tito Fosforik Asit (%85'lik) E338 5 kg 0
tito Fosforik Asit (%85'lik) E338 5 kg 1
tito Fosforik Asit (%85'lik) E338 5 kg

tito Fosforik Asit (%85'lik) E338 5 kg 032.300.25

Henüz Yorum Yazılmamış.
138,71 TL
KARGO BEDAVA
Satıcı:
7
i
Satıcı Puanı
7 /10
Satıcı puanı, müşteri geri bildirimleri ve satıcının sipariş sürecindeki performansı dikkate alınarak hesaplanmaktadır.
Mağazayı Gör
Tahmini Teslimat Tarihi: 3 - 16 Aralık
Ürün Bilgileri
Tüm Özellikleri Gör
  • 15 gün içinde ücretsiz iade.Detaylı bilgi için tıklayın
  • Bu ürün trend35 tarafından gönderilecektir.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bu butikte indirim kuponları/kodları geçerli değildir.
  • Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir. 10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.

Ürünün Satıcısı

Mağazayı Gör

Satıcıya soru sormak için lütfen

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Açıklaması

Gıda katkı maddesinin adı: Tito fosforik asit (%85)   bileşen listesi: Fosforik asit (%85), su (%15)   e kodu:  e338   net miktar: 5 kg   fiziksel yapısı: Sıvı   lot no: Geriye dönük izlenebilirlik açısından, tüm hammaddelerin ve ambalaj malzemelerinin lot numaraları kayıtları tutulmaktadır.  ürünün lot numarası, ürün ambalajı üzerinde yer almaktadır.     gıda katkı maddesinin fonksiyonel sınıfı: Asitler ve asitlik düzenleyiciler metal bağlayıcılar   gıda katkı maddesinin elde edildiği kaynağın adı:  fosfor   gıda katkı maddesinin eklenebileceği gıdalar: Türk gıda kodeksi gıda katkı maddeleri yönetmeliği'nde ve dikey tebliğlerde yer alan düzenlemelere uygun olarak, izin verilen bitmiş ürünlerde, ilgili sınırlamalar dikkate alınarak kullanılır.
Yönetmelik ve tebliğlerde gerekli bilgiye ulaşılamadığında, ilgili ülkenin kanun düzenleyici kurumlarına danışılabilir.
Özel depolama/kullanım koşulları: Kuru ve serin yerde ağzı kapalı olarak saklayınız.
Kullanım talimatı: Türk gıda kodeksi gıda katkı maddeleri yönetmeliği'ne uygun olarak, üretilen veya üretimi planlanan bitmiş ürün ile ilgili dikey tebliğlerde yer alan; eklenebileceği gıdalar, kullanım koşulları, maksimum miktarlar ve kısıtlamalar dikkate alınarak kullanılmalıdır.
Türkiye dışındaki ülkelerde kullanım planlanıyorsa, ilgili ülkenin yasal mevzuatları göz önüne alınmalıdır.
Ürün performansı, üretim şartlarına, makine ve ekipmanların yapı ve performanslarına, mevsimsel değişkenlere ve diğer hammaddelere bağlı olarak farklılık gösterebilir.  en uygun kullanım miktarı belirlenmeden önce, türk gıda kodeksi gıda katkı maddeleri yönetmeliği'nde belirtilen kısıtlamalar mutlaka göz önünde bulundurularak, minimum miktarlarla denemeler yapılmalıdır.    
Kullanım alanı/satış amacı: Gıdada kullanım içindir.   
Teknik bilgiler: Fosforik asit, fosfor, oksijen, hidrojen atomlarından oluşur.
Saf hali 42oc erime noktasına sahip olan kristal bir katı halinde olup, daha düşük konsantrasyon formlarında renksiz, şurup kıvamında bir sıvı halini almaktadır.
  endüstride kullanılan türü kalsiyum fosfat kaya parçalarının sülfürik asitle ısıtılmasıyla elde edilir.
Hidrojen iyonlarının biri, ikisi veya tüm üçünün diğer pozitif iyonlarla yer değiştirmesiyle ortofosfat tuzlar meydana gelmektedir.
  asitli ortamlarda fungi ve bakteri gibi mikroorganizmalar büyüyemediği için; fosforik asit, koruyucu olarak da kullanılır.
Fosforik asit ve tuzları (sodyum, potasyum, kalsiyum) düşük maliyelerine rağmen en düşük ph'a ve en kuvvetli etkiye sahip asitliği düzenleyicilerden biridir.
  kolalı içecek sektöründeki yoğun kullanımı sayesinde, gıda sektöründe en çok kullanılan asitliği düzenleyici ürünlerden bir tanesidir.
Fosforik asitin sahip olduğu sert ve keskin tat, kolalı içeceklere özgü aromayı oluşturmaktadır.
Kolalı içeceklerdeki asitliği de fosforik asit sağlamaktadır.
Bu asit aynı zamanda hoş ve ferahlatıcı bir tat hissi verir.
Diğer asitler de benzer hisleri verir, fakat fosforik asit daha ucuz ve kolay elde edilebilir olduğu için, daha yaygın kullanılma sahiptir.
Fosforik asidin başlıca kullanım alanları:   kola gibi yumuşak içeceklerin asitlendirilmesi   imitasyon jölelerin üretilmesinde ph kontrolü   maya üretiminde besiyer bileşeni   seçili işlenmiş gıda ürünlerinde bakteri gelişiminin kontrolü kireçleme sonrası şeker özsularının berraklaştırılmasında çökeltici ajan   dişçilik ve ortadontide diş yüzeyini temizlenmesi   böcek ilacı üretilmesi çiçekçilikte çözeltilerin ph'ının düşürülmesi   fosfat tuzlarının üretilmesi   deride tabaklama ve parlatma aşamaları   çelik endüstrisinde yüzeyin paslanmaya karşı koruması   yağ sanayisinde istenmeyen katalizörlerin temizlenmesinde   bu asit ve tuzlarının gıda endüstrisinde daha pek çok kullanım amacı vardır.
Kabartma tozlarında asit düzenleyici, peynir sektöründe eritme amacıyla ve çeşitli gıdalarda su bağlama amacıyla kullanılır.

Satıcı: trend35 Satıcı Ünvanı: SMART KİMYA TİC.VE DAN.LTD.ŞTİ. İletişim: Satıcının Trendyol tarafından teyit edilmiş e-posta ve iletişim adresi kayıt altındadır. Şehir: İzmir Vergi Kimlik Numarası: 7720598823
Şikayet Et

Bunlar da İlginizi Çekebilir