placeholder
"

Yataklı Kanepe

" araması için 1306 sonuç listeleniyor

Yataklı Kanepe

Yataklı Kanepelerin İşlevselliği

Yataklı Kanepelerin İşlevselliği

Her insan için evinin salonu ya da oturma odası önemlidir. Bu odalarda genel olarak kullanılan mobilya türü de koltuklardır. Geçmiş zamanlardan beri evlerimizde büyük bir yere sahip olan koltuklar, zamanla ve teknolojinin gelişmesiyle birçok yönden farklılıklara uğramıştır. Bu farklılıklardan en dikkat çekeni açılır kapanır olmasıdır. Bu açılır kapanır kanepe modeli, salonlarınızda ya da oturma odalarınızda kullanım için oldukça uygun bir mobilyadır. Gün içerisinde misafir ağırlayacağınız ya da mekanizmaları sayesinde kolayca yatak haline gelebilmeleri açısından sizlere büyük avantaj sağlamaktadır. Bu sayede gece yatıya kalacak olan misafirlerinize oldukça rahat bir uyku sunabilirsiniz. Evde geçirilen vaktin büyük bir bölümü oturma odasında geçmektedir. Bundan dolayı da bu alandaki eşyaların rahat ve kullanışlı olması oldukça önemlidir. Rahat bir yataklı kanepe, halı ve yastık seçimi gibi ürünlerin alınması için iyi bir plana ihtiyaç duyulmaktadır. Bütün bu eşyaların arasında yataklı kanepe, hem kullanışlı olması, hem temizlenebilmeleri, hem de rahat olmaları açısından iyi bir tercih olabilmektedir. Günlük hayatın hemen hemen her noktasında ihtiyaç duyulan bu yataklı kanepeler, günlük hayatınıza rahatlık katacaktır. Yalnızca ev ortamında değil ofis gibi çoğu iş yerinde de kullanılabilen bu yataklı kanepeler, hayatlarında rahatlıklarına önem veren kişiler için ilk tercihlerden olacaktır. Ayrıca bu yataklı kanepeler sayesinde oturma odalarından televizyon izlerken uyuyakalmak dert olmaktan çıkacaktır. Konforlu ve kullanışlı bir mobilya olan bu kanepeler, sizlerin rahat olmanız amacı ile üretilmektedir. Ayrıca her zevke uygun şekilde tasarlanması ile de her eve ya da her mekâna uygun yataklı kanepe modeline kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Takımlarınıza ek olarak da tercih edebileceğiniz bu mobilyalar, aldığınız ortamda bir bütünün oluşmasını sağlayacaktır. Neredeyse herkes tarafından ilk tercihler arasında yer edinen bu kanepeler, günlük yaşamın koşuşturması sırasında ya da sonrasında rahatlık arayan kişiler için birebir ürünler arasında yer almaktadır. Ayrıca bu kanepelerin yatağa dönüştürülmesinin yanı sıra iç kısımlarında yer alan bölmeler de sizlere oldukça geniş bir saklama alanı sunmayı başarıyor. Bu saklama alanlarında gelebilecek olan misafirleriniz için ihtiyaç duyabileceğiniz çarşaf ve yorgan gibi birçok eşyayı bulundurabilirsiniz.

Yataklı Kanepe Modelleri

Yataklı Kanepe Modelleri

Birçok ortama uyum sağlayabilen yataklı kanepeler, oldukça zengin ürün seçeneklerine sahiptir. Farklı tarzlara ve isteklere göre üretilen bu kanepe modelleri arasında istediğiniz ürüne kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Yataklı kanepe modelleri arasından tek kişilik yataklı kanepeleri tercih edebileceğiniz gibi çift kişilikli ve üçlü yataklı kanepe modellerini de tercih edebilirsiniz. Almak istediğiniz alana bağlı olarak bu modellerden istediğinizi alabilirsiniz. Daha renkli kanepe modellerini tercih eden kişiler için canlı renklere sahip olan yataklı kanepe modelleri yer almaktadır. Bu kanepe modelleri ile oldukça dikkat çekici bir görüntünün oluşmasını sağlayabilirsiniz. Tam tersi şekilde daha koyu renk tonlarından hoşlanan kişiler için de farklı yataklı kanepe modelleri bulunmaktadır. Bu koltukların sahip olduğu modern çizgiler sayesinde daha zarif bir ortam elde etmek mümkündür. Farklı kullanıcılara hitap eden yataklı kanepe modelleri arasında farklı ortamlarda kullanılmaya uygun ürünler de yer almaktadır. Evinizin salonuna ya da oturma odasına modern bir hava katacak olan üçlü yataklı kanepe modelleri eşsiz tasarımlara sahiptir. Özellikle gri, siyah ve sarı renk tonlarındaki bu üçlü kanepeleri tekli kanepeler ile tamamlayabilirsiniz. Salon ve oturma odaları için tasarlanan bu kanepe modellerinin yanı sıra küçük boyutlardaki yataklı kanepeler de bulunmaktadır. Bu kanepeler ise çalışma odalarınızda, yatak odalarınızda ya da iş ortamında bulunan odalarınızda sizlere rahat bir şekilde dinlenebileceğiniz alan oluşmasını sağlar. Bu küçük boyutlardaki yataklı kanepe modelleri, farklı renk seçeneklerine sahiptir. Oldukça kullanışlı bir ürün olan bu kanepeleri bir minder ile tamamlayabilirsiniz. İkili yataklı kanepe modelleri salon, oturma odası ya da ofis gibi ortamlarda kolay bir şekilde kullanabileceğiniz ürünlerden birisidir. Bu koltuk modelleri hem yatak haline gelebilmesi, hem de barındırdıkları ek alanlar sayesinde sizlere kaliteli ve işlevsel bir kullanım sunuyor. Üçlü yataklı kanepeler ise salon gibi büyük alanlarda yer edinen en önemli parçalar arasında yer almaktadır. Özellikle geniş bir aileye sahip olan kişiler için oldukça kullanışlı bir üründür. Yine bir başka sık sık karşılaştığımız kanepe modellerinden birisi de köşe takımlarıdır. Bu köşe yataklı kanepeler, L şeklinde, U şeklinde ya da T şeklinde olabilmektedir. Almak istediğiniz yerin bir köşesini kaplayan bu modeller, sizlere geniş bir oturma yeri sunmaktadır. Açılarak yatak haline gelebilen bu takımlar, yine sizler için oldukça kullanışlı bir seçenek olabilmektedir. Yataklı kanepe modelleri arasında sandıklı yataklı kanepe modelleri de oldukça büyük ilgi görmektedir. Çünkü özellikle geniş aileye sahip kişilerin mevsimsel olarak değiştirdiği birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünleri depolayabilmek için de kanepelerin sandıkları oldukça idealdir. Ayrıca yatıya kalacak misafiriniz için de gerekli olan çarşaf, yastık ve yorgan gibi ürünleri de orada saklayabilirsiniz.

Yataklı Kanepe Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yataklı Kanepe Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gün içerisinde yaşadığımız koşuşturmanın yorgunluğunu ve stresini kanepeye uzanarak atmak oldukça rahatlatıcıdır. Bundan dolayı da bir yataklı kanepe satın almadan önce dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki ihtiyacınıza göre olan bir yataklı kanepe modelini tercih etmektir. Eğer çok sık yatıya misafiriniz geliyorsa, bu yataklı kanepe modellerinden ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Bu sayede sizlere yatıya gelen misafirlerinizi rahat ettirecek şekilde ağırlayabilmeniz mümkündür. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise kendi zevkinize ve evin sahip olduğu tarza uygun bir yataklı kanepe modeli bulabilmektir. Yataklı kanepenin modeli, rengi tasarımı gibi detaylar tarzınıza uygun olmalıdır. Yine tercih edeceğiniz bir yataklı kanepe modelinde önemli olan bir başka kısım da kanepenin yapısıdır. Kanepenin sağlam bir iskeletten oluşması sizlere daha uzun süreli bir kullanım sağlayacaktır. Bundan dolayı satın almadan önce kanepenin sağlamlığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca beğendiğiniz kanepenin üretiminde kullanılan malzemeye de dikkat etmeniz gerekmektedir. Birbirinden farklı özelliklerde ve farklı kumaşlarda birçok kanepe modeli karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden doğru bir seçim yapmak oldukça önemlidir. Kanepe seçiminde seçeceğiniz ortama uyum sağlayan bir kanepenin olması gerekir. Eğer seçeceğiniz kanepe, evinizin genel ortamına uymazsa ortaya şık bir görüntü çıkmaz. Bir başka önemli husus da tercih etmek istediğiniz kanepenin kumaşıdır. Yataklı kanepeler, karşımıza birçok kumaş seçeneği ile çıkmaktadır. İhtiyacınıza ve zevkinize göre keten kumaş, kadife kumaş, deri kumaş ve gabardin gibi kumaş türleri bulunmaktadır. Bu kumaş türleri arasında yine kendi tercihinize göre seçim yapmakta fayda vardır. Çünkü her kumaş farklı özelliklere sahip olmakla birlikte görüntü olarak da farklılıklar içermektedir. Kanepe seçimi yaparken renk seçimi çok etkileyici bir faktördür. Seçeceğiniz yataklı kanepe modelinin rengi diğer mobilyalar ile uyumlu olması önemlidir. Kanepenin diğer mobilyalar ve odanın duvar rengi ile bir bütün içerisinde olması belirleyici bir etkendir. Sakin bir görüntüyü seviyorsanız daha soft renk tonlar; oldukça canlı ve hareketli biriyseniz de daha canlı renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak kanepeyi ne kadar sıklıkla kullandığınız da büyük bir öneme sahip olabilir. Çok sık kullandığınız bir ortam için kanepe arıyorsanız kolay temizlenebilir bir kumaşa sahip olması sizler için de kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca kanepe almak istediğiniz alan için tasarlamış olduğunuz bir dekorasyon şekli bulunuyorsa buna uygun modelleri incelemenizde fayda bulunur.

Yataklı Kanepe Temizliği

Yataklı Kanepe Temizliği

Evlerde ya da iş ortamlarında kullanılabilen kanepeler hem sizler için, hem de misafirleriniz için şık bir görüntü sunmaktadır. Yataklı kanepelerin rahatlığı kadar temizliği de önemli bir yere sahiptir. Ev ortamında en çok kullanılan mobilyalar arasında kanepeler gelmektedir. Gün sonunda yorgunluğunuzu atarken, sevdikleriniz ile güzel ve eğlenceli bir geçirirken genellikle bu kanepelerde bulunursunuz. Bu kadar sık kullanıldığından dolayı da kanepeler, kolay bir şekilde kirlenebilir. Bu kirlenmenin yanı sıra kanepenize kahve, çay, süt, yağ gibi içecek ve yiyeceklerin de dökülebilmesi de oldukça mümkündür. Bunun için de yataklı kanepenizin kolay bir şekilde temizlenebilmesi büyük bir ihtimaldir. Bu durumu kolay bir hale getirebilmek için de kolay silinebilir yapıdaki kumaş türlerini ve kanepe modellerini tercih etmelisiniz. Çalışan kişiler de devamlı olarak çalıştığından dolayı çok sık ve detaylı bir koltuk temizliği yapması her zaman mümkün olmayabilir. Bu yüzden kanepenin silinebilir bir kumaşa sahip olması onlar için de büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca kanepelerinizin temizliği için profesyonel bir ekip ile yapabileceğiniz gibi bu temizliği siz de üstlenebilirsiniz. Kanepenin temizliğini siz yapacaksanız ilk dikkat etmeniz gereken şey, kanepenizin malzemesine ve kumaş türüne uygun olan temizlik seçeneğini bilmek olmalıdır. Bunu öğrenebilmek için kanepenizin kullanma talimatını okuyabilirsiniz. Yine bu konuda kanepenizi temizlerken kullanacağınız temizlik ürünü seçiminde de oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü seçmiş olduğunuz temizlik ürünü, kanepenizin kumaş türüne uygun olmayabilir. Böyle olduğu takdirde yataklı kanepeniz kullanılamaz bir hale gelebilir. Yataklı kanepenizi temizleme işleminde deterjan kullanacaksanız, temizliği eliniz ile yapmak zorunda kalırsınız. Eğer kanepeleriniz fermuar ile çıkartılabilir bir yapıda değilse kanepe temizliğinizde çamaşır makinesi kullanmanız da imkânsız hale gelebilmektedir. Kanepenizi silmeye başlamadan önce süpürge yardımıyla kanepenizin üzerinde bulunan tüyleri almanız gerekir. Devamı olarak da bir deterjan yardımıyla kanepenizi silmeye başlayabilirsiniz. Farklı modellere ve farklı özelliklere sahip olan yataklı kanepe modellerinin temizliği seçeceğiniz kanepe modelinin özelliklerine göre değişmektedir. Kendi hayat şartlarınıza ve tercihlerinize göre seçeceğiniz yataklı kanepe modeline karar verebilirsiniz. Yataklı kanepenizin temizliğinde deterjan kullanmak istemiyorsanız da kanepenizi beyaz sirke ve karbonat yardımıyla doğal yollardan temizleyebilirsiniz. Deri yataklı kanepelerinizi ise Arap sabunu ile yıkamak daha doğru bir tercih olacaktır.

Yataklı Kanepe Fiyatları

Yataklı Kanepe Fiyatları

Modellere bağlı bir şekilde yataklı kanepe modellerinin fiyatları da değişecektir. Farklı modeller ile her bütçeye hitap etmektedir. Kanepe almak istediğiniz alana uygun seçim yaparken birbirinden farklı modeller arasında uygun ve konforlu modeli tercih etmek herkesin ortak düşüncelerindendir. İsterseniz oturma odasında isterseniz salonunuzda isterseniz de yatak odalarında rahatlıkla kullanabileceğiniz farklı yataklı kanepe modelleri, birbirinden farklı fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Farklı zevklere hitap eden bu kanepe modelleri, yine farklı fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır. Dar alanlarda az yer kaplayan kanepe modellerinden oldukça gösterişli kanepe modellerine kadar birçok tarzda yataklı kanepe modeli yer almaktadır. Bu kanepeleri hafif bir yapıya sahip olmalarından ötürü istediğiniz yere koyabilirsiniz. Ayrıca arka ve kol kısımlarını açarak kolay bir şekilde yatak haline getirebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz misafirinizi rahat şekilde ağırlayabilirsiniz. Uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz bu yataklı kanepelerin yanı sıra salonlarınızda kullanabileceğiniz üçlü ve ikili yataklı kanepeler de her türlü bütçeye uygun modellere sahiptir. Satın alacağınız kanepenin sahip olduğu kumaş türü de fiyatın belirlenmesinde etkili olmaktadır. Normal kumaşlara göre deri ya da hasır da eklendiğinde fiyat daha farklı şekilde karşınıza çıkabilmektedir. Hem misafir ağırlama, hem de vakit geçirmek için salonlar ya da oturma odaları evin en önemli alanlarından birisidir. Bundan dolayı belirli bir düzen oluşturulmalıdır. Bu düzeni de hem işlevsel olması, hem de rahat olması bakımından yataklı kanepeler ile gerçekleştirebilirsiniz. Açılarak yatak haline gelen bu kanepe modelleri ile televizyon izlerken daha rahat ve keyifli olabilirsiniz. Ayrıca modern bir görünüm ve desene sahip olan bu yataklı kanepe modelleri ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Markasına göre fiyat aralığı da değişen ürün çeşitlerinden kendinize uygun olan modeli seçebilirsiniz. Küçük bir alana sahip evler için de oldukça işlevsel olan yataklı kanepe sayesinde hem daha az yer kaplanmış olur, hem de rahatlığınızdan ve şıklığınızdan ödün vermemiş olursunuz. Fonksiyonel bir kullanıma sahip olan bu kanepeler ile evleriniz daha kullanışlı ve konforlu bir şekle dönüşmektedir.

Yataklı Kanepe ve Sağlık

Yataklı Kanepe ve Sağlık

Hayatımız boyunca en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden birisi olan kanepeler, diğer birçok ürün gibi sağlığımızda da etkili olabilmektedir. Tarzına ve modeline baktıktan sonra kanepe seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer ve en önemli husus sağlıktır. Yataklı kanepeler her ne kadar açılarak yatak haline gelebilseler de yatarken yattığımız alanın sağlığımıza etkisi oldukça önem taşır. Birçok kişi gün içerisinde yaptıkları işten dolayı sırt ve boyun ağrısı çekmektedir. Bu sırt ve boyun ağrısı da beraberinde pek çok sağlık sorununu getirmektedir. Bu sağlık sorunlarının önüne geçebilmek için de yatılan alanın ortopedik olması çok önemlidir. Küçük dairelerin vazgeçilmezi olan bu yataklı kanepeler, satın alacak kişilerin tasarruf etmesini sağlamaktadır. Ancak bu kanepe modellerini tercih ederken sağlık açısından da uygun olup olmadığına bakmaları gerekmektedir. Uyku anında omurganın pozisyonu büyük bir öneme sahiptir. Bunun için tercih edilecek yataklı kanepenin ortopedik olup olmadığına dikkat edilmelidir. Buna dikkat edildiği takdirde gece boyunca daha çok dinlenmiş olacaksınız ve sabahları daha dinç bir şekilde uyanmış olacaksınız. Gün içerisinde iyi bir uyku çeken kişilerin daha enerjik ve iyi hissettikleri gözle görülür bir gerçektir. Siz de sağlıklı bir uyku istiyorsanız seçeceğiniz yataklı kanepenin ortopedik olmasına dikkat edebilirsiniz. Sağlığa etkisi olan bir diğer husus da kanepenin sahip olduğu kumaştır. Tercih ettiğiniz kanepenin kumaşı sağlığınıza oldukça etki etmektedir. Örneğin; keten kumaşlar uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasının yanında toz çekmeme özelliğine de sahiptir. Bu da alerjik bir tepkinin oluşmamasında etkileyici bir unsur olabilmektedir. Ayrıca astım hastalığına sahip olan kişiler için de tercih edilmesi gereken kumaş türüdür. Bu gibi durumlar göz önüne alındığında seçeceğiniz yataklı kanepe modelinin tarzı kadar sağlığınıza olan etkisi de düşünülmelidir. Her şekilde kendi rahatınız ve sağlığınızın öncelikli olduğu bu kararda kendiniz için doğru olanı yapmalısınız. Bu birbirinden şık ve konforlu yataklı kanepe modellerine uygun fiyatlarla sahip olmak için Trendyol sayfasında yer alan kanepe modellerini inceleyerek sizler için en uygun olan kanepe modeline avantajı ve güvenilir bir şekilde sahip olabilirsiniz.