Corsair 32Gb Ram

108+ articol(e)
Corsair Kit Memorii Corsair Vengeance 32GB(2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 Dual Cha...

Corsair Kit Memorii Corsair Vengeance 32GB(2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 Dual Channel

Cel mai mic preț de 7 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 7 zile

3.411
Lei
Corsair DDR5 32GB PC 6000 CL38 KIT CORSAIR (2x16GB) VENGEANCE Negru Retail

Corsair DDR5 32GB PC 6000 CL38 KIT CORSAIR (2x16GB) VENGEANCE Negru Retail

Livrare gratuită
2.688,78
Lei
Corsair Memorie RAM Vengeance RGB PRO Albă 32GB DDR4 2666MHz CL16 Kit Dual Ch...
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Memorie RAM Vengeance RGB PRO Albă 32GB DDR4 2666MHz CL16 Kit Dual Channel

Livrare gratuită

-9%

2.107,34
Lei
2.316,57
Corsair Memorie RAM Vengeance RGB 32GB DDR5 6000MHz CL30 Kit Dual Channel
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Memorie RAM Vengeance RGB 32GB DDR5 6000MHz CL30 Kit Dual Channel

Livrare gratuită

-9%

4.212,93
Lei
4.632,72
Corsair Memorie RAM Vengeance 32GB DDR5 4800MHz CL40 Kit Dual Channel
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Memorie RAM Vengeance 32GB DDR5 4800MHz CL40 Kit Dual Channel

Livrare gratuită

-9%

2.251,37
Lei
2.475,01
Corsair DDR5 32GB PC 5200 CL40 Vengeance RGB XMP&AMD Expo

CorsairInsignă comerciant oficial DDR5 32GB PC 5200 CL40 Vengeance RGB XMP&AMD Expo

Livrare gratuită

-5%

3.798
Lei
4.007,49
Corsair CMW32GX4M2A2666C16W Vengeance RGB PRO 32GB DDR4 2666MHz CL16

CorsairInsignă comerciant oficial CMW32GX4M2A2666C16W Vengeance RGB PRO 32GB DDR4 2666MHz CL16

Livrare gratuită

-5%

2.147
Lei
2.264,49
Corsair Memorie RAM Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz CL16 Kit Quad Channel
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Memorie RAM Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz CL16 Kit Quad Channel

Livrare gratuită

-9%

2.154,98
Lei
2.368,98
Corsair DDR4 - 32GB - 3200 - CL -16 Veng. PRO SL Dual Kit

CorsairInsignă comerciant oficial DDR4 - 32GB - 3200 - CL -16 Veng. PRO SL Dual Kit

Livrare gratuită

-5%

2.151
Lei
2.270,49
Corsair Vengeance DDR5 6400MHz 32GB C30
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Vengeance DDR5 6400MHz 32GB C30

Livrare gratuită

-9%

4.199,67
Lei
4.618,14
Corsair Memorie laptop Vengeance, 32GB (2x16GB), DDR4, 2400MHz, CL16, 1.2v, D...

Corsair Memorie laptop Vengeance, 32GB (2x16GB), DDR4, 2400MHz, CL16, 1.2v, Dual Channel

Livrare gratuită

-9%

1.848,47
Lei
2.033,32
Corsair Memorii Corsair Vengeance 32GB(2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 Dual Channel...

CorsairInsignă comerciant oficial Memorii Corsair Vengeance 32GB(2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 Dual Channel Kit (Negru)

Livrare gratuită
3.751,49
Lei
Corsair Kit Memorii Corsair Dominator Platinum RGB 32GB(2x16GB) DDR5 6200MHz ...

CorsairInsignă comerciant oficial Kit Memorii Corsair Dominator Platinum RGB 32GB(2x16GB) DDR5 6200MHz CL36 Dual Channel (Alb)

Livrare gratuită

-5%

4.331
Lei
4.569,49
Corsair Kit Memorii Corsair Vengeance 32GB(2x16GB) DDR5 6200MHz CL36 Dual Cha...

CorsairInsignă comerciant oficial Kit Memorii Corsair Vengeance 32GB(2x16GB) DDR5 6200MHz CL36 Dual Channel

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-5%

4.107
Lei
4.333,49
Corsair Memorii Corsair Vengeance White AMD EXPO, 32GB(2x16GB), DDR5-6000MHz,...

CorsairInsignă comerciant oficial Memorii Corsair Vengeance White AMD EXPO, 32GB(2x16GB), DDR5-6000MHz, CL30, Dual Channel

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-3%

3.645
Lei
3.770,49
Corsair Vengeance RGB Negru AMD EXPO 32GB DDR5 5600MHz CL 40 Dual Channel

CorsairInsignă comerciant oficial Vengeance RGB Negru AMD EXPO 32GB DDR5 5600MHz CL 40 Dual Channel

Cel mai mic preț de 30 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 30 zile

-5%

3.361
Lei
3.547,49
Corsair Memorie RAM Vengeance RGB K2 DDR5 6000MHz 32GB C30
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Memorie RAM Vengeance RGB K2 DDR5 6000MHz 32GB C30

Livrare gratuită

-9%

4.096,92
Lei
4.505,11
Corsair Kit Vengeance RGB 32GB DDR5 7000MHz CL34 cu două canale
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Kit Vengeance RGB 32GB DDR5 7000MHz CL34 cu două canale

Livrare gratuită

-9%

4.278,88
Lei
4.705,27
Corsair Kit Vengeance RGB 32GB DDR5 6400MHz CL32 cu două canale
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Kit Vengeance RGB 32GB DDR5 6400MHz CL32 cu două canale

Livrare gratuită

-9%

4.099,56
Lei
4.508,02
Corsair Kit Vengeance LPX Black, 32GB DDR4, 3200MHz, CL16, cu canale quad
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Kit Vengeance LPX Black, 32GB DDR4, 3200MHz, CL16, cu canale quad

Livrare gratuită

-9%

2.055,91
Lei
2.260,01
Corsair Kit Vengeance RGB PRO 32GB DDR4 2666MHz CL16 cu două canale
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Kit Vengeance RGB PRO 32GB DDR4 2666MHz CL16 cu două canale

Cel mai mic preț de 14 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 14 zile

-9%

1.538,54
Lei
1.690,90
Corsair Kit Vengeance LPX Negru 32GB DDR4 2400MHz CL16 Dual Channel
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Kit Vengeance LPX Negru 32GB DDR4 2400MHz CL16 Dual Channel

Livrare gratuită

-9%

2.028,04
Lei
2.229,35
Corsair Memorie Dominator Titanium RGB DDR5, 32GB, 6000MHz, Canal Dual, CL30,...
Comerciant de top

CorsairInsignă comerciant oficial Memorie Dominator Titanium RGB DDR5, 32GB, 6000MHz, Canal Dual, CL30, 1.4V

Livrare gratuită

-9%

4.804,64
Lei
5.283,61
Corsair Kit Vengeance RGB RT Gunmetal 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16 Dual Ch...

Corsair Kit Vengeance RGB RT Gunmetal 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel

Cel mai mic preț de 14 zile

Livrare gratuită

Cel mai mic preț de 14 zile

-9%

1.773,45
Lei
1.950,80

Categoria

Brand

Articole promoționale

Preț

Tip de memorie pentru placa grafică

Sisteme compatibile

Tip de soclu

Evaluarea produsului

Recenzii cu imagini

Module de memorie Corsair 32Gb Ram performante pentru orice sistem

Performanță de top și fiabilitate: Corsair 32Gb Ram, alegerea profesioniștilor

Modulele de memorie Corsair 32Gb Ram reprezintă standardul suprem în materie de performanță și fiabilitate pentru orice sistem modern. Fie că ești pasionat de gaming, creator de conținut sau utilizator profesionist, aceste memorii RAM sunt proiectate pentru a răspunde celor mai exigente cerințe. Fabricate din materiale premium, cu circuite integrate de ultimă generație și radiatoare din aluminiu anodizat, modulele Corsair asigură o disipare eficientă a căldurii și o stabilitate remarcabilă chiar și în condiții de utilizare intensivă. Pe Trendyol găsești o selecție variată de modele, compatibile cu cele mai noi platforme și plăci de bază, astfel încât să poți construi sau upgrada sistemul ideal pentru nevoile tale. Fiecare modul Corsair 32Gb Ram este testat riguros pentru a garanta o funcționare optimă și o durată de viață extinsă, oferindu-ți liniștea de care ai nevoie în orice proiect sau sesiune de gaming.

Tendințe tehnologice: Corsair 32Gb Ram, viitorul performanței în România

Piața de tehnologie din România evoluează rapid, iar cererea pentru module de memorie cu capacitate mare, precum Corsair 32Gb Ram, este în continuă creștere. Odată cu popularizarea aplicațiilor complexe, a editării video 4K și a jocurilor de ultimă generație, utilizatorii din București, Cluj-Napoca sau Timișoara caută soluții care să le asigure fluiditate și viteză. Corsair răspunde acestor nevoi prin tehnologii avansate precum DDR4 și DDR5, frecvențe ridicate și latențe scăzute, ideale pentru multitasking și sarcini intensive. În plus, designul modern, cu iluminare RGB personalizabilă, transformă orice sistem într-un statement vizual, potrivit atât pentru birouri elegante, cât și pentru setup-uri de gaming spectaculoase. Pe Trendyol, găsești cele mai noi modele Corsair 32Gb Ram, adaptate tendințelor actuale și viitoare ale pieței românești.

Cum integrezi Corsair 32Gb Ram în rutina digitală zilnică

Indiferent dacă lucrezi de acasă, studiezi online sau te relaxezi cu cele mai noi jocuri, un modul Corsair 32Gb Ram poate transforma complet experiența digitală. Pentru profesioniștii din domeniul IT sau design, această memorie permite rularea simultană a mai multor aplicații complexe fără blocaje sau întârzieri. Gamerii din Iași sau Timișoara vor observa un boost semnificativ în performanță, cu timpi de încărcare reduși și gameplay fluid, chiar și în cele mai solicitante titluri. Pentru utilizatorii obișnuiți, Corsair 32Gb Ram asigură o navigare rapidă, streaming fără întreruperi și multitasking eficient, indiferent de sezon. Integrarea acestor module în sistemul tău este simplă, iar compatibilitatea extinsă cu diverse plăci de bază îți oferă flexibilitate maximă pentru upgrade-uri viitoare.

Sfaturi pentru întreținerea și durabilitatea modulelor Corsair 32Gb Ram

Pentru a te bucura de performanța modulelor Corsair 32Gb Ram pe termen lung, este esențial să le întreții corespunzător. Asigură-te că sistemul tău beneficiază de o ventilație adecvată, mai ales în perioadele cu temperaturi ridicate, specifice verilor din România. Curăță periodic interiorul carcasei pentru a preveni acumularea de praf pe radiatoarele de aluminiu, ceea ce poate afecta disiparea căldurii. Verifică compatibilitatea BIOS-ului plăcii de bază cu noile actualizări Corsair pentru a menține stabilitatea și performanța optimă. În sezonul rece, evită fluctuațiile mari de temperatură care pot afecta componentele electronice. Pe Trendyol, găsești și accesorii dedicate pentru întreținerea sistemului, astfel încât să prelungești durata de viață a modulelor Corsair 32Gb Ram și să te bucuri de performanță constantă, indiferent de anotimp.

Întrebări frecvente despre Corsair 32Gb Ram

Ce compatibilitate au modulele Corsair 32Gb Ram cu plăcile de bază moderne?

Modulele Corsair 32Gb Ram sunt compatibile cu majoritatea plăcilor de bază care suportă DDR4 sau DDR5, în funcție de model. Este recomandat să verifici specificațiile plăcii de bază înainte de achiziție.

Pot folosi Corsair 32Gb Ram pentru gaming și editare video?

Da, aceste module sunt ideale atât pentru gaming de ultimă generație, cât și pentru editare video sau grafică profesională, oferind viteză și stabilitate superioare.

Cum pot verifica dacă sistemul meu suportă Corsair 32Gb Ram?

Consultă manualul plăcii de bază sau folosește un configurator online pentru a verifica compatibilitatea cu modulele Corsair 32Gb Ram disponibile pe Trendyol.

Este necesară răcirea suplimentară pentru Corsair 32Gb Ram?

În majoritatea cazurilor, radiatoarele din aluminiu integrate asigură o răcire eficientă. Pentru overclocking sau utilizare intensivă, poți opta pentru ventilație suplimentară.

Ce garanție oferă Trendyol pentru Corsair 32Gb Ram?

Toate modulele Corsair 32Gb Ram achiziționate de pe Trendyol beneficiază de garanție conform legislației în vigoare și politicii producătorului.

Cum pot întreține corect modulele Corsair 32Gb Ram?

Curăță periodic interiorul carcasei, asigură o ventilație bună și evită expunerea la temperaturi extreme pentru a menține performanța optimă a modulelor.