"

Yazı Tahtası

" araması için 347 sonuç listeleniyor

Yazı tahtası

Ofis ve dersliklerin temel materyallerinden biri olan yazı tahtası, farklı özellikler taşıyan modelleri ile alternatifler sunar. "Kara tahta" adıyla da bilinen eski tip yazı tahtaları, gelişen teknoloji ile birlikte yerini daha fazla teknik donanım ve fonksiyona sahip tahta çeşitlerine bıraktı. Eski tip yazı tahtaları, günümüzde hala kullanılmakla birlikte, ispirtolu kalem ve akıllı kağıt gibi farklı materyaller kullanılarak da işlev sağlayan yazı tahtası modelleri bulunur. Evlerin çocuk odaları, mutfak ve çalışma odalarında da rahatlıkla kullanılabilen yazı tahtaları, eğlenceli ve kullanışlı tasarımları ile dekoratif olarak keyifli bir kullanım deneyimi sunar. 

Yazı Tahtası Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Okul ve kurs dersliklerinde kullanılan yazı tahtası modelleri, genellikle anlatılan dersin pekiştirilmesi ve notların öğrenciler tarafından deftere daha rahat aktarılması amacıyla kullanılır. Akıllı kağıtlı yazı tahtası modeli, üzerindeki özel kağıt tasarımı sayesinde tahta olmadan da farklı zeminlerde kullanılabilir. Yapıştırma ihtiyacı olmadan her yüzeye kolayca tutunan akıllı kağıtlar, duvarlar, camlar ve kapılar gibi farklı yerlerde fonksiyonel olması ile tercih edilir. Evde çocuk odası ve mutfak gibi alanlarda kullanılacak olan yazı tahtası modellerinde, tebeşir kullanılan klasik yazı tahtası seçenekleri sıklıkla tercih sebebidir. Bu tahta modellerine, sevdikleriniz için küçük notlar yazarak onlara olan sevginizi ifade edebilirsiniz. Çocuklar için yazı tahtası modellerine, harfleri daha çabuk öğrenmesi için kelimeler yazabilirsiniz. Mutfak yazı tahtası üzerine günün mönüsünü yazarak yemek saatlerinizi daha eğlenceli hale getirebilir, çocukların yemek saatlerine olan sadakatini geliştirebilirsiniz. Ofis ve sunumlarda kullanılan modeller, sıklıkla beyaz yazı tahtası seçeneklerinden tercih edilir. Grafikler, toplantı gündemi ve daha birçok konuyu bu tip yazı tahtası üzerinde belirterek çalışanların dikkatlerini toplaması kolaylaştırılır. 

İhtiyacınıza Uygun Yazı Tahtası Ebatları

Farklı amaçlar için üretilmiş ve seçenekleri olan yazı tahtası modelleri, farklı kullanım alanları için özel ebatlarla tasarlanır. Sunum ve planlama kategorisi altında bulabileceğiniz beyaz yazı tahtası çeşitleri, duvara monte edilebilen 3 ayaklı veya 4 ayaklı yazı tahtası modelleri arasından seçilebilir. Bu modelleri tercihinize göre duvara yaslayarak da kullanabilirsiniz. En küçük yazı tahtası modelleri sıklıkla kişisel kullanım, çocukların kullanımı veya mutfakta kullanım için daha uygundur. Bu tip yazı tahtalarını, asarak ya da duvara dayayarak kullanabilirsiniz. Bazı modelleri ayaklı olarak da tasarlanır. Çocuklar için üretilmiş bir başka yazı tahtası modeli, abaküslü yazı tahtası tasarımlarıdır. Çocukların kelime öğrenme ve yazı yazma yeteneklerini geliştirmede katkı sunan yazı tahtaları, abaküs özelliği sayesinde sayıları öğrenmelerine de katkı sağlar. Manyetik yazı tahtası modelleri, tebeşir tozu ve benzeri materyallerin yaydığı tozları emerek etrafa dağılmasını engeller. Kuru ve sıvı tebeşir tozlarına karşı alerjisi olanlar için, mıknatıslı yazı tahtası modellerinin tercih edilmesi önerilir. 

Yazı Tahtası Kullanımı Nasıldır?

Klasik yazı tahtası olarak da bildiğimiz ahşap yazı tahtası çeşitleri, nemli ya da kuru sünger ile kolaylıkla temizlenir. Bununla birlikte beyaz yazı tahtaları daha kolay temizlenebilmeleri için PVC yüzeye sahiptir. İspirtolu kalem kullanılarak üzerine yazı yazılan beyaz yazı tahtası çeşitlerini, yazılar henüz kurumadan normal tahta süngeri ile temizleyebilirsiniz. Eğer yazılar kurumuşsa alkollü ya da kolonyalı bir bez yardımıyla, tahta üzerindeki yazılar kolaylıkla silinebilir. Seçtiğiniz tahtanın özelliklerine göre satın alma aşamasında yardımcı materyalleri de birlikte edinmeniz gerekir. Toz ve ıslak tebeşir, ispirtolu kalem, keçe ya da sünger tahta silgisi bu tip materyallerdir. Yazı başlıklarını vurgulamak ve önemli noktalara dikkat çekmek adına, tebeşir ve ispirtolu kalemleri farklı renklerde satın almak yarar sağlar. Yazı tahtası fiyatları, seçilen ürünün ebatlarına ve kullanım özelliklerine göre farklılık gösterir. 

Yukarı Çık