"

Yorgan

" araması için 2156 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Yorgan

İyi bir gece uykusu, sağlıklı bir yaşam tarzının en önemli parçasıdır. Gece boyunca nasıl uyuduğunuz, gün içindeki enerji seviyenizi yakından etkiler. Kaliteli bir uykuda en az yatağınız kadar yorganınız da belirleyici bir etkiye sahiptir. Yatağınızda sizin için uygun olmayan bir yorgan kullanıyorsanız, ilkbahar ve yaz gecelerinde çok sıcak hissedebilir veya kışın üşüyebilirsiniz. Doğru yatak odası tekstili ürünleri ile düzenlenmiş bir uyku ortamı, sağlıklı ve konforlu bir uyku için size yardımcı olur. Yün, pamuk, elyaf gibi farklı dolgu malzemelerinden üretilmiş çeşitli yorgan modellerini inceleyebilir, sizin için en uygun yorganı kolayca bulabilirsiniz.

Yorgan Seçimi

İdeal uyku ortamı, uyku esnasında ideal ısı seviyesinin sağlanmasını gerektirir. Yüksek ya da düşük sıcaklıklar uyku kalitesini düşürür ve vücutta ağrı şikayetlerine neden olabilir. Bu nedenle yorgan seçerken iklim koşullarına, kişinin kilosuna ve terleme hassasiyetine dikkat edilmesi önem taşır. Örneğin dolgunun kalınlığı, yalıtım seviyesinin yanı sıra ağırlığı da belirler. Yorgan seçerken göz önünde bulundurulması gereken iki faktör vardır: malzeme ve ebat.

Bir yorganın dış kaplaması genellikle pamuklu kumaştan yapılır. Yorganın iplik sayısı, santimetrekare başına yatay ve dikey ipliklerin miktarını gösterir. Çarşaf ve yorgan gibi yatak odası tekstili ürünlerinde daha yüksek iplik sayısı, ürünün daha yumuşak ve lüks bir his verdiği anlamına gelir.

Bir yorganın dolgusu, ne kadar yer kapladığını gösterir. Dolgu ne kadar fazla olursa, yorgan o kadar kabarık olacaktır. Dolgu malzemesi aynı zamanda yorganın ne kadar yalıtkan ve sıcak olacağının iyi bir göstergesidir. Bu nedenle belirli dolgu malzemeleri belirli bir mevsim için diğerlerinden daha iyidir. Sıcak havalarda hafif bir yorgan için 400 veya daha az, orta ağırlıktaki bir yorgan için 400 ile 600 ve ağır bir yorgan için metrekarede 600 ile 800 dolguya sahip yorgan modellerini tercih edebilirsiniz.

Yorganlar yatak boyutlarına karşılık gelen ölçülerde satılmaktadır. Yatağınızın büyüklüğüne göre çift kişilik yorgan ya da tek kişilik yorgan modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Çoğu durumda, bir yorgan, baza boyutu kadardır. Bu nedenle yanlarda daha az sarkma vardır. Yorganınızın bazanın kenarlarından sarkmasını istiyorsanız, yatağınızdan biraz daha büyük boyutta bir yorgan seçebilirsiniz. Örneğin çift kişilik yatağınız için yanlardan sarkan bir yorgan arıyorsanız, Yataş yorgan modelleri arasından battal boy seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Yorganların tasarım unsurlarından biri olan kapitone, dolgu malzemesinin kaymasını ve topaklar oluşturmasını engelleyen bir dikiş tekniğidir. Kumaş üzerinde bölmeler oluşturan dikişler sayesinde dolgunun sabitlenir ve maksimum yalıtım elde edilir. Madame Coco yorgan modelleri arasından, farklı desenlere sahip yorgan modellerini bulabilirsiniz.

Yorgan Modelleri

Yorganlar dolgu tipine göre çeşitli modellere sahiptir. En çok tercih edilen yorganlar yün, pamuk, elyaf, ipek ve kaz tüyü yorganlardır. Doğal yünden üretilen yorganlar ısı yalıtımı ve sıcak tutmaları nedeniyle tercih edilir. Pamuk yorgan, yün yorgan gibi doğal olması ve nefes alabilirliği nedeniyle tercih edilir. Kaz tüyü yorgan modellerinin en büyük avantajı yün gibi sıcak tutmalarına rağmen, yün yorgan kadar ağır olmamalarıdır. Ancak, alerjiniz varsa kaz tüyü yorgan iyi bir seçim olmayabilir. Alerjiniz varsa ve kaz tüyü yorgan istiyorsanız, sterilize edilmiş olan yorganları seçmelisiniz.

Bununla birlikte, ciddi alerjiler için, polyester ile doldurulmuş bir elyaf yorgan genellikle en iyi seçenektir. Elyaf yorganlar hipoalerjenik olmasının yanı sıra, kaz tüyü yorgan fiyatları ile karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlıdır. Hafif olmaları ve terletmemeleri nedeniyle ortalama iklim koşullarında kullanılabilirler. English Home yorgan modelleri arasından elyaf yorganları inceleyebilirsiniz.

Yorgan Fiyatları

Yorgan fiyatları; yorganın boyutuna, malzemesine, iplik sayısına ve dolgu türlerine göre değişir. Örneğin %100 kaz tüyünden üretilen Taç yorgan, elyaf Taç yorgan modellerine göre daha yüksek bir fiyata sahiptir. Bununla birlikte kaz tüyü yorganlar, tüyün kalitesine göre farklı fiyat etiketlerine sahiptir. Örneğin %100 gıdık tüyünden üretilmiş yorganlar, kanat tüyünden üretilmiş yorganlara kıyasla daha pahalıdır. Elyaf gibi polyester malzemelerden üretilmiş yorganlar fiyat-performans açısından en uygun yorgan modelleridir. Pamuklu ve yünlü yorganlar da benzer fiyat aralığında, doğal malzeme tercih eden kişiler için idealdir.

Onlarca markanın en iyi yorgan modellerini Trendyol yatak odası tekstili kategorisi içerisinde bulabilir, avantajlı fiyatlarla istediğiniz yorgana anında sahip olabilirsiniz.