placeholder
"

Yüz Fırçası

" araması için 6467 sonuç listeleniyor
VİCİSHOP Cilt Temizleme Fırçası
VİCİSHOPCilt Temizleme Fırçası
25,99 TL
Sepete Git

Yüz Fırçası

Gerçek Temizlik İçin Yüz Fırçası

Gerçek Temizlik İçin Yüz Fırçası

Yüz temizleme fırçası kullanmanın çok çeşitli faydaları vardır. Mini yüz bakımı için yüz temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Yüz fırçasının sağladığı en büyük faydalardan biri cilt hücrelerinizin doğal döngüsünü artırmasıdır. Fırça, ölü deri hücrelerini normal günlük temizliğe göre daha hızlı temizler ve cildin daha genç ve sıkı görünmesini sağlar. Bir yüz fırçasının kılları cildin daha derin katmanlarına nüfuz eder ve tüm mikropları, tozu ve kiri temizler. Aynı zamanda yüzünüzdeki dolaşımı uyararak kan akışını artırır. Tüm bunlar cilt tonunuzu iyileştirmeye yardımcı olur ve daha sıkı, daha pürüzsüz ve daha sağlıklı bir cilt oluşturur. Temiz bir yüz, cilt bakım ürünlerindeki bileşenleri daha iyi emebilir. Bu, genel cilt bakımı rejimini iyileştirebilir. Yaşlanma önleyici ürünlerle birlikte kullanıldığında yüz temizleme fırçası daha da iyidir. Ölü deri tabakasını kaldırarak birbirlerinin etkilerini arttırırlar. Dönen kıllı başlıklar ile yüz temizleme fırçası kir, yağ, makyaj, döküntü ve ölü cilt hücrelerinden kurtulur ve el bezinden daha derin bir temizlik sağlayarak cildi daha pürüzsüz hale getirir. Yüz fırçası kullanmak, günlük yüz rejimini daha verimli kılar. Titreşimli bir yüz temizleme fırçasının esas özelliği, kirlerden ve bakterilerden daha etkili bir şekilde kurtarmak için gözeneklerin içine derinlemesine girmek, böylece cildinize daha iyi bir temizlik sağlamak ve sonuç olarak çatlaklardan erken yaşlanmaya kadar her şeyi kontrol altında tutmanızı sağlamaktır. Dönen kıllar ayrıca ölü hücreleri cilt yüzeyinden uzaklaştırarak tropikal serumların ve kremlerin nüfuz etmesini kolaylaştırır. Ayrıca fırçanın sürekli hareketi, kan dolaşımını artırarak, ciltteki şişkinliği en aza indirmeye yardımcı olur ve cildin doğal ışıltısını artırır. Naylon fırça başlıkları kullanan yüz temizleyicilerinin aksine, silikon yüz fırçası gözeneksizdir, bu da onları bakteri birikimine karşı çok daha dirençli ve genel olarak daha hijyenik hale getirir. Bu silikon yüz fırçalarının çoğunun, naylon fırça başlıklar gibi birkaç ayda bir değiştirilmek yerine, yıllarca kullanılabilmesini sağlar. Silikon yüz temizleyicilerin bir diğer uzmanlığı, sadece yüzünüzü parmak uçlarınızla yıkayarak elde edemeyeceğiniz derinlikte bir temizlik sağlamasıdır. Titreşimler gözeneklerinize derinlemesine nüfuz edebilmesi, bu fırçayı sivilce veya sık sık çatlaklardan mustarip olan herkes için ideal bir seçim haline getirir. Fırçanın yumuşak kılları cildinizin yüzeyini canlandırarak, hafif bir peeling ile zamanla daha pürüzsüz hale getirir. Gözeneklerinizin sürekli derinlemesine temizliğinin yanı sıra dolaşımı teşvik etmede de son derece yararlıdır.

Teknoloji Yüz Fırçasında

Teknoloji Yüz Fırçasında

Elektrikli diş fırçası, dişlerimizi fırçalama şeklimizi nasıl geliştirmişse, elektrikli yüz fırçası da, yüz bakım metotlarını geliştirmektedir. Bu teknolojik fırça, cildi temizlemek ve gözenekleri temizlemeye yardımcı olmak için ses frekansı ile sonik teknolojiyi kullanır. Dermatologlar tarafından önerilen bir temizleme fırçasıdır. Fırçanın çalışma şekli şöyledir; Fırça kafası dönmez fakat içteki fırça başlığı kılları saniyede yüzlerce kez hareketle her iki yönde küçük bir açıyla salınırken, dış kıl sıraları sabit kalır. Kimisinde kullanılan sonik teknoloji, ellerinizle yüz temizlemeye göre altı kat daha fazla makyajı ve kiri kaldırabilir, ancak yine de ciltte günde iki kez kullanılacak kadar naziktir. Bu hafif, kompakt ve su geçirmez temizleme fırçası, şarj edilebilir bir elektrikli sap ünitesi ve çıkarılabilir bir fırça başlığından oluşur. İki kademeli hıza sahiptir. Birinci hız görece yavaştır ve riskli, kırılgan, çok hassas cilt koşulları için tasarlanmıştır. İkinci kademe hız ise genel olarak tüm cilt tipleri ve normal günlük kullanım için tasarlanmıştır. Ayrıca, bazı modellerde fırçayı yüzün başka bir yerine ne zaman hareket ettirme zamanının geldiğini belirtmek için anlık olarak titreşen bir zamanlayıcı da olabilmektedir. Çünkü fırçanın aynı bölgede çok fazla zaman geçirmesi, cildi tahriş edebilir. Dalgınlıkla böyle bir kazaya sebebiyet vermemek için, zamanlayıcı özelliği olan elektrikli fırçaları tercih etmekte fayda olabilir. Yine bazı şarjlı modellerin, su altında da kullanılabildiğini ve dolayısı ile banyoda duş alınırken de yüz temizliği yapılabildiğini belirtmek gerekiyor. Ciltteki lekeleri etkili bir şekilde temizleyerek ve ince çizgileri ve kırışıkları da düzleştirerek, görünümü belirgin şekilde değiştirir. Temizleme fırçası serumlar, kompleksler ve nemlendiriciler gibi cilt bakım ürünlerini çok daha etkili hale getirebilir çünkü cildin üst tabakasındaki hücreler, fırçanın mikro masaj etkisiyle sıyrılıp, bu ürünlerin cilde daha fazla emilmesine izin verir. Her kullanımdan sonra fırçanın başını ılık suyla iyice durulayın. Makyaj fırçalarının kıllarını temizlemek için kokusuz sabun veya temizleyici kullanabilirsiniz. Fırçayı bir havlu veya bezle hafifçe vurun ve kurumaya bırakın. Kalan bakterileri yok etmek için haftada bir kez alkol bazlı sıvılarla temizleyebilirsiniz. Yüz fırçasının başlığını her üç ila dört ayda bir veya üreticinin önerilerine göre değiştirmeniz gerekebilir.

El ile Kullanılan Klasik Yüz Fırçası

El ile Kullanılan Klasik Yüz Fırçası

Yüz temizleme fırçaları çok değişik modellerde üretilebiliyorlar, ama klasik manuel fırçalı modellere ilgi hiçbir zaman tükenmiyor. Çünkü çoğu insan kendi elinin maharetine bir motorun titreşiminden daha fazla güvenebiliyor. Manuel kullanımda, yumuşak kıllı fırça tipleri daha iyi performans gösterebiliyor. Özellikle ağır yapılmış bir makyajı temizlerken, manuel fırça kullanmak daha başarılı sonuçlar verebilir. Bu tür makyajların temizlenmesi sırasında özellikle çene ve burun bölgelerinin üzerinde daha önemle durularak, dairesel ve yumuşak hareketlerle temizlenmesi gerekebiliyor. Sonuçta her insanın cilt yapısı farklıdır ve yüz fırçası kullanımında bir süre sonra deneyim kazanan herkes, kendi yüz cildine uygun taktikler üretebilir. En önemli husus, cildin doğal yağ dengesinin korunmasına özen gösterilmesidir ki, bu bakım sırasında kişinin en iyi kendisinin ayarlayabileceği ve yöntemini oluşturabileceği bir konudur. Bir estetisyen, cildin fizyolojisi hakkında kapsamlı bir eğitim almıştır ve değişen derecelerde basıncın cilt üzerinde nasıl büyük bir etkiye sahip olabileceğini bilir. Bazı bölgelerde ek basınç faydalıdır, diğer alanlarda ise basınçtan kaçınılmalıdır. Ayrıca, aşırı temizlemenin ve fazla peeling yapmanın cilde zarar verebileceği de bilinir, bu nedenle evde bir fırçayı günde bir defadan fazla kullanmamakta fayda vardır. İlk defa yüz fırçası kullanacak olan kişiler, işe elektronik yüz fırçası yerine manuel yüz fırçasını tercih ederek başlayabilirler. Çünkü elektronik yüz fırçalarının yanlış kullanımı cildinizi pul pul dökebilir ve tahriş edebilir. Bu sebeple manuel yüz yıkama fırçası ile işlemi ustaca yapar hale geldikten sonra, elektronik modellere geçmek daha doğru olabilir. İkincisi, her zaman makyajsız cilt ile başlamaktır. Derinlemesine temizlik yapmak için, özel bir makyaj temizleyici ile tüm makyajı yüzünüzden çıkarmanız gerekir. Bu adım olmadan, bir yüz fırçası gözeneklerin etrafına ve içine kapatıcı, rimel ve fondöten döner. Cildiniz makyajsız hale geldiğinde, yüzünüze yüksek kaliteli bir temizleyici uygulayın. Yüz fırçasını ve temizleyiciyi küçük dairesel hareketlerle cildinize nazikçe bastırarak ıslatın, ardından ılık suyla durulayın.

Hassas Ciltlerde Yüz Fırçası Kullanımı

Hassas Ciltlerde Yüz Fırçası Kullanımı

Sedef hastalığı veya egzama alevlenmeniz varsa yüz fırçası kullanmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca kırık veya güneş yanığı olan cilt üzerinde fırça kullanmayın. Ayrıca mikrodermabrazyon gibi bir yüz tedavisinden sonra bir süre yüz fırçalarından kaçınmanız gerekebilir. Tedavinizi tamamlayan uzman size uygun bakım sonrası tavsiyede bulunacaktır. Hassas ciltler için yüz bakım fırçası kullanabilir, fakat kullanırken dikkatli olmalısınız. Fırçayı haftada bir veya iki kez kullanmak en iyisi olabilir. Yüz fırçası kullanırken cilde çok sert bastırmayın veya çok uzun süre kullanmayın. Sizin ve cildinizin alışkın olduğu temizleyiciyi kullanmaya devam edin. Hassas ciltler için iyi bir fırça, antimikrobiyal korumalı silikon yüz fırçası gibi nazik bir sonik yüz fırçası olabilir. Cilt tipinizi belirleyebilecek ve yüz fırçası kullanıp kullanmamanız gerektiğini söyleyebilecek bir dermatoloğa danıştığınızdan emin olun. Sivilceden mustarip bir yapınız varsa bile yüz temizleme fırçası kullanabilirsiniz. Fırça, gözeneklerinize derinlemesine nüfuz ederek cildinizdeki fazla kir ve yağı gidermeye yardımcı olur. Bu, cildinizin temiz kalmasına yardımcı olur. Ayrıca, sivilceyi tedavi etmek için ilaçlı bir krem veya merhem uyguluyorsanız, ölü deri hücrelerinin çıkarılması ilacın daha derinlemesine nüfuz etmesine izin verebilir. Bununla birlikte, akneli ciltler için yüz fırçası kullanmadan önce çok dikkat edilmesi gereken hususlar vardır: akne yapınızı inceleyiniz. Orta ila şiddetli iltihaplı sivilceniz varsa, fırçayı yüzünüzde kullanmaktan kaçınmalısınız. Doğru fırça kafasını seçmeye özen gösterirseniz, endişe etmenize gerek olmaz. Her zaman daha yumuşak, daha uzun kıllı bir fırça kullanın. Bu tür fırçalar cilt üzerinde naziktir ve herhangi bir yan etki olasılığını azaltır. Doğru tekniği kullanın. Peeling fırçasını yüze çok sert bastırmaktan kaçının. Bunun yerine, nazikçe cilt üzerinde kaydırın. Fırçanın haftada bir veya iki kereden daha sık kullanılması, cildinizdeki yağ üretiminin artmasına sebep olabilir. Fırçayı her kullanımdan sonra uygun şekilde temizlemelisiniz. Yüz fırçası kullanımı çok dikkatle ele alınması gereken bir konudur, çünkü yanlış kullanımı, bakteriler ve kirler için ideal bir ortam oluşturarak cildinizde küçük yırtıklar oluşturabilir ve sivilceyi veya çatlakları daha da kötüleştirebilir.

Cilt Yapısına Göre Yüz Fırçası Seçmenin Önemi

Cilt Yapısına Göre Yüz Fırçası Seçmenin Önemi

Sahip olduğunuz cilt tipine göre doğru yüz temizleme fırçasını seçebilmek son derece önemlidir. Yanlış bir seçim, yüz temizleme fırçasından vazgeçmenize ve dolayısı ile onun sağlayacağı yararlardan mahrum kalmanıza sebep olabilir. Öncelikle, yüz fırça başınızın cildinizi tahriş etmediğinden veya iltihaplandırmadığından emin olmak önemlidir, bu nedenle cilt tipinizi bulmanız ve cilt tipinize uygun bir yüz fırçası seçmeniz gerekir. İkincisi, birçok yüz fırçasında çok sayıda başlık bulunabilir. Bazıları peeling yapmak için kullanılırken, diğerleri yüzünüze masaj yapmak için en iyisidir. İhtiyaçlarınızı karşılayacak fırça başlığı seti seçimi yapmak gerekiyor. Cildiniz normalse, çok çeşitli başlıklara sahip yüz bir fırçası seçip, kullanmakta olduğunuz cilt temizleme ürünlerinizi sürerek uygulama yapabilirsiniz. Yağlı cildiniz varsa, kıllı ve döner bir yüz fırçası sizin için daha iyi bir seçim olabilir. Kuru cildiniz varsa, düşük ayarlı kıllı bir yüz fırçası kullanabilirsiniz. Karma cilt tipine sahipseniz, silikon sonik nazik yüz fırçası kullanabilirsiniz. Cildiniz hassassa, silikon yüz fırçası gibi antimikrobiyal korumalı bir sonik fırça kullanabilirsiniz. Yüz temizleme fırçanız silikon çıkıntılarla veya kıllarla birlikte gelir. Hangisini tercih edeceğinize karar vermek size kalmıştır. Cilt tipiniz en önemli faktördür. Cildiniz daha hassassa, silikon daha iyi bir seçenek olabilir, çünkü yumruları kıllardan daha yumuşaktır. Kıllı bir fırçanın başlığı daha sıkıdır ve silikon yumrulara göre daha derin soyma sağlar. Bu, silikon bir yüz fırçasının ciltteki yağı ve kiri temizleyemeyeceği anlamına gelmez, ancak at kılı yüz fırçası kadar derinlemesine temizleyemeyebilir. Silikon yüz fırçası seçmenin en büyük avantajları arasında bakterilere karşı daha dirençli olmasıdır. Her kullanımdan sonra uygun şekilde temizlemezseniz, bakteriler kıllı bir fırçada kolayca birikebilir.

Yüz Fırçası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yüz Fırçası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Bir yüz fırçasından iyi bir sonuç alınabilmesi için, beraberinde kullanılan yüz temizleme ürünlerinin de kaliteli olmaları gerekir. Bazı elektronik yüz fırçaları kendi temizleyicileriyle birlikte gelir. Tek bir temizleyici ürün, tüm cilt tipleri için işe yaramaz. Hem karma cildi dengeleyebilen hem yağlı cilt tipleri için fazla yağı emebilen ve hem de kuru cildi nemlendirerek parlatabilen tek bir temizleyici modeli olamaz. Her cilt tipi için farklı özelliklerde temizleyici kullanmak gereklidir. İşin başında, herkese uyan tekdüze cilt bakımını bir kenara bırakıp, kendi cilt tipinizin ne olduğunu keşfetmeniz meselenin püf noktasıdır. Cilt tipinize özel olarak formüle edilmiş bir temizleyiciyi öğrendikten sonra, yüz temizleme fırçasını seçebilirsiniz. Yüz fırçası modelleri fırça türü açısından silikon fırçalı ve kıl fırçalı olarak ikiye ayrılıyor. Kullanım olarak da titreşimli, pilli modeller olabildiği gibi, sadece elle kullanılabilir olanlar da tercih edilebiliyor. Yüz yıkama fırçası titreşimli modelleri, diğerlerine göre daha fazla teknoloji içerdiği için, fiyat açısından biraz yukarda kalabiliyor. Bu tür modellerde cihazla beraber değişik başlık türleri de gelebiliyor, böylece kullanıcı farklı fırça başlıklarını test edebiliyor. Masaj, temizleme gibi değişik titreşim modları da fonksiyon olarak bulunabiliyor. Ürünün en yüksek fiyatlı modelleri olarak, su geçirmez silikondan üretilen ve ultrasonik titreşim özelliğine sahip olanları gözüküyor. Bu cihazlar, tertemiz ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için ultrasonik titreşim yaymak suretiyle, yüzdeki kirleri ve makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyebilirler. Yaşlanma önleyici bakım yüzeyi, serumu ve nemlendiricisi ile cildinize masaj yapmak ve cildinizin daha genç görünmesini sağlamak için titreşim teknolojisini kullanır. Yaşlanmayı geciktirici yüzeyi, kırışıklığa yatkın bölgelerde ve gülme hatlarında kullanılabilir. Cihaz, kırışıklıklara yatkın bölgelerde daha düşük frekanslı titreşimler oluşturarak cilt bakım ürünlerinin emilim kapasitesini artırabilir, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilir ve cildinizi daha sıkı ve yumuşak hale getirebilir. Bunun dışında ister düz kıl fırçalı isterse silikon fırçalı birçok ekonomik yüz temizleme fırçası modeli bulunmaktadır. Büyük yüz fırçası modelleri yerine daha ergonomik ve tek el ile daha iyi kontrol edilebilen modelleri tercih edilebilmektedir. Bakterileri aktarabileceğinden tüm vücudunuz için yüz fırçası kullanmanız önerilmez. Bu mikrop kapma olasılığınızı artırabilir. Üstelik yüz cildiniz vücudunuzdaki ciltten daha hassas ve daha incedir. Vücudunuzu temizlemek için kullanılan fırçalar oldukça farklı tasarlanmıştır. Daha sert kıllara sahiptirler ve geniş alanları kaplayabilirler. Ayrıca cilde zarar verebilirler ve tahrişe ve kızarıklığa neden olabilirler. Yatmadan önce yüzünüzü yıkamak çok önemlidir, ancak temizlik tekniği daha da önemlidir. Yüzünüzü ellerinizle yıkamak kesinlikle kabul edilebilir olsa da bir yüz fırçası el emeğinin bir kısmını ortadan kaldırabilir. Yüz temizleme fırçaları ayrıca, gözenekleri ortadan kaldırmaya, cildi sıkılaştırmaya ve parlaklığı artırmaya yardımcı olarak cildinizi bir adım öteye taşıyabilir. Günün kirleri ve makyajı tamamen silindiğinde, cilt bakım serumları ve kremleri cilde daha etkili bir şekilde emilir. Yüz temizleme fırçaları son zamanlarda hayli popüler olan, yenilikçi tasarımlara sahip cilt bakım ürünleridir. Bakım aşamalarında hem kolaylık hem de hijyen istiyor iseniz bu ürünü tercih edebilirsiniz. Cilt bakımı, herkes için olmazsa olmaz bir kriterdir. Güzelliğimizin timsali yüzümüz için bakım oldukça önemlidir. Ürün özelliklerini inceleyebilir, kendiniz için uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. Siz de yüz temizleme fırçası satın almak için, cilt yapınıza mutlaka uyabilecek birçok seçenek sunabilen Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yapabilir, dilediğiniz ürünü anında sepetinize atarak sahip olabilirsiniz. Geniş model seçenekleri sitemizde sizleri bekliyor.