İlgili Kategoriler
Genişlik
Kapak Sayısı
Derinlik
Renk
Fiyat
Gövde Materyali
Ayna Fonksiyonu
Fonksiyon
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Yükseklik
Ürün Puanı
"

Gardırop

" araması için 5997 sonuç listeleniyor

Farklı Tasarımlara Sahip Gardırop Modelleri

Eşyaların sağlam ve korunaklı bir şekilde muhafaza edilmesinin yolu iyi bir gardırop edinmekten geçer. Genelde gardırop seçilirken görüntüsüne, rengine ve şıklığına bakılır. Bunlar oldukça önemli konulardır ama yine de dikkat edilmesi gereken başka unsurlar da bulunur. İlk olarak alacağınız gardırobun işlevselliğine önem vermek mantıklı olur. Gardırobu almadan önce gözünüzün önüne eşyalarınız gelmelidir. Bu yüzden de eşyaların çokluğuna göre büyük bir model alınabilir. Genişliği olduğu kadar çok kapılı bir ürün seçmek kullanışlı olabilir. 8 kapılı gardırop gibi bir model alınırsa eşyalarınızı kolaylıkla kategorilere ayırabilirsiniz. Böylece odanızda düzenli bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Gardıroplar genelde odadaki en fazla yer kaplayan eşyadır. Bu sebeple de kullanışlı olması ve birden fazla özellik sağlaması çok önemlidir. Çok fonksiyonlu bir ürün arayışında olan kullanıcılar için, aynalı çekmeceli gardırop iyi bir seçim olabilir. Bu gibi ürünler sizi boy aynası alma derdinden de kurtardığı için bütçenize katkı sağlar. Aynı zamanda çekmeceli bir giysi dolabı modeli, çorapları ve iç çamaşırlarını da muhafaza edebilir. Gardırop almadan önce yerleştirileceği odanın ölçüsü mutlaka alınmalıdır. Bu şekilde ön hazırlık yapmak, olumsuz sürprizlerle karşılaşma ihtimalinizi azaltır. Alacağınız ürünü odadaki en uygun yere yerleştirmek son derece önemlidir. Örneğin yatak odası gardırop modelinin, pencereyi veya oda içerisindeki geçişi engelleyecek şekilde yerleştirilmemesi gerekir. Çünkü odanızdaki doğal ışık kaynağını bir giysi dolabı ile kapatmanın doğru bir hareket olduğu söylenemez.

Alacağınız gardırobun rengi de önemli bir kriterdir. Ürün seçimi yapmadan evvel odada bulunan diğer mobilyaların ve duvarın rengi göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin odada bulunan eşyalar ahşap dokusuna sahipse kahverengi gardırop uygun bir seçim olabilir. Ev & mobilya kategorisinden seçilen şık bir dolap evinize her anlamda şıklık katacaktır. Diğer bir yandan seçtiğiniz rengin temizlik konusunda işinizi kolaylaştıracak nitelikte olması da önemlidir. Örneğin beyaz giysi dolabı kolay temizlenebilir olduğundan, bu konuda iyi bir tercih olabilir. Ürünün yerleştirileceği oda küçük olduğunda beyaz gardıroplar ferah bir ortam oluşturur; bu nedenle iyi bir opsiyondur. Koyu renkli giysi dolapları da küçük odalarda şık ve sade bir görünüm yaratırlar. Ayrıca bu renkteki ürünler üzerindeki lekeyi pek göstermediğinden temizlenmesi de kolay olacaktır.

Gardırop Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Gardırop Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Gardırop satın alırken teknik özelliklerine de oldukça dikkat edilmelidir. Ürünün birden fazla fonksiyonu gerçekleştirmesi çoğu kullanıcı tarafından olumlu bir özellik olarak değerlendirilir. Bu yüzden özellikler sizin tercihiniz ile paralel olarak ilerler. Alınacak üründen giyinme odası özelliği bekleniyorsa açık gardırop modelleri iyi bir tercihtir. Bu modellerin görünümü klasik olanlara göre daha farklıdır. Açık şekilde olan gardırop çeşitleri odanıza minimalist bir görüntü sunar. Aynı zamanda eşyalarınız ve aksesuarlarınız sürekli gözünüzün önünde olur. Böylece istenmeyen kıyafetler daha kolay saptanabilir. Açık giysi dolabı çeşitleri her tarza uygun modelleriyle kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu tür dolaplara aydınlatma da eklenerek daha stil sahibi bir görünüm yaratılabilir.

Eğer odada fazla eşya kullanılmayacaksa daha minimalist açık dolap modelleri de uygun bir seçim olabilir. Alınacak gardırobun belirleyici özelliklerinden birisi de odanızın genişliğidir. Ürünün yerleştirileceği oda çok büyük değilse sürgülü gardırop iyi bir olabilir. Bu modellerde dışarıya açılan bir kapak olmadığı için yerden tasarruf edebilirsiniz. Sürgülü giysi dolaplarının birden fazla çeşidi bulunur. Bu sayede odanıza en uygun modeli seçmek oldukça kolaydır. Sürgülü bir model seçmek odanızdaki kalabalığı oldukça azaltır. Aynalı sürgülü gardırop modelleri, odasında bir aynaya yer bulunmayan kullanıcılar için doğru seçenek olabilir. Bu tür ürünler şlevsellik sunmasının yanında hoş bir stil yaratır. Sürgü kapaklı gardırop modelleri yerden avantaj sağlarken, bazı eşyaların göz önünde olmasını engeller.

Tüm eşyalarını aynı anda görmek isteyenler ve geniş odaya sahip olanlar kapaklı ürünlere yönelebilirler. Fakat bu seçim sırasında, dolabın içerisine konulacak kıyafetlerin miktarını göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca ürünü kaç kişinin kullanacağı da önemlidir. Yalnız başına yaşayan kişiler için tek kapaklı gardırop modelleri yeterli olabilirken yeni evli bir çift için 4 kapaklı gardırop modeli daha uygun bir seçim olabilir. Alacağınız ürün kaç kapaklı veya kaç kişilik olursa olsun derinliğine mutlaka dikkat edilmelidir. Dolapların sahip olduğu ekstra fonksiyonlar günlük yaşamı kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Örneğin çekmeceli gardırop eşyalarınızı kategorilere ayırarak yerleştirmenizi sağlar. Tek kişilik bir model alınacaksa da maksimum işlevsellik barındıran bir ürün seçmek faydalı olabilir. Tek kişilik aynalı gardırop modelleri, birden fazla özellik taşıdığı için ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılar.

Evinize Gardırop Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Evinize Gardırop Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Nelerdir?

Gardırop seçimi yaparken ürünü kimin kullanacağı ve hangi odada olacağı oldukça önemlidir. Küçük yaşta bir çocuğun odasında bulunacak dolaplarda kullanım kolaylığı ön planda olmalıdır. Bu tür ürünlerde ekstra kutular veya derin çekmeceler olması dolabın kullanışlılığını artırır. Çocuk gardıroplarında çok raflı dolaplar günlük kullanımda avantaj sağlar. Bu yönde bir seçim yapmak çocuğunuzun odasında alandan tasarruf etmeyi sağlar. Ayrıca ona, oyuncaklarını düzenli bir şekilde yerleştirebilmesi için gerekli depolama alanı sunar. Genç yaştaki kullanıcılar için ürün seçilirken onların zevkleri de geri plana atılmamalıdır. Genç odası gardıroplarında renkli kapaklı modeller onların beğenisini kazanabilir. Gençlerin dolapları kolayca dağılabilir. Dolap içi düzenleyicilerin yardımı ile bu dağınıklık kolayca engellenebilir.

Mevcut giysilerinizin sayısı arttığında sahip olduğunuz dolap yetersiz kalabilir. Bu sebeple de odanızda ek bir depolama alanı yaratabilmek için mini gardırop modellerine yönelmeniz gerekir. Böylece eski giysi dolabınızın yükünü de hafifletmiş olursunuz. Mini modeller odanızda fazla yer kaplamaz. Çok bölmesi bulunan bir ürün tercihi, kullanıcıya fayda sağlar. Böylece giysi dolaplarındaki raf ve çekmeceler kolaylıkla düzenlenir. Çekmeceli gardıroplara çoraplar ve iç çamaşırları da yerleştirilerek odada şık bir düzen sağlanabilir.

Günlük yaşamda giyinme ve makyaj yapma işi belirli bir süre alır. Odada bir ayna bulunması ise bu hazırlık sürecinde harcanan süreyi kısaltabilir. Fakat bir boy veya makyaj aynası için yer ayırmak da her odada mümkün olmayabilir. Bu noktada aynalı gardıroplar işlevsellikleri ile ön plana çıkar. Ayna kapaklı gardırop modellerinin birden fazla yararı bulunur. Bu ürünler, odanın daha geniş görünmesini sağlar ve renk şemasını düzenler. Aynalı dolaplar yatak odası haricinde koridorda da kullanılabilir. Evdeki bireyler koridordaki ayna sayesinde evden çıkmadan önce son kez giyimlerini kontrol edebilirler. Alınacak giysi dolaplarında dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de kapak sayısıdır. Gereğinden fazla kapaklı bir ürün odadaki alanı daraltabilir. Dolabın kullanılacağı yer de kapak sayısını belirler. Çocuk odasında veya koridorda 2 kapaklı gardırop modelleri tercih etmek daha uygun olabilir.

En İyi Gardırop Malzemesi Hangisidir?

En İyi Gardırop Malzemesi Hangisidir?

Giysi dolabı alınırken ürünün dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması belirleyici bir faktördür. Alacağınız ürünün kalitesini, materyali belirler. Kullanıcılar ahşap gardırop veya çelik dolap arasında kalabilirler. Bu konuda tercih yaparken dolabın kullanılacağı ortam çok önemlidir. Metal giysi dolabı geleneksel mobilyalara alternatif arayan kullanıcılar için uygun bir tercih olabilir. Bu dolapların temel özelliği içinin kolayca düzenlenebilmesidir. Ayrıca kolay taşınabilmesi de metal dolapların sağladığı bir diğer avantajdır. Metal modeller temizlik konusunda da kullanıcının işini zorlaştırmaz. Bu gardıroplardaki boyanın kalitesi de son derece önemlidir. Elektrostatik toz boya kullanılmış modeller çizilmeleri engelleyecektir.

Ahşaptan yapılmış bir giysi dolabı satın alırken dikkat edilmesi kriterler vardır. Üretimde kullanılan ahşabın kalitesi son derece önemlidir. Kaliteli bir ahşap giysi dolabı evdeki nemden etkilenmez. Aynı zamanda bakteri, böcek ve mantar türlerine dirençli bir ürün seçmek gerekir. MDF gardıroplar dayanıklılığı ile öne çıkar. MDF sık dokulu bir malzemedir ve bu sayede sağlamlık değeri yüksektir. MDF giysi dolapları, sunta olanlara göre daha uzun yıllar kullanım imkânı sağlar. Ayrıca ağaçtan yapılma bir ürün istiyor iseniz MDF malzemesini tercih etmeniz uygun olacaktır. MDF mobilyalar cila konusunda da avantaj sağlar. Bu malzemeden üretilmiş dolabınızda yıpranma gibi kötü görünümler oluştuğu takdirde boyayabilirsiniz. MDF, akrilikle oldukça uyumludur ve boyandığında şık bir görünüme sahip olur.

Bez dolaplar da kullanıcıların beğenisini kazanan iyi bir seçenektir. Genelde bekârlar ve öğrenciler tarafından tercih edilmesine rağmen çiftlerin evinde de bez giysi dolabı uygun opsiyonlardan biri olabilir. Aynı zamanda bu model sık sık ev değiştirenler için de idealdir. Bez gardıropların yapısı gereği fazla ağırlık kaldıramayacağı unutulmamalıdır. Bez dolaplar temizlenirken elektrik süpürgesi kullanılabilir. Ardından ürünün yüzeyleri ise sabunlu su ile silinip, kurumaya bırakılabilir. Bu modellerde ıslak kalma durumunda küf veya kötü koku oluşabilir. Bu nedenle dolabınızı kuruturken rüzgâr alan bir yere taşımanız faydalı olacaktır. Bez giysi dolabı fiyatlarının diğerlerine göre uygun olduğu da göz önünde bulundurulabilir.

Gardırop Düzenlemeleri Nasıl Yapılabilir?

Gardırop Düzenlemeleri Nasıl Yapılabilir?

Dolap satın aldıktan sonra düzeni muhafaza etmek son derece önemlidir. Dolap düzeni konusunda bilinmesi gereken önemli hususlar vardır. Öncelikle gardırobunuzda kullanmadığınız kıyafetler bulunmamalıdır. Nostaljik özelliği nedeniyle saklanan veya çok az kullanılan giysiler dolabınızda gereksiz yer kaplar. Bu gereksiz eşyalardan kurtulmanız hem temizlik hem de düzen konusunda size yardımcı olur. Açık gardırop sistemleri de düzeni sağlama ve koruma açısından kolaylık sağlar. Bu tür dolaplarda her kıyafetiniz ve aksesuarınız gözünüzün önünde olur. Böylece neyin gerekli veya neyin fazlalık olduğu kolayca saptanabilir.

Düzenlenme konusundaki bir diğer önemli faktör kategorilerdir. Eşyalarınızı kategorilere ayırmak işinizi son derece basitleştirir. Örneğin 6 kapaklı gardıropta düzenleme yapacağınız zaman içerisine ilk olarak hacmi büyük eşyaları yerleştirebilirsiniz. Ardından da diğer eşyalar türlerine göre kısım kısım yerleştirilebilir. Ayrıca gardıropta bulunan eşyalar erişilebilirliğe göre de dizilebilir. Örneğin günlük hayatınızda en çok kullandığınız kıyafetleri daha kolay erişeceğiniz raflara koyabilirsiniz. Sezonluk veya nadiren kullanılan giysiler de daha arkalarda yer alabilir. Organizerler de dolap düzeni konusunda önemli bir yardımcıdır. Bölmeli kutular ve takı askıları kullanmak, dolapları daha işlevsel kılar. 4 kapaklı 2 çekmeceli gardıroplar ve türevleri de oldukça kullanışlıdır.

Çok kapaklı modellerde askılar önemli bir araçtır. Dolap düzeninde tek askıya birden fazla giysi asılmamalıdır. Ayrıca giysilerinizi ve ayakkabılarınızı şeffaf poşetlere ve kutulara yerleştirerek, hem onları tozdan koruyabilir hem de etkili bir düzen oluşturabilirsiniz. Şık ve düzenli dolaplar için yapılabilecek işlemlerden biri de giysileri renklerine göre dizmektir. Giysiler renklere göre sıralandığı takdirde ihtiyaç duyulan eşyayı bulmak son derece kolay olur.

Raflı gardıroplar, düzenleme konusunda kullanıcının işini kolaylaştırır. Dolap düzenlenirken öncelikle hangi giysilerin asılacağına hangilerinin ise katlanacağına karar verilmelidir. Raflar sayesinde askıya asılmasına gerek duyulmayan kıyafetler katlanarak yerleştirilir ve böylece yerden tasarruf edilebilir. Dolap düzeninde ayakkabı kutuları da iyi bir avantaj sağlar. Şal ve kravat gibi aksesuarlar da özel askılar sayesinde dolabın düzenine dâhil olabilir. Çoraplar ve iç çamaşırlarını yerleştirmek için ise genellikle çekmeceler tercih edilir. Çekmece düzenleme kutuları içerisindeki giysilere ulaşmayı daha kolay hâle getirir.

Gardırop Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Gardırop Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Giysi dolaplarının düzeni kadar da temizliği de önemlidir. Temizlikten önce dolaptaki tüm kıyafetler çıkarılmalıdır. Çünkü dolabın içerisinde eşya varken temizlik yapmak mümkün olamayacaktır. Bu nedenle eşyaları boşaltmak ilk aşamadır. Dolabınızı silerken üst raflardan başlamanız daha iyi olabilir. Üst raflardan altlara doğru yapılan temizlik, üst kattaki tozların aşağıya düşmesini engeller. Bu sayede de alttaki rafların yeniden tozlanması önlenir.

Camlı giysi dolabına sahip kullanıcılar aynanın temizliğine de özen göstermelidir. Dolabın dışında bulunan aynalar gözle ilk temas eden yerdir. Bu sebeple aynanın mümkün olduğunca parmak izlerinden arındırılması gerekir. Dolap temizliğinde hem mobilyanın hem de giysilerin zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Bu sebeple de temizlik işleminde aşındırıcı kimyasallar kullanılmaktan kaçınılmalıdır. Temizlik suyunun içerisine az miktarda arap sabunu koyulması etkili bir hijyen sağlar. Kapak sayısı az olduğu için iki kapaklı gardıroplarda temizlik daha kolaydır.

Gardırobun malzemesine uygun temizlik maddesi seçimi oldukça önemlidir. Temizlik bezi olarak mikrofiber türler iyi bir tercih olabilir. Silme işlemleri için kullanılacak bezin çok nemli olmamasına özen gösterilmelidir. 5 kapaklı gardırop gibi modellerin kapılarının yeterince temizlendiğinden emin olunmalıdır. Kapaklar, taban ve askılık gibi kısımların silinmesi unutulmamalıdır. Silme işleminin ardından mutlaka kuru beze kurulama yapılmalı, mobilya ıslak bırakılmamalıdır. Eğer temizlik sonunda dolabınızda ıslaklık kalırsa küf ve koku gibi istenmeyen sonuçları görülebilir. Ayaklı giysi dolabı kullanıcıları da bazı hususlara dikkat etmelidir. Zaman içerisinde bu tür dolapların altında zor ve kir birikebilir. Bu yüzden de temizliği yaparken altı atlanmamalıdır. Ayakları sayesinde temizlik işlemi kolaylaşacaktır. Dolabın ayaklarının zemini çizmemesine de dikkat edilmelidir.

Modellerine Göre Gardırop Fiyat Aralığı Nasıldır?

Modellerine Göre Gardırop Fiyat Aralığı Nasıldır?

Satın alma işleminden önce giysi dolapları hakkında fikir sahibi olmak son derece önemlidir. Gardıropların fiyatını belirleyen birden fazla unsur vardır. Örneğin dolabın genişliği, hacmi, kaç kapaklı olduğu, fonksiyonları gibi özellikler, ürünlerin fiyatını etkiler. Fiyatı belirleyen bir diğer unsur, dolabın malzemesidir. Dolabın üretildiği materyal de bu konuda belirleyici bir unsurdur. Giysi dolabı modelleri arasında seçim yaparken fiyat kadar dayanıklılık da önemlidir. Bu yüzden uzun bir süre kullanabileceğiniz bir model seçmeniz bütçenize katkı sağlar.

Gardırop seçerken dikkat edilen hususlardan biri de ürünün sahip olduğu fonksiyonlardır. Bu tür mobilyalar büyük olduğu kadar işlevsel de olmalıdır. Örneğin alacağınız model 3 kapaklı gardıropsa bazı hususlara önem gösterilmelidir. Bu noktada dolabın çekmece, askılık ve ayna gibi bölümleri bulunması hem düzen sağlar hem de üründen alınan verimi artırır. Dolap seçiminde odanızın büyüklüğü de son derece önemlidir. Satın aldığınız dolabın odadaki çoğu yeri kaplaması rahatsız edici olacaktır. Seçimin ardından alınan ürünün nereye koyulacağı iyice düşünmelidir. Uygunsuz yere koyulan kıyafet dolapları odayı oldukça daraltır.

Dolap kapağı da ihtiyaçlara uygun şekilde seçilmelidir. Sürgülü veya menteşeli kapaklar arasından, odanın genişliğine ve kişisel beğeniye göre seçim yapılmalıdır. Renk seçiminde ise odadaki diğer eşyalar ile uyumlu bir ton seçmek önem arz eder. Alınacak dolabın rengi oda ile uyumlu olduğunda dekorasyonda şıklık sağlanır. Gardırobın içerisini ışıklandırmak da görsel açıdan iyi olabilir. Dolap seçiminde estetik görünümün yanı sıra işlevsellik de ön planda tutulmalıdır. Bu nedenle de bir giysi dolabı satın almadan önce detaylı bir araştırma yapmak faydalı olabilir. Trendyol üzerinden ihtiyaçlarınıza uygun gardırop modellerini inceleyebilirsiniz. Ardından da basit işlemlerle size en uygun ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Gardıroptaki Koku Nasıl Giderilir?

Gardırop, kıyafet ve çeşitli aksesuarları saklamak için kullanılan bir dolaptır. Gardırop içerisinde ayakkabı, elbise, gömlek, kravat ve mont gibi birçok ürün saklanabilir. Gardırop içinde koku oluşmasının birçok nedeni vardır. Bunlardan biri nemli kıyafetlerin dolap içinde olmasıdır. Islak kıyafetler, kapalı alanda uzun süre durduktan sonra koku yapabilir. Bir diğer neden giysi dolabının duvara fazla yakın olmasıdır. Duvarlardaki rutubetten kaynaklı olarak da gardırobun içi kokabilir. Gardıroptaki kötü kokuların giderilmesi için birçok yöntem bulunur. Kıyafetlerin arasına hoş kokulu sabun ya da naftalin yerleştirebilirsiniz. Tüm giysileri çıkartarak dolabın içini ferah kokulu bir yumuşatıcı ya da sabunlu suyla silebilirsiniz. Kokuyu gidermek için dolap içleri için özel olarak üretilen kokulardan temin edebilirsiniz. Çeşitli aromalara sahip koku şişelerinden faydalanarak dolap içerisindeki rutubetli kokuyu giderebilmeniz oldukça mümkündür.

Hangi Gardırop Daha Kullanışlıdır?

Gardıroplar, modellerine göre daha işlevsel ya da portatif olabilir. Kapak ve çekmeceli dolaplar diğer modellere göre daha uzun ömürlü ve fonksiyoneldir. Çok amaçlı bir dolap arıyorsanız 4 kapılı gardırop beklentilerinizi karşılayacaktır. Kalabalık bir aile değilseniz ya da tek başınıza yaşıyorsanız bu gardıroplar ideal bir seçim olacaktır. Daha çok eşya sığdırabileceğiniz bir model arıyorsanız geniş ve çok kapılı dolapları tercih edebilirsiniz. Örneğin 6 kapılı gardıroplar hem fazla eşyaları saklar hem de fonksiyonel bir kullanım sunar. Bu gardıropları, kalabalık bir aileyseniz ya da çok fazla eşyaya sahipseniz tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlü bir kullanım için de tercihinizi 6 kapılı dolaptan yana kullanabilirsiniz. Portatif ve şık bir kullanım sunan sürgülü gardıroplar, pratik açılıp kapanması sayesinde sıklıkla tercih edilen dolaplardan biridir. Bu tip dolaplar, odalarda daha az yer kaplar. Aynı zamanda kapılı dolaplar gibi açılmadıkları için kolay ve portatif bir dizayn imkânı verir.

Hangi Renk Gardırop Tercih Edilmelidir?

Gardırop rengine karar verirken odanın atmosferine bakmakta fayda vardır. Bunlara ek olarak kişisel zevklere ve işlevselliğine göre renk tercihi yapmak da önemlidir. Günlük tozları daha az belli eden beyaz gardıroptercih edebilir. Bu renk dolaplar soft tonda olması sebebiyle birçok oda ve duvar rengiyle uyum sağlar. Duvar rengi siyah ya da antrasit ise tercihinizi gri gardıroptan yana kullanabilirsiniz. Bu dolap rengi sebebiyle beyaz ve siyahın yanında çeşitli tonlardaki mobilyalarla da uyum sağlar. Antrasit duvarlara gri-beyaz renk kombinasyonuna sahip dolaplarda oldukça yakışmaktadır. Asil ve çekici bir renk düşünüyorsanız siyah gardıropları tercih edebilirsiniz. Üzerindeki tozu beyaz dolap kadar saklayamasa da koyu rengin hâkim olduğu odalara uyum sağlar. Özellikle gri ve siyah ağırlıklı mobilyalarla birlikte şık bir bütünlük oluşturur.