"

Sütyen

" araması için 8263 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Sütyen

Kadın iç giyim dünyasının en önemli parçalarından biri olan sütyen, göğüslerin deforme olmasını engeller ve kıyafetlerin vücuda tam oturmasını sağlayarak şık bir görünüm kazandırır. Göğüslerin yer çekimine karşı direncini artırarak sarkmalarını önleyen iç giyim ürünü, hem göğüs tipine hem de kişisel zevklere göre farklı çeşitlerde tasarlanır. Dagi, Pierre Cardin, Siyah İnci, Koton, Penti, Reflections, Miorri U.S. Polo Assn. gibi dünyaca ünlü markaların en kaliteli ürünlerini bünyesinde barındıran Trendyol ürün seçeneklerini inceleyebilir, bedeninize ve beğeninize uygun sütyen modelini tek olarak ya da sütyen takımı şeklinde kolayca satın alabilirsiniz.

Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir sütyen seçmek gün boyu aktif ve canlı hissetmenizi sağlar. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre, doğru sütyen boyutu ve formu kadınları göğüs ağrısı, torasik ağrı ve meme ağrısına karşı korur. Ne sıklıkta giydiğinize ve nasıl yıkandığına bağlı olarak sütyenler çok uzun süre dayanabilir. Doğru sütyeni seçmek, bütün kıyafetiniz için eksik olan yapboz parçasını bulmak gibidir. Tüm kıyafetinizi vurgular, göğsünüzü doğru şekilde destekler ve rahatsızlığı azaltır. Göğsünüzü tam olarak kavrayan ve hareketlerinizi kısıtlamayan sütyenler, gün boyu kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Göğüs kulpunuza uygun modeli seçtikten sonra önemli olan bir diğer nokta da sütyenin rengidir. Kıyafetinize uygun renkleri seçerek sütyenin görünümünüze ayak uydurmasını sağlayabilirsiniz. Beyaz ve açık renkli kıyafetlerle yine beyaz ya da ten rengini tercih edebilirsiniz. Koyu renklerle siyah ya da kıyafetiniz ile uyumlu koyu bir rengi kullanabilirsiniz. Ağır dolgulu sütyenlerin kullanılması çalışma koşullarınıza bağlı olarak ciltte neme ve ısınmaya neden olabilir. İç giyim dünyanızın daha çekici olmasını istiyorsanız, dantelli sütyen modelleri tam size göre.

Sütyen Modelleri

Sütyen çeşitleri; göğüs yapısına, vücut şekline ve giyilecek kıyafetin modeline göre farklı şekillerde tasarlanır.

Push up sütyen: Göğüslerin daha kalkık görünmesini sağlayan push up sütyen modelleri, özellikle küçük göğüslü kadınlar için önerilir. Dekolte kıyafetlerle çekici görünüm sunan modelin alt ve yan kısımlarında bulunan dolgular, göğüslerin sıkışarak yukarı doğru kalkmasını sağlar.

T-shirt sütyen: İnce kumaş dokusuna sahip kıyafetler için tasarlanan t-shirt sütyen, dikişsiz yapısından dolayı herhangi bir çıkıntı ya da potluk yaratmaz. Sıcak havalar için ideal bir seçenek olan model sayesinde tişörtün altında hiçbir fırfır veya dolgu görünmez. Süngersiz ve yumuşak bir dokuya sahip olan t-shirt sütyen ürünleri arasında en çok tercih edilen model bralet sütyen çeşididir.

Spor sütyenleri: Egzersiz yaparken göğüslerinizi desteklemek için mükemmel bir seçenek olan spor sütyenleri, yoğun kardiyo sırasında göğüslerinizi korur. Cildin nefes almasını sağlayan kumaşlar kullanılarak tasarlanan destekli sütyen modeli, terlemeyi de minimuma indirerek spor yapmayı daha rahat ve konforlu hale getirir.

Straplez sütyen: Kolsuz üstler ve elbiseler için ideal olan askısız sütyen modelleri, kıyafetin üzerinizde daha zarif durmasını sağlar. Ön tarafı U şeklinde olan straplez sütyenler, özellikle göğüs dekolteli kıyafetlerin vazgeçilmezidir.

Toparlayıcı sütyen: Büyük göğüslü kadınlar için özel olarak tasarlanan toparlayıcı sütyen modelleri, göğüslerin daha küçük görünmesini sağlar ve kıyafetlerin daha düzgün durmasını destekler.

Şeffaf sütyen: Kullanımı oldukça kolay olan ve genellikle poliüretan dış kaplama ile silikon dolgudan oluşan şeffaf sütyenler dekolteli kıyafetlerle mükemmel uyum sağlar. Küçük göğüslü kadınlar için tasarlanan model, yapışkan silikon yapısı sayesinde herhangi bir askı ya da kopça kullanımı gerektirmez.

Sütyen Bedenleri Nasıl Hesaplanır?

Sütyen bedenini hesaplarken iki ölçüm göz önüne alınır: Göğüs altı ölçümü ve göğüs üzeri ölçümü. Düz bir şekilde durun ve mezura yardımıyla göğüs altı bölgenizi nefesinizi tutmadan ve mezurayı çok sıkmadan ölçün. Çıkan sonuç 70 cm ve altında ise 70, 71-75 cm aralığında 75, 76-80 cm arası 80, 81-85 cm arası 85, 86-90 cm arası 90, 91-95 cm arası 95, 96-100 cm arası ise 100 beden olarak tanımlanır. Sütyen cup bedeni için ise göğüs üzeri ölçüm alınır. Ellerinizi yana doğru bırakarak göğsünüzü çok sıkmadan rahat bir şekilde durun ve göğüslerinizin tam ortasından geçecek şekilde yere paralel olarak mezura yardımıyla göğüslerinizi ölçün. Göğüs altı ve göğüs üzeri ölçüm arasındaki fark 12-14 cm ise A cup, 14-16 cm ise B cup, 16-18 cm ise C cup, 18-20 cm ise D cup, 20-22 cm ise E cup bedene sahip olduğunuz anlamına gelir.