"

Unlu Mamüller

" araması için 180 sonuç listeleniyor

Unlu Mamüller

Kadın ve erkek hazır giyim sektöründen aksesuara, çanta ve ayakkabıdan kozmetiğe kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Trendyol, bünyesine gıda ürünlerini de ekleyerek yönünü ve gelişimini bu alana da kaydırmaya başlamıştır. Sitenin unlu mamül çeşitleri kategorisinde kurabiye, kek, kuru ve yaş pasta, bisküvi, makarna, sağlıklı ve organik atıştırmalıklar, yulaflı barlar, organik kakao tozları, grissini ve kraker gibi ürünler bulunur. Kalorisi düşük ve sağlığa faydası olan bu pratik atıştırmalıklar, yeni nesil beslenme tarzına damgasını vurmuş durumdadır.

Sağlıklı ve Organik Atıştırmalıklar

Sağlığa zararlı maddeler içeren ürünlerin gittikçe yaygınlaştığı ve gıda ürünlerinde sıkça kullanılmaya başlandığı günümüzde modern insanın sağlıklı ara öğün atıştırmalıkları taleplerinin karşılanmasına yönelik olarak ortaya çıkan bu kategori, Trendyol’da geniş bir yer tutar. Bu kategoride Organik Domatesli Kraker, Organik Peynirli Kinoalı Kraker, Organik Pancarlı Grissini, Organik Zencefilli Tarçınlı Kurabiye, Organik Ballı Kinoalı Kurabiye, Organik Keçiboynuzlu Kurabiye, Organik Kayısılı Fındıklı Yulaf Bar, Organik Portakallı Havuçlu Bar, Organik Keçiboynuzlu ve Fındıklı Kurabiye, Elmalı, Üzümlü ve Cevizli Kurabiye gibi atıştırmalıklar yer alır. Kadın ya da erkek, genç ya da yaşlı her cinsiyetten ve her yaştan insanın gönül rahatlığı ile tercih edebileceği bu sağlıklı atıştırmalıklar, pratik olmaları yönünden kolay atıştırmalıklar grubunda yer alır. Hemen herkesin çantasında rahatça taşıyabileceği atıştırmalık ürünlerdir.

Glutensiz Ürünler

Gluten; buğday, arpa, çavdar ve yulaf gibi tahıl ürünlerinin içerisinde bulunan doğal bir proteindir. Aslında genetiği değiştirilmiş olmasa insan vücuduna faydalı bir protein olan gluten, çölyak hastalığı ve gluten hassasiyeti bulunan kişilerde ciddi reaksiyonlara neden olabilir. Glutensiz ürünler, çölyak hastalığı tedavilerinde ve glutene karşı direnci olan kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilir. Son zamanlarda popülaritesi oldukça artan glutensiz beslenme; ekmek, bisküvi, pasta, kek, makarna gibi her çeşit unlu mamulü ve paketli ürünü kullanmamak anlamına gelir. Glutenin beslenme sektörünü âdeta işgal ettiği ve glutensiz gıda ürünü bulmanın neredeyse imkânsız hâle geldiği günümüzde bu alandaki eksikliği gideren Trendyol’un glutensiz ürünleri, önemli bir yere sahiptir. Unlu Mamüller kategorisinde oldukça geniş bir yer tutan glutensiz ürünler, özellikle de glutene alerjisi olan veya Çölyak Hastalığı bulunan kişiler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek olan ürünlerdir. Organik Glutensiz Kakaolu Kek de bu glutensiz ürünlerin başında gelir.

Yiyecek Karışımları

Zamandan tasarruf ederek kendinize daha fazla vakit ayırmak istiyorsanız yiyecek karışımları sayesinde mutfakta geçireceğiniz zamanı daha aza indirebilirsiniz. Bu ürünler ile krepten keke, pudingden ekmeğe ve poğaçadan mercimek köftesine kadar oldukça farklı ve pratik tarifler deneyebilirsiniz. Üstelik, mutfakta saatlerinizi harcamanıza da gerek kalmaz. Bu pratik ve besleyici yiyecek karışımları arasında Mahlepli Maydanozlu Poğaça Karışımı, Mercimek Köftesi Karışımı, Haşhaşlı Yumuşak Kek Karışımı, Tuzsuz Anne Köftesi Harcı, Ekşi Mayalı Bebek Ekmeği Karışımı bulunur. Pratik ve kolay hazırlanabilir ürünler olması yönüyle yaygın olarak tercih edilir. Bu ürünler, besleyici ve sağlığa faydalı ürünlerdir. Özellikle Tuzsuz Anne Köftesi Harcı ve Ekşi Mayalı Bebek Ekmeği Karışımı ile hazırlayacağınız sağlığa dost yiyecekleri gönül rahatlığı ile çocuklarınıza yedirebilirsiniz.

Makarna ve Erişte Grubu

Genetiği ile oynanmış ve hormonlu ürünlerin yaygın olarak kullanıldığı yiyecek sektöründe organik ve sağlıklı ürünler bulmanın neredeyse imkânsız hale geldiği günümüzde ev yapımı erişte ve makarnalar, oldukça önem kazanmıştır. Trendyol’daki bu unlu mamül ürünleri, insan sağlığına dost, besleyici, vitamin ve mineral yönünden zengin ürünlerdir. Organik ve gerçek köy üretimi olan bu gıda grubundaki belli başlı ürünler olarak Organik Pırasa ve Havuçlu Makarna, Organik Sütlü ve Yumurtalı Erişte, Organik Köy Peynirli Makarna, Pancarlı Erişte, Karışık Sebzeli Tam Buğday Makarna, Sütlü ve Yumurtalı Kuskus, Karışık Sebzeli Arpa Şehriye sayılabilir.

Organik Naturel Kakao Tozu

Organik sertifikalı olan ve herhangi bir kimyasal koruyucu madde içermeyen, böcek zehri gibi sağlığa son derece zararlı maddeler barındırmayan ve kavrulmuş kakaodan üretildiği için yoğun bir tada sahip olan kakao tozu, tek cins çekirdekten üretildiği için yoğun ve belirgin bir tada ve kokuya sahiptir.