"

Televizyon

" araması için 519 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Evinizi Sinema Ortamına Çeviren Televizyonlar

Televizyonlar oldukça renkli ve eğlenceli bir dünyayı yaşadığımız mekâna taşıyor ve dünyada en yaygın olarak kullanılan kitle iletişim cihazlarının başında geliyor. Televizyon modelleri birçok akıllı teknoloji sistemiyle donatılarak evlerimize giriyor. Yeni teknoloji televizyonlar yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi vadediyor. Televizyon, yüksek kaliteli film, dizi ve belgesel izlemenin yanı sıra oyun konsolları ile sıra dışı deneyimler de sunuyor. Dış bağlantıları, farklı kullanım amaçlarıyla beraber sayısız özellik barındırıyor. Bilgisayar, telefon ve harici belleklere bağlanabilen yeni nesil televizyonlar aynı zamanda internet erişimi sağlıyor. Evdeki eğlencenin adresi olan televizyonlar, sunduğu gerçekçi görüntülerle izleyenlere unutulmaz deneyimler yaşatıyor. Samsung, LG, Arçelik, Vestel gibi en çok tercih edilen markaların televizyon modellerine indirimli fiyatlar ve çok hesaplı televizyon kampanyalarıyla Trendyol üzerinden sahip olabilirsiniz.

Televizyon Ekran Çözünürlüğü

Televizyonların çözünürlük çeşitleri HD, Full HD ve 4K olarak adlandırılıyor. HD, yüksek çözünürlük anlamına gelirken, halk arasında 720p olarak da biliniyor. Full HD ise tam yüksek çözünürlüklü ekran manasına geliyor. Full HD ekranlar, HD ekranlara göre iki kat yüksek çözünürlüğe sahip televizyonlar olarak öne çıkıyor. Ultra HD ya da 4K olarak bilinen televizyon çözünürlüğü ise Full HD’nin 4 katı çözünürlük sunuyor.

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TV almayı düşünenler çok fazla seçenek arasında kaybolabiliyor. LCD, HD, 4K, UHD, HDR, LED ve OLED gibi birçok televizyon modeli bulunuyor ve artık televizyon sadece bir ekran olmaktan çıkıp bilgisayarların sahip olduğu birçok özelliği de barındırıyor. Bu noktada ise televizyon almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

TV alırken dikkat edilen özelliklerin başında görüntü kalitesi geliyor. Görüntü kalitesi yükseldikçe televizyon fiyatları da artış gösteriyor. Eğer yüksek görüntü kalitesine sahip bir televizyon arzu ediliyorsa OLED teknolojisine sahip bir model tercih etmek gerekiyor. Samsung ve LG markalarının OLED modelleri benzer teknolojileriyle kullanıcıların beğenisini topluyor. OLED televizyon modelleri bütçesini aşan kişiler için 4K ve HDR teknolojisi sunan LED TV’ler tavsiye ediliyor.

Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden bir diğeri de HDR teknolojisi. HDR görüntüde gölgelerin arkasında kalan ince detayların bile görülebilmesini sağlayan ve renkleri son derece gerçekçi kılan bir özellik olarak öne çıkıyor. Görüntületin kalitesini ve keskinliğini artırıyor.

Televizyonun boyutu da televizyon alacakların üzerinde çokça düşündüğü konulardan biri. Televizyon boyutuna karar verirken konulacağı mekânın büyüklüğü, konulacağı açı, televizyonun kaç farklı açıdan izleneceği gibi hususların göz önünde bulundurulması gerekiyor. Televizyonun boyutları büyüdükçe televizyon fiyatları da buna bağlı olarak artış gösteriyor. Mutfak gibi dar alanlarda küçük televizyon modelleri öneriliyor.

Hertz birimi bir görüntünün 1 saniyede ekranda yenilenme sayısını gösteriyor. Bir televizyonun Hertz birimi ne kadar yüksek olursa görüntü bir o kadar pürüzsüz oluyor. Görüntüyü pürüzsüz hale getirmek için Motion Rate ve TruMotion gibi gelişmiş teknolojiler de buluyor. Televizyon alırken televizyonda bu özelliklerden birinin bulunmasına dikkat etmek gerekiyor.

Akıllı Televizyonlarla Beraber Gelen Özellikler

Akıllı televizyonlar ev internetine bağlanabiliyor ve Netflix, Youtube gibi popüler uygulamalar üzerinden istenilen film, müzik klibi ya da video izlenebiliyor. Son teknoloji ürünü birçok akıllı televizyon bilgisayar gibi çalışarak web tarayıcısı içerdiği için televizyon aracılığı ile internette dolaşmak, sosyal medya hesaplarını ziyaret etmek mümkün oluyor.

Smart TV Özellikleri

Smart TV, internete bağlanmayı, bazı uygulamalar aracılığıyla sosyal ağlara girmeyi mümkün kılan, oyun oynanmasını sağlayan işletim sistemine sahip olan tüm televizyonlara verilen genel ad olarak biliniyor. Smart TV’ler de kendi içlerinde birbirinden farklı birçok özellik barındırıyor. Yenilenen teknolojiyle beraber her yeni televizyon modelinde Smart TV özellikleri de güçleniyor. Sesle komut verilebilen, kanal değiştirmeyi, sosyal ağlara bağlanmayı tek bir komutla mümkün kılan Smart TV modelleri bulunuyor. İhtiyacınızı belirledikten sonra size en uygun modeli çok hesaplı televizyon kampanyaları ile Trendyol’dan satın alabilirsiniz.