hem boyama hem de yapıştırma özelliğine sahip. Renkli stick yapıştırıcılara son dönemde bir yenisi daha eklendi. Simli stick yapıştırıcı ismiyle piyasada satışa sunulan bu ürün çeşitli renklere sahip olmasının yanı sıra içinde bulunan simler sayesinde, yüzeyde simli bir iz bırakıyor. Hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çeken bu özellik, süsleme yapma için kullanım imkânı sunuyor.

Boyama, yapıştırma ve süsleme özelliklerine sahip bu stick yapıştırıcılar, oldukça yaygın bir kullanıma sahip. Şık görünümleri ve renkli kullanımlarıyla dikkat çeken renkli stick yapıştırıcı modelleri, iki farklı seçenek ile satışa sunuluyor. Uygulama sonrası kaybolan renklerin yanı sıra, kuruduğunda kaybolmayan renkler de mevcut. Bu ürünler özellikle süsleme ve boyama işlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Hediye paketleri ve kağıtlar, renkli stick yapıştırıcı ile süslenerek, yaratıcı desenler ortaya çıkarılabilir. Boya kalemleri ile neredeyse aynı özelliği gösteren bu ürünler, hem yapıştırma hem de boyama avantajı ile kullanıcıların oldukça dikkatini çekiyor. Transparan stick yapıştırıcı ise klasik yapıştırıcı görünümü sağlıyor. Kullanıldığı yüzeyde hiç iz bırakmayan transparan stick yapıştırıcı ile kusursuz ve tamamen kamufle yapıştırma işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hâlâ en yaygın kullanılan yapıştırıcı rengi olan transparan stick yapıştırıcı, özellikle işyerlerinde en sık kullanılan kırtasiye malzemeleri arasında yer alıyor.

Yapıştırma işlemlerini, kolay ve eğlenceli hale getiren stick yapıştırıcılar farklı boyut seçenekleri ile herkesin kullanımına yönelik çeşitliliğe sahip. Gramaj hesabı ile hazırlanan ve paketlenen stick yapıştırıcılar, çeşitli boylarda, kullanıcılara sunuluyor. Stick yapıştırıcı 20, 22, 25, 40, 43 gr gibi farklı gramajlarda satılır. Bu ürünleri kullanacağınız alana göre tercih edebilirsiniz. Örneğin, yapıştırma işlemlerini nadir yapıyorsanız, stick yapıştırıcı 20 gr seçeneği size uygun olabilir. Genellikle küçük ve portatif bir tasarıma sahip stick yapıştırıcılar, kolaylıkla çanta, kalemlik ve cüzdan gibi eşyaların içinde taşınabiliyor. Stick yapıştırıcı 20 gr şeklinde satışa sunulan ürünün bir büyük boyu stick yapıştırıcı 22 gr şeklinde satılıyor. Bu şekilde birçok farklı seçeneğe sahip stick yapıştırıcıları, yapıştırma işlemi yapacağınız her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerin yanı sıra stick yapıştırıcı 25 gr, stick yapıştırıcı 40 gram ve stick yapıştırıcı 43 gr seçenekleri de sıklıkla tercih ediliyor. Özellik stick yapıştırıcı 40 gr ürünü standart yapıştırıcı büyüklüğünü temsil ediyor ve çoğu kişi tarafından ideâl ölçü olarak kabul ediliyor.

Stick Yapıştırıcıların Kullanım Alanları

Stick yapıştırıcılar ile birçok farklı yaratıcı el işi yapabilirsiniz. Özellikle fotoğraf yapıştırmak için oldukça uygun bir seçenek olan stick yapıştırıcı, sürüldüğü yüzeye zarar vermemesi ve kolay çıkabilir bir yapıda olması nedeniyle güvenle kullanılıyor. Fotoğraflarınızı bir karton üzerine yapıştırarak bir kolaj yapmayı düşünüyorsanız, stick yapıştırıcıyı güvenle kullanabilirsiniz. Stick yapıştırıcı, fotoğraflara zarar vermeyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle fotoğraf bozulur korkusu yaşamanıza gerek yoktur. Kağıtlar üzerinde yapılan her işlemde stick yapıştırıcıdan faydalanabilirsiniz. Güçlü yapıştırıcı özelliğine sahip stick yapıştırıcılar, yapılan işlemin uzun süre sabit kalmasına olanak tanır. Ev, ofis ve okul ortamında kağıt ve karton gibi ürünleri yapıştırmanıza olanak sağlayan stick yapıştırıcılar, güçlü yapıları sayesinde kusursuz yapıştırma imkânı sağlıyor. Okul etkinliklerinde, stick yapıştırıcılara fazlasıyla ihtiyaç duyulur. Özel gün ve bayramlarda hazırlanan el işi ürünler, karton tasarımlar ve kağıt süsleme, okullarda sürekli yapılan etkinliklerdir. Çocukların kullanabileceği şekilde tasarlanan stick yapıştırıcılar, solvent içermeyen bir formül ile üretilir. Bu sayede, küçük çocukların kullanımı açısından bir zararı yoktur.

Kağıt ve karton gibi malzemelerin yüzeyinde, güvenli ve kusursuz sabitleme işlemi sağlayan bu yapıştırıcılar, kolay kullanımı ile işlemi hızlı bir şekilde tamamlamanızı sağlar. Stick yapıştırıcıların kullanıldığı bir diğer alan ise puzzle parçalarının yapıştırılmasıdır. Tamamlanan bir puzzle'ın, kullanılabilir hale gelmesi için, parçaların bir yüzey üzerine yapıştırılması gerekir. Böylelikle uzun emekler vererek tamamladığınız yapbozunuzu, bir tablo olarak kullanabilirsiniz. Yapboz parçalarını yapıştırmak için stick yapıştırıcı en uygun ürünlerden biri. Güçlü yapıştırma özelliğine sahip stick yapıştırıcı ile yapboz parçalarını güvenle yapıştırabilir, bozulmasından korkmadan, rahatlıkla istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ev ve ofis ortamlarında olmazsa olmaz kırtasiye malzemeleri arasında yer alan stick yapıştırıcılar, günlük kullanımda birçok işlem için büyük yardımcılar olarak görülüyor.

Stick Yapıştırıcı Fiyat Seçenekleri

Stick yapıştırıcı özellikleri açısından oldukça avantajlı bir kırtasiye malzemesidir. Temiz ve kolay bir kullanıma sahip olması, birçok yapıştırma işleminde, akıllara gelen ilk ürün olmasını sağlıyor. Stick yapıştırıcılar, kokulara karşı hassas yapıya sahip kişiler tarafından güvenle kullanılabilir. Genellikle, büyük ölçüde doğal içeriklerden üretilen stick yapıştırıcılar, kokusuz bir yapıya sahiptir. Bu sayede, kokudan rahatsız olmadan, kolay ve hızlı şekilde yapıştırma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yapısında geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılması, stick yapıştırıcıları doğa dostu bir ürün haline getiriyor. Doğa dostu bir kullanım için stick yapıştırıcı ürünleri tercih edebilirsiniz. Ev, ofis ve okul gibi alanlarda, sürekli bulundurulması gereken bir kırtasiye malzemesi olan uhu stick yapıştırıcı çeşidine, Trendyol’un avantajlı alışveriş seçenekleri ile hemen şimdi sahip olabilirsiniz.

Stick yapıştırıcı fiyatları, boyutları, renkleri ve kullanım alanlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Örneğin, orta boy stick yapıştırıcı fiyatı, büyük boy stick yapıştırıcı fiyatından daha uygundur. Kullanım alanınıza ve kullanım şeklinizi belirledikten sonra hangi stick yapıştırıcıyı alacağınıza karar verebilirsiniz. Sabitleme ve yapıştırma işlemlerinde kullanmak üzere, stick yapıştırıcı çeşitlerine ulaşmak için, Trendyol’un avantajlarla dolu alışveriş dünyasına göz atabilirsiniz. Özellikle birçok stick yapıştırıcı modelinin yer aldığı Trendyol’da, kaçırılmayacak fırsatlar ve indirimlerden faydalanabilir, kullanım alanınıza uygun, stick yapıştırıcı çeşitlerine sahip olabilirsiniz.

Hem bütçenize uygun fiyat seçenekleri hem de birçok markaya ait stick yapıştırıcı çeşitlerindeki fırsatları yakalayabilirsiniz. Özellikle dönemsel indirimler ve fırsatlar sunan Trendyol’da, uygun fiyatlı stick yapıştırıcı ürünlerini kolayca bulabilirsiniz. En avantajlı fiyatlara sahip stick yapıştırıcı seçenekleri, güven veren markalar tarafından Trendyol aracılığıyla sizlere ulaşıyor. Kullanım alanınıza uygun stick yapıştırıcı ürününü, hemen sipariş vererek özel indirimlerden, güvenli ödeme ve hızlı teslimat seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyin, benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşayın!