"

Yamaha

" araması için 91 sonuç listeleniyor

Yamaha

Yamaha şirketinin birçok farklı faaliyet alanı olmakla birlikte başlıca konularından bir tanesi müzik enstrümanlarıdır. Firmanın ilk ortaya çıkmasına zemin sağlayan ise Yamaha müzik enstrümanlarının üretimi ve pazarlanması faaliyetleridir. Yamaha tarihinin ilerleyen zamanlarında piyasaya sunulan ses işleme yazılımları da sunulan ses kalitesi ile bütünlük sağlar. Yamaha'nın müzik alanındaki faaliyetlerinin başlangıcı ise yaklaşık 1887 yılına kadar gider. Yamaha, ortaya çıkardığı ürün ve hizmetlerde artist ve sanatçıların görüşlerinden de yararlanır.

Marka, hem enstrümanların geliştirilmesinde hem de kişisel ve ticari kullanım için üretilen görsel ve işitsel donanımları en üst kalitede üreten firmalar arasında kendine yer bulur. Japonya asıllı Yamaha'nın müzik endüstrisine yaptığı katkılar, geleneksel ustalık ve modern teknolojinin bir araya getirilmesi ile zengin bir yelpazeye sahiptir. Yamaha, aynı zamanda sahip olduğu kalitesi ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. Yamaha'nın global ölçekte Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika üzerinde birçok grup şirketi bulunur. Müzik ile ilgili Avrupa merkezi, Almanya'da bulunan firma, Yamaha Music Europe GmbH ismi ile kayıtlıdır. Avrupa çapında yaklaşık 37 farklı ülkeye satış yapmaktadır. Bununla beraber Yamaha, bu ülkelerin arasında Türkiye'de de satış faaliyetlerini sürdürür.

Müzik Enstrümanları ve Yamaha Blok Flüt

Kullanıcılar arasında müzik sistemleri ve enstrümanlarında kalite arayan insanların ilk aklına gelen firmalardan biri olan Yamaha, müzik dünyasının hemen her alanında faaliyet gösterir. Bu alanların vazgeçilmez noktalarından olan enstrümanlar, belki de insanoğlunun hayal gücü ile sınırlıdır. Her yüzeyi veya cismi, yeri geldiği zaman bir çeşit müzik aleti gibi kullanabiliriz. Ancak belli frekanslarda seslerden oluşan notalar ile müzik üretmek ustalık gerektirir. Usta bir müzisyenin de kusursuz bir biçimde sanatını ortaya koyması kullandığı enstrümana bağlıdır. Bu ihtiyacı karşılamak Yamaha'nın hedefleri arasındadır. Dolayısı ile Yamaha kullanıcıları için kaliteli enstrümanlar üretir.

Diğer yandan Yamaha'nın da çeşitli modellerini ürettiği piyano, gitar, keman gibi popüler enstrümanların arasında bir tanesi vardır ki hemen herkes ilkokul yıllarında tanışır. Flüt klasik eğitim müfredatında müzik derslerinin başlıca araçlarından bir tanesidir. Yamaha flüt çeşitlerinden olan YRS23 gibi ürünler, belki de ilk müzik eğitimimizi aldığımız enstrümanlar arasındadır. Yamaha YRS23 flüt, Soprano özelliğinde olup Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara tavsiye edilen blok flüt modellerinden bir tanesidir. 4 ayrı parçadan oluşması temizleme kolaylığı açısından idealdir. Yamaha kaliteli olmasının yanında kullanışlı ürünler sunar.

Ses Sınıfları

Yamaha flütlerin çıkardığı sesler, diğer flütler gibi bazı ses sınıflarına tabidir. Genel olarak ses, inceliğine göre çeşitli sınıflara ayrılır. Soprano ise en ince sesleri tanımlamak için kullanılır. Eğer kaynak, ses tellerimiz ise erkekler için bas, bariton ve tenor, kadınlar için ise kontralto, mezzosoprano ve soprano gibi ses sınıfları vardır. Kaynağın Yamaha gibi bir müzik aleti olması durumunda yine aynı kategorilerden faydalanılarak sesler sınıflandırılabilir. Bu durumda Soprano, çeşitli çalgıların bulunduğu bir grupta en ince sesi veren enstrümanlara denir.

Yamaha Blok Flüt ve Özellikleri

Birçok flüt çeşidi olmakla beraber en çok bilinenleri arasında Yamaha blok flüt ve Yamaha yan flüt bulunur. Yamaha blok flüt, belki de çocukların ilk tanıştığı müzik enstrümanıdır. Yamaha yan flüte ise müzik dinletilerinde rastlayabilirsiniz. Kullanımı sırasında flüt içine üflenilen havanın oluşturduğu titreşimler ile oluşan seslerin yönetilmesi ile notalar oluşur. Yamaha flüt üzerinde bulunan çeşitli nota yuvalarının parmaklar ile kapatılması ile sesler yönetilebilir. Yamaha blok flüt çeşitleri üzerinde ikisi çift delikli olmak üzere toplam yedi adet nota yuvası bulunur.

Yamaha blok flüt çeşitleri, müzik öğretmenleri ve öğrenciler arasında en çok tercih edilen ürünlerdendir. Mesela Yamaha YRS-23 blok flüt, fildişi rengine sahip olup gövdesi ABS materyalinden üretilmiştir. Flüt beraberinde beyaz taşıma kılıfı ile birlikte satılır. Ayrıca Yamaha, piyasadaki blok flüt fiyatları arasında sunduğu ses kalitesi ile öne çıkan markalardan biridir.

Müzik denilince akla gelebilecek ilk markalardan olan Yamaha, üretimini yaptığı blok flüt enstrümanı ile çocukların müziğe ilk adımı atmalarına yardımcı olur. Yamaha enstrümanlarının sahip olduğu yüksek ses kalitesi, müzikal yeteneğin geliştirilmesinde destekleyici rol oynar. Yamaha'nın piyasaya sunduğu blok flüt veya yan flüt gibi müzik enstrümanları, çocukların müzik ile ilk tanışmalarında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca kullanıcı açısından, flüt gibi müzik enstrümanlarının sağlam ve pratik olması ilk tercih sebepleri arasındadır. Ortaya konulması beklenen gür ve temiz ses kalitesi ise belki de vazgeçilmez bir özelliktir. Yamaha’nın sahip olduğu ürün kalitesinin yanında, ürün fiyatı gibi faktörler hem öğrenciler hem de öğretmenler açısından aranan diğer özelliklere verilebilecek örneklerdendir. Flüte ait taşıma kılıfı sayesinde ise enstrümanın kullanımda olmadığı zamanlarda veya taşıma esnasında, maruz kalınabilecek toz, kir veya herhangi bir kirletici gibi farklı çevresel etkiler de engellenmiş veya azaltılmış olur.

Yukarı Çık