placeholder
"

Unicorn Okul Çantası

" araması için 375 sonuç listeleniyor

Unicorn Çanta Modelleri Trendyol'da!

Unicorn Okul Çantası

Okula giden çocukların kullandığı pek çok araç gereç bulunur. Bunlar farklı kategorilere ait olan eşya, araç ve gereçlerdir. Bu ürünlerin bir arada bulunması, taşınması ve kaybolmadan muhafaza edilmesi için okul çantaları kullanılır. Okul çantaları okula başlandığı ilk yıldan okul bitene kadar uzun yıllar kullanılan okul eşyalarıdır. Sürekli olarak değişen ve gelişen çeşitleri ile her öğrencinin olmazsa olmazıdır. Okul çantasında taşınan eşyaların başlıcaları defter, kitap ve kalemler olurken bunun dışında da derslerin işlenmesine destek veren pek çok ürün de okul çantaları içerisinde yer alabilir. Çantalar bu eşyaların pratik ve güvenli şekilde taşınmasını sağlar. Her öğrencinin tarzı ve beğenisine uygun olarak farklı türde çeşitleri bulunur. Bu çeşitlerden en bilinen ve en beğenilenlerinden biri unicorn okul çantası modelleridir. Bu ürünler kız öğrenciler için son zamanların en favori ürünlerinden biridir. Çizgi film ve animasyonlarda izlenen unicornların çantalarda kullanılması ile kız çocukları için en beğenilen ürünler ortaya çıkmıştır. Unicorlu ürünler hem tasarım hem de boyut bakımından birbirinden farklılık gösterir. Farklı yaşlarda olan ve farklı sınıflara devam eden çocuklar için uygun boyutlarda ürünler üretilir. Boyutun dışında aynı zamanda ergonomi olarak da çantaların farklı olması istenen bir durumdur. Çantaların boyut, deseni tasarımı ne olursa olsun tüm modellerin ergonomik özellik göstermesi gerekir. Bu kriterler genel ve her çantada olması gereken detaylardır. Bunların dışında farklı materyallerin ve aksesuarların kullanılması ile de ürünlerin çeşitlendirilmesi mümkün olur. Bu şekilde yapılan bir çeşitlendirme ile her öğrencinin beğeni ve tarzına uygun bir ürün ortaya çıkmış olur.

Görsel çeşitlilikten daha fazla ürünün fonksiyonel ve ergonomik olması önemlidir. Sağlanan bu detaylar ile çocuklara okula gidip gelirken ve okul içerisinde daha fazla kullanım kolaylığı sağlar. Bir çantanın ergonomik ve fonksiyonel olması çocukların fiziksel gelişimlerinin tam olarak gelişmemiş olması nedeni ile istenir. Uygun şartları sağlamayan çanta çeşitleri çocukların fiziksel yapılarında ileriye dönük hasarlara yol açabilir. Sırt çantası, çekçekli çanta, yandan askılı çanta gibi farklı türlerde çantaların ortaya çıkması da çocukların vücut ergonomisini korumak amaçlıdır. Her öğrencinin boyuna, vücut yapısına taşıyabileceği yüke bakılarak farklı tarzlar ve tasarımlar arasından biri seçilebilir. Bu seçim öğrencinin okul gereçlerini daha pratik ve yorulmadan taşımasına sağlamak üzere yapılır. Okula giderken, dönerken ya da okul içerisinde çantayı kullanırken fazla efor sarf etmeyen çocuk, derslerine ve ödevlerine daha çok odaklanabilir. Ayrıca çeşitliliğin zevklere göre de şekillenmesi odaklanmayı arttıran başka bir detaydır. Yetişkinlerde beğenilen ve sevilen ürünlerin moral ve motivasyona olan katkısı çocuklarda da aynı şekilde ilerler. Çocuklar severek kullandıkları çantalar ile okulda çok daha iyi vakit geçirir. Kız ve erkek çocukları için ayrı modeller ile tasarlanan ürünler unisex olarak da Trendyol’ da kullanıcılarına sunulur.

Çocuklar için En Kaliteli ve Ergonomik Unicorn Okul Çantası Modelleri

Çocuklar kreş ile tanıştıkları ilk yıldan itibaren artık okul hayatı başlar. Sonrasında ilkokul ve ortaokul, lise, üniversiteye ilerleyen dönem çocukların okul çantaları ile devam eder. Ancak büyük yaşlarda çeşitlilik biraz daha azalırken küçük yaşlardaki çocuklar için ise çok daha fazladır. Unicornlu ürünler de bu çeşitlilikte geniş bir alan kaplar. Son zamanların en çok izlenen çizgi filmlerinden biri olan bu karakterler, çocukların giyim ve aksesuarında görmek istediği tasarımlardır. Bu tasarımlar çocuğun ilerleyen zamanda yakalayacağı başarı ile doğrudan etkilidir. Beğendiği ve istediği çanta ile okula gidip gelen çocuk daha mutlu bir şekilde derslerine odaklanır. Özellikle anaokulu ve ilkokul çağındaki kız çocukları bu unicorn tasarımlı çantalar ile oldukça iyi vakit geçirebilir. Ders dışında ve içinde isteklerinin gerçekleşmesi çocuğun derse karşı daha fazla istekli olmasını sağlar. Çanta seçimi yapan anne babalar, çocuklarının okul kavramıyla yeni tanıştığını düşünerek okul ile olan bağını kuvvetlendirmeleri gerekir. Genel olarak çanta çeşitlerinin fazlalığı unicorlu ürünlerde de aynı şekildedir. Görsellik, kalite ve ergonomi açısından birbirinden farklı yüzlerce unicorn tasarımlı çanta bulmak mümkündür. Çantalar arasında seçim yaparken çantanın kendi özelliklerinin yanında çanta içerisinde taşınması gereken eşyalar da göz önünde bulundurulmalıdır. İlk kez okula başlandığı zamanda daha az olan eşyalar geçen zamanla beraber artış trendine girer. İlerleyen yaşın da etkisiyle çocuğun da fiziksel yapısı bu arada biraz daha gelişir. Buna bağlı olarak eşyalar açısından uygun büyüklükte olan bir çanta çeşidi seçilebilir. Çocuğun fiziksel gelişimi ile ihtiyaç duyulan ürünler paralel olarak büyüme gösterdiğinden dolayı bu bakımdan çanta seçimi hızlı şekilde tamamlanabilir. Anaokuluna başlayan bir çocuğun ihtiyaçları oldukça azdır. Çanta içerisine genellikle yedek kıyafet, su ve bunun gibi oldukça küçük eşyalar koyulur. Ürün ihtiyaçlarının bu kadar az olması ile çantanın fonksiyonelliği de buna uygun olarak basit olur. Anaokulu için tasarlanan unicorn tasarımlı çantalar da küçük boyutlu ve genellikle tek gözlü olan ürünlerdir. Zaten çocuğun fiziksel yapısı da ancak bu boyutlarda ve bu fonksiyonellikte olan ürünlere uygun gelişimdedir. Çocuk büyüdükçe ürünün fonksiyonelliği ve boyutları da buna bağlı olarak değişir. İlkokula başlayan çocuk için artık daha fazla araç gereç söz konusudur. Bunun için de çantanın bunları taşıyacak boyutlara ve fonksiyonlara ihtiyacı vardır. İlk olarak tek göz olan okul çantalarının göz sayısı da giderek artar. Kalem, defter, kitap, cetvel ve bunun dışında pek çok okul gerecine ihtiyaç duyulur. Her birinin düzenli şekilde muhafaza edilmesi ve taşınması için bu bölmeler şarttır. Boyut ve tasarımın dışında çantanın kalitesi de oldukça önemlidir. Çocuğun özellikle fiziksel sağlığı açısından risk barındırmayan güvenli ürünler tercih edilmelidir.

Anne ve babaların en büyük isteği çocuklarının iyi yetişmesidir. Bu da iyi bir eğitim hayatı ile mümkün olur. Çocukların eğitim hayatında başarıyı yakalayabilmelerinin önemli bir parçası okulda kullandıkları eşya, araç ve gereçlerin kendi beğenileri doğrultusunda seçilmiş olmasıdır. Anne babaların bu detaya oldukça fazla dikkat etmeleri gerekir. Özenle seçilmesi gereken eşyalardan biri de okul çantası çeşitleridir. Okul çantaları seçilirken kız çocuklarının beğenisine uygun olarak unicornlu tasarımlar tercih edilebilir. Unicornlu okul çantası modelleri özellikle ilkokula devam eden kız çocuklarının en sevdiği ve beğendiği ürünlerdir. Bu modellerin altındaki ve üstündeki yaşlar için farklı alternatifleri de bulunur. Anasınıfında daha basit yapılı unicornlu ürünler kullanılırken, ilerleyen yaşlarda araç gereç gereksinimi arttıkça çantaların işlevselliği de buna bağlı olarak artış gösterir. Ürünler hem daha işlevsel hem de daha ergonomik olur. Ergonominin gerekliliği artan araç gereç miktarıyla birlikte çocuğun daha fazla hissedilir. Çanta içerisinde taşınan ürünlerin miktarında artış olması taşımanın da daha fazla zorlaşması anlamına gelir. Bu da çocukların daha gelişimini tamamlamış olan vücudunda sağlık problemlerine yol açabilir. Bu sebeple daha ergonomik ürünler tasarlanmaya önem verilir. Ayrıca ürünlerin genel tasarımlarında da bazı değişiklikler meydana gelir. Sırt çantalarının yanında çekçekli ya da yandan askılı modeller de bu kategoride yerini alır. Unicorn çekçekli çanta çeşitleri öğrencilerin okul ihtiyaçlarını en kolay şekilde taşıması ve muhafaza etmesi için tasarlanır. Çekçekli çanta çeşitleri tekerlekleri sayesinde basit bir biçimde hareket ettirilebilir. Bazı modellerine eklenen ekstra sırt askıları sayesinde ise istenmesi durumunda sırt çantası olarak da kullanılabilir. Yandan askılı çanta çeşitlerinde ise çantada taşınan yükün çok ağır olmaması halinde çok rahat bir taşıma mevcuttur. Kolda ya da elde taşınan çantalardan çok daha rahat bir kullanımı bulunur. Tüm tasarımları ile unicornlu çanta çeşitlerini Trendyol’ da bulabilirsiniz.

Çocukların Yaşına Uygun Unicornlu Çanta Çeşitleri

Okul çantaları hem kız hem de erkek çocukları için farklı model, tasarım ve renklerde üretilir. Ancak erkek çocuklarına göre kız çocuklarının daha renkli bir dünyaları bulunur. Bu da kız çocukları için üretilen çanta çeşitliliğinin çok daha fazla olması anlamına gelir. Kızların geniş ve renkli hayal dünyalarındaki gibi eğlenceli bir ortam yaratarak okulda da başarı elde etmelerini sağlamak da mümkündür. Anasınıfından başlayarak çizgi filmlere ve oyuncak karakterlere ilgi duyulmaya başlar. Okunan hikayelerde, dinlenen masallarda yer alan ve bu gibi daha birçok sevilen karakter kız çocukların en çok ilgi duyduğu karakterlerdir. Okul eşyalarındaki seçimlerinde de bu karakterlerin yer aldığı araç gereçleri tercih ederler. Unicornlar da bunlardan biridir. Halihazırda küçük hayvanlardan hoşlanan çocuklar bunun çizgi film karakteri olması dolayısıyla çok daha ilgili hale gelir. Bu çantaların seçiminde yaş kriteri ise en çok dikkat edilmesi gereken noktadır. Çocuklarda okula başlamadan önce çizgi filmlere karşı ilgi oluşmaya başlar. Bu nedenle küçük yaşlarda okula başlayan çocuklar için de çanta tasarımları önemli yer tutar. Unicornlu modellerde tüm çanta çeşitleri gibi kreş ya da anaokulu yaşından itibaren üretilmeye başlar. Bu dönemde en küçük boyuttaki ürünlerin seçilmesi doğru bir karardır. Zaten vücut yapısı olarak küçük olan çocukların daha büyük boyutlarda bir ürünü taşıyabilmeleri oldukça zordur. Bu nedenle bu yaş grupları için daha küçük boyutlarda ve basit tasarımlı ürünler ortaya konur. Yaş grubu 2-6 olan çocuklar için işlevsel olan çantalar da kullanışlı çantalar olmaz. Zihinsel ve fiziksel gelişimleri bu çantaları tam anlamı ile kullanmaya yeterli durumda değildir. Ayrıca bu yaşlardaki çocukların okulda kullandıkları araç, gereç ve eşyalar da sınırlıdır. Fonksiyonel çantalar kullanmak gereksiz bir durum olur. Bu sebeplerden dolayı tasarımlar basit ve sade, boyutlar da oldukça küçüktür. Tüm unicornlu çanta modellerinin yanında matara ve beslenme çantası alternatiflerinin de olduğu unutulmamalıdır.

Çocukların yaşlarının büyümesi ile tercih, beğeni ve ihtiyaçları da buna bağlı olarak değişir. Anasınıfı çağından ilkokul çağına gelen bir çocuğun öncelikli olarak fiziksel ve zihinsel gelişimi de bir seviye daha ileriye gitmiş olur. Okul için gerekli olan ihtiyaçları da buna bağlı olarak artmış olur. Dolayısıyla anasınıfına oranla daha işlevsel ve daha büyük boyutlu olan çantalar kullanılmaya başlanır. Çocukların zevk ve tarzları da değiştiği için okul araç gereçleri seçimlerinin de buna uygun olarak yapılması gerekir. Çocuğunun mutlu ve huzurlu olmasının onun okula karşı istek ve bağlılığının artması ile ilişkili olduğunu bilen her anne baba alışverişini buna uygun olarak yapar. İlkokulda da anasınıfındaki gibi canlı renklerin bulunduğu hareketli ve eğlenceli ürün çeşitlilikleri mevcuttur. Bunlar içerisinden istenilen ürün tercih edilebilir. İlkokulda çanta çeşitlerine ekstra fonksiyonlar olarak bölme ve cep gibi özellikler eklenir. Bunlar çeşitlenen okul ihtiyaçlarının düzgün olarak muhafaza edilmesi ve taşınması için gereklidir. İlerleyen dönemde ilkokuldan ortaokula geçiş yapıldığında zevk ve tarz yine değişimine uğrar. Zamanla büyüyen çocuğun ihtiyaçları ile birlikte beğenileri de buna bağlı olarak farklılaşır. İhtiyaçları farklılaşmanın yanında aynı zamanda artış da gösterir. Artan ihtiyaç çanta çeşitlerinde de büyüme ve fonksiyonellik getirir. Artık ortaokula giden çocuk daha fazla ders ve araç gerece sahiptir. Bunun için daha işlevsel ve büyük çanta ihtiyacı da doğar. Renk açısından da bazı değişiklikler görülür. Canlı ve hareketli olan renkler ortaokulda yerini yavaş yavaş daha soft renklere bırakır. Bu çeşitlerin hepse ve daha fazlası Trendyol aracılığı ile sizlere sunulur.

En Çok Beğeni Alan Unicorn Çanta Fiyatları

Okullarda kullanılan çantalar kreş dönemine gelen çocuklarla birlikte ailenin hayatına girer. Çocuk büyüyüp üniversiteye gittiğinde bile okul çantalarından yararlanılır. Tasarımları anasınıfından başlayarak farklılaşma içine girer. Ancak bazı ürünler uzun yıllar kullanılan çanta çeşitleridir. Unicorn okul sırt çantası seti kullanımı diğer unicorn çanta çeşitlerine çok daha uzun kullanım süresi olan bir modeldir. Uzun süre kullanılması sırt çantalarının çocukların vücut yapıları açısından en ideal çanta tasarımı olmasından kaynaklanır. Sırt çantalarında askı kısımları özel olarak konfor sağlayan bir biçimde üretilir. Çantanın içeriği ne kadar fazla olsa da bu konforlu saplar sayesinde taşımak o kadar kolay olur. Okul çantaları içerisinde sırt çantaları her zaman en çok tercih edilen çantalar olur. Sırt çantalarının en önemli özelliği ise iki askısının orantılı olarak ayarlanması ile her iki omuza eşit yük dağılımı sağlamalarıdır. Bu şekilde vücut ergonomisine hiçbir zarar vermez. Bu da özellikle çocuklar açısından oldukça sağlıklı bir durum teşkil eder. Sağlık açısından çantaların yapımında kullanılan malzeme ve materyaller de oldukça önemlidir. Her bir malzeme gerekli sağlık şartlarını taşımalıdır.

Gerekli testlerden geçmeyen ürünler özellikle çocuklarda sağlık problemlerine yol açabilir. Çanta alışverişi yapan anne ve babaların bu durumu mutlaka göz önünde bulundurması gerekir. Ayrıca sırt çantalarının çok fazla tercih edilmesinin başka bir nedeni de genellikle set şeklinde tasarlanabilir olmasıdır. Set ürünler okul çantası, beslenme çantası ve su matarası içerir. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların mutlu olması ve motivasyonlarının artması için bu tarz ürünlere başvurulur. Çanta çeşitliliğinin pek çok kritere göre değişiklik göstermesi ile fiyatlarda da bazı değişiklikler meydana gelir. Çantaların çeşitliliği yapımında kullanılan küçük ya da büyük herhangi bir farklılık ile meydana gelir. Bir malzeme, baskı, tasarım, aksesuar, boyut değişimi olabilir. Bu kriterlerde yapılan küçük bir farklılık çantalarda bir çeşitlilik olarak yerini alır. Çeşitlilik demek fiyatların da değişmesi anlamına gelir. Bu nedenle çantalar açısından sabit bir fiyat bulunmaz. Fiyat geniş bir alana yayılmış durumdadır. Bu en tavan fiyat ile en taban fiyat arasında belirli bir fark bulunması demektir. Fiyatın belirlenmesinde çantanın tekli ya da set olarak satılması da etkilidir. Fiyat skalasının geniş olması kullanıcılar açısından oldukça pozitif bir durumdur. Kullanıcıların bütçesi ne olursa olsun herkes geniş fiyat aralığı içerisinden uygun bir ürün bulabilir. Bu durumda çocukları için okul alışverişi yapan anne babalar kendi çocuklarının zevkine ve beğenisine uygun olan ürünleri tercih edebilir. Ancak seçim yaparken çocuğu yaşı, ihtiyaçları, istekleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Okulundaki başarısını perçinlemesinin okulda sevdiği eşyaları kullanması ile bağlantılı olduğu unutulmamalıdır. Okul çantası ve unicornlu okul ürünleri tüm seçenekleri ile Trendyol’ da sizleri bekliyor. Vakit kaybetmeden hemen alışverişe başlayabilirsiniz.