placeholder
"

Yüz Kremi

" araması için 43544 sonuç listeleniyor

Yüz Kremi

Yüz Kremi

Cilt, esnek, ışıltılı, sağlıklı, nemli yapısını korumak ve güçlendirmek için yüz bakım kremi aracılığı ile yapılan onarıma ihtiyaç duyuyor. Cildin yapısını koruması, ciltteki hücrelerin özelliğiyle doğrudan ilişkili olarak değişebiliyor. Yüzün neme doygun ve canlı görünmesi için hücre sıvısının su kaybetmemesi gerekiyor. Cilt hücrelerinin suyu tutabilmesi ve çevresel faktörlerden etkilenmemesi için ciltte var olan nemi tutmanın yanı sıra cilde dışarıdan nem takviyesi de vermek gerekiyor. Cilt yapısını dengelemek için nemi cilde çekmeye yarayan (humektanlar), ciltteki nemi koruyan (emolyenler), cilt yüzeyinde bariyer oluşturan (oklusifler) olarak adlandırılan ajanlardan yararlanmak gerekiyor. Bu ajanlar, nemlendirici özelliği olan yüz kremi aracılığıyla cilde verilebiliyor.

Cilt yapısının özelliklerine göre kullanılan kremler, cildin yapısına ve kullanıcının beklentisine göre farklılık gösterebiliyor. Kuru, hassas, yağlı, karma, lekeli ve normal cilt gibi farklı cilt tipine sahip olanlar, bu endişelere göre üretilmiş özel kremleri cilt bakım rutinine eklemeleri gerekiyor. Ayrıca, belirli bir yaştan sonra ciltte oluşabilecek kırışıklıklar, sarkmalar ve elastikiyet kaybı için ciltte kolajen üretimini destekleyen özel formüllü kremler kullanmak gerekiyor. Ciltteki hücreler, gece uykudayken yoğun bir şekilde kendini yenilemeye çalışıyor. Bu sebeple gündüz ve gece kullanımına göre kremlerin yapısı değişebiliyor. Gece yüz kremi, yoğun bir şekilde cildi besleyen içeriklerden oluşuyor. Bu sebeple çoğu insan gece ve gündüz ayrı kremler kullanmayı tercih ediyor. Güneşin zararlı ışınlarından koruyan SPF içeren yüz için güneş kremi, gündüz kullanılması gereken nemlendirici kremler arasında ilk sırada geliyor.

Ebeveynlerin bebekler ve çocuklar için krem seçiminde dikkatli olmaları gerekiyor. Bebek yüz kremi ve çocuklar için yüz kremi, cildin pH dengesine zarar vermeyecek; bebeklerin ve çocukların hassas ciltleriyle uyumlu; doğal ve organik içerikli olması önem taşıyor. Aynı şekilde, hamilelerin yüz kremi nemlendirici kullanımlarında zararlı kimyasallardan arındırılmış, doğal yüz kremi ve organik bileşenlerle desteklenmiş organik yüz kremi gibi ürünlere öncelik vermeleri gerekiyor. Günümüzde cilt bakımı her ne kadar kadınların vazgeçilmezi olsa da erkekler de bakımlı bir cilde sahip olmayı önemsiyor. Erkek cildinin genel problemi tıraştan sonra oluşan yaralar, kızarıklıklar ve tahriş gibi sorunlardan kaynaklanıyor. Tıraştan sonra yüzde görülen yaraya dikkat etmek gerekiyor. Çünkü cilt yüzeyinde görülen yaralanma, cildin orta tabakasında görüldüyse ciltteki iz kalıcı olabiliyor. Bu gibi sorunların çözümü için yüz için yara kremi kullanılması gerekiyor.

Cilt İhtiyaçlarına Göre En Etkili Yüz Kremleri

Yüz için uygun kremi kullanabilmek için hangi cilt tipine göre ürün arandığına karar vermek gerekiyor. Cilt tipini belirlemek için bir dermatolog kliniğinde veya güzellik merkezinde cilt tipi testi yapılabiliyor. Cilt nem oranını ölçen özel çubuk kalem sayesinde yüzdeki bölgelerin kuruluk veya yağlılık oranı ortaya çıkabiliyor.

Erkek yüz bakım kremi ürünleri daha çok cildi onarmaya ve pürüzsüzleştirmeye odaklanıyor. Erkek yüz kremi, yüzdeki yorgunluğu alarak temel bakımın yapılmasını sağlıyor. Aynı zamanda günlük nemlendirici erkek yüz kırışıklık kremi gibi anti aging bakımı yapan kremlerin kullanılması erkek cilt bakımını destekliyor.

Evde de cildi gözlemleyerek cilt tipi belirlenebiliyor. En iyi sonuç yüzün temizlendikten sonraki durumunu izleyerek ortaya çıkıyor. Yüz temizliğinden bir müddet sonra yüz geriliyorsa kuru, kızarıklıklar ve tahrişler oluşuyorsa hassas, dokusunda herhangi bir farklılık oluşmuyorsa normal, burun, alın yağlanıyorsa ve yanaklar kuruysa karma, tüm ciltte yağlanma varsa yağlı cilt tipine sahip olunduğu anlaşılıyor. Temelde yağlı, karma, kuru, hassas, normal tip olarak belirlenen cilt tipleri leke ve kırışıklık problemi de yaşayabiliyor. Bu sebeple cilt bakım rutinine bu değişkenleri hesap ederek krem eklemek gerekiyor.

Kuru Ciltlerin Kurtarıcısı Yoğun Nem Takviye Kremleri

Cildin üst tabakasındaki su oranının azalması cilt kurumasına neden oluyor. Yüzün su kaybının uzun süreli devam etmesi, derideki yağ bezelerinin sebum salgılamasını engelliyor. Yeterli salgılanamayan sebum ve su oranının normal değerlerin altına düşmesi yüzde kuru parçaların oluşumuna sebep oluyor. El ile hissedilebilen kuru parçalar, zamanla gözle görülebilecek düzeylere ulaşarak soyulmalara sebebiyet verebiliyor. Rüzgâr, güneşli havalar, fazla sıcak veya soğuğa maruz kalmak, cilt ısısının ani değişimi, cilde uygun olmayan yanlış ürünler kullanmak cilt kuruluğuna sebep olabiliyor. Güneş ışınlarından korunmak için kremler kullanıldığı gibi soğuk için yüz kremi de kullanılması tavsiye ediliyor.

Rüzgârlı soğuk havalar yüz felcine neden olabiliyor. Bu sebeple kayak yapan veya soğuğa maruz kalan insanlar, yüz felci kremi ne işe yarar, sorusunun cevabını merak ediyor. Bu kremler, yağ bazlı yapıları sayesinde yüz ısısını sabit tutmaya yarıyor. Hassas ciltleriyle çocukların cildini soğuktan korumaya yarayan kış için koruyucu çocuk yüz kremi fiyatları da kremin içeriğindeki doğal ve organik bileşenlere göre değişebiliyor. Ayrıca soğuk havalar için ultra nemlendirici yoğun SOS (acil durum) bakım kremi kullanmak da etkili olabiliyor.

Ciltteki dökülmeleri, pürüzleri giderebilmek için kuru ciltlere özel içerikler kullanılarak üretilmiş yoğun nemlendirici yüz kremi gibi besleyici ürünlerden gerekiyor. Kuru ciltler için yüz kremi pek çok faydayı içeriğinde bulunduruyor. Cilt bariyerini onaran seramidler, nem tutmayı sağlayan hyaluronik asit, cilt vitamini olarak adlandırılan B5 ve E vitaminli ürünler, cildi yatıştıran madecassoside, derinin yenilenmesini sağlayan panthenol, aloe vera, nemlendirici etkisiyle gliserin gibi ajanların kullanımının yanı sıra tatlı badem yağı, karite yağı, argan yağı gibi doğal bileşenler kuru ciltlerin imdadına yetişiyor. Ayrıca kuru ciltlerin cilt temizliğinde yağ bazlı, süt formunda veya krem formunda yüz temizleme kremi kullanmak avantaj sağlıyor.

Hassas Ciltleri Yatıştıran Güçlendirici Cilt Bariyeri Kremleri

Kuru cilt, yeterince nemlendirilmediğinde ve doğru tedavi edilmediğinde cilt hasarlarına neden olabiliyor. Kuru cilt belirtilerinin yanı sıra pembemsi görünüm, küçük sivilcelenmeler, kızarıklıklar, yanma hissi olabiliyor. Hassas ciltliler normal cilde göre daha ince deriye sahip olabiliyor. Bu sebeple damarlar daha yüzeye yakın görüntü verebiliyor, daha da belirginleşebiliyor. Duruma göre yüzdeki kılcal damar, kızarıklık, kortizonlu yüz mantar kremi kullanımı önerilebiliyor.

Kızarıklıklar zamanla şiş bir görüntü oluşturup yanmalı kaşıntılar oluşturabiliyor. Dermatit olarak adlandırılan egzama durumu için yüzde egzama kremi kullanılması gerekebiliyor. Sadece egzama olan bölgeye sürülen kremler içeriğindeki özel bileşenler sayesinde cilt yapısına zarar vermeden onarım sağlıyor. Hassas cilt tipine sahip olanlar, diğer cilt tiplerine göre daha dikkatli davranmaları cilt bakımında gerekiyor. Hayvansal ürünlerin kullanılmadığı vegan yüz kremi ve bitkisel yüz kremi kullanımı avantajlı olabiliyor. Yüz tahriş kremi özellikli kızarıklık giderici onarıcı salyangoz yüz kremi de etkin bir koruma sağlayabiliyor.

Hamilelikte değişen hormonlar sebebiyle ciltte hassasiyet, lekelenme ve kızarıklık olabiliyor. Hamileler için organik nemlendirici yüz kremi kurtarıcı olabiliyor. Gebelikte doğal, güllü, argan yağlı, zeytinyağlı yüz kremi kullanımı etkili bir bakım sağlayabiliyor. Bebeklerin ve çocukların cildi de hassas olabiliyor. Bu sebeple, bebek ve çocuk cildinin güneşin zararlı ışınlarından bebek organik yüz güneş kremi kullanarak korunmaları gerekiyor. Yüz kremlerinde paraben, mineral yağ, parfüm, alkol ve aromatik yağlardan uzak durmak hassas ciltler için önemli olabiliyor. Ciltte yağlanmalarının, sivilcelerin, kurulukların ve kızarıklıkların olmadığı cilt tipleri normal cilt olarak adlandırılıyor. En sorunsuz cilt tipi olarak görülen normal ciltler zamanla çevresel şartlara bağlı olarak kuruma, kızarma, lekelenme gibi sorunlar yaşayabiliyorlar. Ancak bu sorunlar kısa bir süre devam ediyor.

Normal ciltlerde cilt yapısının korunması ileride herhangi bir cilt problemleriyle karşılaşmamak adına önem taşıyor. Cildin kuru, yağlı, hassas ve lekeli olmaması için cilt beslenmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Normal ciltte yeterli seviyede bulunan nem oranını arttırmak, var olan nemi da korumak gerekiyor. Yüz için e vitaminli besleyici yüz kremi faydaları ile normal bir cildin desteklenmesi mümkün olabiliyor.

Yağlı Cilt ve Karma Cilt İçin Parlama Karşıtı Yüz Kremleri

Yüzde parlamalarla kendini gösteren yağlı cilt, bazen cilt temizliğinden bir müddet sonra bile cildin yağ kusması şeklinde görülebiliyor. Hormanal durumlar, tüketilen besinlerle yakından ilgili olan cilt yağlanması, kuru cildin aksine cilt yapısının fazla sebum üretememesinden kaynaklanıyor.

Bu durumlarda, sebumu dengeleyip cildi daha mat gösteren su bazlı yüz kremi kullanılması gerekiyor. Özel ürünlerle desteklenmediğinde sivilcelenme, siyah nokta ve gözenek problemleriyle sıklıkla karşılaşılabiliyor. Akne ve sivilce problemi için kurutucu özellikte yüz sivilce kremi kullanımı tavsiye ediliyor.

Salisilik asit ve BHA içeren ürünler yağlı veya karma ciltlere iyi gelebiliyor. Yağlı ciltlere haftada bir peeling tavsiye edilirken karma ciltlerin soyucu nitelikteki ürünleri bölgesel olarak kullanması gerekiyor. Temizlikten sonraki aşamada mutlaka yağlı ciltler için yüz kremi ile nemlendirilmesi gerekiyor. Bazı kişiler yüzlerinin yağlı olduğu gerekçesiyle kremlere ihtiyaç duymadıklarını düşünebiliyorlar. Su bazlı, jel dokuda hafif yağlı cilt için yüz kremi, yağlı ciltler için uygun alternatif sunuyor.

Lekeli Ciltler İçin Aydınlatıcı Yüz Kremleri

Ciltte bulunan melanin pigmenti zamanla yüzün belirli bölgelerinde toplanarak lekeleri oluşturabiliyor. Ciltteki bu lekeleri engellemenin yolu aydınlatıcı etkili, yüz leke kremi kullanmaktan geçiyor. Bu kremlerin aynı zamanda cilt rengini dengeleyen eşitleyen leke giderici yüz kremi olması gerekiyor. Ciltteki lekelerden kurtulmak için yüz soyma kremi ile cilt yüzeyini soyma işlemi yapılabiliyor. Cilt soyucu asitlere cilt alışık değilse düşük oranda asit içeren yüz kremleri kullanılması tavsiye ediliyor.

Yüz için leke kremi içeriğinde çoğunlukla glikolik asit, salisilik asit gibi asit türevleri içerebiliyor. Cilt aydınlatma etkisi olan C vitamini ve peptitler, pirinç özü ve madecassoside gibi ajanlardan yararlanılması pürüzsüzleştirici canlandırıcı yüz kremi etkisi yapabiliyor.

Yüzde leke kremi ile tedavi uzun soluklu bir tedavi olduğu için leke oluşumunu önleyici tedbirler almak gerekiyor. Yüze leke tedavisi uygulandığında mutlaka güneş kremlerinden yararlanılması gerekiyor. Özellikle genetik olarak lekelenmeye yatkın olan ciltler, çilli yüzler için aydınlatıcı güneş kremi doğal kullanımı önem taşıyor.

Cilt Canlandırıcı Etkisiyle Yüzünüz İçin Güneş Kremi

Cilt yaşlanması ve sorunları oldukça büyük oranda güneşin zararlı ışınlarından, UVA ve UVB ışınlarından, kaynaklanıyor. Güneş ışınlarına korunmasız bir şekilde maruz kalmak cildin lekelenmesine, nem oranının azalmasına, elastikiyetini kaybederek kırışıklık oluşumuna neden olabiliyor. İlerleyen zamanlarda cilt kanserine neden olabiliyor. Bu sebeple cilt bakım rutininde yapılabilecek en doğru adımlardan biri de yüz güneş kremi kullanmaktan geçiyor. UVA ve UVB ışınlarından korunmada güneş koruyucu yüz kremi faydalı olabiliyor. Broad spectrum özelliği yani güneşten gelen ışınların tüm dalga boyunu kaplayan genişlikte bir koruma sağlama özelliği, güneş koruyucularda yer alması gerekiyor. Güneş koruyucu yüz kreminin üzerinde yer alan PA ++++ işareti koruma derecelerinin oranını gösteriyor. Güneş kremi yüz için tam korumayı sağlaması için yaz kış kullanılması ve gün boyu yüzde kalması gerekiyor.

SPF (Sun Protection Factor), güneş koruma faktörü, güneş kreminde dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında geliyor. SPF 15, 30 ve 50 seçeneklerinden kişiye uygun olan koruma faktörünün kullanılması gerekiyor. Fiziksel ve kimyasal filtreli olmak üzere 2 çeşit güneş kremi güneşin zararlı ışınlarından korunmak için kullanılabiliyor. Fiziksel güneş kremi, güneş ışınlarını ciltten yansıtmaya yönelik bir yapı sergiliyor. Titanium dioxide ve çinko oksit temel içerikleri sayesinde yüzde beyazlatıcı yüz kremi gibi beyazlama aydınlatma yapabiliyor. Yüzü beyaz yapan güneş kremi, hassas ciltler için de kullanışlı olabiliyor. Kimyasal filtreli güneş kremleri ise cilt tarafından emilerek ışınları yok etme mantığına dayanıyor. Uzun süreli korumasız güneşte kalmak güneş yanıklarına neden olabiliyor. Yanıklardan sonra rahatlama amaçlı güneş yanığı için aloe vera nemlendirici yüz kremi kullanılabiliyor. Güneş ışınları yanık izlerine ve soyulmalara neden olduysa sarı kantaron yüz için yanık vitamin kremi kullanımı tavsiye ediliyor. Güneş ışınları cilt kanserine neden olabilecek ciddi yanıklar oluşturduğundan bronz bir görünüm için güneşin altında yanmaktansa yüzü parlak gösteren yüz için bronzlaştırıcı güneş kremi kullanımı sağlıklı bir yol oluşturuyor.

Yağlı ciltlere ve kuru ciltlere özel güneş ışınlarından koruyucu ürünler bulunuyor. Yüzü parlatmayan, terletmeyen yüz için güneş kremi yağsız, yağlı ciltlerin vazgeçilmezi haline gelebiliyor. Yağlı ciltlerin en büyük problemi sivilce olduğundan sivilce yapmayan yüz güneş kremi yağlı cilt için fayda sağlıyor. Özel bir şekilde oluşturulmuş formülüyle sivilceli yüzler için yağsız nemlendirici yüz güneş kremi, yağlı ve akneye meyilli ciltlerin en çok anlaştığı kremlerin başında geliyor. Cilt bakım uzmanları kuru ciltler, alerjik ciltler için nemlendirici alkolsüz yüz güneş kremi önerileri yapıyor.

Gençleştirici Anti-aging İçeren Yüz Kremleri

Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltteki hücreler sıvı kaybetmeye başlayabiliyor ve cildin kendini yenileme süresi uzayabiliyor. Normal şartlarda 28 günde yenilenebilen cilt hücreleri, cilt katmanlarının zarar görmesi sonucu kendini yenilemede zorlanabiliyor. Anti-aging olarak adlandırılan yaşlanma karşıtı yüz kremi cildin üst katmanı epidermis ve orta katmanı dermisin onarılmasını hedef alıyor. Yüzde sarkmaların olduğu durumlarda, yüz gerdirme kremi, sıkılaştırıcı yüz kremi ve sarkmalara karşı yüz derisi yenileme, östrojenli çörek otu yüz kremi; çizgilerin ve kırışıklıkların olduğu durumlarda yüz kırışıklık kremi; yaşlanma lekelerinde ise renk eşitleyici ışıltılı organik üzüm çekirdeği yüz kremi kullanılması tavsiye ediliyor.

30’lu yaşlardan sonra yaş grubuna uygun olan 30 yaş için yüz kremi içerikli ürünler kullanılabiliyor. Belirtiler bu yaşlarda kendini hissettirmeye başlıyor. Salatalık özlü yüz kremi içerdiği a ve c vitaminiyle etkili doğal bir ürün olduğundan 30’lu yaşlarda tercih ediliyor. Anti-aging içeren bir kremin başarılı olması için çevresel etkilere karşı koruyan antioksidanlar, besleyici peptitler, hücre yenilenmesini tetikleyen retinoller, cilt bariyerini güçlendiren madecassoside, nem kaynağı hylarunik asit, cildi dış faktörlere karşı koruyan probiyotikler bulundurması gerekiyor. Ayrıca A vitamini yüz kremi kullanımı da üst düzeyde fayda sağlıyor.

Trendyol, cilt için en önemli bakım ürünü olan yüz kremlerinin çeşitliliğiyle ve uygun fiyatlarıyla kişisel bakım kategorisinde sıklıkla gündeme geliyor. Yüz mantarı, yüz masaj, kaşıntı, inceltme, botoks, alerji, siğil, yıkama, zayıflatma, çizik, şişirme kremi satın almak isteyenler Trendyol’u tercih ediyor. Yüz kremlerinin içerdiği bileşenlerin özelliklerine göre ürünlerin fiyatları değişiklik gösteriyor. Birçok markanın kaliteli yüz bakım kremlerine Trendyol aracılığıyla sahip olanlar, %100 orijinal ürün garantisiyle güvenilir alışveriş yapmanın tadını çıkarıyor. Siz de farklı cilt tiplerine ve endişelerine göre özel olarak formüle edilmiş yüz kremi önerileri ile cilt sorunlarına uygun krem kullanımı için Trendyol'a göz atabilirsiniz.