"

Suni Yem Balık

" araması için 7349 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Suni Yem Balık

Balık avlarken ihtiyaç duyulan en önemli malzemeler arasında yer alan suni yem, taşıma kolaylığı ile ön plana çıkar. Gerçek yem yerine tercih edilebilir. Balıkların oltaya gelmesi için gereklidir. Birbirinden farklı özelliklerde üretilen suni yem ürünlerini, Trendyol'daki av ve balıkçılık malzemeleri kategorisi içerisinde bulabilirsiniz. 

Suni Yem Nedir?

Tercih edilen av ve balıkçılık malzemeleri arasında bulunan suni yem, gerçek yemleri taklit eden bir malzemedir. Canlı renkleri ve parlama yapan görüntüleri ile balıkların dikkatini çekecek özelliklere sahiptir. Doğal yemlerden farklı olarak belirli bir sıcaklıkta saklanmasına gerek yoktur. Tecrübeli balıkçılar, balıklar için suni yem kullanmayı tercih eder. Tek bir yeme bağlı kalmayacak şekilde farklı yerlerde değişik suni yemleri kullanabilirsiniz. 

Suni Yem Çeşitleri Nelerdir?

Balık yakalamak istiyorsanız, balığın hangi yem türüne geleceğini bilmeniz gerekir. Balıkların büyüklüğüne ya da cinsine uygun olarak suni yem çeşitleri arasından ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. Silikon balık yemleri, jig yemler, olta kaşıkları, fly yemler ve LRF sahteleri en sık kullanılan suni yemler arasındadır. Silikon malzemeden üretilen silikon balık yemlerinin özelliği, esnek hareket kabiliyetine sahip olmalarıdır. Dikkat çekici bir görünüme de sahip olan silikon balık yemleri, sığ sulardaki balıkları avlamak için idealdir. Jig yemler daha çok derin sularda kullanılır. Parlak bir yüzeye sahiptir. Olta kaşıkları ise hem parlak yüzeyli hem de fırdöndü ile birlikte kullanılabilen bir suni yem çeşididir. Işık yansımaları meydana getirmesi sebebiyle tercih edilir. Fly yemler, tüylü görünümleri nedeniyle sineğe benzer. Hafif yapılarıyla kolayca taşınabilir. Renkleri de balıklar için oldukça cezbedicidir. Kayalıkların olduğu bölgelerde LRF tekniğiyle balık tutmak için LRF suni yemleri kullanılabilir. 

Suni Yem Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Balık avına çıkarken avlanılacak su türünün önceden belirlenmesi gerekir. Tatlı ve tuzlu sularda farklı suni yemler kullanılır. Clinch düğümü yaparak elinizdeki suni yemi oltanızın ipine ya da fırdöndüye kolay bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Geliştirilmiş clinch düğümü kullandığınız takdirde kopma ve sökülme ihtimalini azaltmış olursunuz. Suni yemlerin bir kısmı su yüzeyinde kalacak şekilde tasarlanırken bir kısmı ise suyun dibine batacak şekilde üretilir. Yem seçimi yapmadan önce, avlanılacak olan balığın nerede görüldüğüne dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Birkaç adet farklı suni yemi bir arada bulundurmanız işinizi kolaylaştırabilir. Suni yem setleri ile ihtiyacınız olan malzemeleri set olarak satın alabilirsiniz. Farklı koşullarda değişik türde balıkları avlamak için verimli bir seçenek olan suni yem seti, içerisinde değişik yem seçenekleri bulundurur.

Suni Yem Fiyatları

Ağırlıkları ve çeşitleri doğrultusunda farklılık gösteren suni yem fiyatları her bütçeye hitap eder. Birbirinden kaliteli suni yem markaları arasından ihtiyacınıza en uygun olan ürünü seçerek balık avına çıkabilirsiniz. Yemin boyutu, kalitesi ve malzemesi suni yem fiyatlarının belirlenmesinde oldukça etkilidir. Ortalama olarak fiyatlar ekonomik seviyelerdedir. Her balık türüne göre sahte yem çeşidi bulabilirsiniz. Tatlı ve tuzlu su balıkları, küçük ve büyük balıklar için üretilen balık yemlerini tercih ederek balık avlarınızı verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Suni balık yemleri, kolay fark edilebilmesi açısından değişik renklerde üretilir. Işıklı ya da titreşimli özelliklere sahip olabilir. Suda gerçekçi bir görünüme sahip olan maket yemler, sesleri ve hareketli parçaları sayesinde balıkların kısa sürede ilgisini çeker. Avınıza uygun olarak seçeceğiniz suni yem ile daha kolay ve daha hızlı bir şekilde balık tutabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan suni yem çeşidini Trendyol üzerinden yapacağınız online alışverişle satın alabilirsiniz.