"

Tankini

" araması için 522 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Tankini

Plaj giyimin son yıllardaki en popüler stillerinden biri olan tankini, mütevazı ve muhafazakar çizgilerle şık bir plaj giyimi seçeneği sunar. Etekli, eteksiz ve şortlu tankini modelleri ile bu yazın en sevilen tankini modellerini plaj giyim kategorisinde inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz tankiniyi Trendyol farkıyla anında satın alabilirsiniz.

Tankini Nedir?

Tankini, bikininin daha mütevazı bir versiyonu olan iki parçalı bir mayo türüdür. 1990’ların sonunda moda dünyasına ilk kez tanıtılan tankini, ismini tank-top atlet üstü ve bikini altı kombinasyonundan alır. Bikini ve diğer mayo modellerine kıyasla, tankini tek parça mayonun mütevazılığını, iki parçanın rahatlığıyla sağlamanın şık bir yolunu sunar. Geniş ve uzun kesimli bir üstü, daha geleneksel bir bikini altıyla birleştirir. 

Tankini Modelleri

Tankini modellerinin temel özelliği iki parçalı olmalarıdır. Bu özelliği ile bikini içinde kendini rahat hissetmeyen kadınlar için hem işlevsel hem de zarif bir seçimdir. Tankini, bikiniye kıyasla vücudun çok daha büyük bir kısmını örter. Bazı tankini modelleri karın bölgesini tamamen kapatırken bazıları göbek bölgesini açığa çıkaran küçük bir boşluğa sahip olabilir. 

Tankinilerin üst parçaları genellikle benzer hatlara sahip olmakla birlikte, alt parçaları etekli, eteksiz ya da şort şeklinde olabilir. Etekli tankini modelleri basen bölgesini kapatır ve giyilmesi oldukça kolaydır. Şortlu tankini modelleri ise hem örtücülük hem de yüzerken hareket kolaylığı sağlaması açısından tercih edilir. 

Hem standart hem de büyük beden tankini modelleri birkaç çeşit göğüs desteği sunar. Halter kesim üstler, ayarlanabilir ve destekleyici boyun bağlarına sahiptir. Birçok tankini üstünün, istenmeyen bronzluk çizgilerinden kurtulma seçeneği sunan çıkarılabilir kayışları vardır. Bazı tankiniler, üst kısımda üçgen tasarıma sahiptir. Göğüs bölgesindeki üçgen formlar, tankiniye daha kadınsı bir stil verirken, göğüs bölgesini vurgulamaya yardımcı olur.

Hem ekstra örtücülük hem de göğüs desteği sağladığı için tankiniler, göbek bölgesini gizlemek isteyen kadınlar arasında da popülerdir. Ayrıca yakın zamanda mastektomi operasyonu geçirmiş ya da ameliyat izleri nedeniyle bikini giymekten çekinen kadınlar için de uygun bir mayo modelidir.

Tankini Fiyatları

Tankini takımlar için desen ve renk çeşitliliği oldukça fazladır. Bu çeşitlilik tankini fiyatları için de geçerlidir. Bikini ve diğer mayo modelleriyle benzer fiyat seviyesine sahip olan tankinilerin iki parçalı tasarımı, farklı parçaları karıştırmayı ve eşleştirmeyi mümkün kılar. Bu sayede birkaç renk ve desenle bile çok sayıda farklı görünüm elde edilebilir. Tankini üstlerini farklı altlarla kullanmak, her giydiğinizde farklı bir plaj stili elde etmek için mükemmel ve ekonomik bir yoldur. 

Tankinilerin bir diğer avantajı plaj yürüyüşü ya da diğer plaj aktivitelerinde şık bir kıyafet olarak da kullanılabilmesidir. Tankini takımlarının üstlerini, bir etek veya bir çift şortla kolayca eşleştirebilirsiniz.

Tankini Mayoların Avantajları

Mayonuzun şık, konforlu ve işlevsel olması gerektiğini düşünüyorsanız, tankini aradığınız mayo modeli olabilir. Tankini mayoların avantajları şöyle sıralanabilir:

  • Sorunlu bölgeler: Tankiniler, vücudunuzda rahatsız olduğunuz alanları kapatmak için mükemmel hatlara sahiptir.
  • Göğüs desteği: Bir tankinin çok yönlülüğü, size benzersiz şekillerde destek verebileceği anlamına gelir. Tankini üstleri göğüs desteği ve kalın askı seçenekleri ile büyük göğüslü kadınlar için mükemmeldir. 
  • Kullanma kolaylığı:  İki parçadan oluşan tankinilerin alt parçası kolayca çıkarılabilir. Özellikle mayo değişiminde ve tuvalete gidildiğinde, tek parçalı mayoların neden olduğu sorunları ortadan kaldırır.
  • Karıştırma ve eşleştirme:  Bir tankini ile görünüşünüzü değiştirmek kolaydır. Birkaç farklı üst ile çok sayıda görünüm elde edebilirsiniz.
  • Mükemmel uyum: Üst ve alt için farklı ebatlarda satın alma seçeneğine sahip olmak, vücudunuza mükemmel şekilde uyacak mayoyu satın almanız demektir.

Plaj modasına damga vuran en güzel tankini modelleri, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!