İlgili Kategoriler
Renk

Wacom

Profesyonel olarak illüstrasyon ve çizim odaklı görsel içerik üretimi yapan profesyonellerin yakından tanıdıkları Japonya merkezli Wacom, 1985 yılından bu yana bilgisayar giriş aygıtları ve yazılımları geliştiriyor. Profesyonellerin, bilgisayar aracılığıyla çizimlerini kolayca gerçekleştirmelerine yardım eden ekipmanlara imza atan marka; Bamboo, Intuos, Cintiq, MobileStudio Pro, PenPartner, Volito ve Graphire gibi ürünleriyle ses getiriyor.

Fikirlerinizi Wacom Tablet Modelleri ile Hayata Geçirin

Profesyonellerin, hayal ettikleri görselleri ve tüm görüntü temelli fikirleri çizim yoluyla bilgisayara aktarabilmelerine olanak veren Wacom, geniş ürün gamını çizim bilgisayarı, çizim ekranı, çizim tableti ve akıllı çizim pedi olarak dört ana gruba ayırıyor. Yalnızca yapısal olarak değil, ekran genişliğiyle de çeşitlilik gösteren ürünler, basınç hassasiyeti yüksek kalemleriyle de grafikerlere büyük bir özgürlük tanıyor.

Teknik özelliklerine ve ekran genişliğine göre kendi içinde ayrılan Wacom MobileStudio Pro serisi çizim bilgisayarları, geniş depolama birimleri, güçlü işlemci ve ekran kartları, üç boyutlu taramayı mümkün kılan özellikleriyle dikkat çekiyor. Profesyonellerin, ek bir bileşene gerek duymadan, zihinlerinde oluşturdukları görüntüleri dijital dünyaya aktarabilmelerini olanak veren modeller, kablosuz klavye, Mac veya PC arasında bağlantı kurulmasını sağlayan bağlantı aksesuarı ve stantlarla birlikte kullanılabiliyor. Aerodinamik ve sade tasarımıyla beğeni toplayan Cintiq Pro Studio serisi modeller de çoklu dokunma destekleyen 4K çözünürlüklü ekranlarıyla tasarımcıların en önemli yardımcısı haline geliyor.

Reddot Tasarım Ödülü’ne Layık Olan Başarılı Modeller

Wacom tarafından geliştirilen en etkileyici ürünler arasında yer alan Cintiq Pro ailesi, doğrudan çizim ekranı olarak değerlendiriliyor. 2018 yılında Reddot Tasarım Ödülü kazanan seri, dört kat hassas ve doğru çizimler yapılabilmesine imkan tanıyan kalemi ve 4K çözünürlüğe kadar uzanan ekranlarıyla grafikerlerin hayatını kolaylaştırıyor. Çizim esnasında herhangi bir şekilde gecikmeye sebebiyet vermeyen modeller, çoklu dokunmatik destekli ekranlarıyla arayüzün kolaylıkla kontrol edilebilmesini sağlıyor. 3D modelleme ve CAD yazılımlarıyla çalışan profesyonellerin daha yüksek performans gereksinimini karşılayan aksesuarlarla birlikte değerlendirilebilen ürünlerden bazıları, çizim ekranından çizim bilgisayarına dönüştürülebiliyor. Çizim sürecinin daha konforlu hale gelmesini temin eden çok açılı kollarla ve Wacom imzalı kalibrasyon cihazlarıyla uyumlu olan modeller, profesyonellerden tam not alıyor.

Wacom Intuos ve Intuos Pro modellerinin de aralarında yer aldığı Wacom çizim tableti modelleri, çizimlerini bilgisayar platformuna gerçek zamanlı aktarmak isteyenlerin tercihi oluyor. Hem Mac hem de Windows uyumlu olan, sağ elle ve sol elle kullanılabilen, üretkenliği arttıran pek çok unsurla donatılan Wacom grafik tablet çözümleri, üst düzey kontrol sunan kalemleriyle hayranlık uyandırıyor. USB ve Bluetooth destekli ürünler, ekran genişliğiyle farklılık gösteriyor.

Kağıt ve Kalemle Çizim Sürecini Dijital Dünyada Tecrübe Edin

Yenilikçi çözümleriyle ses getiren ve sektörde çığır açan Wacom Bamboo tablet serisiyle geleneksel çizim yöntemlerinden kopamayan profesyonellerin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Wacom Bamboo modellerinde yer alan özel kalem ve kağıt, çizilen her bir bölümün, tabletin ekranına yansımasını sağlıyor. Basit karalamalardan kara kalem çizimlere dek pek çok işlemin gerçekleştirilebilmesine zemin hazırlayan Bamboo serisi, popüler not alma yazılımlarıyla da uyumluluk gösteriyor. Tabletlerin boyutlarına göre edinilebilecek kağıtlar ve kalem mürekkebi, Wacom’un aksesuarları içerisinde bulunuyor.

Dijital dünyada yaptığı çizimlerle sanatçı yönünü öne çıkarmak isteyenlerin tercih edebilecekleri Wacom ürünleri, dayanıklı malzemelerden üretilmesi ve kullanıcı dostu arayüzleriyle fark yaratıyor. Amatör veya profesyonel olarak çizimle uğraşıyor, bilgisayar faresinin çizim esnasındaki kısıtlayıcılığından kurtulmayı hedefliyorsanız, Wacom’un sunduğu birbirinden başarılı çözümleri inceleyebilir, dilediğiniz ürünleri Trendyol’un avantajlı fiyatları ile hemen satın alabilirsiniz.