Baloane Botez

101+ articol(e)
Baloane Vesele Arcada Botez Fetita 104 Baloane Roz Alb ARC15
#4 cel mai vizualizat

Baloane Vesele Arcada Botez Fetita 104 Baloane Roz Alb ARC15

Livrare gratuită

-15%

80,63
Lei
94,86
OEM Set aranjament arcada baloane botez, evenimente 113 piese

OEM Set aranjament arcada baloane botez, evenimente 113 piese

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

69,16
Lei
92,22
TrendiShop Set Baloane Botez Băiețel TrendiShop®

TrendiShop Set Baloane Botez Băiețel TrendiShop®

Livrare gratuită
89,99
Lei
OEM Set baloane „Botezul Său”, decor tort, 71 buc, auriu

OEM Set baloane „Botezul Său”, decor tort, 71 buc, auriu

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
OEM Set de baloane pentru petrecerea de botez „Astăzi sunt creștin”, roz-auriu

OEM Set de baloane pentru petrecerea de botez „Astăzi sunt creștin”, roz-auriu

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
OEM Pachet baloane cu mesajul „Astăzi sunt creștin”, pentru botez, aurii, 75 buc

OEM Pachet baloane cu mesajul „Astăzi sunt creștin”, pentru botez, aurii, 75 buc

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
OEM Pachet baloane cu mesajul „Astăzi sunt creștin”, pentru botez, aurii, 75 ...

OEM Pachet baloane cu mesajul „Astăzi sunt creștin”, pentru botez, aurii, 75 bucăți

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
OEM Set baloane pentru botez băiat, albastre, 110 buc

OEM Set baloane pentru botez băiat, albastre, 110 buc

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
OEM Pachet de baloane cu mesajul „Astăzi sunt botezat”, pentru botez, aurii, ...

OEM Pachet de baloane cu mesajul „Astăzi sunt botezat”, pentru botez, aurii, 75 buc

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
Baloane Vesele Arcada Baloane Zi De Nastere Botez Roz Mov Cu Fluturasi ARC144
Comerciant de top

Baloane Vesele Arcada Baloane Zi De Nastere Botez Roz Mov Cu Fluturasi ARC144

5.0
(3)
Livrare gratuită

-15%

110,41
Lei
129,90
Baloane Vesele Kit Arcada Baloane Aniversare Botez Baby Pink 104 buc ARC48
#10 cel mai îndrăgit

Baloane Vesele Kit Arcada Baloane Aniversare Botez Baby Pink 104 buc ARC48

Livrare gratuită

-15%

81,42
Lei
95,79
OEM Set Baloane Botezul Lui, Cake Topper, 71 Buc, Rosu

OEM Set Baloane Botezul Lui, Cake Topper, 71 Buc, Rosu

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
OEM Set baloane „Botezul Său”, decor tort, 71 buc, argintiu

OEM Set baloane „Botezul Său”, decor tort, 71 buc, argintiu

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
OEM Set baloane botez, mot baietel

OEM Set baloane botez, mot baietel

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
OEM Set Arcada Baloane Botez Taiere Mot Zi De Nastere 135 buc

OEM Set Arcada Baloane Botez Taiere Mot Zi De Nastere 135 buc

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

69,16
Lei
92,21
OEM Set Arcada Baloane Botez Taiere Mot Zi De Nastere 135 buc

OEM Set Arcada Baloane Botez Taiere Mot Zi De Nastere 135 buc

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

68,96
Lei
91,95
Smart Balon Set Baloane aniversare petrecere baietel, aranjament botez

Smart Balon Set Baloane aniversare petrecere baietel, aranjament botez

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-25%

20,68
Lei
27,58
Printisor Set arc baloane 124 piese, roz, alb, rose, ciclam decor elegant pen...

Printisor Set arc baloane 124 piese, roz, alb, rose, ciclam decor elegant pentru aniversare, botez, nunta

Cel mai mic preț de 7 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 7 zile

-35%

51,99
Lei
79,98
Baloane Vesele Arcada Baloane Macaron Aniversare Botez Nunta 145 buc ARC53
Comerciant de top

Baloane Vesele Arcada Baloane Macaron Aniversare Botez Nunta 145 buc ARC53

Livrare gratuită

-15%

88,14
Lei
103,69
SNM Girlanda Baloane, SNM, Set 116 Piese Pentru Arcada Si Decoratiuni Baby Sh...

SNM Girlanda Baloane, SNM, Set 116 Piese Pentru Arcada Si Decoratiuni Baby Shower Baiat, Ideala Pentru Prima Aniversare Si Botez, Include Baloane Cu Confetti Si Banda De Montaj, 12-45 cm, Alb Si Albastru

Cel mai mic preț de 14 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 14 zile

-15%

67,24
Lei
79,11
Baloane Vesele Arcada Baloane Botez Taiere Mot Aniversare 122 Piese ARC92
Comerciant de top

Baloane Vesele Arcada Baloane Botez Taiere Mot Aniversare 122 Piese ARC92

Livrare gratuită

-15%

93,41
Lei
109,90
Printisor Set baloane 124 piese, albastru, auriu si alb, decor pentru anivers...

Printisor Set baloane 124 piese, albastru, auriu si alb, decor pentru aniversare, botez, nunta, majorat

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-35%

51,99
Lei
79,98
PS Products Set 2 Baloane din Folie Metalizata, , Figurine Stea si Cerc, Tema...

PS Products Set 2 Baloane din Folie Metalizata, , Figurine Stea si Cerc, Tema Botez Baietel, 45,

Livrare gratuită
89
Lei
PS Products Balon din Folie Metalizata, , Figurina Soare si Nor, Tema Botez, ...

PS Products Balon din Folie Metalizata, , Figurina Soare si Nor, Tema Botez, 60x53 cm, Ambalaj,

Livrare gratuită
99
Lei

Baloane Botez elegante pentru decoruri de poveste la Trendyol

Magia materialelor premium pentru baloanele de botez de la Trendyol

Când vine vorba de organizarea unui botez memorabil, detaliile fac diferența, iar baloanele de botez de pe Trendyol impresionează prin calitatea materialelor folosite. Aceste baloane sunt realizate din latex natural de înaltă densitate sau folie metalizată rezistentă, garantând o durabilitate superioară și culori intense, care nu se estompează ușor. Fie că alegi baloane roz pal pentru fetițe sau baloane albastre pastel pentru băieți, fiecare piesă este testată pentru a rezista la presiunea umflării și la variațiile de temperatură specifice climei din România. Materialele non-toxice și finisajele lucioase transformă orice decor într-un spațiu sigur și rafinat, potrivit pentru evenimentele speciale din viața celor mici. Pe Trendyol găsești baloane cu imprimeuri delicate, inscripții personalizate și forme creative, toate selectate pentru a aduce un plus de eleganță și originalitate petrecerii de botez.

Tendințe actuale în decorarea botezului cu baloane în România

În acest sezon, baloanele de botez devin elemente centrale în decorurile moderne din București, Cluj-Napoca sau Timișoara. Se poartă combinațiile de baloane mate cu baloane metalizate, aranjate în arcade spectaculoase sau buchete tematice, inspirate de natură și povești pentru copii. Culorile pastelate – roz pudrat, bleu deschis, verde mentă – sunt completate de accente aurii sau argintii, pentru un efect sofisticat. Balonul cu heliu în formă de ursuleț sau îngeraș este tot mai prezent la petrecerile de botez, aducând un aer jucăuș și elegant. Trendyol propune și baloane inscripționate cu mesaje personalizate, care devin amintiri prețioase pentru familie. Pentru evenimentele organizate în aer liber, baloanele rezistente la vânt și soare sunt alegerea ideală, adaptându-se perfect sezonului cald din România.

Idei creative pentru integrarea baloanelor de botez în decorul evenimentului

Baloanele de botez de pe Trendyol pot transforma orice spațiu într-un decor de poveste, fie că organizezi petrecerea acasă, într-un restaurant elegant din Iași sau în grădină. Poți crea un colț foto spectaculos cu o arcadă de baloane în nuanțe pastelate, completată de flori naturale și lumini calde. Pentru masa de candy bar, baloanele mici, în formă de inimă sau stea, adaugă un plus de farmec și veselie. Dacă vrei să personalizezi evenimentul, alege baloane cu numele copilului sau cu mesaje de bun venit, care vor impresiona invitații. În plus, baloanele pot fi integrate în jocuri interactive pentru copii, oferind momente de bucurie și distracție. Indiferent de stilul ales, baloanele de botez de la Trendyol se adaptează perfect oricărui concept, aducând un strop de magie și culoare.

Sfaturi pentru păstrarea și reutilizarea baloanelor de botez

Pentru ca baloanele de botez să reziste pe tot parcursul evenimentului, este important să le depozitezi într-un spațiu răcoros, ferit de razele directe ale soarelui, mai ales în verile toride din România. Umflarea corectă, cu aer sau heliu, previne spargerea prematură și menține forma baloanelor pentru mai mult timp. Folosește accesorii speciale, precum agrafe sau greutăți, pentru a fixa baloanele în aranjamente stabile. Balonul din folie metalizată poate fi reutilizat dacă este dezumflat cu grijă, fiind ideal pentru evenimente viitoare sau pentru decorarea camerei copilului. Curățarea ușoară a suprafeței cu o lavetă moale menține aspectul lucios și proaspăt. Astfel, baloanele de botez de la Trendyol devin nu doar un element decorativ, ci și o amintire de durată dintr-o zi specială.

Întrebări frecvente despre Baloane Botez

Ce materiale sunt folosite pentru baloanele de botez de pe Trendyol?

Baloanele de botez disponibile pe Trendyol sunt realizate din latex natural de calitate superioară sau folie metalizată rezistentă, non-toxică, potrivită pentru evenimente cu copii.

Pot fi personalizate baloanele de botez cu nume sau mesaje speciale?

Da, pe Trendyol găsești baloane care pot fi personalizate cu numele copilului sau cu mesaje tematice, pentru a oferi un plus de unicitate decorului.

Cât timp rezistă baloanele de botez umflate cu heliu?

Baloanele din folie metalizată pot rezista umflate cu heliu între 3 și 7 zile, în funcție de condițiile de temperatură și umiditate, iar cele din latex între 8 și 12 ore.

Sunt baloanele de botez potrivite pentru evenimente în aer liber?

Da, multe modele de baloane de botez de pe Trendyol sunt concepute să reziste la vânt și la soare, fiind ideale pentru petreceri organizate în grădină sau în spații deschise.

Cum pot fixa baloanele pentru a crea arcade sau buchete stabile?

Poți folosi agrafe speciale, greutăți pentru baloane sau bandă dublu adezivă, disponibile tot pe Trendyol, pentru a realiza aranjamente sigure și estetice.

Balonul din folie metalizată poate fi reutilizat?

Da, dacă este dezumflat cu grijă, balonul din folie metalizată poate fi refolosit la alte evenimente sau pentru decorarea camerei copilului.