Ekran Kartı
Fiyat
İşlemci Tipi
Ram (Sistem Belleği)
SSD Kapasitesi
İşlemci Nesli
Ekran Kartı Hafızası
Ekran Yenileme Hızı
Ekran Boyutu
İşletim Sistemi
Kapasite
Kullanım Amacı
Hard Disk Kapasitesi
Renk
İşlemci Çekirdek Sayısı
Ram (Sistem Belleği) Tipi
İşlemci Modeli
Çözünürlük
Ekran Kartı Tipi
Panel Tipi
Dokunmatik Ekran
Çözünürlük Standartı
Ekran Kartı Bellek Tipi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Süresi
Cihaz Ağırlığı
Garanti Tipi
Optik Sürücü Tipi
Renk
"

Oyuncu Bilgisayarı

" araması için 31373 sonuç listeleniyor

Yüksek Performans Sunan Oyuncu Bilgisayarı Modelleri Trendyol'da!

Oyuncu bilgisayarı, yüksek performansı ve şık görüntüsüyle ön plana çıkar. Teknolojik cihaz, yüksek kapasiteli RAM belleği sayesinde kasma ve donma gibi problemlere neden olmaz. Cihaz, seri kullanım hızıyla kullanıcı dostu deneyim sunar. Uzun ömürlü batarya gücüyle ekran süresi fazla olan kişiler için tasarlanan bu ürün, sunduğu fonksiyonlar sayesinde çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Bilgisayar, her yaş ve cinsiyetten kişiler için uygundur.

Gaming bilgisayarı olarak da bilinen teknolojik aletin asıl amacı, oyun zevkini üst seviyeye taşımaktır. Ürün, bahsedilen gayenin dışında da çeşitli görevlerde performans gösterebilir. İşte veya okulda kullanılan gamer notebooklar, oldukça yaygındır. Bahsi geçen cihazlar, ağır bir yapıya sahip olmasına rağmen sunduğu üstün özellikler sebebiyle tercih edilebilir. Bu ürünler, gündelik hayattaki işleri tamamlamak için uygundur.

Oyun bilgisayarları, dayanıklı tasarıma sahiptir. Zor koşullarda çalışmak için dizayn edilen cihazlar, sağlam materyaller kullanılarak piyasaya sunulur. Bu tarz ürünler, uzun yıllar boyunca kullanılabilir niteliktedir. Bilgisayar, yüksek güç ve performans gerektiren programları kasmadan açabilir. Ayrıca soğutucusu sayesinde fazla ısınmaya sebep olmadan da rahatlıkla çalışabilir. Cihaz, yüksek sıcaklık derecesine ulaşmadan saatler boyu faaliyet gösterebilir.

Uzun süreli kullanımlara uygun olan oyuncu bilgisayarı, teknoloji meraklılarını tatmin edecek özelliklerle piyasada yer alır. Cihaz, bilgisayar oyunlarını da üst seviyeye taşır. Gelişmiş ekran kartı sayesinde grafikleri kasmadan yansıtan ürün, hızlı yenileme oranıyla seri bir kullanım sağlar. Yüksek çözünürlüklü paneli ince ayrıntıları göstermeye yarar. Bu tknolojik alet, üstün görüntü özellikleri sayesinde oyunlarda gerçek hayatı hissetmenizi sağlar.

Oyun bilgisayarları farklı tasarım ve ebatlarda üretilir. Kimi gaming laptoplar, küçük ekran ve hafif yapıya sahiptir. Ufak boylara sahip ürünler, kolay taşınabilirliği sayesinde üniversite ve lise öğrencileri tarafında sıkça tercih edilir. Daha ağır ve büyük boyutlu cihazlar ise ev kullanımı için uygundur. Bu tür cihazlar, dev ekranları sayesinde kullanıcı dostu deneyim sunar. Oyunseveler, her iki bilgisayar türünü de gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Yüksek Performanslı Oyuncu Bilgisayarı Modelleri

Yüksek Performanslı Oyuncu Bilgisayarı Modelleri

Oyun cihazları, dizüstü ve masaüstü bilgisayar çeşitleriyle piyasaya sunulur. Masaüstü oyuncu bilgisayarı; mouse, klavye, ekran ve kasadan oluşan bir bütündür. Oyuncu bilgisayar seti, tam hâlde satın alınabileceği gibi toplama cihaz olarak da çalıştırılabilir. Toplama bilgisayarlar, kişiselleştirilebilir parçalarıyla geniş bir özgürlük alanı tanır. Farklı kombinasyonları kullanarak yeni bir oyun bilgisayarı tasarlamak mümkündür.

Gaming bilgisayar seti, sahip olduğu yan ürünlerle üstün performans sergilemeyi hedefler. Ürünlerin hepsi birbirine entegredir, bu nedenle sorunsuz şekilde çalışır. Paket içerisinden çıkan klavye ve mouse gibi parçalar, oyundan alınan zevki üst düzeye çıkarmak için özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek hassasiyetli konsollar, ışıklı klavyeler ve ergonomik tutuşlu mouselar, bu tarz parçalara örnektir.

Gamer notebooklar ise ergonomik yapısıyla ön plana çıkar. Yer değiştirebilir özelliği ürünü oldukça kullanışlı kılar. Cihaz, standart bir bilgisayarda bulunan tüm fonksiyonlara sahiptir. Sürekli seyahat etmek zorunda kalan kişilerin dizüstü oyuncu bilgisayarı alması tavsiye edilir. Bu sayede oyun zevki yarıda kesilmeden devam edebilir.

Gaming oyun bilgisayarları, farklı tarzlarda dizayn edilerek piyasaya sunulur. Her zevk ve ihtiyaca uygun oyun bilgisayarları bulunabilir. Neon tonları, oldukça yaygın olarak kullanılan oyun bilgisayarı rengidir. Bu cihazlar, göz alıcı görüntüsü ve sade tasarımı sayesinde sıkça tercih edilir.

Oyuncu bilgisayarları, şık görüntüsnün yanı sıra sağlam materyalleriyle de kullanıcılarını memnun eder. Ürünlerde kullanılan materyaller, yüksek performans sağlar. Bu teknolojik aletler, doğru kullanım ve bakımla uzun bir kullanım ömrü vadeder. Bahsi geçen cihazlarda insan sağlığına zarar vermeyecek maddeler kullanmaya özen gösterilir. Ekrandan yayılan zararlı ışınları engelleyen veya radyasyon miktarı oldukça az olan çeşitli oyuncu bilgisayarları bulmak mümkündür.

Oyuncu Bilgisayarının Özellikleri Nelerdir?

Oyuncu Bilgisayarının Özellikleri Nelerdir?

Oyuncu bilgisayarının özellikleri, üretildikleri markaya göre değişiklik gösterir. Ancak çoğu cihazın iyi olduğu spesifik konular mevcuttur. Ekran kartı, işlemci hızı ve batarya ömrü, bu özelliklerinden bazılarıdır. İyi bir oyun performansı için bu işlevlerin gelişmiş olması önem arz eder. RAM ve dahili alan gibi depolama kapasiteleri ise dikkat edilmesi gereken diğer noktalardır.

Gaming oyun bilgisayarı, seyir ve oyun zevkini artıracak görüntü fonksiyonları sunar. Cihazlar, son teknolojiyle üretilmiş ekran kartına sahiptir. Bu ürünler, oyun grafiklerini orijinale yakın göstererek gerçekçi bir görüntü sağlar. Çoğu oyun cihazı, zengin renk skalasına sahip ekranla üretilir. Bu sayede canlı tonlar eşliğinde oyun keyfi sürdürülebilir.

Bilgisayarlar, görüntü kalitesini destekleyecek ses sistemine de sahiptir. Cihazlar; bas ve tizleri ayıran özellikleri sayesinde kullanıcı dostu deneyim sunar. Kaliteli ses fonksiyonu, oyun oynamayı daha zevkli kılar. Bu özellik sayesinde korku veya savaş türündeki oyunların heyecan seviyesi de artar. Oyuncu bilgisayarında stereo ya da mono tarzda hoparlörler mevcuttur. Cihaz, ek bir ses sistemiyle de desteklenebilir.

Oyuncu bilgisayarının ön plana çıktığı bir diğer alan ise yüksek RAM kapasitesidir. Kısa süreli hafızası güçlü olan cihazlar, her türlü koşulda verimini korur ve yüksek bellek alanı harcayan oyunları kasmadan çalıştırır. Aynı zamanda yarıda bıraktığınız oyunları da kısa sürede kaydeder. 16 GB RAM oyuncu bilgisayarı, birçok oyun için yeterli bir performans sağlar.

Bazı programlar, yüksek depolama alanı gerektirebilir. Bu tür aplikasyonların bilgisayarda kalıcı olması için dahili depolama alanı yüksek oyuncu bilgisayarı tercih edilmelidir. Bu sayede herhangi bir dosya silmeden yerine yeni programlar yüklenebilir ve ek bir disk veya kart gerekmeden istenilen boyuttaki oyunlar rahatlıkla oynanabilir.

Oyuncu Bilgisayarının İşlemcileri Nasıldır?

Oyuncu Bilgisayarının İşlemcileri Nasıldır?

Oyuncu bilgisayarının hız ve verimliliğini etkileyen önemli faktörlerden biri, işlemcisidir. Yüksek performanslı işlemciler, sağlam oyun bilgisayarının temelini oluşturur. Oyun güncellemerini anında alır ve onları yeni versiyonuyla oynamanızı sağlar. Birçok farklı işlemci tipi mevcuttur. Size ve oynadığınız oyunlara yetecek kapasitedeki cihaz, sistem hatalarını da engeller. Böylece takılmalara neden olmadan pürüzsüz bir deneyim sunar.

Cihazların işlemcileri, oyun bilgisayarı markalarına göre değişiklik gösterir. i5, i6 ve i7 oyun bilgisayarı gibi farklı türler bulmak mümkündür. İşlemciler arasında seçim yapılırken teknolojik aletin hangi sebepten dolayı alındığı göz önünde bulundurulmalıdır. Full HD veya seri oyunlar için işlemcisi yüksek olan ürünler kullanmak daha uygun olacaktır. Yüksek çözünürlük istemeyen oyunlar için ise herhangi bir tür kullanılabilir.

İşlemci her ne kadar yüksek hızda çalışsa da bazı durumlarda bilgisayar, istenilen verimliliği yakalayamaz. Fazla ısınma ve uzun süreli kullanım, bu tarz olaylara örnektir. Bahsi geçen aksiliklerinin yaşanmaması için soğutucu sistemi olan bir ürün modeli tercih edilebilir. Havalandırma çıkışı olarak da bilinen bu sistem, ürünün ortalama bir sıcaklık derecesinde kalmasına yardımcı olur.

Online oynanan oyunlarda kamera ve mikrofon gibi cihazlar kullanılır. Bu fonksiyonları gelişmiş bir oyuncu bilgisayarı, sizin ve arkadaşlarınızın oyun zevkini katlayarak artırır. Kaliteli ve net mikrofon sistemi ise cızırtıları önler.

Oyuncu bilgisayar özellikleri değişiklik göstermekle birlikte her tarz ve kişiye uygun bir cihaz bulmak mümkündür. Sizin için önemli olan noktaları sıralayarak performansınız artıracak cihazlardan birini tercih edebilirsiniz. Siz de Trendyol’da yer alan çeşitli oyun bilgisayarlarına göz atabilir, dilediğiniz ürünü yalnızca birkaç tıkla kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Oyuncu Bilgisayarı Nereden Alınır?

Birçok model ve çeşidi bir arada görebileceğiniz Trendyol’da pek çok oyun bilgisayarı bulabilirsiniz. Performans, renk ve çeşitli özelliklerine göre bilgisayarları filtreleyebilir ve beklentilerinizi karşılayacağını düşündüğünüz cihaza dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan bilgisayarın yanında pek çok alternatif görebilirsiniz. Donanım, güç ve batarya açısından yüksek performanslı ürünlere hızlı ve kolay şekilde ulaşmanız oldukça mümkün. Oyun bilgisayarları için önemli olan ses, görüntü ve işlemci gücü yüksek cihazları Trendyol’da bulabilirsiniz. Bütçenizi belirleyip uygun oyun bilgisayarlarını filtreleyerek aradığınız özelliklere sahip uygun fiyatlı pek çok cihaza ulaşabilirsiniz. Hızlı ve güvenli alışverişi pek çok seçenekle birleştiren Trendyol’da ihtiyaçlarınızı karşılayan oyun bilgisayarını rahatlıkla bulabilmeniz mümkündür.

Oyuncu Bilgisayarı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncu bilgisayarları; işlemci, grafik kartı, RAM ve SSD kapasitesi bakımından farklılık gösterir. Bu bilgisayarla oyun oynayabileceğiniz gibi yüksek performans gerektiren video veya fotoğraf editleme programları için de kullanabilirsiniz. Uzun süre yüksek performansta çalışması gerekecek olan masaüstü veya laptop bilgisayarlarını seçerken dikkat edilmesi gerekir. Bunların başında bilgisayarı hangi amaçla aldığımız gelmekte. Eğer amacınız basit eğlence oyunları ve online olmayan oyunları daha çok oynamaksa orta ölçekli bir bilgisayar işinizi görebilir. Programlar üzerinden tasarım, video editleme veya yüksek çözünürlüklerde bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız da son çıkan teknolojilerden tercihinizi yapmanız gerekir. Oyun bilgisayarın minimum sistemi 8 GB Ram, 256 GB SSD, 4 GB ekran kartı ve 144 hertz gibi özelliklere sahip olması gerekir. Oyunlardan daha çok uygulama ağırlıklı bir kullanım söz konusu olacaksa 16 GB ram ve 500 GB SSD’den başlayan sistemleri tercih etmekte fayda var. Eğer gaming notebook almayı düşünüyorsanız donanım parçalarının ilerleyen zamanda değiştirebilir olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Oyuncu Bilgisayarı Ekipmanları Nelerdir?

Oyun bilgisayarları bu cihazlar için özel olarak üretilen ekipmanlarla kullanıldığında kaliteli bir oyun deneyimi sunar. Örneğin oyuncu mouseları pek çok imkân sağlayarak standart farelerden hızlı ve pratik hamleler yapmayı sağlar. Oyuncu mouseları yüksek hızda ve hassas bir oyun sunar. Ergonomik tasarıma sahip olmaları sebebiyle uzun süreli oyunlarda rahat kullanım imkânı sağlar. Mouse gibi oyuncu kulaklıkları da yüksek performanslı bir oyun için gerekli ekipmanlardan biridir. İdeal dB değerine sahip olan kulaklıklar kulakları yormaz. Oyuncular için üretilen bu kulaklıklar aynı zamanda çevredeki sesleri filtreleyerek daha hassas bir oyun sunar. Yumuşak dolgulu kenarlara sahip olmaları sayesinde uzun süreli oyunlarda kulaklarda tahriş ve ağrıya sebep olmaz. Oyun kalitesini arttıran ekipmanlardan bir diğeri ise oyuncu masasıdır. Oyuncu masaları bilgisayar ekipmanlarının tümünü kaldırabilecek dayanıklılıkta ve genişlikte olmalıdır.