Twister

Bel, karın ve basen bölgesindeki kasları çalıştırarak yağların erimesini destekleyen ‌fitness ve kondisyon aletleri arasında bulunan ve eğlenceli tasarımıyla dikkat çeken twister, düzenli kullanıldığında fazlalıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Alt ve üst iki dairenin metal bir aksam aracılığı ile ortadan tutturulması ile oluşan mekanizması, belin sağa ve sola döndürülme işlemini kolaylaştırır. Kullanıcılar, twister üzerine iki ayağıyla birden basarak sağa ve sola vücutlarını döndürür ve bu işlem sırasında bel, basen ve kalça kasları çalışır. Eğlenceli bir fiziksel aktivite imkânı tanıyan alet, aynı zamanda omuzların da çalışmasını destekler. Giyim, aksesuar ve spor ürün markalarının en kaliteli modellerini kullanıcısıyla buluşturan Trendyol, Cosfer ve Delta twister disc seçenekleriyle de en çok tercih edilen alışveriş platformudur. Markasına, tasarımında kullanılan materyalin kalitesine göre değişen twister fiyatları, en uygun ödeme seçenekleri ile Trendyol’un avantajlı dünyasında! Farklı renk çeşitleri ile spor yapmayı daha da keyifli hale getiren twister modellerini Trendyol üzerinden inceleyebilir, dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Twister Spor Aleti Nasıl Kullanılır?

Yan karın bölgesindeki yağlanma için oldukça etkili olan twister aleti, özellikle bel bölgesinin sıkılaşmasını sağlayarak belinizin incelmesini destekler. Her spor aletinde olduğu gibi, twister'ın da etkili olabilmesi için doğru kullanılması önemlidir. Tek başına ya da sandalye, koltuk, kanepe veya masa, bant gibi yardımcı ekipmanlarla birlikte kullanarak aletin etkinliğini arttırabilirsiniz. Öncelikle twister'ın yuvarlak tablası üzerine iki ayağınızla çıkın ve ellerinizi belinize ya da yanlara alın. Vücudunuzun üst bölgesini sabit tutarak kalçayı sağa ve sola doğru çevirin. Bu işlemi gerçekleştirirken masa, sandalye, koltuk ya da kanepe gibi eşyalardan yardım alabilirsiniz. Twister kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, etkinin artmasını sağlamak için karın ve kalça kaslarının sıkı halde tutulmasıdır. Bir diğer önemli nokta da kalçayı çevirirken ortalama bir hızın yakalanabilmesidir. Çok hızlı hareket omurları zedeleyebilir, çok yavaş hareket ise kasların beklenilen oranda çalışmasını engeller.

Twister Disc Hareketleri

Twister disk hareketleri, dönüş açısının genişliği ve dönüş hızı oranına göre etki gösterir. Karın, basen ve kalça bölgesi için yapılabilecek temel fitness antrenmanlarının gerçekleştirilmesini kolaylaştıran alet, hareketlerin her ortamda yapılabilmesine izin verir. Televizyonda en sevdiğiniz filmi ya da sahil kenarında güneşin batışını izlerken rahatlıkla twister disc hareketlerini yapabilirsiniz. Kolay taşınabilir ve kompakt tasarıma sahip olan ürün, kullanıcının istediği her yere taşınabilir. Hafif yapısının yanı sıra sessiz çalışması nedeniyle de tercih edilen twister spor aleti, düzenli kullanıldığında ve beslenmeye dikkat edildiğinde oldukça etkilidir. Ancak en etkili sonuçlar için Twister hareketleri ile birlikte vücudun diğer bölgelerini çalıştıran hareketlerin de yapılması gerekir. Fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için konusunda uzman bir fitness antrenöründen twister hareketlerinin yanı sıra tüm bedeni çalıştıran hareketler hakkında bilgi alabilir ve tüm vücut kaslarınızı çalıştırabilirsiniz.

Twister Spor Aletini Kimler Kullanmalıdır?

Twister spor aleti, bel ve boyun fıtığı gibi rahatsızlıkları olanlar için risk taşıyabilir. Kullanmadan önce uzman bir doktordan bilgi alınması özellikle bel, boyun ve sırt kaslarının korunması açısından önemlidir. Ayrıca tüm spor aletlerinde olduğu gibi, sürekli ya da düzensiz ve bilinçsiz kullanımı bel ve omurlarda zedelenmelere yol açabilir. Ayrıca diyabet, hipertansiyon, kalp gibi kronik rahatsızlığa sahip olanların da twister hareketlerini yapmadan önce mutlaka doktora danışması önerilir. Fitness konusunda uzman bir antrenörle birlikte spor programı düzenlenmeniz hem aleti doğru kullanmanızı hem de hareketleri daha etkili şekilde yapmanızı sağlar.