"

Su Motorları ve Pompalar

" araması için 3617 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Su Motorları ve Pompalar

Su motorları ve pompalar; bahçe düzenlemelerinde, apartman tesisatlarında ve kuyu suyundan faydalanma çalışmalarında yoğun olarak kullanılan teknik malzemelerdir. Pek çok sulama sisteminin can damarı konumunda bulunan bu cihazlar, hem şehir içi kullanımda hem de tarım alanlarında büyük fark yaratıyor.

Pompa Çeşitleri Nelerdir?

Su motorları ve pompalar, bir merkezde bulunan hareketsiz haldeki suyun, istenen tüm alanlara dağılmasını sağlayan elektronik cihazlardır. Motor ve pompalar, kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Bu kategorinin en yaygın modeli, dalgıç pompa ismiyle bilinen cihazdır. Kanalizasyon ve drenaj çalışmalarında da başvurulan dalgıç su pompası, genel olarak sondajlama işlemlerinde kullanılır. Bir kuyuda atıl ve hareketsiz halde bulunan suyun sondajlanarak istenen alana taşınmasını sağlayan bu cihazlar; bahçe bakımında, tarım alanında ve apartmanların sıhhi tesisatlarında kullanılabilir. Dalgıç pompa fiyatları bir hayli uygun olduğu için bu cihazların kullanımı giderek artmaktadır.

Dalgıç su pompası kullanmanın avantajı, pompayı kuyu yüzeyine kadar indirmeye gerek olmamasıdır. Derin kuyu dalgıç pompa modelleri, dip seviyesinden 2 metre kadar yukarıda konumlandıklarında bile suyu başarıyla dışarı aktarır. Bu cihazlar, sıcaklığı 30 dereceye kadar olan yeraltı sularında etki gösterdiği için havuz ya da su depolarında kullanıldığı durumlarda soğuk hava gömleğiyle korunması tavsiye edilir. Derin kuyu dalgıç pompa fiyatları oldukça uygundur. Özellikle performansına göre son derece ideal olan 100 metre dalgıç pompa fiyatları, sulama sistemlerinin genellikle bu cihazlarla oluşturulmasını sağlamaktadır.

Su Motorları Nelerdir?

Su motorları, bahçe ve tarım alanı gibi bölgelere sulama kuyularından su çekme ve istenen oranda dağıtma amaçlarıyla kullanılan yüksek performanslı cihazlardır. Su motorları, kuyunun ağzına yerleştirilir ve kuyu içinde bulunan suyu yükselterek istenen tüm bölgelere dağıtır. Sulanacak arazinin geniş olması durumunda, kalın inçli su motorları tercih edilir. Kalın inçli su motorları, suyu daha geniş alanlara dağıtarak tüm bahçenin sudan faydalanmasını sağlar. Sulama bölgesinin dar olması durumunda ise ince inçli su motorlarını tercih ederek tasarruf sağlanabilir. Su motorlarının enerji kaynakları benzin ya da elektriktir.

Benzinli su pompaları, elektrik dağıtımının zor olduğu, yerleşim alanlarından uzak bölgelerdeki tarım alanlarında tercih edilir. Eğer sulama yapacağınız alan darsa ve elektrik erişimi kolaysa elektrikli su pompalarını tercih etmeniz tavsiye edilir. Elektrikli su pompaları, dar alanlarda ekonomik açıdan daha tasarrufludur ve sulama işlemini kesintisiz şekilde gerçekleştirmeleri sayesinde kullanıcısına büyük avantaj sağlar. Ancak sulama alanı, büyük çapta tarım faaliyeti gerçekleştirilen geniş bir bölgeyse düzenli ve çok sulama ihtiyacı doğacağından benzinli pompalar daha doğru bir tercih olur. Su motoru fiyatları, cihazın enerji ve sulama kapasitesine göre değişiklik gösterir. 

Bahçe Pompası Ne İşe Yarar?

Su motorlarının bir çeşidi olan bahçe pompaları, bahçe ilaçlama pompası ve bahçe su pompası olarak iki farklı türe ayrılır. Bahçe ilaçlama pompaları, tarım arazilerine zararlı böcek ve haşerelerin yaklaşmasını engellediği gibi, ürün kalitesini artıracak ilaçlamaların da dağıtımını sağlar. İçine yerleştirilen ilaçları dağıtacağı için bahçe ilaçlama pompasının herhangi bir kuyuya ihtiyacı yoktur. Bahçe su pompaları ise sabit haldeki bir suyu yükseltmek ve gerekli alanlara dağıtmak prensibiyle çalışır ve ürünlerinizin su almasına yardımcı olur.

Bahçe su pompalarının kullanılabilmesi için bahçede bir sulama kuyusu açmak gerekir. Sulama kuyusu açarken büyük bir derinlik gerekli değildir. Bahçe pompaları, suya ulaşıldığı andan itibaren ihtiyacınızı karşılayacak şekilde tasarlanmış cihazlardır. Bahçe pompaları ayrıca değişen hava sıcaklıklarına da dayanıklılık gösterecek şekilde üretilir. Bu sayede gerek buzlu mevsimlerde gerekse yüksek sıcaklıklarda kolaylıkla kullanılabilir. Bahçe pompalarının tüm türlerini, bahçe makineleri kategorisi altında inceleyebilir ve ihtiyacınıza en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.