"

Viessmann

" araması için 67 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Viessmann

Isıtma ve soğutma teknolojileri konusunda faaliyet gösteren markalardan biri olan Viessman, Almanya merkezli bir şirket olarak Türkiye piyasasında bulunuyor. Ürün gamında kombiler, kazanlar, klimalar ve yenilenebilir enerji sistemleri bulunan Viessman, pek çok farklı ürün ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Viessmann markasının ürünleri geniş model seçeneklerine ayrılıyor. Viessmann bu sayede tüketicilere farklı alternatifler sunabiliyor. Marka, Türkiye'deki faaliyetlerini ise 1994 yılından bu yana devam ettiriyor.

Viessmann Tarihçesi

Bir aile şirketi olan Viessmann 1917 yılında Almanya'da kuruldu. Johann Viessmann tarafından kurulan marka, 1937 yılında merkezini Kuzey Essen'de bulunan Allendorf şehrine taşıdı ve hala bu şehirde yer almaya devam ediyor. Viessmann'ın bugün 11 farklı ülkede üretim şirketleri bulunuyor. Ayrıca 74 ülkede satış şirketleri ile temsilcilikleri yer alıyor. Dünyaya yayılan 120 satış temsilciliği ile de uluslararası bir şirket konumunda faaliyetler yürütüyor. Şirketin Türkiye'de çalışmalara başlaması ise yüzde 100 Alman sermayesi ile 1994 yılına dayanıyor. Türkiye'deki merkezi ise İstanbul'un Ümraniye ilçesinde konumlanıyor. Alman marka, günümüzde 12 bin çalışana sahip olduğunu belirtiyor. 

Viessmann Ürünleri

Viessmann geniş bir ürün yelpazesi ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Bunlardan biri de kombi ürünleri oluyor. Viessmann kombi modelleri arasında yoğuşmalı kombi ürünleri ön plana çıkıyor. Viessmann kombi fiyatları ise ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Bu sayede Viessmann, farklı gelir gruplarına dahil olan tüketicilere hitap ediyor. Markanın kombi ürünleri arasında Viessmann Vitodens 100 modeli de bulunuyor. Vitodens 100 modeli de yoğuşmalı kombi sınıfına giriyor. Kullanıcılar ürünün dijital olan gösterge panelinden pek çok bilgiye ulaşabiliyor. Viessmann Vitodens 100 yoğuşmalı kombi, aynı zamanda Viessmann 100 olarak da biliniyor ve evlerde kullanıma uygun özellikler sergiliyor. Maksimum işletme basıncı 3 bar olan kombinin anma ısı gücü 4,7 - 35 kW aralığında bulunuyor. Viessmann markasının yoğuşmalı kombi modelleri bununla sınırlı kalmıyor. Diğer Viessmann yoğuşmalı kombi modelleri; Vitodens 050-T, Vitodens 222-F, Vitodens 200-W, Vitodens 050-W, Vitodens 111-W ve Vitodens 242-F şekinde sıralanıyor.

Bireysel ve Ticari Kullanım için Viessmann Klima

Viessmann ürünleri arasında klimalar da bulunuyor. Viessmann klima modelleri kendi arasında farklı tiplere ayrılıyor. Markanın ev ve ofisler için imal ettiği duvar tipi split klima modelleri bulunduğu gibi, ticari tip split klima modelleri de piyasada boy gösteriyor. Ayrıca çoklu klimalar ile VRF sistemleri de Alman markanın sunduğu hizmetler arasında yer alıyor. Ev, ofis ya da büro gibi alanlarda kullanılabilen ürün, Viessmann  200-S/HE High Seasonal Serisi olarak ön plana çıkıyor. Ticari tip split klimalar ise tüketicilerin ihtiyacına göre gizli tavan tipi klima, kaset tipi klima ve salon tipi klima şeklinde farklı şekillerde imal ediliyor. 

İster klima ister kombi olsun, kullanıcıların sağlığı için odanın belli bir sıcaklıkta kalması gerekiyor. Aynı şekilde oda sıcaklığının belli sıcaklıkların altına inmesi ya da üzerine çıkması da kullanıcıları olumsuz etkileyebiliyor. Tam da bu noktada devreye oda termostatları giriyor. Viessmann oda termostatı ile kullanıcılar odanın sıcaklığını ölçebiliyor ve duruma göre kombi ya da klima cihazlarına müdahale edebiliyor. Bu ürünler dışında Viessmann markasının duvar tipi yoğuşmalı kazan ve yer tipi kazan ürünleri de bulunuyor. Viessman, sahip olduğu ürün yelpazesi ile kullanıcıların farklı ihtiyaçlarına cevap verebiliyor.

Viessmann Ödülleri

Köklü bir marka olan Viessmann, tarihinde bazı ödülleri de bulunduruyor. Viessmann, 2017 yılında Markt Intern dergisi tarafından yapılan ankette 3 adet birincilik ve 2 adet üçüncülük elde ederken 2016 yılında Almanya Doğal Gaz Sanayi Kurumu tarafından verilen "İnovasyon ve Çevre Koruma Özel Ödülü"nü aldı. İhtiyacınıza uygun Viessmann ürünlerine Trendyol ile sahip olun.