İlgili Kategoriler
Fiyat
Dondurucu Özelliği
Genişlik
Kullanım Şekli
Toplam Hacim
Kurulum Gerekli mi?
Enerji Sınıf Aralığı
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Buzluk Tipi
Derinlik
Dondurucu Yeri
Enerji Sınıfı
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Renk
Yükseklik
Tip
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Tek Kapılı Buzdolabı

" araması için 160 sonuç listeleniyor

Tek Kapılı Buzdolabı Modelleri Sizleri Bekliyor

Her geçen gün yeni farklı bir buzdolabı modeli çıkmaktadır. Her dönemde en tercih edilen modeller arasında bulunan ve alandan kazanmak isteyenler için kaçınılmaz bir fırsat olan tek kapılı buzdolabı modelleri farklılık gösterebilmektedir. Tek kapı buzdolabı ölçüleri tasarımına ve sağladığı avantajlara göre değişiklik gösterebilir. Sağladığı avantajlar satın almak isteyen kişilerin isteklerine göre farklılık gösterebilir. Bu tasarımlar arasında tek kapılı mini buzdolabı ve tek kapılı büyük buzdolabı en sık ismi duyulanlardır. Tek kapılı mini buzdolabı alandan kazanmak isteyenler için en sevilen modeldir. İsteğe göre araç içerisine de yerleştirilen mini buzdolapları fiyat aralığı olarak farklılık gösterebilir.

Tek Kapılı Buzdolabı

Tek Kapılı Buzdolabı

Tek kapılı buzdolabı modelleri arasında bulunan tek kapılı no frost buzdolabı buzlanmanın önüne geçen bir modeldir. Tek kapılı buzdolabı modelleri de bulunabilen bu özellik ürün avantajını fazlasıyla artırmaktadır. Özellikleri yanı sıra renkleri ile de fazlasıyla dikkat çeken buzdolaplarının renk çeşidi farklılık gösterebilir. Tek kapılı renkli buzdolabı da sevilen tasarım dolaplar arasında bulunur. Özellikle kırmızı, mavi ve yeşil sıklıkla tercih edilen renk çeşidi arasındadır. Tek kapılı buzdolaplarının birçok özelliği mevcuttur. Bu özelliklerden tercih oranı düşük olan buzdolabı tek kapılı statik buzdolabı modelidir. Tercih oranının düşük olma sebebi buzdolabının önce iç kanallarını daha sonra iç kısımlarını soğuttuğu için sıcaklık farkı bulunmasıdır. Bu sıcaklık sebebi ise buzdolabının arka yüzeyinde buzlanma oluşmasına sebep olur. Tek kapılı statik buzdolabının tercih oranının düşük olma sebebi budur.

Tek Kapılı Buzdolabı Fiyatları

Tek Kapılı Buzdolabı Fiyatları

Buzdolaplarının sağladığı özellikler modelden modele değişiklik göstermektedir. Sağladığı avantajların artması ile fiyatta değişim gözlemlenebilir. Özelliklerin azalması ve kapasitenin azalması ile fiyatta farklılık ortaya çıkar. Ayrıca enerji verimlilik sınıfı da tercih oranını değiştirebildiği için fiyatta artış veya düşüş olması mümkündür. İletişim led göstergeleri veya dahili dondurucuya sahip olup olmaması da fiyatta farklılığa sebep olur. Tek kapılı buzdolapları sıklıkla şarap soğutucusu olarak da kullanılır. Şarap soğutucu olarak kullanılan buzdolaplarının da kendi içerisinde kapasiteleri değişebilir. Kapasitesi arttıkça bu işlevde kullanılan tek kapılı buzdolaplarının fiyatlarında farklılık gözlemlenebilir. Ayrıca tek kapılı dondurucusuz buzdolabı da tercih oranı yüksek dolaplar arasındadır. Gıdaları taze ve soğuk tutmak amacıyla kullanılır. Özellikle işletmeler tarafından kullanılan bu dolap tipi oldukça kullanışlıdır. Su, asitli içecekler ve meyve suları için daha sık kullanılır. Her buzdolabında bulunan soğutma sistemlerini yöneten termostat her modelde farklılık gösterir. Tek kapılı buzdolabı termostatı kullanıcının istediği soğutma seviyesine ayarlanmasına olanak sağlar. Tek kapılı buzdolabı termostatı diğer buzdolabı modellerine göre farklılık gösterebilir. Sevilen bir diğer modellerden olan buzdolabı ise tek kapılı geniş buzdolabı modelidir. Hem alandan kazanmak hem de daha fazla kapasiteye sahip ürün almak isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlı ve avantajlı bir üründür.

Tek Kapılı Buzdolabı Çalışma Prensibi

Tek Kapılı Buzdolabı Çalışma Prensibi

Buzdolaplarının çalışması veya ısısının ayarlanmasına yardımcı olan birçok mekanizma vardır. Tek kapılı buzdolabı çalışma prensibi kısaca şu şekildedir: Öncelikle kompresör adı verilen makine gaz halinde bulunan soğutucuyu sıkıştırır ve basıncın yükselmesini sağlar ve dolabın dışında olan borulara doğru iter. Borulardaki sıcak hava mutfağın serin havasında sıvı hale geçer. Soğutucunun yüksek basınçtaki bu sıvı hali, dolabın içindeki borulara doğru ilerlerken iyice soğur. Soğutucu sıvı, dolabın içindeki ısıyı alır, kendisi bir miktar ısınırken dolabın içini de soğutmuş olur. En son olarak, ısı alan soğutucu gaz hale geçer ve kompresörün içine doğru ilerler. Burada da döngü tekrar başlar. Siz de yaşam alanlarınızda alandan tasarruf etmek için tek kapılı buzdolabı modellerinin farklı çeşitlerini tercih edebilir, farklı modelleri Trendyol’da inceleyerek satın alabilirsiniz.