"

Tabak

" araması için 9115 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Tabak

Tabaklar, şekillerine göre düz tabaklar ve çukur tabaklar olarak sınıflandırabilir. Tabaklar genellikle seramik ya da kumlu taş gibi seramikten materyallerden yapılır. Bunların yanı sıra cam ve plastik çeşitleri de vardır. Seramikten yapılan tabakların tarihi milattan öncesine kadar dayanır. Son dönemlerde kullanımı revaçta olan tek kullanımlık tabaklar kâğıt ya da ince plastikten yapılır. Sofranıza değişiklik getirmek istiyorsanız klasik yuvarlak porselen tabaklar dışında kare, oval ya da üçgen formda tabaklar kullanabilirsiniz. Ayrıca, tabaklar yalnızca yapıldıkları maddeye göre değil, boylarına, biçimlerine ve içlerinde sunulan yiyeceğin türüne göre de sınıflandırılabilir. Çay tabağı, tatlı tabağı, bölmeli kahvaltı tabağı, pasta tabağı, yemek tabağı, servis tabağı, ordövr tabağı, meyve tabağı ve diğer bütün tabak çeşitlerine Trendyol'da sofra kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Bambu Tabak

Bambu ürünler tamamen doğaldır. Ağacın ham halinden imal edilir. Bundan dolayı bir bambu ürün kullanım ömrünü doldurduğunda ait olduğu yere yani doğaya geri döner. Bir bambu tabak her ne kadar bir şekle sokulsa da aslında ağacın kendisidir. Bambu bitkisi tropik ve bol yağmur alan bölgelerde ekstra herhangi bir müdahale olmadan kendi kendine büyür. Doğal veya sentetik hiçbir gübre ve kimyasal madde kullanılmaz. Bundan dolayı yapısı itibarıyla organik bir üründür. Bambu oldukça hafif, sağlam ve esnek bir materyaldir. Üstelik suya karşı da dayanıklıdır. Kolay kolay kırılmaz, çizilmez ve bozulmaz. Bambu bitkisi içeriğindeki bamboo kun isimli antioksidan madde sayesinde bakteri barındırmaz ve ısı, nem gibi ortam koşullarından olumsuz etkilenmez. 

Kahvaltı ve Tatlı Tabağı

Kahvaltı tabağı, yemek takımlarının en küçüğü olan ve tatlı tabağı olarak da kullanılan modelidir. Klasik düz yuvarlak olanları bulunabildiği gibi kare, desenli, baskılı veya daha birçok yeni ve değişik çeşit ile sofralarınıza tarzınızı yansıtabilirsiniz. En önemli öğün olan kahvaltı masalarınızı renklendirmek, daha eğlenceli ya da daha şık hale getirerek sofralarınızı taçlandırmak için en güzel kahvaltı tabaklarını seçebilirsiniz. Tatlı tabağı kahvaltı tabaklarına benzer boyutlarda genellikle 18-19 cm çapında olup, yemek tabağından küçük düz tabaklardır. 

Servis Tabağı

Kare, dikdörtgen, yuvarlak ya da değişik geometrik biçimlerde olan servis tabakları genellikle doğal ve sağlıklı yapısıyla bilinen porselenden üretilir. Ancak mermerden, gümüşten, altın yaldızlı metallerden yapılan modelleri de vardır. Genel görüntü amacıyla masanın üzerine önceden konan ve dekoratif fonksiyonu da olan tabak çeşididir. Farklı ve çeşitli tasarımlara sahip olan servis tabakları veya kayık tabaklar ile sunumlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Sofralarınızı renklendiren salatalarınız için birbirinden şık ve güzel salata tabağı çeşitleri ile masalarınızın havasını değitirebilirsiniz.En güzel kek ya da pastalarınızı, en görkemli sunumlarınızın masadaki yerlerini güçlendirmek için tercih edeceğiniz ayaklı servis tabağı ile sofranızda ufacık bir hamle ile büyük değişiklikler yaratabilirsiniz. Kızartmadan buğulamaya, ızgaradan tavaya balık keyfiniz hiç bitmesin ve keyfiniz sofranızda sürsün diye değişik marka ve modellerde size en uygun balık tabağı çeşidini seçebilirsiniz. Sofralarınızdaki en eşsiz güzelliklerden olan makarnalar sunumların da en özelini hak eder. En şık ve farklı tarzlardaki makarna tabağı ile sofranızda değişimi yakalayabilirsiniz.Güzel ve özenli bir yemek davetinde artık masanın en farklı sunumu hiç kuşkusuz peynir tabağı. Her öğünde ve her besinle bir şekilde değerlendirilen peynir, 5 çaylarında tuzlulara eşlik ederken, kahvaltıyı peynirsiz düşünmenin imkanı bile yok. Yemek davetlerinizin, şık veya günlük tüm sofralarınızın vazgeçilmezi peynir tabaklarıyla fark yaratmanız artık elinizde.

Renkli kişiliğinizi sunumlarınıza yansıtarak sunumlarınıza yansıtmanıza yardımcı olacak özel kılacak tabak takımları ile sofralarınıza yaratıcı bir yorum getirebilir. En farklı tabak model ve markalarına Trendyol’da sofra kategorisi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.