"

Streç Film

" araması için 471 sonuç listeleniyor
KoroplastStreç Film 33 M
(109)
13,95 TL
9,77 TL
Sepete Git
AYNOK- Gıda Streç Film 30 Cm X 150 Metre
(17)
20 TL
Sepete Git
KoroplastStreç Film 33 Mt
(5)
25,00 TL
17 TL
Sepete Git
AYNOKSiyah Streç Film 17 Mikron
(1)
65,00 TL
29,99 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Streç Film

Dünyada ilk ambalajlamalar yaprak gibi doğal malzemelerle yapılmış olup 1900’lü yıllarda plastiğin keşfiyle beraber ambalaj sektöründe plastik kullanılmaya başlanıyor. Plastik sektörünün vazgeçilmezi streç film ise Türkiye’de 1990’lı yılların başında üretilmeye başlanıyor ve ekonomikliği, kolay kullanımıyla oldukça çok tercih ediliyor. Genellikle mutfaklarda kullanılan, daha çok kalan yemeklerin üzerini örtmek için tercih edilen, israfı önlerken yiyecekleri taze tutan streç film, pratik kullanımıyla ev gereçlerinin başında geliyor.

Yiyecekleri Hep Taptaze Tutan Mumyalama Tekniği ile Streç Film

Streç film plastik sektöründe en çok kullanılan malzemelerden oluyor, çok daha az malzemeyle çok fazla miktarda ve ekonomik şekilde üretilebiliyor. Pek çok farklı alanda alternatif kullanım şekilleri olan streç film, en çok mutfaklarda yiyecekleri muhafaza etmek ve taze tutmak için tercih ediliyor. Yarım bırakılmış olan meyveler, tamamı kullanılmamış olan ve koku yayan soğan gibi çeşitli sebzeler, üstü açık kaplarda bulunan yiyecekler, streç film ile kolaylıkla sarılabiliyor ve gerektiğinde buzdolabına öyle kaldırılıyor. Streç film saracakları malzemenin şeklini kolayca alabiliyor, bu sayede yiyeceği sıkıca sararak güzel bir şekilde muhafaza ediyor. Streç film, gıdaları sıkıca sararken onların aynı zamanda nefes almasını da sağlıyor, güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturuyor. Bu özellik gıdalarda bakteri oluşumunu da engelliyor, streç film ile buzdolabına konan ya da konmayan gıdalar sağlık için herhangi bir tehdit oluşturmuyor. Bir diğer önemli streç film özelliği ise sahip olduğu bu nitelikler sayesinde besinlerin kokularını birbirine karıştırmaması oluyor. Streç film ile sarılmış yarım bir kuru soğanı buzdolabınıza koyduğunuz takdirde dışarıya koku yayılmıyor, dolap içinde yer alan diğer gıdalarınıza soğan kokusu bulaşmıyor. Böylelikle streç film ile muhafaza edilen besinlerle yiyecek israfının da önüne geçilmiş oluyor. Yiyecekler hem taptaze kalıyor hem de sağlığınız ve mutfağınız için hijyenik bir ortam oluşuyor.

Pratik Kullanıma Sahip Streç Film ile Yiyecekleri Taze Tutun

Pek çok farklı marka tarafından tüketicilere sunulan streç film ürünler farklı boyutlara sahip. 33 mt, 100 mt, 165 mt gibi farklı uzunlukları olan streç film, kullanım sıklığına ve amacına göre tercih ediliyor. Sürekli ve sık kullanımlar için daha ekonomik, uzunluğu fazla olan streç film tercih edilirken daha seyrek kullanımlar için daha kısa tutulmuş streç film ürünleri seçilebiliyor. En çok kullanılan bir diğer durum da özellikle yaz mevsiminde dışarıda yapılan piknik organizasyonları oluyor. Bir piknik alanında kurduğunuz sofradan gün sonunda arta kalan yenilebilir yiyecekler yanınıza alacağınız streç film ile çok pratik bir şekilde muhafaza edilip tekrar eve getirilebiliyor. Böylelikle yiyecekler israf edilmemiş oluyor.

Streç film ürünlerini yeniden satın almaya teşvik eden belki de en önemli özellikleri arasında kesme bıçaklarına sahip olmaları yer alıyor. Streç film düz ve sert bir yapıya sahip olmadığı için makasla ya da bıçakla kesme işlemi çoğunlukla zorluk çıkarıyor, pratik olmuyor. Kendi karton ambalajının içinde bulunan ve kullanımı esnasında bu kutunun dışına çıkarılmayan streç film, ambalajında bulunan kesme bıçakları sayesinde çok pratik bir şekilde kesilebiliyor, böylece hem zamandan hem enerjiden tasarruf ediliyor. Özellikle mutfaklara bir telaşın hakim olduğu, zaman anlamında kısıtlı olunan durumlarda streç film sağladığı bu kolaylıkla kurtarıcı oluyor. Farklı markaların streç film ürünleri, yanlarında yedek kesme bıçaklarıyla da satışa sunuluyor. Böylece bıçak zamanla köreldiğinde yenisiyle değiştirme imkanı oluyor. Farklı Koroplast, Palet gibi farklı markaların hayatı kolaylaştıran streç film ürünlerini, Trendyol’un mutfak malzemeleri kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Streç Film Ürünlerinin Mutfakların Dışındaki Kullanım Alanları

Streç filmlerin kullanım alanları denince akla ilk olarak mutfaklar gelse de, bu harika keşif aslında günlük hayatın bir parçası. Streç film fiyatları uygun aralıklarda olduğu için bu ürünün farklı amaçlarla kullanımı da kaçınılmaz oluyor. Streç filmlerin alternatif kullanım alanları şöyle sıralanabilir:

  • Dışarıda hediye bir buket çiçek aldıysanız suya koyana kadar çiçeklerin saplarını streç film ile sarmanız onları taze tutacaktır.
  • Taşınıyorsanız ve küçük boyutta ıvır zıvır eşyalarınızı bir arada tutmak istiyorsanız onları streç film sararak sabitleyebilir ve koruyabilirsiniz.
  • Evinizi mi boyuyorsunuz? Boya işlemine ara vermek istiyor, ancak boya rulonuzun kurumasından korkuyorsanız ruloyu hava almayacak şekilde streç filme sarmanız kurumayı önleyecek ve kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacaktır.
  • Buzdolaplarının rafları evlerin en çok kirlenen bölümleri sayılabilir. Dolap içinde oluşabilecek leke ve sızıntılara karşı raflarınızı streç film ile sarabilirsiniz.
  • Bu kullanım alanları ihtiyaca göre artırılabiliyor. Siz de farklı ihtiyaçlarınızı streç filmlerle gidermek isterseniz farklı boylarda ve markalardaki ürünlerin tamamını Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.