ZERO - Powered By Aquaporin Inside® Su Arıtma Cihazı ZERO

Satıcı :
Koleksiyona Ekle

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

ZERO - Powered By Aquaporin Inside® Su Arıtma Cihazı

Geri Bildirim Ver
  • ZERO- Powered by Aquaporin Inside® Su Arıtma Cihazı teknolojisi 2003 yılında Kimya dalında Nobel ödülü alan bir araştırmaya dayalıdır. Aquaporin A/S’nin su membranı teknolojisinde faydalandığı temel yapı taşı, aquaporin su kanalı proteinidir. Aquaporin’ler bakterilerden bitkilere ve bitkilerden insanlara tüm organizmaların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için son derece önemlidir. Hücre zarı üzerindeki su geçişinin hızlı ve oldukça seçici bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak hücrenin hacmini ve iç ozmotik basıncını hidrostatik ve ozmotik basınç farklılıklarına göre düzenlemesine yardımcı olurlar. Aquaporin kanalının özel yapısı, diğer tüm bileşikleri dışarıda tutarken sadece su moleküllerinin geçişine izin verir. İnsanlarda aquaporinin önemi en belirgin olarak böbreklerin işleyişinde görülür. Bu kanallar dünyadaki yaşam için öyle önemlidir ki aquaporin su kanallarını keşfeden Profesör Peter Agre, 2003 senesinde kimya alanında Nobel Ödülü kazanmıştır. ZERO çalışırken musluk suyu Aquaporin Inside® içme suyu membranından geçer. Bu membran, su moleküllerine karşı son derece seçici geçirgen doğal bir protein olan ve istenmeyen bileşikleri reddeden aquaporin’ler den oluşan ince bir tabaka ile kaplıdır. Bu sayede, aquaporin proteinleri su için süper bir otoyol gibi davranır ve ZERO, vücudumuza zararlı bakteri, virüs ve zirai ilaçlar gibi çözünür organik bileşiklerin yanı sıra, arsenik, baryum, kadmiyum, krom, bakır, kurşun, florür ve nitrat gibi ağır metalleri sudan ayırıp lezzetli su elde etmenizi sağlar. Ergonomik kasası mutfak çekmecelerine bile sığar.
  • Montajını kendiniz yapabilirsiniz.
  • Filtreler ve Aquaporin Inside® İçme Suyu membranları 12 ayda bir değiştirilir ve değişimi teknik servise gerek duymadan kendiniz yapabilirsiniz.
  • Cihazın kasası İtalya'da üretilmekte ve teknolojisi Danimarka'dan patentlidir.
  • Dünya Sağlık Örgütünün İçme Suyu için belirlediği tüm parametrelere göre ( mikroorganizmalar, ağır metaller , pestisitler vb.) performans testleri İstanbul'da şebeke suyuna yapılıp bağımsız bir kuruluş tarafından belgelenmiştir.
  • 1 dakikada 3 litre temiz su üretir.
  • Elektriksiz çalışır
  • Birçok tasarım ödülü almıştır.
  • İstanbul, İzmit, Bursa illerinde ücretsiz montaj hizmeti verilmektedir.

Ürün Özellikleri

  • Tip Musluğa Monte
Geri Bildirim Ver