"

Yolluk

" araması için 10124 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Yolluk

Yolluklar, dekorasyon açısından fark yaratan; sıcaklık veren farklı ebatlarda tasarlanmış  ince uzun halı modelleridir. Desenlerine, şekillerine, üretim biçimlerine, kumaşlarına göre farklılaşan yolluk modelleri, iç mekânlarda kullanılan halılar olup, zeminin kaygan yapısını gideren bir işleve de sahip bulunuyor. Halılara oranla daha kullanışlı, hafif yapıda, kolayca temizlenen yolluklar, çoğunlukla uzun dikdörtgen şeklindeki mutfak, koridor gibi dar uzun yapıdaki alanlarda kullanılıyor. Mutfak yollukları, mutfak zeminlerinin genelde taş, mermer, fayans gibi malzemelerden oluşmuş olması nedeniyle çok gerekli ürünler arasında yer alıyor. Günümüzde yolluk modellerinin farklı geometrik desenlerde, modern çizgilerde olanları, pek çok boyutta, modelde ve farklı dokuda tasarlanarak iç mekânların zeminlerini süslüyor. Trendyol'un geniş ürün yelpazesinde birbirinden çok farklı yolluk modelleri, kaymaz taban yolluklar, yolluk halılar bulunuyor.

Yolluk Modelleri ve Özellikleri

Yolluklar, birçok desen, model ve renklerde üretilerek iç mekânlarda kullanılan efektif ve şık halı modelleri olarak dikkat çekiyor. Kolay temizlenen, kirlere dirençli yolluk modelleri; modern desenleri, kaymaz taban özellikleri sayesinde çok sık tercih ediliyor. Yollukların bazıları, kadife üzerine dijital baskılı olup, bazı evlerde halı yerine salon, oturma odası, yemek salonu gibi alanlarda da kullanılıyor. Yazlık evlerde sık sık halı yerine kullanılıyor. Anaokulu ve otel gibi yerlerde de hijyenik olarak kolay temizlenebilme özellikleri ve kaydırmaz detayları sayesinde yolluklar tercih ediliyor. İleri teknolojiye sahip altyapılarla üretilmiş yollukları halılardan ayırmak zorlaşıyor. Yolluk modelleri; pamuk, polyester, yüzde yüz polip, pos tüyü, tuşeli akrilik, el dokuma gibi iplik özellikleriyle de çeşitlere ayrılıyor. Paspas kategorisindeki bazı yolluk modelleri, banyolarda da tercih sebebi oluyor. Çoğu antibakteriyel olan yolluklar, çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliğinden ötürü bazı evlerde her odada tercih ediliyor. Bu özellikleriyle ve lekelere dirençli olan yapılarıyla özellikle çocuklu aileler, halı yerine kilim kategorisinde yer alan yolluk modellerini tercih ediyor.

Yolluk Halı ve Kaymaz Yolluk Çeşitleri

Yollukların özel ipliklerden üretilmiş ve geometrik desenli halı özelliklerine sahip ve altı kaydırmaz donanımlı olanları, yolluk halı olarak adlandırılıyor. Yolluk halı modelleri, standart halılara benzeyen; ancak işlevsel olarak daha kullanışlı ürünlerden oluşuyor. Halı kategorisine ait ürünlerden görünüm olarak halı; içerik ve boyut olarak da kilim özelliklerine yakın ürünlere halı kilim deniliyor. Yolluk halı modelleri; salonlar, oturma odaları, oteller, restoranlar ve iş yerlerinin kapalı mekânlarında sıklıkla tercih ediliyor.

Mekânlarında ufak tefek değişikliklerle görüntüde fark yaratmak isteyen kişiler, Trendyol'un halı kilim paspas kategorisindeki  yollukları ile istedikleri değişimleri yapabiliyor. Trendyol'da yer alan kaymaz tabanlı yolluklar, genç yaşlı, kadın erkek fark etmeksizin herkese pratik, konforlu ve şık bir hayat sunuyor.

Yolluk halı kategorisinin bir bölümü de çocuklara ait olup, çocuklar için sayılardan, hayvanlardan oluşan, resimlerle eğlenerek bilgi alabilecekleri şekilde üretiliyor. Bebek ve çocuk halı yolluk modelleri, antialerjik olup, sağlığa zararlı boya ve materyaller içermiyor ve birçok çeşitleriyle Trendyol'da yer alıyor.

Yolluk Fiyatları

Halı kategorisine ait olan yolluk fiyatları da kilim kategorisinde ve halı kategorisinde olduğu gibi çok çeşitli alternatiflere sahip bulunuyor. Ürünlerin tasarımları, görsellikleri, içerdikleri malzemeler, dokuma ve üretim biçimleri ve kaliteleri ile birlikte markaları da fiyatları belirleyen unsurlar oluyor. Evlerini değiştirmek, fark yaratmak isteyen tüketiciler, Trendyol'da yer alan indirim avantajları ile ihtiyaçları olan ve beğendikleri ürünlere uygun fiyatlarla ve indirim kampanyalarıyla sahip olabiliyor.

Siz de evinizde küçük dokunuşlarla hayatınıza renk getirmek; hijyenik koşullarda şık mekânlarda yaşamak  istiyorsanız Trendyol'un halı kilim paspas kategorisi dâhilindeki ürünlere göz atarak, beğendiğiniz modeli hemen satın alabilirsiniz.