"

Yavuz Bahadıroğlu Kitapları

" araması için 725 sonuç listeleniyor
Nesil Yayınları Osman Gazi

Nesil YayınlarıOsman Gazi

96 TL
Sepete Git

Yavuz Bahadıroğlu Kitapları ile İçine Çeken Hikayeler

1945 yılında Rize’de doğan Yavuz Bahadıroğlu, Türk roman ve hikaye yazarlığında büyük bir üne sahiptir. Aynı zamanda gazeteci ve radyo programcısı olan yazarın gerçek adı Niyazi Birinci’dir. 21 Ocak 2021 tarihinde vefat eden yazar, 1791 yılında İstanbul’da gazetecilik ve muhabirlik yaparken çocuk eserleri üretmeye başlar. Ancak ülke çapında geniş bir üne kavuşması ilk romanı Sunguroğlu ve Buhara Yanıyor adlı kitapları ile gerçekleşir. Yurt dışında ve yurt içinde çok sayıda konferans ve söyleşi veren yazar, Tarih meraklıları için başarılı eserlere imza atar. Yavuz Bahadıroğlu Sunguroğlu, Osman Gazi, Mimar Sinan, Orhan Gazi kitaplarıyla Osmanlının farklı dönemlerine ait tarihi bilgileri ele alır. Yavuz Bahadıroğlu Osmanlı tarihi alanında gerçekçi, bilgilendirici ve ışık tutan yapıtları ile adından sıklıkla söz ettirir. Tüm Yavuz Bahadıroğlu kitapları için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

Yavuz Bahadıroğlu Eserleri

Yavuz Bahadıroğlu Eserleri

Yavuz Bahadıroğlu eserleri arasında ona ün kazandıran ve çok satan ilk romanı, Sunguroğlu’dur. Yavuz Bahadıroğlu Buhara Yanıyor, Canım Peygamberim, Malazgirtte Bir Cuma Sabahı eserleri de çok satanlar arasındaki yerini korur. Buhara Yanıyor; Harzemşahlar, Cengiz Han ve Moğollar zamanına ait aydınlatıcı bir tarih kitabıdır. Osmanlının kuruluş dönemine ait detayları ince ince işleyen Yavuz Bahadıroğlu Merhaba Söğüt eserinde Ertuğrul Gazi’nin zaferlerini konu edinir. Kanuni Sultan Süleyman, Turgut Alp, Selahaddin Eyyubi Yavuz Bahadıroğlu’na ait Osmanlı devletinin kuruluş ve yükselme devri ile ilgili yapıtlardan birkaçıdır. Yavuz Bahadıroğlu tarih kitapları okuyucuları araştırma yapmaya teşvik eden eserlerdir. Yavuz Bahadıroğlu Kayıtdışı Tarihimiz, Kemalist Yalanlar, Biz Osmanlıyız eserleriyle de dikkatleri üzerine çeker. Yavuz Bahadıroğlu, Kayıtdışı Tarihimiz kitabında ön yargıları kıran bir yaklaşımla okuyucuya seslenir. Beylikten Hükümdarlığa Osmanlı Padişahları bilgilendirici niteliktedir. Yavuz Bahadıroğlu Resimli Osmanlı Tarihi eseri, görsellerle ve anlatımlarla desteklenir. Fatih Sultan Mehmed Yavuz Bahadıroğlu tarafından kaleme alınan ünlü bir kitaptır. Yavuz Bahadıroğlu Atatürk kitapları da yazarın tarih alanında kaleme aldığı diğer eserlerdendir. Yazara ait tüm kitapları Trendyol’da bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Eğitici Çocuk Kitapları ve Diğer Eserleri

Eğitici Çocuk Kitapları ve Diğer Eserleri

Tarih ve edebiyat alanında eserleri ile tanınan Yavuz Bahadıroğlu çocuk kitapları ile yazarlık hayatına giriş yapar. Çocukların hayal dünyasını süsleyen, akıcı bir dille kaleme alınan bu kitaplar sayesinde yazar, öğretici ve eğitici birçok esere imza atar. Yavuz Bahadıroğlu 40 Geceye Masal, Şirpençe, İki Kardeş adlı eserlerinde gerçekçi ve öğretici bir üslup takınır. Çocuk edebiyatında yer alan Şirpençe, Sultan Selim dönemini tarihsever çocuklara anlatan bir yapıttır. “Bir varmış bir yokmuş, Allah’ın günü çokmuş. Günler günlere geceler gecelere eklenmiş. Ortaya 40 Geceye 40 Masal çıkmış da çocuklar muradına ermiş.” diyerek çocuklara bir müjde verir nitelikte yazdığı 40 Geceye Masal kitabında farklı hikayeler ve masallar yer alır. Hüsnü ve Şefik adında ikiz olan kardeşlerin hikayesini eğlenceli ve öğretici bir dille kaleme aldığı çocuk kitabı İki Kardeş de çocuklar tarafından sevilir. Yavuz Bahadıroğlu değerler eğitimi alanında yazdığı kitap serileri ile çocukların eğitimine yönelik çalışmalar meydana getirir. Yavuz Bahadıroğlu kitapları set veya tekli olarak Trendyol’da mevcuttur.

Trendyol’da Birbirinden Cazip Bahadıroğlu Kitapları

Trendyol’da Birbirinden Cazip Bahadıroğlu Kitapları

Yavuz Bahadıroğlu romanları yazarın sevenleri tarafından kitaplıklarda yerini alır. Kütüphanelerde bulunması gereken çok sayıda tarih, edebiyat, araştırma kitapları mevcuttur. Dini eğitim alanında çocuklara peygamber sevgisini aşılayan Canım Peygamberim kitabı ile çocuklarınıza İslam alanında birçok bilgiyi aktarabilirsiniz. Malazgirt’te Bir Cuma Sabahı; Sultan Alparslan dönemini, Malazgirt muharebesini ve kazanılan zaferi anlatan bir eserdir. Tarihe ışık tutan tüm eserleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Kendinize bir Yavuz Bahadıroğlu kitapları listesi yaparak Trendyol üzerinden setler oluşturabilirsiniz. İndirim zamanlarında hesabınıza tanımlı kuponlarla cazip fiyatlara kütüphanenizi yenileyebilirsiniz. Yavuz Bahadıroğlu kitapları fiyatları açısından farklılıklar gösterebilir. Ancak size her zaman indirim fırsatları sunar. Fiyat karşılaştırması yapmanızı kolaylaştırır. Satın alacağınız kitap hakkında detaylı açıklamaları yaparak sizi bilgilendirir. Kitap alışverişleriniz için Trendyol doğru adrestir.