"

Yavru Kedi Bakım Ürünleri

" araması için 105 sonuç listeleniyor
ApexKedi Sütü
(9)
35,00 TL
18,90 TL
Sepete Git
FOURHANDKedi Tırnak Makası
(3)
13,98 TL
Sepete Git
LittleYavru Kedi Için Çim
(1)
30,00 TL
17,80 TL
Sepete Git
Trixieyavru kedi mini biberon seti
(7)
45,00 TL
20 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Yavru Kedi Bakım Ürünleri

Yavru kedi bakımı, yetişkin kedi bakımından daha fazla özen ve titizlik ister. Özellikle 6 haftalıktan daha küçük yavrular için uygun bir beslenme ve bakım, elzemdir. Bu süreçte veteriner hekimden destek almak, en sağlıklısı olacaktır. 6 haftalıktan daha küçük olan ve annelerinden ayrı kedilerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için en önemli beslenme kuralı, kedi sütü kullanmaktır.

Kedi Sütü Nedir?

Kedi sütü, yavru kedi dostumuza anne sütünün sağladığı vitamin, mineral ve diğer besin ögelerini sağlar. Kedi sütü sayesinde annesinden ayrı kalmış kedi dostunuz, gelişmeye devam edebilir. Kedi sütü, inek sütünden oldukça farklı bir içeriğe sahiptir. Yavru kedilere inek sütü vermek, kedinin sağlık sorunları yaşamasına yol açabilir. Yavru kediler, inek sütünü hazmedemez; bunun yanında inek sütündeki yüksek laktoz, özellikle yavru kedilerin hayatını tehlikeye atabilir. Bu sebeple annesinden erken dönemde ayrılmış yavru kediler için yalnızca doğal bir besin kaynağı olan kedi sütü kullanılmalıdır. Kediler için süt tozu; vitamin, mineral ve yağ gibi yavru kedinin ihtiyaç duyabileceği besin öğelerine sahip olan süt tozu mamasıdır. Kedi sütü markalarına göre değişmekle beraber genellikle 1-90 günlük olan kedilerin kullanımı için uygundur. Kedi sütü, öksüz yavru kedilerin dışında hamilelik sırasında yavrularını emziren kediler için de takviye bir besin olarak kullanılabilir.

Yavru Kedi Biberonu Nasıl Kullanılır?

Annesinden erken dönemde ayrılan ya da öksüz kalan yavru kedileri, hayatta kalması ve sağlıklı bir şekilde gelişmesi için özel olarak üretilen kedi sütü ile beslemek gerekir. Yavru kediler, kendi başlarına beslenecek kadar büyümedikleri için tıpkı insanlarda olduğu gibi onları da biberonla beslemek gerekir. Anne sütü emme döneminde olan yavru kediler için yavru kedi biberonu kolay bir şekilde kullanılabilir. Biberonu kullanabilmek için ilk olarak kedi biberonu ağızlığını açmanız gerekir. Biberon ağızlığının üzerinde yer alan X harfini steril bir makas ya da iğne yardımı ile kolayca açabilirsiniz. Ardından, hazırladığınız kedi sütünü biberona aktarıp, tıpkı bir bebek gibi kediyi baş tarafı hafif yukarıda olacak şekilde sırt üstü yatar şekilde avucunuza almanız gerekir. Biberonla yavaşça minik dostunuzu bu şekilde besleyebilirsiniz. Biberonu 45 derecelik açıyla tutmanız, bu noktada yavru kedinin daha rahat beslenmesini sağlar. Eğer yavru kedi bir haftalık ise 2-3 saatte, 2 haftalık ise 4-6 saatte bir beslemeniz gerekir. 3 haftalıktan daha büyük olan yavru kediler, 6-8 saatte bir kedi biberonu ile beslenmelidir. Kedi sütleri, öksüz kalmış kedi yavruları için ihtiyaç duyabilecekleri tüm besinleri ihtiva eder. Dengeli formül ile protein, vitamin ve mineral içeren kedi sütü, kedinin kaç haftalık olduğuna göre belirlenen sıklıklarla verilmelidir.

Yavru Kedi Biberon Fiyatları Nedir?

Yavru kedi biberon fiyatları, tercih edeceğiniz markaya ve biberon malzemesine göre değişse de genel olarak oldukça uygun fiyat aralıklarına sahiptir. Yavru kedilere süt vermenize olanak sağlayan biberon setleri için fiyatlar, biberon set içeriğine göre belirlenir. Yavru kedi beslenmesinde ihtiyaç duyabileceğiniz biberon setlerine en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Eğer ilk yavru kedi beslenme deneyiminiz ise en az iki biberon başı olan setleri tercih etmeniz önerilir. Biberonun baş kısmını steril bir araç ile delmeniz gerekir. Bu noktada biberonun ucunu çok açmamaya ya da çok dar bırakmamaya özen göstermek gerekir. Biberon ucunun çok açılması, yavru kedinin içebileceğinden daha fazla süt emmesine yol açabilir, bu durumda da yavru kedinin boğulma riski ortaya çıkar. Biberon ucunun çok dar olması ise yavru kedinin biberon ucundan yeterli şekilde beslenmesine engel olabilir. Bu gibi durumlara karşı yedek bir biberon başı bulundurulması önemlidir. Yavru kedi bakımı için multivitaminli macunlar da kullanarak kedinizin daha sağlıklı gelişmesine destek olabilirsiniz. Yavru kedi macunları, kedinin büyümesini kedi sütü ile beraber destekleyen, ekstra vitamin ve mineraller içeren bir takviyedir. En doğru ve sağlıklı yönlendirme için mutlaka veteriner hekiminizden destek almanız önerilir.

Yavru kedinizin bakımına dair tüm ihtiyaçları bulabileceğiniz kedi ürünlerine Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz.