"

Yağ Sökücü

" araması için 540 sonuç listeleniyor
CifKrem Temizleyici Amonyaklı 1500 ml
(181)
16,50 TL
Sepete Git
CifKrem Amonyak 750 ml x 3
(361)
33,90 TL
28,90 TL
Sepete Git
ErsağYağ Çöz 1000 ml
(69)
59,90 TL
24,30 TL
Sepete Git
CifSprey Ultra Hız Banyo 1000 ml
(108)
15,95 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Yağ Sökücü

Bir mekanın mutfağının temiz olup olmadığı size o yerin genel temizlik anlayışıyla ilgili önemli bir işaret veriyor. Mutfakların tertemiz ve pırıl pırıl olması sağlıklı yaşam için öncelikle uyulması gereken kurallardan oluyor. Evlerin mutfak kısımlarında temizlenmesi gereken kirler ise daha çok yemek pişirme esnasında sıçrayan yağların çevrede yarattığı yağ lekeleri oluyor. Bu lekeler hemen temizlenmezse kısa süre sonra kuruyor ve yemek artıklarıyla birleşmesi halinde çok daha inatçı ve zorlu hale geliyor. Özel yağ sökücü temizlik maddelerine başvurulması halinde ise çıkarılması zor olduğu düşünülen kirler zahmetsiz bir şekilde, zaman ve enerjiden tasarruf edilerek kısa sürede yok edilebiliyor.

Yağ Sökücü Sihirbazı Nerelerde Kullanılıyor?

Mutfaklar her gün yemek pişirilen alanlar olduğu için yağ sökücü yardımcı maddeler en çok burada kullanılıyor. Mutfak tezgahı üzerine sıçrayan yağ ve kirler olmak üzere ocaklar ve fırınlar, yağı en çok barındıran beyaz eşyalar oluyor. Sağlıklı ve güvenli pişirme deneyimleri için ocak ve fırınlar her kullanımdan sonra düzenli olarak temizlenmeyi gerektiriyor. Ocaklar, özellikle kızartma gibi yağın kolayca sıçrayabileceği durumlarda oldukça kirli hale gelirken üzerine dökülen yemek artıkları yağlarla birleşerek kirleri çok daha kalıcı ve inatçı hale getiriyor. Pişirdiğiniz yemeği yiyene kadar çoktan kuruyan lekeler yardımcı bir yağ sökücü ürünü ile çok pratik, zahmetsiz bir şekilde arındırılabiliyor. Böylelikle güzel bir yemek keyfinden ya da kalabalık bir misafir grubunu ağırladıktan sonra mutfak temizliğiniz için saatlerinizi vermeniz gerekmiyor.

Ocak ve fırınların dışında yağı en çok emen bir diğer mutfak eşyası aspiratörler oluyor. Aspiratörlerin hemen altında konumlanan tencere ve tavalar, içlerindeki yağı doğrudan yukarı sıçratıyor ve bu durum aspiratörleri yoğun bir şekilde yağa maruz bırakıyor. Aspiratörlerin temizliği diğer eşyalara göre biraz daha zahmetli, ancak kolayca çıkabilen filtrelere hızlı bir şekilde yağ sökücü madde uygulanmasıyla bu temizlik sandığınızdan da kolay ve zahmetsiz şekilde gerçekleşiyor. Kızartma işlemlerinin sıklıkla yapıldığı fritözler de inatçı yağ lekelerine sahip olan diğer eşyalardan. Yağ sökücü ürünler fritözlere de kolaylıkla uygulanabiliyor ve işleri kolaylaştırıyor. Yağ lekelerine doğrudan maruz kalan bu eşyaların yanında mutfak zemini ve bulaşık makinesi, buzdolabı gibi ocağa yakın bulunan diğer beyaz eşyalar da yağlanmadan nasibini alıyor. Yağ çözücü ürünler, bu eşyalar üzerine de uygulanabiliyor. Bunun yanında tencerenizdeki sütun ya da yemeğinizin tutması sonucu oluşan tüm zorlu lekeler yağ sökücü ürünlerin ilgi alanına giriyor.

Yağ Sökücü Ürünler ile Mutfağınız Evinizin Işığı Oluyor

Yağ sökücü ev temizlik ürünleri; hoş kokulu, aromatik özellikleriyle de mutfakları mis gibi kokutuyor. Portakal ve limon özlü özel formüllerle lekeler hem % 100 çözülüyor hem de ortam temiz ve taze kokuyor. Yağ sökücü ürünler yüzeylere uygulanırken herhangi bir zarar vermiyor, çizmiyor, deforme etmiyor. Tezgahlarınız, beyaz eşyalarınız, tencereleriniz yağ sökücü maddelerle hem temiz hem güvende kalıyor. Mutfaklarda uzman temizleyici ürünleri olan yağ sökücüler hoş kokuları ve çözücü özelliklerinin yanında dokundukları her yere aynı zamanda ekstra bir parlaklık da verir. Mutfağınız ve eşyalarınız yağ sökücü uygulamaları sonrası pırıl pırıl parlar. Uygulamayı çok daha kolay hale getiren bir özellik de sprey kullanım şeklidir. Yağ sökücü sprey olarak sunulan ürünler, ellerinizi maddeyle temas ettirmeye gerek kalmadan, nokta atışı yaparak kirin üzerine yoğunlaşmanızı sağlıyor. Böylelikle güvenli ve temiz bir kullanım şekli sunuluyor. Yağ sökücüler arasında yüzeye doğrudan uygulanabilen ürünler varken suyla karıştırılarak uygulanan konsantre ürünler de tercih ediliyor. Yağın derecesine göre 1/1 ya da 3/3 oranında sulandırılarak kullanılan yağ sökücü ürünlerin sıcak su ile kullanılması ve uygulandıktan sonra bir müddet beklenip durulanması gerekiyor. Özellikle ev kadınlarının yağ sökücü kategorisinde tercih ettiği markaların başında Cif, Dasty, Ersağ, Nilem yağ sökücü ürünleri geliyor. Uygun fiyat seçeneklerine sahip olan bu markaların tüm yağ sökücü ürünleri, Trendyol mutfak ve banyo temizlik kategorisinden incelenebiliyor.

Yağ Sökücü Lekesi Nasıl Çıkar?

Yağ sökücü ürünler, mermer gibi kullanılmaması gereken yüzeyler üzerine uygulandığında ya da talimatlara uyulmayıp gereğinden fazla kullanıldığında yüzeylerde bir takım lekelerin oluşmasına neden olabiliyor. Yüzeyler dışında kullanırken üzerinize sıçrattığınızda kıyafetlerinizde bazı lekeler oluşuyor. Ancak bu lekeleri çıkarmanın formülleri var. Kumaşlarda görülen lekeleri çıkarmak için nişastayı deneyebilirsiniz. Özellikle mermer gibi yüzeylerde oluşan yağ sökücü lekelerini çıkarmak için ise doğal bir yöntem olan limon suyu uygulanıyor. Limon suyunu yüzeye döküp bir sünger ile ovmanız etkili oluyor. Sitrik asit bakımından zengin olan limon, yağ sökücü içerisindeki kimyasallara benziyor ve bu durum lekelerin ortadan kalmasını sağlıyor. Limon suyu dışında bir diğer yöntem ise çamaşır suyu. Yüzeye zarar vermeden uygulayabileceğiniz bu yöntemle yağ sökücü lekeleri kolaylıkla çıkıyor.

Eğer bir hata sonucu yağ sökücü maddeyi mermer bir yüzey üzerine uyguladıysanız yapmanız gereken ilk şey asidin etkisini kesmek için hızlıca suyla müdahale etmek. Yüzeyi bol su ile duruladıktan sonra lekeler üzerine krem temizleyici sürebilirsiniz. Bu yöntem işe yaramazsa klorlu bir çamaşır suyu faydalı olacaktır. Ancak öncesinde yüzeyi deterjanlı bol su ile durulamayı ihmal etmeyin.