Marka
Yataş
Jua Home
Taç
Evim
Linens
Gift Moda
Viscofoam
Practika
Pierre Cardin
LadyModa
Cotton Box
Othello
Varol
Belnido
Çeyiz Diyarı
Penelope
Doqu Home
English Home
New Life
Fushia
Zeynep Tekstil
Bella Maison
Özdilek
Homefesto
Ejoya
Minteks
Köstebek
The Mia
Sarev
Beverly Hills Polo Club
Bc Home
LC Waikiki
LCW Home
Beauty Crafts
Marks & Spencer
Go Travel
Marie Claire
Maki
Chakra
1661
1661 By Jacquline
Miniso
Nevresim Dünyası
Romans
ELY PARKER
Yargıcı
Altınbaşak
Accessories
Madame Blue
Roi
YOYOSO
Elart
Gül Güler
Madame Coco
Biggdesign
LYN HOME & DECOR
mycey
İpekçe Home
Halsa
Cote Blanc
Karaca Home
HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN
Skygo
Sema Bebe
Buffer
Bestway
Ruum Store By Doğtaş
Lotus
Home & Bath
Ecrou
Porland
Mudo Concept
Mobpazar
Arsimo
Akyazı
morponi
Fisher Price
Tchibo
Şahin
Tuna
Ev & Ev Home
Petitsomething
Konya Store
Clasy
Freecamp
Hepsi Dahice
Brillant
First Class
My Home Halı
Kiwi
Gold Case
Keyfi Sepet
The Fabric
Soley
Bambi
Sevi Bebe
Planet
Koala
Kristal
BELENAY
Kate Louise
Bedtex
Opalin
Bellona
FREE
Tedarikcenter
Monohome
Panda
ALAS
İrya
Soobe
Koton Kids
Baysal
99
PREMIER
ModaCar
Transformacion
İssimo Home
Kupon Home
Keramika
Bayev
Niniko
Evren
Royal Nazik
Ece
Vivense
Herschel
Xolo
New Obsessions
Ecocotton
Coghlans
Vango
DİSNEY
Koton
Lucky Art
TREND
AKSU
Bella
Shipsbaby
Babyjem
Fixman
Senveo
Home de Blue
Montbell
Enjoy
Neva
Luoca Patısca
Aryıldız
Funna Baby
Pal Baby
Zorluteks
Little Dreams
Firuze
VICTORINOX
Sebi Bebe
Duru
Akayev
Unicorn
Outwell
Beneto
Ekol
Moje
Jolly
Furkan Toys
Nutella
ABC
Hiper
Ankara Mobilya
Realhomes
BYDAMAT
Bosphorus
Qdec
Binbirreyon
DENİZLİ CONCEPT
Lavare
Modex
Durul
Papatya Mobilya
İstikbal
Nakkısh
MASTEK
Mondi
Maxi-Cosi
ATA EXCLUSIVE FABRICS
SÜVARİ
Doque
Bun Design
Hera
Home Store
Renk
"

Yastık Yastık Kılıfı

" araması için 18487 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Yastık&Yastık Kılıfı

Uyku esnasındaki yatış pozisyonu, sağlıklı bir şekilde uyumanın ve dinlenmiş olarak uyanmanın anahtarıdır. Doğru özelliklere sahip bir yastık, sağlıklı bir uyku duruşunu desteklemeye yardımcı olur, omurganın doğru şekilde hizalanmasını sağlayarak gece boyunca konforlu bir uyku sunar. Yastığınızı değiştirmek ya da yeni bir yastık satın almak istiyorsanız; pamuk, yün, elyaf, silikon ve kaz tüyü gibi dolgu malzemeleriyle üretilen yastık modellerini inceleyebilirsiniz. sizin için en iyi yastık modeli seçeneğini bulabilirsiniz.

Doğru Yastık Seçimi

Yatak gibi yastık seçimi de bireysel tercihlere göre farklılık gösterir. Doğru yastık söz konusu olduğunda büyüklük, şekil ve kullanılan malzeme açısından herkese uyan tek bir yastık modeli yoktur. En iyi yastık; başı, boynu ve omuzları destekleyen ve kullanılan yatakla uyumlu olan yastıktır. Genel bir kural olarak, yatak yastıklarının 18 ay sonra değiştirilmesi gerekir. Bir yastık gecede yaklaşık 7-8 saat kullanılır. Bu yılda 2,500 saatte denk gelir. Yıpranmış bir yastıkla boyun ve omuzlar yeterli destek alamaz ve omurga hizalanamaz. Bu durum boyunda, omuzlarda ve sırtta gerginlik ve rahatsızlığın yanı sıra uykusuzluğa da neden olur. Sert bir yatak kullanıyorsanız, daha yumuşak bir yastık seçmek isteyebilirsiniz. Daha yumuşak bir yatağınız varsa, başınızı ve boynunuzu aynı hizada tutmak için daha sert bir yastık tercih edebilirsiniz. Çoğu insan için standart 50 x 70cm boyutta bir yastık yeterince büyüktür. Uyku pozisyonunuzu hizada tutmanız şartıyla daha büyük bir yastık kullanabilirsiniz.

Kuş Tüyü, Yün ve Pamuk Yastık Modelleri

Kuş tüyü yastıklar hafif ve yumuşaktır. Genellikle kaz veya ördek liflerinden yapılır. Kaz tüyü, ördek tüyünden daha yumuşak ve daha pahalı olma eğilimindedir. Kuş tüyü yastıklar, arklı tüylerin ( gıdık, kanat vb.) ve diğer dolgu malzemelerinin karışımlarından oluşabilir. Kaz tüyü, alerjik yatkınlığı olan kişiler için genellikle önerilmez. Alerji sorunu için elyaf gibi sentetik dolguların kullanıldığı yastıklar daha uygundur. Pamuk ve yün, kaz tüyü yastıklardan farklı olarak doğal bir şekilde hipoalerjeniktir. Her ikisi de küf ve toz akarlarına karşı dayanıklıdır. Yün yastıklar, başınızdaki ve boynunuzdaki nemi alır. Uyku sırasındaki ısıyı düzenlemenize yardımcı olur. Kışın sıcak, yazın serin tutar. Ayrıca uzun ömürlüdür. Yüne birçok yönden benzer şekilde pamuk yastıklar da doğal olarak hipoalerjeniktir. Toz akarlarına ve küflenmeye karşı dirençlidir. Alerjileri ve kimyasal duyarlılıkları olan kişiler için genellikle iyi bir seçimdir.

Elyaf, Lateks ve Hafızalı Sünger Yastık Modelleri

Elyaf, kuş tüyüne kıyasla nispeten ucuz ve alerjik reaksiyonları tetiklemeyen bir yastık tercihidir. Yumuşak ve hafif oluşu sayesinde yastık dolgusu olarak en çok kullanılan malzemelerden biridir. Lateks yastıkların en büyük avantajı ise şeklini korumasıdır. Doğal bir malzeme olan lateks, küf ve toz akarlarına karşı dayanıklıdır. Genellikle baş ve boyuna ekstra destek vermek veya uyku sırasındaki hareketi kısıtlamak için tasarlanmış konturlu yastıklar lateksten yapılmıştır. Hafızalı sünger olarak da bilinen kiloya ve vücut ısısına cevap veren köpük süngerden yapılan yastıklar ise ağırlığı yüzeyine eşit olarak dağıtır. Bu özelliği ile baş ve boyun ağrısı şikayeti olanlar veya uyku sırasında rahatsızlığa neden olan baskı noktaları için popüler bir seçimdir.

Yastık Fiyatları

Her tür yastıkta; kalite, konfor, destek ve uzun ömürlülük için dolgu türü önemlidir. Dolgu türüne göre yastık fiyatları değişiklik gösterir. Sizin için en uygun yastık dolgusu türüne karar verdikten sonra, bütçenizin izin verdiği en yüksek kalitede yastığı seçebilirsiniz.

Yastık Kılıfı Çeşitleri

Yastık kılıfları, yastığın ömrünü uzatarak lekelere ve tere karşı korur. Yastıklarınızı örtmek için doğal, nefes alabilir kumaşlardan üretilmiş yastık kılıflarını kullanmalısınız. Yastık kılıfı satın alırken yastığa uygun şekilde oturduğundan emin olmalısınız. Küçük bir kılıfa büyük bir yastık doldurmak ya da standart bir yastığı ekstra geniş bir kılıfla kullanmak yastık ömrünü kısaltır. İyi bir uyku için aradığınız tüm yatak odası tekstil ürünleri, ayrıcalıklı fiyatlarla Trendyol'da!