"

Tuvalet Koku Giderici

" araması için 235 sonuç listeleniyor
MigrosÇam Kokulu Wc Blok 2x48 g
(406)
7,95 TL
Sepete Git
BrefPower Activ Klozet Blok
(37)
12,90 TL
8,90 TL
Sepete Git
BrefTemizleme Kübü Regular
(6)
32,90 TL
14,50 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Tuvalet Koku Giderici

Tuvaletlerin baş belası olan koku probleminin bir numaralı çözümü tuvalet koku giderici olarak gösterilir. Birbirinden farklı kokularda ve şekillerde çeşitlere sahip tuvalet koku giderici, kullanım amacına göre farklılıklara sahiptir. Tuvalet koku giderici ürünlerin, özellikle ofis veya kafe gibi ortak kullanım alanlarında bulundurulması büyük önem arz eder. Bakterilerin oluşturduğu istenmeyen kokuları anında yok edebilen tuvalet koku giderici, hijyenik bir tuvalet ortamı sunar.

Tuvalet Koku Giderici Nedir?

Günlük kullanımlarda tuvaletler, ister istemez bakteri ve benzeri davetsiz misafirlere ev sahipliği yapar. Düzenli olarak temizlense de, gözle görülemeyecek derecede küçük olan bu canlılar, birikip koku yaymaya başlar. Bu ve benzeri istenmeyen durumlara çözüm olarak üretilen tuvalet koku giderici ürünleri, tuvaletleri daha sağlıklı hale getirir. Tuvalet koku giderici ürünler, içeriğinde yer alan antibakteriyel formül ile tuvaletlerin ve banyoların kullanım sonrası temiz halde kalmasını sağlar. Böylece zamanla oluşacak kokunun yanında leke gibi problemlerin de önüne geçilebilir. Ayrıca farklı çeşitlerde koku seçenekleri sunan bu tuvalet koku giderici, hayalinizdeki tuvalet temizliğini gerçekleştirmeyi hedefler. Tuvalet koku giderici ürünler, tablet, sprey ve blok gibi farklı tuvalet türlerine uyum sağlayabilecek çeşitlerde üretilir.

Tuvalet Koku Giderici Çeşitleri Nelerdir?

Tuvaletlerin türüne göre farklı kalıplarda üretilen tuvalet koku giderici ürünlerin, gider türü ne olursa olsun uygun çeşidini bulmak mümkündür. Fiziksel kalıplarının yanı sıra kokularına göre kendi içinde türlere ayrılan tuvalet koku giderici; çam, lavanta ve okyanus gibi farklı kokular ile sunulur. Kişisel beğeniye göre istenilen kokuda tercih edilebilen tuvalet koku giderici, alaturka veya alafranga tuvalet türü fark etmeksizin kokuları yok eder. En yaygın bilinen çeşidi olan blok tuvalet koku giderici, tuvaletlerin etrafında bir bölgeye sabitlenerek sifon sırasında akan su yardımıyla koku giderir. Otomatik bir kullanım sunan tuvalet koku giderici ürünler, belirli bir sifon sayısı sonrasında tükenir.

Bir diğer çeşit olan tuvalet koku giderici tablet, koku giderilmesi istenilen alanda herhangi bir yere sabitlenerek çalışmaya başlar. Daha çok eski tip bir koku giderici türü olan bu tabletler, belirli bir süre sonunda otomatik olarak eriyerek işlevini yitirir. Sprey koku gidericiler ise tuvalet türü fark etmeksizin koruma sağlar. Belirli aralıklarla giderin etrafına sıkılması önerilen spreyler, en etkili koruma yöntemlerinden biri olarak bilinir. Ayrıca pisuar içerisindeki kokuları önlemek adına üretilen süzgeçler de bu kategoriye dâhil edilebilir. Kullanım esnasında pisuar içerisinde bakteri birikimini önleyen bu süzgeçler, farklı kokularda ve renklerde çeşitliliğe sahiptir.

Tuvalet Koku Giderici Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tuvalet koku gidericileri, yapıları itibariyle her çeşit tuvalete uyum sağlayabilecek modellerde üretilir. Bu yüzden tuvalet koku giderici satın alırken kullanacağınız tuvaletin türü en önemli faktör olarak gösterilir. Klozet, pisuar ve alaturka gibi farklı tuvalet türlerinde işlev sunan çeşitli koku gidericiler bulunur. Örneğin; klozet içerisindeki kokuları gidermek istiyorsanız blok veya sprey tuvalet koku giderici ürünleri tercih etmeniz doğru olur. Pisuvar süzgeçleri veya naftalin tuvalet koku giderici ürünleri, klozet içerisine yerleştirilemeyeceği için performans sunamaz. Alaturka tuvaletlerde ise sabitlenebilen tablet koku gidericiler sıkça tercih edilir. Ancak sprey tuvalet koku giderici, tıpkı klozetli tuvaletlerde olduğu gibi alaturka tuvaletlerde de uzun süre koruma sunar. Son olarak pisuvarlarda kokuya karşı koruma arayanların ise gider içi koku gidericiler veya pisuvar süzgeçleri tercih etmesi doğru olur.

Tuvalet Koku Giderici Nasıl Kullanılır?

Tuvalet türüne göre farklılık gösteren tuvalet koku giderici ürünler, tercih edilen ürünün kullanım amacına göre de farklı şekillerde hizmet sunar. Örneğin; sprey tuvalet koku giderici ürünler, lavabonun her kullanımı sonrasında tuvalet içerisine ve etrafına sıkılarak bakteriyel koruma sunar. Diğer tuvalet koku giderici ürünlerin aksine manuel bir kullanıma sahip olan spreyler, düzensiz kullanıldığı takdirde tam olarak işlev sunamaz. Bilinen bir diğer çeşit olan blok tuvalet koku gidericiler, sifon sonrasında su ile beraber, gider içerisinde ve etrafında bakterilere karşı koruma sağlar. Bir diğer tuvalet koku giderici çeşidi olan tabletler, genellikle oda içerisinde belirli bir bölgeye sabitlenerek sürekli olarak hizmet sunar. Son olarak ise pisuvarlar için yaygın şekilde kullanılan, genelde top şeklinde sunulan naftalin tuvalet koku giderici ürünler, giderin içerisine yerleştirilerek su ile temas ettikçe koruma sağlar. Bir diğer pisuvar koku giderme yöntemi olan süzgeçler ise pisuar içerisine sabitlenerek düzenli şekilde bakterileri yok eder.

İhtiyacınıza en uygun tuvalet koku giderici ürüne Trendyol tuvalet temizleyiciler kategorisinden ulaşabilirsiniz.