Fırça Kılı Sertliği
Fiyat
Kullanım Amacı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Diş Fırçası

" araması için 4798 sonuç listeleniyor

Ağız Yapınıza Uygun Diş Fırçası Çeşitleri

Ağız bakımı söz konusu olunca akla ilk gelen ürün diş fırçasıdır. Bu ürün sayesinde her gün dişlerinizi temizleyip daha bakımlı dişlere sahip olursunuz. Ağız bakımını göz ardı etmemeniz gerekir. Aksi takdirde uzun vadede pek çok sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Hem psikolojik hem de fiziksel sorunlardan kaçınmak için ağız bakımına yönelik üretilen ürünleri kullanmanız tavsiye edilir. Manuel, şarjlı ve pilli gibi pek çok diş fırçası modeli mevcuttur. Bunun yanı sıra ortodonti, arayüz ve kıl gibi kullanım alanları farklı ürünler de vardır. Bu ürünler, diş tedavisi gördüğünüz esnada diş hekimi tarafından önerilir. Bu ürünleri doğru bir şekilde kullandığınızda dişleriniz çok daha sağlıklı görünür.

Sağlıklı dişlere sahip olmak için doğru diş fırçası seçimi yapmak son derece önemlidir. Aynı zamanda ağız bakımınızı doğru fırçalama teknikleri kullanarak gerçekleştirmek de diş sağlığınızı büyük ölçüde etkiler. Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan elektrikli, bluetoothlu, titreşimli ve ışıklı gibi pek çok farklı donanıma sahip ürünle diş temizliği daha kolay bir hâle gelir.

Elektrikli diş fırçası sayesinde ağız bakımını gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Son dönemlerde sıkça tercih edilen bu ürün, akıllı, titreşimli ve şarj edilebilir bir modeldir. Küçükten büyüğe herkesin çok kolay bir şekilde kullanabileceği bu ürün, son derece pratik ve bir o kadar da kullanışlıdır. Bu ürün sayesinde diş fırçalama sürenizi aşamazsınız veya olması gerekenden daha az yapamazsınız. Süreyi aştığınız an sizi titreşim yoluyla uyarır. Bu model, diş fırçalama esnasında çok daha fazla noktaya rahatlıkla temas eder. Bu yüzden diş fırçalarken ekstra çaba sarf etmeniz gerekmez.

Her yaş grubu için ayrı ayrı üretim yapan markalar, diş sağlığının son derece önemli olduğunun farkındadır. İlk dişleriniz çıkmaya başladığı andan itibaren ebeveynleriniz size diş fırçalama alışkanlığı aşılamaya çalışır. Renkli, ışıklı, kapaklı, farklı ve eğlenceli desenlerde değişik diş fırçaları ile ilginizi çekmeye çalışır. Bebek ve çocuklar için üretilen diş fırçaları, yumuşak ve küçük boyutludur. Yetişkinler için tasarlanan modeller ise daha sert, uzun saplı ve düz renklerde olabilir. Yaş grubu, diş yapısı ve kullanım amacı doğrultusunda yarı otomatik, otomatik, basınç sensörlü, yuvarlak, döner başlıklı gibi birçok model arasından kendinize en uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz.

Ağız Sağlığınızı Korumanıza Yardımcı Diş Fırçaları Modelleri Nelerdir?

Ağız Sağlığınızı Korumanıza Yardımcı Diş Fırçaları Modelleri Nelerdir?

Birbirinden farklı donanımlara sahip diş fırçası modelleri mevcuttur. Bebeklikten itibaren alışkanlık kazanmak ve doğru fırçalama tekniğini öğrenmek için ağız bakımına manuel diş fırçası ile başlarsınız. Yumuşak kıllara sahip manuel diş fırçası, bebeğinizin küçük dişlerine zarar vermez. Aynı zamanda bebeğiniz için silikon diş fırçası modellerinden birini de tercih edebilirsiniz. Bebek diş fırçasının kullanımı son derece kolaydır. Genelde parmak diş fırçası olarak geçen bu ürünler, tamamen doğaldır ve bebeğinizin yeni çıkan dişlerini rahatlıkla fırçalamanız için tasarlanmıştır. BPA ve toksik madde içermeyen bu ürünleri hem diş kaşıyıcı hem de diş fırçası olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ürünü kullanırken bebekler için özel üretilmiş macunlardan da faydalanabilirsiniz. Bebekler, yetişkinler gibi dişlerini fırçalayıp ağzını çalkalayamaz. Siz bebeğinizin dişlerini fırçalamaya çalışırken o büyük ihtimalle macunu yemeye çalışacaktır. Bu yüzden yenilebilir çilek ve elma gibi aromalara sahip macunları tercih etmeniz önerilir. Bebeğiniz 1 yaşını doldurana kadar parmak fırça ile bu rutine devam edebilirsiniz. Daha sonra ise saplı silikon fırça yardımı ile kendi kendine dişlerini fırçalamasına yardımcı olabilirsiniz.

Çocuklar için orta sertlikte veya daha büyük diş fırçaları tercih edebilirsiniz. Bu fırçalar da yine desenli ve rengarenk olabilir. Özellikle çocuklar için üretilen kalemli diş fırçası, küçüklerin dikkatini çekmeyi başarır. Bunun yanı sıra sevilen çizgi film karakterlerinin baskılarını da diş fırçalarında görebilmeniz mümkün. Eğlenceli çocuk diş fırçası sayesinde evin en küçük bireyleri dişlerini keyifle fırçalayabilir. Dişlerini daha kolay fırçalayabilmeleri için pilli diş fırçası modellerinden birini de tercih edebilirsiniz. Küçük ağızlara özel küçük pilli diş fırçası, üç yaş ve üzeri çocuklar için idealdir. Yuvarlak başlıklı diş fırçası modellerinin orta kısmı daha kalkıktır. Bu sayede genellikle çürüklerin oluştuğu çiğneme yüzeylerine çocuklarınız çok daha kolay bir şekilde erişebilir. Bu ürünlerde zamanlayıcı özelliği vardır. Çocuğunuz dişini ne kadar süre boyunca fırçalaması gerektiğini bu zamanlayıcı sayesinde rahatlıkla öğrenir. Bu ürünlerin kılları oldukça yumuşaktır. Böylece çocuğunuz fırçayı bastırsa bile hassas dişlerini nazik bir şekilde fırçalar.

Yetişkinler için pilli ürünlerin yanı sıra yuvarlak başlıklı şarjlı diş fırçaları da tercih edilebilir. Bu ürünler, aynı zamanda döner başlıklı diş fırçası olarak da bilinir. Çocukların fırçalarına oranla çok daha uzun ve büyük olan bu ürünlerde de zamanlayıcı özelliği mevcuttur. Hekimlerin tavsiye ettiği üzere iki dakika boyunca dişlerinizi fırçalamanızı sağlayan bu ürün, günlük kullanım için oldukça uygundur. Manuel diş fırçalarına oranla çok daha fazla plak temizliği gerçekleştiren bu ürünler, fırçalanan alanı değiştirmeniz için sizi uyarır. Aynı yeri 30 saniyeden fazla fırçalarsanız titreşim yolu ile sizi uyarır.

Fırça Kılı Sertliğine Göre Tercih Etmeniz Gereken Diş Fırçaları Hangileridir?

Fırça Kılı Sertliğine Göre Tercih Etmeniz Gereken Diş Fırçaları Hangileridir?

Fırça kıl sertliği, ürünü seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alır. Bebekler ve çocuklar için ultra soft diş fırçası tercih etmeniz önemlidir. Diğer diş fırçaları yeni çıkmış süt dişlere zarar verebilir. İlkokul ya da ortaokul çağındaki çocuklar için soft diş fırçası modellerinden birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hem gençlerin hem de yetişkinlerin en çok tercih ettiği ürünlerden biri, orta sert diş fırçasıdır. Bu ürünün sahip olduğu kıl yapısı sayesinde dişteki plaklar ve yemek artıkları kolayca temizlenir. Çok sert olmayan bu diş fırçası, dişlerinize zarar vermez.

Diş hassasiyeti olanlar için hassas diş fırçası kullanımı tavsiye edilir. Bu kişiler, bambu diş fırçası tercih edebilir. Bu ürün, bambu ağacı kullanılarak üretilir. Çoğunlukla plastik içermez ve biyobozunur özelliktedir. Doğa dostu olan bu ürünleri kullandıktan sonra geri dönüşüme atarak doğaya tekrar kazandırabilirsiniz. Yumuşak diş fırçası olarak bilinen bu ürün ile diş ve diş etlerinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Diş etinde kanamaya yol açmayan bu ürün, aktif karbon içerir. Yumuşak kıl diş fırçası, antibakteriyel ve antiviral etki de sağlar. Fırça kısmı bambu fiberinden, gövde kısmı ise bambu ağacından üretilen bu ürünler, vegandır. Yumuşak kıl yapısı sayesinde sıklıkla tercih edilen bu ürün, aynı zamanda diş beyazlatma fırçası olarak da bilinir. İçinde yer alan aktif karbon, dişlerinizin daha beyaz görünmesine yardımcı olur. Bambu modellerin yanı sıra kömürlü diş fırçası da içindeki bu madde sayesinde dişlerde leke ve plak gibi diş sorunların oluşumunu engeller. Bu ürünler, aynı zamanda siyah diş fırçası olarak da tanınır. Yumuşak ve siyah kıllar sayesinde diş ve ağız bakımınızı çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ultra soft, yumuşak veya orta sert ürünler sizin için yeterli değilse sert diş fırçası kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, özel etkili sert kıllar kullanılarak üretilir. Diş yüzeyini ve diş aralarını oldukça iyi temizleyen bu diş fırçaları, özellikle sigara kullananlara tavsiye edilir. Bu fırça ile günde 2 veya 3 kere dişinizi fırçaladığınızda dişlerinizin sigaradan dolayı kolay kolay sararmadığını fark edeceksiniz. Ergonomik diş fırçası satın alırken yaş grubunuz ve ihtiyacınız doğrultusunda bir seçim yapmanız tavsiye edilir. Böylece dişlerinizi gerekli süre boyunca fırçalayabilir, uzun vadede diş sorunları ile karşılaşma ihtimalinizi en aza indirirsiniz.

Kullanım Amaçlarına Göre Üretilen Diş Fırçalarının Özellikleri Nasıldır?

Kullanım Amaçlarına Göre Üretilen Diş Fırçalarının Özellikleri Nasıldır?

Herhangi bir diş tedavisi görüyorsanız kullanmanız gereken diş fırçası modelleri vardır. Bunlardan biri, ortodontik diş fırçasıdır. Bu fırça, özellikle diş teli tedavisi gören kişilere tavsiye edilir. Diş tellerindeki ve dişteki plakları bu ürün ile son derece kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu ürünün kılları v şeklinde tasarlanır. Böylece tel, braket veya diş teli tutucuları gibi ortodontik materyalleri daha rahat fırçalayabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürün uzun ve ince şekilde üretilir. Böylelikle erişmesi zor olan yerlere bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Diş fırçasını daha kolay kavrayıp dişlerinizi ve tellerinizi güzelce temizleyebilirsiniz.

Diş hekimlerinin tavsiye ettiği bir diğer ürün, arayüz diş fırçasıdır. Bu ürünler, normal diş fırçalarına oranla çok daha küçüktür. Daha ince kıllara sahip olan bu model ile dişlerin çevresindeki bakteri plaklarını kolayca temizleyebilirsiniz. Diş hekimi, rahatsızlığınız ve diş yapınızı göz önünde bulundurarak size en uygun kalınlığa sahip ürünü önerir. Diş fırçasının ulaşamadığı yerlerde rahatlıkla kullanılabilen bu ürün sayesinde bakteri ve yemek artıklarından kurtulursunuz.

Evden uzakta bir yerdeyken tek kullanımlık diş fırçası modelleri, son derece pratik ürünlerdir.

Tek seferlik kullanım için ideal olan bu fırçalar, oldukça uygun fiyatlıdır. Bu ürünü kullandıktan sonra direkt çöpe atabilirsiniz. Bunun yanı sıra çantanız yeterince büyük değilse ya da ürünün fazla yer kaplamasını istemiyorsanız seyahat diş fırçası çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, katlanabilir küçük fırçalardır ve seyahat seti şeklinde de satışa sunulur. Genelde seyahat setlerinin kendi kutusu mevcuttur. Hem diş macunu hem de diş fırçası, çantanızın içinde bir arada durur. Dişinizi fırçalayacağınız zaman diş macunu ve fırçayı ayrı olarak çantanın içinde aramak zorunda kalmazsınız.

Diş Fırçası Tipleri Nelerdir?

Diş Fırçası Tipleri Nelerdir?

Birbirinden farklı ürünler çıkaran markalar, özellikle küçüklerin dikkatini çekmek ister. Diş sağlığının son derece önemli olduğunu her seferinde dile getiren markalar, çocukların sevdiği çizgi film ve animasyon karakterlerini ürün tasarımlarında sıklıkla kullanır.

Işıklı diş fırçası, çocuklar arasında sevilen bir üründür. Bu tarz ürünlerin içinde pil bulunur. Bundan dolayı sizin pil takmanıza veya pili değiştirmenize gerek yoktur. Işığı açmak için ürünün üzerinde veya altında bir tuş bulunur. Siz tuşa bastığınız an ışık yanar ve çocuğunuz dişini keyifle fırçalayabilir. Bu ışık, çocuklar dişlerini fırçalarken iki dakika boyunca yanar. Hekimlerin tavsiye ettiği bu diş fırçalama süresi boyunca çocuğunuz bu eğlenceli diş fırçası ile dişlerini kolayca temizleyebilir.

Yetişkinlerin tarafından sıklıkla tercih edilen modellerin başında şarjlı diş fırçası gelir. Bu ürün, aynı zamanda otomatik diş fırçası olarak da bilinir. Ürünü elinize alıp çalıştırdığınız anda dişlerinizi minimum efor sarf ederek çok kolay bir şekilde fırçalayabilirsiniz. Bu ürünler, aynı zamanda titreşimli diş fırçası olarak da bilinir. Tuşa bastığınız an iki dakika boyunca dişlerinizi titreşim yoluyla fırçalayabilirsiniz. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte diş fırçaları da değişikliğe uğrar. Başta yalnızca şarjlı ve titreşimli olan bu ürünler, günümüzde çok daha donanımlıdır.

Akıllı modellere eklenen yeni özellikler sonucu ortaya çıkan ürünlerden biri de oynar başlıklı diş fırçasıdır. Fırçanın üzerine yeterli miktarda diş macunu sıkıp çalıştırmanız yeterlidir. Bu ürün ile dişlerinizi neredeyse hiç çaba sarf etmeden iki dakika içinde kolayca temizleyebilirsiniz. Oynar başlığı sayesinde erişeyemeceğiniz noktalara rahatça ulaşabilirsiniz. Dişinize çok baskı uyguladığınızda sizi uyaran basınç sensörlü diş fırçası ise son derece kullanışlı ve pratik bir üründür. Ergonomik sapı sayesinde dişlerinizi nazikçe fırçalamanıza yardımcı olan bu ürün, yetişkinler tarafından sıklıkla tercih edilir. Akıllı modellerden biri de bluetooth diş fırçasıdır. Bu ürün ile telefonunuza bağlanabilir ve aldığınız markanın uygulamasından diş fırçasına ve diş fırçalama süresine dair tüm bilgileri görebilirsiniz. Farklı modlara ve özelliklere sahip bu diş fırçaları arasından kendinize uygun olanını seçerek en doğru şekilde ağız bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Diş Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş fırçası satın alırken dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar vardır. Öncelikle yaş grubunuza hitap eden fırçayı tercih etmeniz gerekir. Örneğin, bebekler için olan diş fırçalarını üç yaşından büyük çocuklar kullanmamalıdır. Aynı şekilde gençlerin ve yetişkinlerin kullandığı büyük diş fırçası modellerinden birini de çocuklar kullanamaz. Çocuklar için tercih edilen renkli diş fırçası modellerinin doğa dostu, antibakteriyel ve hekim onaylı olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Özellikle seyahat ederken kullandığınız ürünün kapaklı diş fırçası olması önemlidir. Bu fırçaları kullandıktan sonra kapağı kapatarak seyahat ettiğiniz ortamdaki bakterileri üründen uzak tutabilirsiniz. Bu kapak sayesinde diş fırçanızı çantanızda da hijyenik bir şekilde muhafaza edebilirsiniz. Kapaklı diş fırçaları, genellikle normal boyutlarda üretilir. Seyahat ederken daha pratik ve kullanışlı bir ürün tercih etmek isterseniz katlanabilir diş fırçası modellerinden birini satın alabilirsiniz. Bu fırçayı kullandıktan sonra kolaylıkla katlayıp çantanıza koyabilirsiniz veya kutulu aldıysanız direkt kutusuna da yerleştirebilirsiniz. Böylelikle çok da hijyenik olmayan restoran, kafe ve otel gibi yerlerde diş fırçanızı güvenli bir şekilde saklayıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Diş Fırçalarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Diş Fırçalarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Diş fırçası fiyatları, modellerine göre değişkenlik gösterir. Her model farklı bir donanıma sahiptir. Donanımı artan diş fırçalarının fiyatları da aynı oranda yükselir. Manuel kullanılan diş fırçaları, elektrikli, pilli veya otomatik ürünlere oranla çok daha uygun fiyatlıdır. Elektrikli diş fırçası fiyatları da markasına göre değişkenlik gösterir. Bluetoothlu ya da basınç sensörlü donanımlara sahip şarjlı ürünler, sadece şarj ve titreşim özellikli ürünlere oranla çok daha pahalıdır. Bunların yanı sıra manuel ürünlerin fiyatları da üretildikleri materyaller doğrultusunda farklılık gösterir. Örneğin, plastik saplı orta sertlikte kıl yapısına sahip bir diş fırçası, bambu gövde ve fiberlerinden üretilen diş fırçasına oranla çok daha uygun fiyatlıdır.

Ortodontik ve arayüz gibi diş fırçaları, günlük kullandığınız diş fırçalarına göre daha pahalı olabilir çünkü diş rahatsızlıkları sebebiyle kullanılan bu fırçalar, hekim tavsiyesi üzerine kullanılır. Küçükler için özel olarak tasarlanmış desenli ve baskılı diş fırçaları da klasik bir yetişkin diş fırçasından daha pahalıdır.

Kendinizin ve sevdiklerinizin diş sağlığı için ekonomik ikili diş fırçası modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Yetişkinler için tasarlanan bu ürünü, yumuşak veya orta sertlikte satın alabilirsiniz. Siz de bu ürünlerden birine sahip olmak istiyorsanız Trendyol aracılığıyla satın alabilir, hızlı ve güvenli bir alışveriş deneyiminin tadına varabilirsiniz.

Diş Fırçası Ne Kadar Zamanda Bir Değiştirilmelidir?

Ağız ve diş sağlığı için diş fırçası çok önemlidir. Diş hekimlerinin çoğu, diş fırçasının yaklaşık olarak her 3 ayda bir değiştirilmesi gerektiğini söyler. Bu durum için Dünya Sağlık Örgütünün görüşü ise; 3 ile 4 ay arasında değişmesi gerektiği yönündedir. Bu süre zarfında diş fırçasında herhangi bir deformasyon oluşması halinde ya da fırçanın kıl yapısı bozulduğu zaman bu belirtilen süre beklenilmeden değiştirilmesi gerekir. Bunun nedeni ise diş fırçasının yapısının bozulmasından kaynaklı olarak diş minesine ve etine zarar vermesi ihtimalini önlemektir. Diş etine uygun olan doğru diş fırçası seçimi, diş ve diş eti sağlığını da olumlu yönde etkiler.

Şarjlı Diş Fırçası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Şarjlı diş fırçası tercih ederken ne çok yumuşak ne de çok sert olmadığından emin olunmalıdır. Yalnız, diş eti hassasiyetine göre bu durum değişiklik gösterebilir. Çok hassas diş etine sahip olan kişiler ya da diş eti hastalığı olanların yumuşak kıllı forma sahip diş fırçası tercih etmesi gerekir. Yetişkinler tarafından kullanılan ve tercih edilen şarjlı diş fırçasının orta sertliğe sahip kıl yapısı olması idealdir. Cihazın baş kısmının kişinin ağız yapısına uygun olan büyüklükte olması da önemli kriterler arasındadır. Beklentileri karşılamaya yardımcı birçok farklı fonksiyonel yapıya sahip tasarımlarla ihtiyaç duyulan şarjlı diş fırçası seçilebilir.

Diş Fırçası Hangi Sertlikte Olmalıdır?

Diş eti ve diş yapısını tanımayanlar için en doğru çözüm bir diş doktoruna danışarak kişiye uygun olan diş fırçası sertliğini belirlemektir. Genellikle diş doktorları yumuşak kıllı ve orta seviyeye sahip sertlikteki diş fırçalarını önerir. Bunun nedeni ise diş minesine zarar verip aşındırılmasını önlemektir. Diş yapısının ve minesinin maruz kaldığı sert kıllı fırçalar zamanla doğrudan ağız ve diş sağlığına zararlar verir. Bunun için olabildiğince sertliği fazla olan diş fırçası kullanmaktan kaçınılmalıdır. Diş tabakasında göz ile gözükmeyen çizikler zamanla büyüyerek diş yapısının bozulmasına ve zarar görmesine neden olabilir. Bu sebeple orta sertlikte veya yumuşak bir diş fırçası seçimi yapmaya dikkat ve özen göstermek gerekir.