"

Su Terazisi

" araması için 51 sonuç listeleniyor

Su terazisi

Su terazisi, bir yüzeyin dikey ve yatay mı olduğunu göstermek için tasarlanmış el aletlerinden biridir. Amatör kullanıma yönelik giriş seviyesi modellerden, profesyoneller için tasarlanmış ileri seviye modellere kadar, farklı hassasiyet seviyelerine sahip çok sayıda su terazisi bulunabilir. Dijital su terazisi, lazerli elektronik su terazisi, hassas elektronik su terazisi ve mini elektronik su terazisi gibi en popüler ürünleri el aletleri kategorisinde inceleyebilirsiniz. Aradığınız ürüne en uygun fiyatlarla anında sahip olabilirsiniz.

En İyi Su Terazisi

Terazilerin çalışma prensipleri benzer olmakla birlikte, flakon tipi ve okuma yöntemleri farklılık gösterebilir. Terazinin dengesini gösteren sıvı dolu kaplara şişe ya da flakon denir. Şişelerdeki sıvı genellikle yağ veya alkoldür. Okumayı kolaylaştıran ve kabarcığın daha büyük görünmesini sağlayan büyüteçli mercek ise herhangi bir konumdan doğru okuma yapabilmeyi sağlar. Işığı yansıtan reflektör ve büyüteçli lens, tüm ışık koşullarında okunurluk sağlamak için bir su terazisinde olması gereken önemli özelliklerdir.

En iyi su terazisi seçiminde, uzunluk önemli bir rol oynar. Terazi ne kadar uzunsa, doğruluk seviyesi de o kadar yüksek olur. Ancak, profilin bükülmemesini veya bozulmamasını sağlamak için uzun bir yüzey su terazisi kullanırken daha fazla özen göstermelisiniz. Mükemmel bir su terazisi bile çok kısaysa yetersiz olabilir.

Su terazisinin dayanıklılığı büyük ölçüde profil ağırlığına bağlıdır. Her ortamda kullanılabilecek bir su terazisi için profil ağırlığı 500 g/m'nin üzerinde olmalıdır. Alüminyum, sertliği ve dayanıklılığı hafif ağırlıkla birleştirdiğinden, su terazilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Alüminyum, teraziyi fazla ağırlaştırmadan profile dayanıklılık kazandırır. Bununla birlikte plastik profilli su terazileri de bulunur. Bu modeller, çimento plastiğe yapışmadığından tuğla döşemek gibi işler için iyi bir seçimdir. 

Su Terazisi Modelleri

Su terazileri dijital, lazer, hassas, otomatik, cep tipi (mini) olmak üzere çok sayıda modele sahiptir. Terazilerin çalışma prensipleri benzer olmakla birlikte, flakon tipi ve okuma yöntemleri farklılık gösterebilir. Piyasada en yaygın bulunan terazi modeli, klasik manyetik su terazisidir. Manyetik su terazisi düz ve kavisli yüzeylerde kolay ölçüm için en uygun seçenektir. Manyetik mekanizma, hızlı ve güvenilir bir şekilde yatay ve dikey ölçüm yapmayı kolaylaştırır. Dijital su terazisi modelleri, flakon ve manyetik ölçüm gibi benzer tasarıma sahip olmakla birlikte, gösterge bölümü olarak dijital bir ekrana sahiptir. Hassas elektronik su terazisi olarak da bilinen dijital modeller, hassasiyet seviyesine bağlı olarak ileri düzey ölçüm yapabilir. Mini elektronik su terazisi modelleri ise neredeyse bir cebe sığabilecek büyüklüktedir.

Lazer Su Terazisi Modelleri

Lazer su terazileri, klasik manyetik modellerden farklı olarak, yüzeylerin ölçümü için lazer kullanılır. Su terazisi fiyat seviyeleri açısından bakıldığında en pahalı ürünler bu gurupta yer alır. Farklı tesviye mekanizmalarına sahip lazer su terazisi çeşitleri bulunabilir. Bu nedenle lazerli elektronik su terazisi fiyatları, kendi içinde farklı fiyat seviyelerine sahiptir. Kendini tesviye eden lazerli elektronik su terazisi, lazer aletinin her zaman aynı hizada olmasını sağlayan manyetik sarkaçlı ve bir jiroskoplu otomatik tesviye sistemine sahiptir. Lazerli hassas su terazisi modelleri ölçüm yapmanın en hızlı ve en kolay yolunu sunar. Otomatik lazer modellerinde tesviye, bir servo motor ve bir elektronik flakon yardımıyla ayarlanır. Bu modellere elektronik su terazisi de denilir. Manuel lazer modellerinde flakon elle ayarlanır. Çoğunlukla basit işler için kullanılır. Kendi kendini dengeleyen lazer teraziler bir manyetik sarkaç ve bir lazer aleti ile birlikte gelir. Böylece lazer aletinin kullanım sırasında her zaman aynı hizada olmasını sağlar. Alet kullanımda değilken, örneğin nakliye sırasında zarar görmesini önlemek için, lazeri kapattığınızda sarkaç ünitesi otomatik olarak yerine kilitlenir.

Su Terazisi Nasıl Kullanılır?

Su terazisiyle ölçüm yapmadan önce, görevinize uygun ve ideal hassasiyet oranına sahip bir su terazisi seçtiğinizden emin olun. 10mm / m hassasiyet oranı en uygun terazi hassasiyetidir. Bununla birlikte bir kapı çerçevesini monte etmek gibi eylemler daha özel bir alet gerektirebilir. Böyle bir durumda mükemmel hassasiyet için 1 mm / m veya 2 mm / m gibi daha yüksek hassasiyet oranına sahip bir terazileri tercih edilebilirsiniz. Su terazisini zemine yerleştirildikten sonra flakon bölmesindeki sıvı yardımıyla yüzeyin eğimi hesaplayabilirsiniz. Eğime bağlı olarak terazisinin sıvısı sağa ya da sola hareket eder. Tamamen düz yüzeylerde, baloncuk tam olarak flakon çizgisinin üzerinde yer alır.

En iyi su terazisi modelleri, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!

Yukarı Çık