"

Testere

" araması için 496 sonuç listeleniyor

Testere

Ahşap, metal ve cam gibi çeşitli nesneleri kesmek için tasarlanan testere modelleri, manuel ve elektrikli olmak üzere iki tiptir. Manuel testereler elektriğin olmadığı yerlerde ve kısıtlı bütçeler için idealdir. Küçük boyutları ile kolayca taşınabilir. Bununla birlikte, manuel testere modelleri sadece belirli işler için uygundur. Elektrikli testerelere gelince, bunlar daha pahalıdır, ancak verimlilik açısından da üstündür. En popüler testere markalarını, el aletleri kategorisinde inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü en uygun fiyatlarla anında satın alabilirsiniz.

Manuel Testere Çeşitleri

Herhangi bir motor ya da güç kaynağı bulunmayan manuel testereler, kas gücü ile kullanılır. El testeresi, kıl testere, Japon testeresi gibi farklı amaçlar için tasarlanmış dişlere sahip fonksiyonel modeller bulunabilir. Daha büyük dişler daha kolay kesim sağlar, ancak daha kalın bir yüzey oluşturur. Küçük dişler ise daha temiz ve daha hassas bir kesim yapar. Genel olarak, dişler büyüdükçe, daha hızlı ancak daha kaba hatlara sahip bir kesim yapılır.

El testeresi: En çok kullanılan testere modeli, el testeresidir. Testerenin farklı görevlere uygun çeşitli boyutlarda dişleri olabilir. Standart modellerin dışında katlanır testere modelleri daha çok bir çakıyı andırır ve küçük ölçekli kesim işleri için idealdir.

Kıl testere: Düzensiz eğriler ve hassas kesimler için kıl testere çeşitleri idealdir. Ulaşılması zor yerlerin pürüzsüz bir şekilde kesilmesini sağlar. Manuel modellerin yanı sıra kıl testere makinası gibi mekanik modeller de vardır.

Japon testeresi: Normal testerelere nazaran daha yumuşak bir bıçak ve küçük dişlerle tasarlanan Japon testeresi ise zor yerlere erişmenize izin vermek için kıvrılabilir yapıya sahiptir. Temiz ve hassas bir yüzey sağlar.

Mekanik Testere Çeşitleri

Mekanik modeller çalışma prensibine göre elektrikli testere, akülü testere ya da benzin motorlu testere olabilir. İşin hızlı bir şekilde yapılmasını kolaylaştırırken, aynı zamanda oldukça hassas bir kesim sunar. Manuel testerelere kıyasla, motorlu ve elektrikli testere fiyatları daha yüksektir. Öte yandan verimlilik açısından bu modeller daha üstündür. Yakıt ya da güç kaynağı türüne göre motorlu testere fiyatları geniş bir aralığa sahiptir.

Benzinli testere: Motorlu testere modellerinden biridir. En önemli avantajı güç kaynağından bağımsız olarak istenilen yerde çalışılabilmesidir. Genellikle ağaç kesmek için kullanılır. Benzinli testere fiyatları motor gücüne ve dişli kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Dekupaj testere: Yatay testere modellerinden biridir. İleri ve geri hareket eden çok kullanışlı küçük bıçağı, hem düz hem de kavisli kesimlere izin verir. Temiz ve hızlı sonuçlar almayı sağlar. Kalın parçalarda, uzun kesimler için uygun değildir, çünkü bıçak sapma eğilimindedir. Eğri bir kesim oluşturur.

Profesyonel Testere Çeşitleri

Profesyonel testereler, motor gücü, dişli tipi, dayanıklılık ve işlem hacmi gibi faktörlerle, amatör kullanıma yönelik testere modellerinden ayrılır. Genellikle yatay ve tezgah tipi ürünler bu grupta yer alır. Her bir testere farklı türden malzemeleri, farklı derinlik ve kesme açısıyla şekillendirir.

Daire testere: Dairesel döner bıçağı güzel düz çizgiler keser. Derinliği ve eğim ayarları, sığ oluklar ve 45°'ye kadar açı kesimleri bile sağlar. 

Gönye testere: Tezgah üzerine sabitlenmiş, düzenli açılarla hızlı kesimler ve oluklar yapar. Farklı boyutları mevcuttur. Yüksek hacimli marangozluk işleri için idealdir.

Radyal testere: Bir kolun üzerine monte edilmesi dışında daha büyük parçaları kesmesine izin veren, gönye testere gibi bir parçadır. Kesilecek olan parçayı tezgahın üzerine yerleştirin, testereyi öne yerleştirin ve devam edin. Radyal testere aynı zamanda gönye kesimleri de üretir.

Tezgah testere: Ayarlanabilir derinlikle, düz ve açılı kesim yapar. Şerit testere modellerinin çoğu tezgah tipidir. Özellikle yüksek hacimli işler için uygundur.

En iyi testere modelleri, en uygun fiyatlarla Trendyol'da!

Yukarı Çık