İlgili Kategoriler
Marka
Renk
Fiyat
Görünüm
Form
Boy
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Ruj

" araması için 26547 sonuç listeleniyor

Makyaj Çantalarının Vazgeçilmezi Ruj Çeşitleri Trendyol'da!

Makyaj ürünleri, farklı bölgeler için üretilen zengin içeriklere sahip malzemelerdir. Yüzün belirli bölgeleri için farklı ürünler tercih edilir. Ruj, makyajın en önemli unsurları arasında yer alır. Birbirinden farklı renklerde üretilen rujlar, gün içinde kıyafetinize ya da makyajınızın tonuna göre tercih edilebilir. Ruj, makyajın tamamlayıcısı olmasının yanı sıra dudakların bakımını da yapar.

Rujlar, makyajın önemli bütünleyicisidir. Dudaklarınızı renklendiren, hafif kremsi yapıya sahip olan rujlar, bilindiği kadarıyla orta çağdan da öncesine dayanan bir kozmetik ürünüdür. Değişik şekil ve türlerde üretilen rujlar, kişilerin zevkine göre tercih edilebilir. Binlerce rengi olan bu makyaj malzemeleri, başka işlevlere de sahiptir. Rujlar, makyajı tamamlamak için tercih edilirken bir yandan da dudaktaki çatlakları düzelterek onarır.

Rujlar; dudakta uzun kalan, kadifemsi gösteren, mat ya da parlak olabilir. Farklı yoğunlukta ve özellikte üretilen rujlar da kendi aralarında renkleri ve duruşlarıyla ayrılabilir. Ayrıca rujlardan beklenen performanslar kişilerin isteği doğrultusunda da değişiklik gösterebilir. Rujların renginin pigmenti de satın alma aşamasında önemli kriterler arasında yer alır. Makyaj yapan kişiler ruju sürdüğünde genellikle dudakta dalgalanma olmamasına dikkat eder. Bu sayede rujlar dudakta parçalanmış şekilde görünmez.

Dudaklar, yüzün görünümünü değiştiren önemli detaylardır. Bu sebeple insanlar, dudaklarının dolgun, renkli, parlak ya da nemli görünmesini isteyebilir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte farklı ruj çeşitleri üretilerek satışa sunulur. Örneğin, dolgun dudaklara sahip olmak için işlem yaptırmadan önce bu konu için üretilmiş olan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu ürünleri devamlı kullanarak istediğiniz zaman dudağınızın daha dolgun görünmesini de sağlayabilirsiniz. Yoğun geçen bir iş gününde, kalıcı ürünler kullanarak makyaj tazelemeye gerek kalmadan güzel görünmeye devam edebilirsiniz. Bu tarz rujlar yiyecek ve içecek tükettiğinizde de büyük ölçüde dudağınızda kalır.

Kozmetiğin Olmazsa Olmazı Ruj Çeşitleri ve Özellikleri

Kozmetiğin Olmazsa Olmazı Ruj Çeşitleri ve Özellikleri

Günlük ya da özel zamanlar için yapılan makyajı rujlar tamamlar. Birbirinden farklı dokularda ve renklerde üretilen rujların paketlemesi ve sürme kolaylığı da önemlidir. Ruj çeşitleri arasından günlük isteğinize ya da ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Kalıcı ruj arayışı içindeyseniz likit ürünlere yönelebilirsiniz. Bu sayede uzun yolculuklarda, iş görüşmelerinde ya da arkadaşlarınızla aktivite yaparken sizi uğraştırmayan bir ürün kullanmış olursunuz. Çıkmayan rujlar, kıyafetlerinize ve yüzünüze bulaşmadığı için kolay bir kullanıma da sahiptir.

Uzun süre kullanım imkânı sunan ürünlerin birçoğu suya dayanıklı ruj formundadır. Bu rujlar kremsi ya da likit yapıda olabilir. Ayrıca mat ya da parlak görünüme de sahip olabilirler. Suya dayanıklı rujlar, özellikle yaz aylarında sahilde kullanmanız için üretilir. Suda çıkmayan dudak rengi rujlar, doğal görünüm elde etmenize yardımcı olur. Ten rengi rujlar, dudaktaki renk kayıplarını kapatır. Bu sebeple ruj sürüldüğü belli olmaz.

Son zamanlarda sık kullanılan ürünlerden birisi de soyulabilir rujlardır. Bu ürünler, krem gibi dudağa sürülür ve kuruması beklenir. Kısa sürede kuruyan ruj, soyularak dudaktan çıkarılır ve altta yumuşak bir ton kalır. Üst katmanı çıkardıktan sonra altta kalan kısım kına benzeri bir kalıcılık sağlar. Ayrıca tint ruj olarak adlandırılan ürünler de hafif ve kolay kullanımı sayesinde gün içinde en çok kullanılan seçenekler arasında bulunur. Bu ürünler de hafif bir renk sağlar ve sabitlenir. Son derece doğal duruş sergileyen tint ürünler, farklı markalar tarafından üretilerek, makyaj severlerin beğenisine sunulur. Tint ürünler, herhangi bir ruj sürme hissi vermeden dudaklarınıza renk vermek istediğinizde harika durur. Dudak tonlarının kalıcılığı, bu tarz ürünler sayesinde genellikle uzun ömürlüdür. Bu tarz rujlar, şeffaf ve doğal görünenden, canlıya kadar çeşitli pigmentasyon seviyelerinde olabilir. Tintler, gün boyunca herhangi bir rötuş gerektirmediğinden çok az bakıma ihtiyaç duyar. Ayrıca bu ürünler yanakların renklenmesi için de kullanılabilir.

Mat ruj, insanlar tarafından en çok kullanılan modeller arasında yer alır. Bu tip ürünler, dudakları mat gösterirken kalıcılık da sağlar. Özellikle likit formdaki mat ürünler, bulaşmayan özelliklere sahip olabilir. Mat bir görünüm veren bu rujların dudaklarınızı kurutmayan çeşitlerini almaya özen gösterebilirsiniz. Likit rujlar; renksiz, parlak, kadifemsi ya da mat yapıya sahip olabilir. Bu sebeple almadan önce isteğinize göre detaylandırabilir ya da görsel ve açıklama kısımlarından bilgi alabilirsiniz.

Şeffaf ve parlak rujlar, özellikle yaz aylarında sıkça tercih edilen türler arasındadır. Bu rujlar, dudakların daha sağlıklı ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Simli rujlar da parlak görünüm katarlar. Ayrıca sadece suyla ıslatılmış gibi duran parlatıcı ürünler de mevcuttur. Son olarak çocukluğumuzdan beri severek kullandığımız sihirli rujlar da oldukça kullanışlıdır. Yeşil rengine rağmen vücut ısısıyla tepkimeye girip pembeye dönen rujlar, uzun süre kalır ve dağılma yapmadan saatlerce kullanılır.

Rengarenk Çeşitleriyle Tarzınızı Yansıtacağınız Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Rengarenk Çeşitleriyle Tarzınızı Yansıtacağınız Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Ruj renkleri, her marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kırmızı ruj almak istediğinizde bile yüzlerce farklı tonda makyaj ürünü görebilirsiniz. Her marka, kendi imzasını attığı bir dudak rengi üretmeye çalışır. Birçok markada farklı tonlar olsa da kırmızının en sevilen tonunu yaratmak oldukça önemlidir. Özellikle duruş ve kapatıcılık yönünden sizin kriterlerinize uyacak binlerce farklı ürün bulabilirsiniz. Dudak ürün tonları, son zamanlarda geleneksel renklerin dışına çıkar. Bu ürünler; mavi, nar çiçeği, beyaz, sarı, gri, dut rengi, altın rengi ve siyah ve amethyst ruj olarak karşınıza çıkar. Bu sebeple istediğiniz makyajlar yaparken göz makyajı paletinden faydalanmak yerine istediğiniz renge sahip olan ürünü alabilirsiniz.

Tüm bu renklerin dışında, günlük hayatta sıklıkla kullanılan nude, bordo, pembe, kiremit rengi ve koyu kırmızı rujlar da mevcuttur. Farklı renklerde üretilen bu kozmetik malzemeleri makyajınızın tonuna ya da kıyafetinize göre tercih edebilirsiniz. Ardından çantanıza atarak istediğinizde kullanabilirsiniz. Gözlerinize ve yanaklarınıza kızıla kaçan bir makyaj yaptıysanız şeftali rengi ve turuncu rujlardan faydalanarak görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Kahverengi rujlar da görünüm olarak oldukça modern ve klasik bir hava katar. Bu tarz ve toprak rengi rujları ketenlerle birlikte kombinleyebilirsiniz.

Vişne çürüğü, gül kurusu ve mürdüm rengi ürünler, dudakların son derece güzel görünmesini sağlar. Oldukça iddialı ve şık görünen renkleri günlük hayatta ya da gece davetlerinde tercih edebilirsiniz. Yıllardır asla modasın bitmeyen şeker ve bebek pembesi rujlar da göz makyajının hafif olduğu ve ilgiyi dudaklara vermek istediğimiz zamanlarda oldukça şık bir duruş sergiler. Ayrıca bu ton açık pembe ruja da oldukça yakındır. İsimleri farklı olsa da ton olarak benzer bir renge sahiptirler.

Farklı tonlara sahip mor, somon rengi, koyu pembe ve fuşya rujlar da özellikle yaz aylarında dudaklarınızın iddialı görünmesine yardım eder. Ayrıca sadece dudağınızın ön plana çıkmasını ve yüzünüzde ilk fark edilen yer olmasını istiyorsanız mercan ve ateş kırmızısı ruj tercih edebilirsiniz. Ayrıca yaz akşamları için de mercan, vişne ve eflatun rengi rujları tercih ederek dudaklarınızı farklı renkteki kıyafetlerle kombinleyebilirsiniz.

Dudaklarınızı Dolgun Gösterecek Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Dudaklarınızı Dolgun Gösterecek Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Dudak ürünleri, güzel görünüm sağlayan başlıca kozmetik ürünleri arasında yerini alır. Bu ürünler, farklı şekillerde dudakta dolgun bir görünüm sağlayabilir. Bazı ürünler, ihtiva ettiği naneden dolayı gerçekten dolgunluk sağlarken bazılarıysa görünümü değiştirebilir. Dudak dolgunlaştırıcı rujlar olarak bildiğimiz ve kullandığımız ürünler, içeriğinde şişme etkisi yaratacak maddeler içerir. Bu maddeler sayesinde kısa süreli dolgunluklar elde edebilirsiniz.

Dolgun görünüm sağlamak içinse, dudakları şişiren ürünler dışında, kalem rujla çerçeveleme işlemi yapabilirsiniz. Dudak hattı kalemle belirlendikten sonra orta kısma gloss ruj sürüp dolgun görünüme kavuşabilirsiniz. Parlatıcı ruj, yansıma yaptığı için dudakları olduğundan da büyük gösterir. Ayrıca kalem sayesinde dudakların etrafındaki renk kayıpları da yok edilir. Bu işlemi yapmadan önce nemlendirici ürün sürüp dudaklarınızın yumuşamasını bekleyebilirsiniz. Dudak, ürünü emip nemlendikten sonra üzerine yaptığınız işlem, çok daha güzel durur.

Ayrıca sedefli rujlar da yansıma yaratarak dudaklarınızın olduğundan büyük görünmesine yardımcı olur. Genellikle klasik tiplerde üretilen bu ürünler, kremsi yapıya sahip olduğu için kolay sürülebilir. Bu işlemi yapmadan önce de dudaklarınızın çatlak olmaması gerekir. Balm rujlar da nemlendirici ve onarıcı özellikleri sayesinde herkesin en çok kullandığı çeşitler arasına girer.

Özel Günlerinizde Işıltınızı Öne Çıkarabileceğiniz Ruj Çeşitleri

Özel Günlerinizde Işıltınızı Öne Çıkarabileceğiniz Ruj Çeşitleri

Özel günlerde, giydiğiniz kıyafetin rengine ve özelliklerine göre dudak makyajı seçimi yapabilirsiniz. Örneğin saten bir elbise giydiğinizde, ıslak görünümü kıyafetinizle bütünleşir. Parlatıcı ya da açık tonlarda üretilmiş olan ürünler, parlak kıyafetlerle son derece uyumlu olacaktır.

Düğün makyajı, insanların abartıyı ya da sadeliği sevmesiyle birlikte değişkenlik gösterebilir. Makyajda özellikle gözlere ağırlık verildiyse dudağınıza daha açık renklerde bir ürün sürebilirsiniz. Ayrıca tam tersi durumlarda renkli rujlar tercih edebilirsiniz. Bu şekilde de dudakların daha yoğun görünmesini sağlayabilirsiniz. Birçok markanın çıkardığı çift taraflı rujlarla dudağınızı renklendirdikten sonra diğer tarafını kullanarak parlaklık sağlayabilirsiniz.

Özel günlerin vazgeçilmezi olan kadife kırmızı ruj da daha düz renklerin hâkim olduğu kıyafetlerle tercih edilebilir. Bu sayede dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen çiçekli rujları da kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin ortasında gerçek çiçek bulunur ve ufak bir pembelikle birlikte parlaklık sağlar. Meyveli rujlara benzeyen yapısı sayesinde dudaklarınızda onarma etkisi de gösterir.

Doğru Ruju Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğru Ruju Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gideceğiniz yere ya da belirli bir güne göre doğru kozmetik seçimi yapılması gerekir. Beyaz kıyafet giydiğiniz bir gün her yere bulaşan kırmızı renkte bir ürün seçmemelisiniz. Ayrıca sıcak yaz aylarında dudağınızda eriyen ürünler de hayatı zorlaştıracaktır. Bu sebeple doğru dudak kozmetiği seçimi yaparken ürünün özelliklerine mutlaka bakmanız gerekir.

Transparan veya saten rujlar, dudaklarınıza yumuşak ve nemli bir görünüm kazandırır. Yumuşak yapıya sahip ve krem rujlar, dudaklarınızı esnek ve nemli tutmak için farklı bileşenlerle zenginleştirilmiştir. Bu türdeki makyajın dezavantajı, uzun ömürlü olmaması ve genellikle gün boyunca sık sık rötuşlar istemesidir. Bu sebeple eğer makyaj tazelemek zor olacaksa 24 saat kalıcı ruj satın kullanabilirsiniz.

Kadife ruj, saten bir ürünün nemine ve mat bir görünümüne sahiptir. Bu ürünler, dudaklarınızda kolaylıkla kayar. Bu ürünler, şeffaf ve saten rujlardan daha fazla kapatıcılığa sahiptir. Rengi ve kapatıcılığı, istediğiniz zaman artırılabilir. Bu dudak makyajı, canlı bir renk sağlarken nemlendirici içeren formülleri dudaklarınızı gün boyu canlı tutar. Kırmızı mat rujların kadife özellikteki çeşitleri oldukça güzel ve alımlı bir duruş sergiler. Bu tip ürünleri, özel günlerde kullanabilirsiniz. Dokusu saten gibi olan bu ürünler, koyu ve açık renk ruj olarak üretilebilir. En çok kırmızı rengi olmasına rağmen başka renklerdeki çeşitleri de oldukça başarılıdır.

Mat renge sahip olan bir elbise giydiğinizde dikkatleri yüzünüze çekmek için metalik rujlara da göz atabilirsiniz. İçinde mor, gri, yeşil gibi renkler barındıran bu ürünler, ilgiyi hemen üzerine toplayan bir özelliğe sahiptir. Tüm bu rujları istediğiniz içerikte bulabilirsiniz. Ayrıca doğaya, insana ve hayvana saygılı ürünler satın almak için vegan ruj da seçebilirsiniz.

Doğal ya da sadece koku içeren çilekli rujlar, dudaklarınızı nemlendirirken bir yandan da kırmızı ile pembe arası bir renk verir. Bu sebeple hafif bir renk ve koku istiyorsanız meyveli rujları tercih edebilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız nemlenir ve tint benzeri renklere bürünür.

Makyajın Kahramanı Rujların Fiyatları Nasıldır?

Makyajın Kahramanı Rujların Fiyatları Nasıldır?

Yoğun pigmentasyona ve kalıcılığa sahip bir dudak kozmetiği arıyorsanız kendinize mat bir ürün almalısınız. Bu ürünler oldukça doygun renge sahiptir ve dudaklarınızda düz mat bir görünüm sağlar. Bu tür genellikle çok az yağ içerir. Bu nedenle dudaklarınızı doğru şekilde hazırlamazsanız kuruluk problemi yaşayabilirsiniz. Mat özelliklere sahip ürünler, farklı çeşit ve markalarda yer aldığı için bütçenize göre tüm ürünlere bakabilirsiniz.

Ruj markaları her sene yeni bir yıldız ürün çıkarır. Bu ürünler de ruj fiyatları üzerinde büyük etkilere sahiptir. Lipstick ruj, genellikle dudakları nemlendirmek için tercih edilir. Bu rujlar hafif bir renk kazanımına sahiptir ve son derece uzun ömürlüdür. Aynı zamanda süper hafiftir ve dudaklarınızı nemlendirerek çatlama ve yara oluşumuna engel olur. Bu tarz rujlar oldukça uygun fiyata bulabileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Birçok markanın ürettiği kozmetik ürünlerinden renk, koku ve fiyata göre seçim yapabilirsiniz.

Çubuk ruj modelleri, tek kullanımlık ve kulak çubuğunu andıran modellerdir. Bu ürünlerin içinde bulunan haznelerde dudağınıza sürmeniz için belli bir miktar ürün bulunur. Ürünün hazırlanan kısmını kırdığınızda ürün çıkar ve tint şeklindeki ürünü dudağınıza sürebilirsiniz. Belli sayılarda kozmetikleri merak ediyorsanız satın alarak deneyebilirsiniz. Ürünler, uygun fiyata sahiptir.

Dudak makyajı için tek tek ürün almak yerine ruj seti ya da paleti alarak birçok rengin bulunduğu setlerden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde aldığınızda ürünler çok daha uygun fiyata gelir. Ayrıca ufak çantalara atıp dışarı çıkmak için küçük rujlardan da satın alabilirsiniz. O gün yanınızda çanta olmasa bile cebinize yerleştirebileceğiniz boyutta olan ürünler günü kurtaran kozmetikler arasında yer alır. Aynı şekilde kullanabileceğiniz mini ruj seti de farklı renklerdeki seçenekleri sayesinde son derece opsiyonel bir üründür. Bu sayede kırmızının, kahverenginin ya da turuncu renklerin birçok tonunu aynı anda satın alabilirsiniz.

Ruj çeşitlerine ve renklerine Trendyol’un sahip olduğu binlerce ürün arasından bakabilirsiniz. Dudak makyajı konusunda tüm çeşitler platformda bulunur. Bu çeşitler arasından ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, beğendiğiniz modelleri alablirsiniz. Hayal edemeyeceğiniz kadar farklı renk ve modele sahip olan platforma istediğiniz ürünün kriterlerini girerek de araştırma yapabilirsiniz. Tüm bütçelere uyum sağlayan ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Rujların Ömrü Ne Kadar?

Rujların ömrü, içeriklerine göre değişiklik gösterir. Genel olarak ürünün ambalajı açılmadığı takdirde 2 yıl sıkıntısız bir şekilde muhafaza edilir. Açıldıktan sonra ise geri sayım başlar. 6 ay ve 1 yıl arasında bozulma yaşanır. Yağlı bir yapıya sahip rujların raf ömürleri, diğerlerine kıyasla uzundur. Silikon içeren ve mat ürünlerin kullanım süresi, 9 ay olarak belirtilir. Mevcut süre üzerinde rujun muhafaza edildiği şartların etkisi büyüktür. Aşırı soğuk veya sıcak ortamlarda bozulma yaşanma ihtimali yükselir. Mümkün olduğu kadar ılık bir yerin tercih edilmesi gerekir. Rujun direkt olarak güneşe maruz kalmaması önemlidir. Serin, kuru ve nemsiz bir ortamın seçilmesi halinde kullanım ömrünün uzatılır. Üründe koku, renk ve doku değişmeleri önemli göstergelerdir. Bozulma sinyalleri bu şekilde verilir. Süreden ziyade yaşanan değişimlerin dikkate alınması kesin kararın verilmesi için doğru bir tercihtir.

Hangi Ruju Kullanmalıyım?

Beklenen etkinin alınabilmesi için seçilen ruj renginin kişiye uyumlu olması gerekir. Mevcut çeşitler arasında karar verirken ten renginin esas alınması tavsiye edilir. Beyaz tenli olanların kırmızı, bordo, mor ya da kahverengi gibi koyu renkleri tercih etmeleri önerilir. Solgun görünmemek için mümkün olduğu kadar mat ve nude tonlardan uzak durmaları önemlidir. Esmer bir tene sahip olan kişiler için de renk skalası geniştir. Fazla koyu tonlara kaçmadan istenilen her ruj sürülebilir. Pastel renkler sayesinde hoş bir görünüm elde edilir. Buğday tenlilerin ise sıcak alt tonlara sahip ürünlere yönelmelerinde fayda vardır. Fuşya, turuncu, pembe veya kırmızı bu renkler arasında sıralanır. Ruj seçimi noktasında kullanım amacı da dikkate alınır. İddialı kombinler parlak ürünlerle desteklenir. Günlük kullanım için genelde mat rujlar tercih edilir.

Dudak Rengi Ruj Nasıl Seçilir?

Doğru ruj tonunu seçiminde kişinin ten, saç ve göz rengini göz önünde bulundurması tavsiye edilir. Markalar tarafından oluşturulan skala içerisinde kırmızı ruj büyük ilgi görür. Canlı bir ton olması sebebiyle esmer ve buğday bir tene sahip olanlara son derece yakışır. Dikkat çekici bir renk olduğu için genellikle ince dudaklı kişilerin kırmızı tonu tercih etmemeleri gerekir. Bunun yerine nude ruj çeşitlerine yönelmeleri tavsiye edilir. Bu başlık altında yer alan ürünler, günlük makyaj için sıklıkla kullanılır. Sıcak ve soğuk alt tonlu nude renkler arasından seçim yapmak mümkündür. Ruj rengi seçiminde mevsim de göz önünde bulundurulması gereken kriterlerden biridir. Sonbahar ve kış aylarında kahverengi ruj öncelikli seçenek olur.Fiziksel özelliklerinizi dikkate alarak mevcut renkler arasında seçim yapabilirsiniz.