"

Xbox Oyunları

" araması için 79 sonuç listeleniyor

Xbox Oyunları

Yazılım dünyasının tartışmasız en güçlü isimlerinden biri olan Microsoft, oyun dünyasına uzak olmadığını 2001 yılında çıkardığı Xbox oyun konsoluyla gösteriyor. Takip eden yıllarda konsolun daha güçlü ve işlevsel modelleri oyuncularla buluşsa da değişmeyen tek şey, kullanıcılara eğlenceli saatler yaşatan, birbirinden başarılı Xbox oyunları oluyor. Gerek Microsoft imzalı gerekse diğer oyun stüdyolarının hazırladığı yapımların hem disk hem de dijital olarak edinilerek oynanabildiği konsollar, binlerce oyuna ev sahipliği yapıyor.

En İyi Xbox 360 Oyunları ile Klasikleri Keşfedin

İlk Xbox’ın dört yıl sonrasında kullanıcılarla buluşan Xbox 360, büyük yeniliklerle ve sayısız geliştirmeyle geliyor. Doğal çözünürlüğü 720p olan ve bu sayede oyunların HD çözünürlükte deneyimlenebilmesini sağlayan Xbox 360 oyunları ses getiriyor. Aksiyon, macera, spor, gizlilik, Beat‘em Up, RPG, açık dünya, Arcade klasikleri, uçuş simülasyonları ve daha pek çok türde oyun, konsolun başarısını perçinliyor. Tek kişilik oyunların yanı sıra televizyon karşısında iki kişi oynanabilen ya da internet üzerinden oynanabilen çok oyunculu yapımlar da bulunuyor. Kimi oyunlarda ise hem tek kişilik hem de çok oyunculu modlar bir arada sunuluyor. Bireysel oyunculuk serüvenini devam ettirmekle birlikte bu deneyimi ailesi ve sevdikleriyle de katlamayı hedefleyenler için çözüm sunan konsolda, aile ve çocuk oyunları da bulunuyor. Kinect destekli müzik ve eğlence oyunları, yarışmalar ve spor oyunları Xbox çocuk oyunları kapsamında değerlendirilebiliyor.

Xbox One Oyunları ile Nefes Kesen Maceralara Katılın

2013 yılında oyun dünyasına kazandırılan Xbox One oyun konsolu, kendinden önceki konsollardan daha güçlü donanıma sahip olmakla birlikte, 2017 yılında çıkan Xbox One X sürümüyle oyunların 4K çözünürlükte oynanabilmesine olanak veriyor. 1977 oyunun yayınlandığı platform güncelliğini koruduğu için bu sayı, yeni oyunlar çıktıkça artmaya devam ediyor. Adı Xbox platformuyla özdeşleşen Gears of War serisi, Microsoft bünyesine katılan Minecraft, Master Chief hayranlarının takip ettiği Halo serisi, açık dünya aksiyon oyunları arasında zirveye oynayan Grand Theft Auto serisi Xbox en iyi oyunlar listesinde kendine yer bulabiliyor. Xbox One X sahipleri ise 4K, HDR ve Dolby Atmos gibi özellikler kazandırılarak yayınlanan Ark: Survival Evolved, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Fallout 4, Portal 2 gibi sayısı iki yüzü aşkın yapımla unutulmaz saatler geçirebiliyor.

Oyun Koleksiyonunuzu Koleksiyoner Sürüm Oyunlarla Arttırın

Kutulu oyun edinerek kendi oyun koleksiyonunu hazırlayanlar için oldukça geniş bir diskli oyun kütüphanesi sunan Xbox 360 ve Xbox One ailesi, standart Xbox oyun fiyatları sınırından biraz daha yukarıda bulunan koleksiyoner sürüm oyunlarla da beğeni topluyor. Oyunlardaki karakterlere ait figürlerin yer aldığı çıkartma, kitapçık, oyun dünyasına dair harita, poster ve benzeri içeriklerle donatılan koleksiyoner sürüm oyunlar, oyunlarla özel bağı olan ve figür koleksiyonuna önem veren oyun tutkunlarına hitap ediyor. Kutu içeriğinde ekstra diskler de bulundurarak yapımların hangi aşamalar neticesinde geliştirildiğinin anlatıldığı belgesel tarzı görsel içeriklerin de sunulabildiği özel oyunlar, sınırlı sayıda üretildiği için daha değerli hale geliyor. Örneğin, Ubisoft’un sevilen oyunu Watch Dogs 2’nin “San Francisco Edition”ı beraberinde Marcus figürünü getiriyor. Hitman 2’nin “Collectors Edition”ında ise Ajan 47’nin çantası ve diğer aksesuarları yer alıyor. Popüler oyunların birçoğunun koleksiyoner sürümü hazırlanıyor ancak sayıca az olan ürünleri, tükenmeden bir an önce almak gerekiyor.

Dijital oyunları Xbox platformunda bambaşka bir şekilde deneyimlemek istiyorsanız, sahip olduğunuz konsola uygun yapımları oyun ve oyun konsolları kategorisi aracılığıyla inceleyebilir, dilediğiniz oyunu Trendyol’un avantajlı fiyatları ile kolayca satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık