"

Sulama Başlıkları

" araması için 576 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Sulama Başlıkları

Sulama başlıkları; bahçe, park alanı, ekin alanı, golf tesisi gibi alanların sulama işlemlerinde kullanılan ve hortumlarla bağlantısı bulunan kullanışlı araçlardır. Bahçe sulama kategorisi içerisindeki başlık çeşitlerinden, bahçe yapısına en uygun olan başlık modeli seçilerek bahçelerin yeterli miktarda ve belirli alan aralıklarıyla eşit bir şekilde sulanması sağlanabilir.

Sulama Başlığı Modelleri 

Sulama başlığı modelleri arasında sprey başlık çeşitleri, geniş alanları kolayca sulayabilen büyük sulama başlığı modelleri, klasik tarzda üretilmiş olan sulama başlıkları görülebilir. Başlıkların üzerinde bulunan manuel ayarlama halkasından su püskürtme yoğunluğu tespit edilebilir ve yeterli seviyede su oranı bulunduğunda sulama işlemi yapılabilir. Sulama başlıkları kategorisi, zemine sabitlenen başlık tipleri ya da bağımsız olarak hortumlar aracılığıyla kullanım sunan başlık tipleri içerir. Belirli periyotlarla bahçe sulama işlemi gerçekleştiren kullanıcılar, bağımsız sulama başlıklarından satın alabilir.

Otomatik sulama sistemlerinde kullanmak için ise zemine sabitlenen başlık tipleri tercih edilmelidir. Bağımsız sulama başlıkları arasında bulunan sihirli sulama hortumu, sulama başlığıyla birlikte satışa sunulur. Her tipte sulama için tercih edilebilecek fıskiye tipli başlıktan ve hortum bölümünden oluşan sulama aracı, isteğe göre uzayan ve kısalan bir hortum yapısına sahiptir. Basit kullanım sunması ve kolayca saklanabilmesi, aynı zamanda tabancalı yapısıyla musluğa ulaşmaya gerek kalmadan kapanıp açılabilmesi, ürünün sıkça tercih edilmesini sağlayan sebeplerdir. Sihirli hortum çeşitlerini kategori içerisinde görebilir, başlığıyla birlikte satın alabilirsiniz. 

Sprey Sulama Başlıkları 

Sprey sulama başlıkları; hassas bitkiler, ekinler ve doğal çim alanlarını sulamak için kullanılan özel başlık türlerindendir. Zeminlere ve toprağa sabitlenme özelliği bulunan sprey sulama başlıkları, otomatik olarak sulama yapabilen ve elektrik tesisatlarına ihtiyaç duymadan kendi etrafında dönme prensibiyle çalışan başlıklardır. Sudan aldığı basınçla hareket edebilen sprey başlık tipleri, ticari sulama sistemleri için de yaygın olarak tercih edilir. Sulama sistemlerinin sağladığı yüksek basınçlara karşı dayanıklı olan sprey başlıklar, ev tipi kullanımlar için uygun modellerdir. Sprey sulama başlıkları kategorisi, tek yönlü sulama ve çift yönlü sulama yapabilen ya da ekseni etrafında dönmek suretiyle sulama yapabilen başlık tipleri içerebilir. Bahçeniz ya da sulama yapacağınız alan için uygun başlık tipini seçerek bir ya da birden fazla sprey sulama başlığı satın alabilirsiniz. 

Sulama Başlığı Nasıl Bağlanır? 

Sulama başlıklarının sulama işlemi için hazır hâle getirilmesi sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Özel bir el becerisi gerektirmeyen ve usta takviyesine gerek kalmadan yapılabilen bağlama işlemini her birey gerçekleştirebilir. Bireylerin özel olarak bahçe hortumu aracılığıyla sulama yapabilmesini sağlayan tabanca tipi sulama başlıkları, ek bir aparat aracılığıyla hortumlara bağlanır. Bu ek aparatlar, genellikle başlık satın alındığında ürünle birlikte kullanıcılara sunulur. Ek aparat, öncelikle sulamanın yapılacağı hortumun ucuna sıkı bir şekilde takılır. Ardından sulama başlığı, ek aparatın üst bölümüne takılır ve döndürülerek sıkılaşması sağlanır. Bu basit işlemin ardından sulama başlığı kullanıma hazır olur. 

Sprey sulama başlıkları, genellikle otomatik sulama sistemlerine bağlı olarak çalışır. Otomatik sulama sistemleri ise özel kurulum aşamaları gerektirir. Ancak bozulan sprey başlıkların değiştirilmesi oldukça basit bir işlemdir. Eski başlık yuvasında bulunan sprey başlık, bir pense yardımıyla ya da tornavida yardımıyla yukarı çekilmelidir. Ardından yeni başlık yuvaya kolayca monte edilebilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu ise başlığın yuva ile uyumlu olmasıdır. Sulama başlıklarının çap ölçüleri farklılık gösterebilir. Satın alma işleminden önce, eski sulama başlığının üzerinde bulunan milimetre ölçüsü dikkate alındığında doğru başlık değişimi yapılabilir. Sulama başlığı fiyatları; ürünlerin marka, kullanım avantajı, üretim malzemesi gibi özelliklerine göre değişebilir.