"Zara" aramanız için ürün bulunamadı. Aşağıdakiler ilginizi çekebilir.
Sonraki Sayfa

En Şık Zara Modelleriyle Farkını Ortaya Koy

1974 yılında İspanya’da kurulan Zara, dünyanın en büyük giyim markalarından biridir. Dış giyimden iç giyime, aksesuardan ayakkabıya kadar pek çok ürünü içinde barındıran marka, tasarımlarında daima sade ve elegan bir duruş sergiler. Zara ürünleri, her mevsime ve giyim stiline uygunluk sağlamasıyla tercih edilir.

Çantaya Uygun Kombin Nasıl Yapılır?

Zara çanta modelleri, spordan resmi giyime kadar pek çok stile uyacak şekilde tasarlanır. Çantalar, kadın giyiminin önemli bir unsurudur. Ancak özellikle el çantalarının, biçimlerinden kullanım amaçlarına kadar pek çok ayrı türde üretilmeleri alışveriş ritüellerini zorlamaktadır. Zara çanta tipleri, sade tasarımların yanında timsah derili, renkli veya örgü yapılı gibi birçok şekilde öne çıkar. Klasik, minimal çizgileri takip eden Zara çanta modelleri olduğu gibi, oldukça renkli yapılı sportif el çantası çeşitleri de mevcuttur. Zara çanta çeşitlerine uyumlu kombin yapmak için önce giyim stilinizi ve çantanızla nereye gideceğinizi düşünmelisiniz. Örneğin; el çantasının yanında omuz askılı çantalar genelde günlük buluşmalarda tercih edilir. Bu çantalar, rahat giyim tarzına birebir uyum sağlar. Bunun yanında sıklıkla tercih edilen Zara deri çantalar, hem sportif hem de resmi giyim tarzıyla uyum sağlayacaktır. Deri Zara el çantanızı makosen ayakkabılarla, jean'lerle ve deri ceketlerle birlikte giyerek kombin yapabilirsiniz.

Geniş bir haznesi olan sırt çantalarını tercih ediyorsanız bu çanta türleriyle yapacağınız kombin için ayakkabı seçimine odaklanmanız daha yararlı olacaktır. Zara sırt çantaları, her ne kadar rahat yapısıyla öne çıksa da sırtınıza az miktar da olsa yük bineceğinden rahat ayakkabı seçimi konforlu yürümeniz için önem taşır. Zara, hemen her yaş ve giyim stili için üretilen sırt çantası ürünleriyle geniş bir yelpaze sunmaktadır. Seçeceğiniz sırt çantasının stiline göre rahat bir spor ayakkabı veya deri sırt çantası için rahat bir bot satın alarak kombin yapabilirsiniz. Bunun yanında zarif tasarımlara sahip Zara bel çantaları da farklı kombinler için uygunluk sağlayacaktır. Sıklıkla deri ve süet olarak satılan Zara bel çantaları, deri çizmeler ve süet ayakkabılarla kombin oluşturur. Ayrıca kumaş bel çantasına sahipseniz rahat spor ayakkabılar, dar pantolonlarla güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Zara çanta modelleri, hemen her ihtiyacı karşılamaya yönelik üretilir.

Mont Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Mont deyip geçmeyin, onlar sadece vücudu sıcak tutmak amacıyla üretilmez. Hem kadında hem erkekte mont seçimi stilin önemli bir bölümünü oluşturur. Zara mont modelleri, her tip giyim tarzına ve vücut tipine göre çeşitlenmiştir. Kadın için uygun mont seçimi öncelikli olarak vücut tipine ve giyim tarzına bağlıdır. Özellikle sonbahar mevsimi için uzun montlar vücut tiplerine göre tercih edilebilir. Geniş kalça ve ince bel yapısına sahipseniz kemerli uzun montları giyebilirsiniz. Bu montlar belin inceliğini vurgularken sizi aynı zamanda soğuktan da koruyacaktır. Ancak boyunuz kısaysa uzun mont tercih etmek yerine kısa şişme montlara veya içi kürklü montlara yönelmelisiniz. Bu tarz montlar bacağınızı olduğundan daha uzun göstereceği için uzun boy illüzyonu da yaratacaktır.

Bunun yanında üçgen vücut tipine sahip kadınlar, omuz yakalı ve orta boydaki montları tercih edebilir. Yuvarlak vücut tipindeki kadınlar ise aşağı doğru genişleyen mont tipleriyle şık gözükebilir. Ayrıca erkekler için uygun mont seçimi, yine mevsime ve vücut tipine bağlıdır. Eğer sonbahar için bir Zara mont arıyorsanız kaban tarzı uzun montlara yönelebilirsiniz. Ayrıca Zara kabanlar, sizi olduğunuzdan uzun ve ince göstereceği için size ayrı bir şıklık katacaktır. Ancak çok soğuk kış aylarında kabanlar içinizi yeterince sıcak tutmayabilir. Bu nedenle şişme montlara yönelebilirsiniz. Zara, suni süet yapıdaki ve su geçirmez şişme montlarıyla kış ayları için mutlak koruma sağlar.

Çocuk Giyiminde Dikkat Çeken Trendler

Zara Kids koleksiyonunda bulunan çocuk kıyafetleri, şık oldukları kadar çocuk cildine zarar vermeyecek şekilde de üretilir. Çocuğunuzun yaşı ve cinsiyetine göre çeşitlenen Zara Kids ürünleri, son modaya uygunluk gösterir. Çocuğunuzun okul günleri için uygun kıyafetler arıyorsanız yumuşak ve rahat ürünleri tercih edebilirsiniz. Kız çocukları için üretilen batik sweatshirt, oversize kazak, kadife pantolon ve spor ayakkabı gibi ürünler, çocuğun gün içindeki hareketlerini kısıtlamayacak ve rahat bir şıklık getirecektir. Zara Kids koleksiyonunda pembe, sarı, açık mavi gibi pastel renklerin yanında beyaz gibi sade renklere de rastlarız. Çocuğunuzun karakter yapısına göre tercih edebileceğiniz Zara Kids giyim seçenekleriyle kombin yaratabilir, ona ışıltılı bir güzellik vererek küçük yaşlarda oluşmaya başlayan öz güvenini artırabilirsiniz.

Doğaları gereği çok daha dinamik yapıda olan erkek çocukları ise ekstra konforlu bir giyime ihtiyaç duyar. Zara, bebek yaşlardan başlayarak ergenliğe kadar bütün çocuklar için şık giyim ürünleri sunar. 5-14 yaş arası erkek çocukları için desenli kıyafetler tercih edebilirsiniz. Sevimli desenlerin yer aldığı tişört ve kazaklar, erkek çocuklarına kendilerini daha özel hissettirecektir. Bunun yanında rahat ve şık kısa şortlar ve küçük çantalar alabilirsiniz. Çocukların okulda veya dışarıda oynarken giyebileceği pek çok ürünü Zara etiketiyle elde edebilirsiniz. Tüm çocuk ürünlerini Zara online üzerinden temin edebilirsiniz.

Parfüm Tercihinizle Çekiciliğinizi Tamamlayın

Zara parfüm çeşitleriyle zengin kokular sağlar. Yetişkin erkek ve kadın parfümlerinin yanında hafif ambiyanslı çocuk parfümlerinin de yer aldığı Zara parfüm koleksiyonu, eşsiz kokularla donatılır. Zara parfüm ürünleri; bergamot, biber, kakule, sedir ağacı, portakal çiçeği, lavanta, bambu gibi modern ve kalıcı kokulardan oluşur. Günlük kullanımdan özel gecelere kadar pek çok ayrı duruma uyan bu kokularla kendi stilinize son noktayı koyabilirsiniz. Zara parfümlerini ayrıca kıyafetlerinize sıkabilir ve uzun süre kalıcı kokusundan faydalanabilirsiniz. Bu şekilde Zara parfüm ürünlerinin alt notalarını keşfedebilirsiniz.