"

Toshiba

" araması için 112 sonuç listeleniyor

Toshiba

Yüksek teknoloji üreten şirketler arasında başı çeken Toshiba, yüz yılı aşkın tarihinde geliştirdiği öncü teknoloji ve tasarımlarıyla öne çıkıyor. Elektronik cihaz ve parçaları üreten marka, iletişim sistemlerinden dijital tüketici ürünlerine kadar geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Dünyanın en büyük ilk beş bilgisayar üreticisinden biri olan Toshiba, bilgisayar bileşenleri ve depolama çözümleriyle adından söz ettiriyor.

Bir Yüzyıla Dayanan Toshiba Tarihi

Toshiba'nın doğuşu, 1875 yılında kurulan Japonya'nın ilk telgraf ekipmanları üreticisi Tanaka Engineering Works ve 1890'da kurulan Japonya'nın ilk elektrikli akkor lamba üreticisi Tokyo Electric'in 1939'da bir araya gelmesine dayanıyor. Toshiba'nın başarılarının arkasında, Japonya’nın iki büyük firmasının beraberliği yatıyor. Dünyanın ilk seri üretim taşınabilir bilgisayarı T1100'ü 1985 yılında piyasaya süren Toshiba, bilgisayar alanında pek çok ilke adını yazdırıyor. 1967 yılından beri depolama çözümleri üreten marka, ilk NAND flash belleğin mucidi olmasıyla güvenilir SSD depolama ürünleri sunuyor. Yazma ve okuma hızıyla öne çıkan USB bellek ve SD kart çeşitleriyle kişisel verilerinizi güvenle saklamanızı sağlıyor.

Yenilikçi Toshiba Notebook Çeşitleri

Toshiba'nın ilk taşınabilir bilgisayar modelini tüketicilerle buluşturması, kişisel bilgisayar dendiğinde ilk akla gelen isim olmasına neden oldu. Toshiba notebook çeşitleri, barındırdıkları yenilikçi teknolojilerin yanı sıra uzun ömürlü kullanım sunan malzeme kaliteleri, dengeli performansları ve kullanım konforları sebebiyle tercih ediliyor. Günlük kullanımın yanı sıra iş amaçlı kullanımlar için geliştirilen pek çok Toshiba notebook bulunuyor. İnce, hafif ve akıcı performans sunan premium serileri de bulunan Toshiba, geniş ürün yelpazesi sayesinde her ihtiyaca cevap vermeyi başarıyor.

12,4, 13,3, 14, 15,6 ve 17,3" ekran boyutuna sahip alternatifleri bulunan Toshiba laptop çeşitleri, sadece ev ve iş kullanımı için değil oyun ve çizim gibi yüksek performans gerektiren işlerin altından kalkan modelleriyle öne çıkıyor. Dokunmatik ekrana sahip 2'si 1 arada, özel menteşe tasarımı sayesinde 180o açılabilenler, ekran kısmı ayrılabilenler ve parmak izi tanıma gibi yeni nesil güvenlik önlemi bulunanlar gibi birçok farklı modeli bünyesinde barındırıyor.

Toshiba Depolama Çözümleri

Veri depolama konusunda 40 yılı aşkın tecrübesi bulunan Toshiba, kullanıcılarına sabit disk sürücüleri, katı hal hibrit sürücüler, katı hal sürücüleri ve NAND flash bellek çeşitlerinden oluşan farklı çözümler üretiyor. Veri depolama çözümleri konusunda da pek çok ilke imza atan marka, sadece dizüstü ve masaüstü bilgisayar için değil kurumsal ihtiyaçlara yönelik çözümler de üretiyor.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayar çeşitlerinde kullanılabilen Toshiba HDD çeşitleri, sundukları dengeli veri yazma ve okuma performanslarıyla dikkat çekiyor. Düşük güç tüketen HDD'ler, hafif tasarımları sayesinde de tercih ediliyor. Toshiba SSD çeşitleriyse, yüksek aktarım hızlarının yanı sıra darbe ve titreşimlere dayanımlarıyla beğeni topluyor. Diğer taraftan ince ve hafif formatta üretilen farklı kapasitelerde çok sayıda taşınabilir bellek çeşitleri de bulunuyor. Standartlara uygun olacak şekilde 2,5 ya da 3,5" boyutlarında üretilen HDD ve taşınabilir diskler, değişen ihtiyaçlarınıza ayak uyduruyor. Dünyanın dört bir yanında en fazla tercih edilen Toshiba 1 TB harici hard disk modellerinin yanı sıra 500 GB, 2 TB, 3 TB ve 4 TB alternatifleri de bulunuyor.

Toshiba Hafıza Kartı Çeşitleri

Toshiba, kullanıcıları ihtiyaçlarına cevap verebilmek için standart, ileri düzey ve profesyonel hafıza kartı çeşitleri sunuyor. Mobil telefon, dijital kamera, bilgisayar ve diğer elektronik cihazlarda güvenle kullanabileceğiniz ürünler, yüksek kalite standartlarına bağlı kalınarak üretiliyor. Yüksek veri aktarımına sahip olan hafıza kartı çeşitleri, verilerin güvenle saklanmasını sağlamak adına birçok teknolojiden destek alıyor. MicroSD ve SD kartların yanı sıra kablosuz SD ve kompakt flash kartlar da üreten Toshiba, kapasite ve veri aktarım hızlarını arttırmak için araştırmalar yapıyor.

Toshiba ürünlerine uygun fiyata sahip olmanın yolu, Trendyol'dan geçiyor. Trendyol kampanyalarını takibe alarak avantajlı fiyatlarla Toshiba HDD, SDD, taşınabilir disk, hafıza kartı ya da bilgisayar sahibi olunabiliyor.

Yukarı Çık