"

Uydu Alıcı Aksesuarları

" araması için 459 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uydu Alıcı Aksesuarları

Uydu Alıcı Aksesuarları

İnsanlar, gün içinde vakit geçirmek veya yeni şeyler öğrenmek gibi farklı amaçlarla aktivitelerde bulunur. Televizyon izlemek de bu aktivitelerden biridir. Televizyon izleyebilmek için bir uydu alıcınızın olması gerekir. Bu cihazlar, kendi yörüngelerinde bulunan uydulardan gelen görüntü sinyallerini algılar. Bu sinyalleri ise görüntüye çevirerek bir kablo aracılığıyla televizyonunuza iletir. Kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde televizyon izleyebilmeniz için bu cihazların uygun bir şekilde kurulmuş olması gerekir. Yayın yapan uydulardan görüntü alabilmek için ise bu cihazlara bağlı antenin doğru yöne bakacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. Uydu alıcının görüntü sinyallerini alabilmesi için yerleştirilen antenin konumu ve pozisyonu, bulunulan konuma göre değişiklik gösterir. Bu ürünler, televizyon izleyebilmek için her zaman tek başına yeterli olmayabilir. Bazı noktalarda bulunan görüntü sinyallerinin algılanamaması, bu yüzden de televizyonun izlenememesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda, farklı amaçlar ve farklı ihtiyaçlar için üretilen uydu alıcı aksesuarları kullanılmalıdır. Uydu alıcısının görüntü sinyallerini algılamasını kolaylaştıran bu aksesuarlar, izleme deneyiminin oldukça iyileştirilmesini sağlar. Hava koşulları ya da alıcının bulunduğu konum gibi çok sayıda farklı faktör, alınan sinyalin kalitesini etkiler. Karşılaşılan birçok sorunu kolayca ortadan kaldırabilecek olan bu aksesuarları Trendyol üzerinden kolayca edinebilirsiniz. Kendi sorununuza ya da ihtiyacınıza cevap verebilecek birçok aksesuarı Trendyol’da bulabilir ve satın alabilirsiniz.

İzleme Deneyiminizi İyileştiren Aksesuarlar

Herkes televizyon izlerken sorunsuz ve kesintisiz bir deneyim yaşamak ister. Bunun için uydu ve televizyon arasındaki bilgi alışverişini ve işlemleri yapan her ekipmanın birbiriyle uyumlu olması ve sorunsuz çalışması gerekir. Aksi halde izlenilen yayınlar kesilebilir, görüntü kalitesi bozuk ya da düşük olabilir veya ses kalitesinde sorunlar ortaya çıkabilir. Çok sayıda insan, bu gibi sorunlar yüzünden televizyon izleyemez durumdadır. Bu süreçte ortaya çıkabilecek her sorunun çözümü farklıdır. Trendyol üzerinden karşılaştığınız soruna göre satın alacağınız aksesuarlar, sorununuzu ortadan kaldırır. Müşterilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri, kötü görüntü alma veya hiç görüntü alamama durumudur. Bu sorunun sebebi, kullanılan antenin kötü bir pozisyonda olması ya da sinyalleri algılayabilmek için yeterli olmamasıdır. Bu durumda kullanılması gereken ekipmanlardan biri LNB’dir. Low Noise Block ya da Düşük Gürültü Kitlesi olarak da bilinen LNB, uydu yayını sinyallerinin algılanabilmesini sağlar. Ayrıca LNB, algıladığı sinyallerin üzerinde ilk işlemi yapan bir donanımdır. Doğru bir pozisyonda yerleştirilen çanak anteni, uydu sinyallerini ilk alan birimdir. Algıladığı sinyalleri ise odak noktasında toplayarak LNB’ye iletir. LNB, ne kadar iyi yerleştirilirse alınan sinyal de o kadar verimli olur. Çanak anteninin gönderdiği sinyalleri algılayan LNB, bu sinyallere cihazların anlayabileceği ve görüntüye çevirebileceği bir biçim verir. Uydu sinyallerinin duruma göre yükseltilmesi veya düşürülmesi gerekebilir. Bütün bu işlemleri yapan donanım LNB’dir. LNB, elektrikle çalışır. Tüm işlemleri ise bir kablo üzerinden, elektrik enerjisiyle ve uydu alıcısının gönderdiği komutlarla yapar. İyi ve yeterli düzeyde bir görüntü sinyali alabilmek için LNB’nin doğru bir pozisyona sahip olması ve bulunduğu yerde sabit olarak kalması gerekir. Bu donanımın bulunduğu yerde sabit kalabilmesi için LNB kelepçesi adı verilen ekipmanı edinebilir ve LNB’nize takabilirsiniz. Her televizyon izleyicisinin ihtiyaçları farklı olabilir. Bu yüzden birden fazla LNB çeşidi bulunur. Siz de kendi ihtiyacınıza cevap verebilecek bir LNB seçerek izleme deneyiminizi bir üst noktaya çıkarabilirsiniz. Satın alacağınız LNB çeşidini belirledikten sonra, Trendyol üzerinden LNB ürününü kolayca edinip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kurulumu Kolaylaştıran Ekipmanlar

Kurulumu Kolaylaştıran Ekipmanlar

Televizyon izlemeye başlamak için elinizde bazı ekipmanların bulunması ve bu ekipmanların kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekir. Görüntü sinyallerini alabilmeniz için bir çanak antene sahip olmanız önemli koşullardan biridir. Çanak anten, çeşitli büyüklükte ve şekilde üretilen cihazlardır. Çanak antenler, uydu sinyallerini merkezinde toplamakla ve tam merkeze yerleştirilen LNB’ye bu sinyalleri iletmekle görevlidir. Antenlerin sinyalleri alabilmesi için doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Fakat bazı durumlarda yerleştirmesi zor ve karmaşık olabilir. Uydu yön bulucu cihazları, bu noktada işleri kolaylaştırır. İçerisinde bulunan alıcı donanımları ve algılayıcı yapıları sayesinde,yörüngedeki uydudan gelen sinyalleri algılar. Bu sinyallerin hangi noktada ve hangi pozisyonda iyi şekilde alınabileceği konusunda kişiye yol gösterir. Uydu yön bulucu cihazından alınan sonuçlara göre çanak antenin konumlandırılması ve doğru bir pozisyona yerleştirilmesi oldukça kolay bir hal alır. Bazı durumlarda, tek bir çanak antenden alınan sinyallerin birden fazla uydu alıcısına yönlendirilmesi istenebilir. Bu durumda, TV kablosu çoklayıcı cihazların kullanılması gereklidir. Bu cihazlar, çanak antenden gelen yayın sinyallerini istenilen sayıya böler. Sinyallerin birden fazla uydu alıcısına eşit ve doğru bir şekilde iletilmesini sağlar. İçerisinde bulunan donanımları ve verimli yapısı sayesinde,yayın sinyali birden fazla alıcıya paylaştırılırken oluşabilecek her türlü deformasyon ortadan kaldırılır. Uydu sinyali paylaşmak istediğiniz alıcı sayısına göre TV kablosu çoklayıcısı seçimi yapmanız gerekir. Birden fazla çeşitte TV kablosu çoklayıcısı üretimi yapılır. Bunların her bir çeşidi, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek durumdadır. Bunun dışında, çanak antenin aldığı sinyalleri uydu alıcısına iletebilmek için bir anten kablosu edinmeniz de gerekir. Anten ve uydu alıcısı arasında bilgi alışverişi yapacak olan bu kablolar, bir sorun ortaya çıkmaması için oldukça önemlidir. Trendyol üzerinden tüm bu yardımcı ekipmanları temin edebilirsiniz.

Uydu Alıcı Aksesuarları Trendyol’da

Uydu Alıcı Aksesuarları Trendyol’da

Televizyon izleme deneyiminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için bazı aksesuarlar edinmeniz gerekebilir. TV kumandası, ihtiyacınız olabilecek bir diğer aksesuardır. Uydu alıcısına komut vermek ve basit işlemleri yapabilmek için bile bir TV kumandasına ihtiyacınız vardır. Bu cihazlar, üzerinde birden fazla işlevi yerine getirebilecek tuşlar bulundurur. Bir tuşa bastığınızda ise bu tuşun görevini yerine getirebilecek bir sinyal oluşturur. Bu sinyali de uydu alıcısına gönderir. Farklı uydu alıcı çeşitlerine göre TV kumandası üretilir. Her TV kumandası, farklı özelliklere sahip olabilir. Kendi uydu alıcınızla uyumlu olmasına ve ihtiyaçlarınıza cevap vermesine dikkat ederek Trendyol üzerinden bir kumanda edinebilirsiniz. Kumanda ve uydu alıcısı arasında bilgi alışverişi yapılabilmesi için her iki cihazın da birbirinin görüş açısında olması gerekir. Uydu alıcısı, her zaman kumandayı görebilecek şekilde yerleştirilmemiş olabilir. Bundan dolayı da TV kumandasının oluşturduğu sinyal, uydu alıcısına her zaman net ve doğru bir şekilde ulaşmayabilir. Bu durumda kumanda kullanılamaz ve uzaktan işlem yapılamaz. Bunun gibi bir sorun söz konusu olduğunda kumanda gözü adı verilen cihazlardan edinebilirsiniz. Kumanda gözü, uydu alıcısına bağlanır ve kumandanın görüş açısında olabilecek bir konuma yerleştirilir. Bu cihazlar, uydu alıcısına algıladığı sinyali bağlı olduğu kablo sayesinde iletir. Kumandanın oluşturduğu sinyali alamayan uydu alıcısı, kumanda gözü sayesinde sinyali algılar ve işlem yapar. Böylelikle, kumandanın kullanılamaması sorunu ortadan kalkmış olur. Her alıcı cihazın uyumlu olduğu kumanda gözü modeli farklı olabilir. Kumanda gözü alırken kendi uydu alıcınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Trendyol üzerinden çok sayıda kumanda gözünü ve diğer aksesuarları inceleyebilir, kendi ihtiyacınıza uygun bir ürünü alabilirsiniz.