"

Tek Kişilik Nevresim Takımları

" araması için 7462 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Tek Kişilik Nevresim Takımları

Nevresim takımı iyi bir gece uykusunun önemli bir parçasıdır. İyi bir uyku, sizi işte daha üretken kılmaktan, gün boyunca stres seviyenizi düşürmenize kadar çeşitli faydalara sahip olabilir. Doğru bir yatak ve nevresim takımıyla uyku kalitenizi artırabilirsiniz. Çiçekli, çizgili, renkli ve düz gibi farklı tasarımlara sahip tek kişilik nevresim takımlarını nevresim takımı kategorisinde inceleyebilir, en iyi ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.

Nevresim Takımı Seçimi

Nevresimin kaliteli olması iyi bir gece uykusu için belirleyicidir. Mevsim özelliklerine göre seçilmiş, nefes alabilir ve nem emiciliği yüksek kumaşlar uyku konforunu artırır. Nevresim takımı seçerken, yazlık ve kışlık olarak seçim yapmak işinizi kolaylaştırabilir.

Nevresim takımının rengi ya da desenleri, yatak odası mobilyalarının geri kalanıyla veya yatak rengi temasıyla çakışırsa oda, eksik veya rahatsız edici görünebilir. Yatak odanız ya da misafir odanız için nevresim takımı tek kişilik seçmeden önce rengi, malzemeyi ve nevresim takımındaki tüm parçaları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olmalısınız. Odanızın genel renk tonlarına uyumlu modellerle, yüzlerce alternatif arasından hem konforlu hem de dekoratif bir seçim yapabilirsiniz.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Modelleri

Yatak odası tekstilinin önemli bir parçası olan nevresim takımlarını bir set halinde satın almanın en büyük yararı, tüm parçaların birbiriyle uyumlu olduğundan emin olmanızdır. Nevresim takımları, aynı ya da tamamlayıcı desenlere sahip, yorgan için bir adet nevresim, 1 adet çarşaf ve 1 ya da 2 adet yastık kılıfından oluşur. Nevresim ebatları genellikle tüm markalar için standarttır. Örneğin Taç tek kişilik nevresim takımı ebatları nevresim için 160x220 cm, çarşaf için 100x200 cm ve yastık kılıfı için 50x70 cm ölçülerindedir.

Renk ve desen açısından geniş bir yelpazede sunulan tek kişilik nevresim takımları kategorisinde, sakinleştirici leylaktan, canlı hardal tonlarına kadar, odanıza uyum sağlayacak sayısız alternatif bulabilirsiniz. Çocuk yatakları için desenli ve eğlenceli nevresim takımı modellerini seçebilir, odalarının en ince ayrıntısına kadar sevimli ve rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Tek Kişilik Nevresim Takımı Kumaşları

Nevresim takımlarında farklı özelliklere sahip farklı kumaşlar kullanılır. En çok kullanılan kumaş türleri, ranforce, saten, jersey, mikrofiber, perkal ve ketendir.

Ranforce kumaş, pamuklu tekstil ürünlerinde kullanılan popüler bir türdür. Dokuma sonrasında düz ve yumuşak bir yüzey elde edilir. Nemi emme ve ısıyı dengeleme yeteneği yüksektir. Soğuk ya da sıcak gecelerde kullanılabilir. Saten kumaş, çok ince pamuk ipliklerinin sık dokunmasıyla elde edilir. Görünümü parlak, düz ve dökümlüdür. Nevresim takımlarında rahat bir kullanıma olanak sağlar. Serinletme özelliğine sahiptir. Mikrofiber kumaş çok ince lifler kullanılarak dokunur ve genellikle polyester malzeme kullanılır. İnce ve hafif yapısının yanı sıra, anti-alerjik olması nedeniyle de tercih edilir.

Kış için en iyi alternatiflerden biri olan flanel nevresim takımları, vücudu sıcak tutar. Pamuktan üretildiği için nefes alabilme ve nem emme yeteneği yüksektir. Pamuktan üretilen diğer bir kumaş türü olan perkal, oldukça hafif ve emici bir kumaştır. Genellikle yazlık nevresim takımlarında kullanılır. Jersey kumaş elastik bir yapıya sahiptir ve ten ile uyumu yüksektir. Ağ yapısı sayesinde kumaş nefes alırken, nemi de emer. Ütü istemediği için bakımı oldukça kolaydır. Dengeli ısı yalıtımı sayesinde yıl boyunca kullanılabilir.

Doğal bir kumaş türü olan keten, serinliği ve nem emiciliği ile popüler yaz kumaşlarından biridir. Havadaki nemi süzme kapasitesi yüksek olduğundan, alerjik yatkınlığı bulunan kişiler için de uygundur. Trendyol'da aradığınız tek kişilik nevresim takımı modellerini kolayca inceleyebilir, kampanyalı fiyatlarla beğendiğiniz ürüne anında sahip olabilirsiniz.