Genişlik
Derinlik
Kapak Sayısı
Fiyat
Renk
Gövde Materyali
Fonksiyon
Ayna Fonksiyonu
Stil
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Yükseklik
Ürün Puanı
"

Dolap

" araması için 7976 sonuç listeleniyor

Kullanışlı ve Dayanıklı Dolap Modelleri

Dolap modelleri kullanılan alana göre çeşitlilik gösterebilir. Ayrıca ev & mobilya seçerken ilk akla gelen eşyalardan biridir. Diğer birçok ürün ile birlikte bütünlük oluşturması gözetilebilir. Evde kullanılabileceği gibi iş yerlerinde, okullarda ve daha birçok ortamda dolap çeşitlerinden yararlanılabilir. Bu ürünler kapaklı veya çekmeceli olabilir. Ayrıca hem raflara hem de bölmelere sahip olabilir. Renk olarak değişiklik gösterebilir. Ancak çeşidi ve görünümü ne olursa olsun dolabın temel amacı, eşyaların güvenli bir şekilde muhafaza edilmesine imkân tanımaktır. Bu ürünler, etrafta oluşabilecek eşya kalabalığını ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte nesnelerin dış etkenlerden korunmasını da sağlar.

Dolaplar genellikle dikdörtgen bir yapıya sahiptir. Ayrıca banyoda, yatak odasında, koridorda ve ihtiyaç olan her yerde kullanılabilir. Mutfakta yiyeceklerin muhafaza edilmesini sağlarken banyoda havluların konulduğu bir alan görevi görebilir. Çocuklu aileler oyuncakları bir dolap içerisinde saklayabilir. Öte yandan salonda sergilenmek istenen eşyalar cam kapağa sahip bir modelin içine yerleştirilebilir. Böylece tercih edilen dolap hem işlevselliği hem de şıklığı ile öne çıkar. Ürün seçimi dekoratif tercihlere göre de yapılabilir. Örneğin beyaz tonların hâkim olduğu bir odaya yine aynı renge sahip bir model satın alınabilir. Bununla birlikte düz ve desensiz bir dolap yerine üzeri işlemeli veya ışıltılı bir alternatif tercih edilebilir.

Bir kısmı camdan oluşan kapaklar sayesinde dolap içindeki eşyalar göz alıcı bir görünüm oluşturur. Bununla birlikte içi görünmeyen modeller tercih edilerek şıklıktan ödün vermeden yalnızca depolama amaçlı bir kullanım hedeflenebilir. Ürünün yerleştirileceği alanın ölçüleri mutlaka doğru hesaplanmalıdır. Hem boy hem de en olarak doğru orantılara sahip bir model satın alındıktan sonra uzun süre boyunca sorun çıkarmadan kullanılabilir. Bu şekilde ek bir işleme de gerek kalmaz. Satın almak istediğiniz dolabın üretim aşamasında kullanılmış olan materyal de bir o kadar önemlidir. Örneğin banyo gibi nemli bir alanda bulunacak olan modelin suya dayanıklı olması gerekir. İşlevsellik, görünüm ve kullanım alanı gibi birçok açıdan farklılık gösteren bu ürünler, ihtiyaçlar belirlendikten sonra satın alınmalıdır.

Dolap Çeşitleri Nelerdir?

Dolap Çeşitleri Nelerdir?

Dolap çeşitleri birbirinden farklı birçok tasarıma sahiptir. Örneğin mini dolap modelleri az eşya muhafaza etmek için, fazla yer kaplamayacak şekilde üretilmiştir. Plastik dolaplar ise hafif üretim materyali sayesinde rahatlıkla taşınabilir. Kullanılmak istenen alana göre bu çeşitlilik, işlevsellik ile birleştirilebilir. Yatak odasında yer alacak olan bir model ayna eklentisiyle zenginleştirilebilir. Kıyafet dolabı içerisine askı asmak için yerleştirilecek bir aparat, tercih edilen ürünün kullanım alanını genişletebilir. Yalnızca çekmecelerden oluşan bir model kullanıldığında ise kıyafetler ve çeşitli ev eşyaları kolaylıkla saklanabilir.

Ürünler raf, çekmece ve kapak sayılarına göre çeşitlenebilir. Tercih edilen dolabın üretim materyali, belirli dış etkenlere karşı koruma sağlayabilir. Örneğin mutfakta kullanılabilecek olan panjur dolap çeşitleri sayesinde gıdalar hava alacak şekilde saklanabilir. Böylece koku oluşumu önlenirken nem yüzünden meydana gelebilecek küflenme ve çürüme gibi sorunların da önüne geçilebilir. Dolayısıyla ürün seçimi özenli bir şekilde yapıldığında sorunsuz bir kullanım mümkün hâle gelir. Dolaplar takım olarak alınabileceği gibi tek ve büyük ebatlı bir model de tercih edilebilir. Derinlik ve genişlik açısından uygun bir model, hem mutfakta hem odalarda hem de banyoda eşyaları muhafaza etme işlemini kolaylaşır.

Yeni bir eve taşınırken mobilya seçimi sırasında bütünlük sağlamak adına birden fazla alternatif belirlenebilir. Ahşap ağırlıklı, metal görünümlü veya klasik modeller seçilebilir. Bol raflı, çekmeceli ve bölmeli alternatifler ev temizliği sırasında yardımcı bir rol üstlenir. Seçilen dolap çok amaçlı bir biçimde de kullanılabilir. Bu tür ürünler tercih edildiğinde muhafaza işlemi birden farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Dolayısıyla kullanıcılar bu dolap çeşitlerine bir hayli ilgi gösterir. Doğru seçilmiş bir ürün, yerden büyük ölçüde tasarruf sağlayarak evin düzeninin korunmasına imkân tanır.

Çok amaçlı dolaplar ise ev içindeki diğer saklama alanları yetersiz kaldığında yardımınıza koşar. Boyutu ve üretim materyali uygun olduğu takdirde bu tür modeller duvarın üzerine de monte edilebilir. Yatak odası için seçilen bir dolap gardırop modelleri arasından seçilebilir. Kıyafetler katlanacak şekilde raflara dizilebilir veya askılık sayesinde ütüleri bozulmayacak biçimde muhafaza edilebilir. Uygun bir boyuta sahip ayna eklentisi de bu ürüne monte edilebilir. Gardırop tercih edilmek isteniyorsa kulplu veya kaydırmalı kapaklara sahip modeller incelenebilir.

Mutfak İçin Hangi Dolap Modelleri Kullanılabilir?

Mutfak İçin Hangi Dolap Modelleri Kullanılabilir?

Dolap modelleri mutfakta yer alacaksa birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin nem, sıcaklık, raf düzeni, renk gibi faktörler evin bu bölümünde kullanılacak olan modelleri incelerken akılda tutulmalıdır. Dolap, alan yönetimini sağlarken mutfak dekorasyonunun da temel parçalarından birini oluşturur. Ayrı ve daha küçük boyutlu dolaplar da mutfaklarda fayda sağlayabilir. Yalnızca bakliyatların ve kuru gıdaların saklandığı bir dolap ile ev aletlerinin saklandığı bir başkası, farklı modellerden oluşabilir.

Örneğin bakliyat ve kuru gıdalar için seçilen dolap 2 kapaklı olabilir. Buna ek olarak küçük ev aletlerini muhafaza etmek için 7 raflı dolap kullanılabilir. Bu seçenekler tamamen alanın büyüklüğüne ve ihtiyaca göre şekillenir. Mutfak düzenini sağlamak için bol bölmeli seçenekler tercih edilebilir. Çocuk odaları için ise daha farklı modellerden verim alınabilir. Özellikle küçük çocuklar için düzen kurmak ve bunu sürdürmek zorlayıcı olabilir. Birbirinden farklı birçok oyuncak saklanırken çekmeceli dolaplar bir noktadan sonra yeterince kullanışlı olmayabilir. Bunun için kullanılabilecek modeller ise sepetli tasarımlara sahiptir. Raflar içerisine yerleştirilen üstü açık ve geniş hacimli bölmeler sayesinde çocuk oyuncakları hem hızlı hem düzenli bir şekilde toplayabilir.

Örneğin hepsi ayrı bir amaç için kullanılabilecek 6 sepetli dolap içerisine; oyuncaklar, eşyalar, kıyafetler, çoraplar, çocuk bakım ve hijyen ürünleri gibi çeşitli nesneler yerleştirilebilir. Bu modellere eklenti olarak tekerlek düşünülebilir. Böylece temizlik veya taşıma esnasında kolay ve pratik bir kullanım mümkün hâle gelir. Söz konusu ürün bir odadan başka bir odaya kolayca taşınabilir. Hareket etmesini önlenmek için kilitli tekerler seçilebilir. Yer değişikliği yaparken dolabın içindeki eşyaları dışarı çıkarmanıza gerek kalmaz. Yerleri çizme veya zarar verme gibi bir problem de meydana gelmez. Bu nedenle tekerlekli modeller oldukça kullanışlı olarak nitelendirilebilir. Açık raflı, sepetli ve kapaklı ürünleri kullanırken ise bir örtü yardımıyla eşyaların görünmesi engellenebilir.

En Kullanışlı Dolap Modelleri Hangileridir?

En Kullanışlı Dolap Modelleri Hangileridir?

En kullanışlı dolap modelleri genelde bol bölmeli olanlardır. Böylece hem sınıflandırma hem düzenleme işlemi aynı andan gerçekleştirilebilir. Kapaklı ürünler ise kalabalık bir görünüm oluşmasını engellediği için sıklıkla tercih edilir. Taşıması kolay olan tekerlekli modeller sayesinde yer değiştirmek ve temizlik işlemi oldukça kolaylaşır. Çok amaçlı dolaplar ise birden fazla saklama seçeneği barındırdığı için kullanıcıya kolaylık sağlar. Seçilen ürünün kullanışlı olup olmadığını satın alma amacı belirler. Ütülü kıyafetleri saklamak için çekmeceli bir model tercih etmek yerinde bir karar olmayabilir. Böyle bir durumda içerisinde askılık olan bir dolap kullanıcıya daha çok fayda sağlar.

Ayrıca dar alanda geniş kapaklı bir model kullanmak alanı iyice daraltarak evdeki kişilere rahatsızlık verebilir. Dolayısıyla bu durumu yaşamamak için sürgülü modellerin incelenmesi daha yararlı olur. Örneğin 80 x 180 dolap, ebatları nedeniyle çok dar bir alana sığmayabilir. Böyle durumlarda 90 x 90 dolap, ölçüleri sayesinde beklentiyi karşılayabilir. Eşya çokluğuna göre de tercihler şekillendirilebilir. Yalnızca birkaç parça için bol sayıda çekmeceye gerek olmayabilir. Ancak doluluk oranına ve odanın boyutuna göre bu durum değişebilir. Örneğin çok büyük bir oda için 9 çekmeceli dolap kullanımı ancak yeterli olabilir. Daha küçük odalar için ise 4 çekmeceli dolap ihtiyacı karşılayabilir. Aynı anda birden fazla model kullanılacaksa çekmece sayısı farklı olacak şekilde tercih edilebilir.

Örneğin 5 çekmeceli dolap bir odanın içerisindeki kıyafetleri toplayabilir. Aynı odada 6 çekmeceli dolap içerisinde ise çarşaflar ve nevresim takımları gibi farklı türden eşyalar muhafaza edilebilir. Ürünlerin kullanılabileceği bir diğer alan ise balkonlardır. Balkonlarda tutulan yiyecek ve eşyaların muhafaza edilebilmesi için çeşitli boyutlara sahip modeller bulunur. Böylece gıdalar ve eşyalar; sıcaktan, soğuktan, rüzgardan, tozdan ve daha birçok dış etkenden korunabilir. Birçok kişi için kiler görevi gören balkonlarda kullanılan modeller sayesinde saklama işlemi çeşitli şekillerde gerçekleştirilebilir. Örneğin kombisi balkonda konumlanmış olan evlerde çok amaçlı dolap kullanılarak kötü görünümün önüne geçilebilir. Bu modelin içerisine yerleştirilecek olan kombi hem tozdan etkilenmez hem de balkonun tasarım bütünlüğünü bozmaz. Alt kısımda bulunan raflar ise gıdaları veya mutfak gereçlerini saklamak için kullanılabilir.

Kullanım Alanlarına Göre Dolap Materyalleri Nasıl Olmalıdır?

Kullanım Alanlarına Göre Dolap Materyalleri Nasıl Olmalıdır?

Kullanım alanına karar verildikten sonra tercih edilecek olan ürünün üretim materyalinin de belirlenmesini gerektirir. Örneğin balkonlarda ahşap dolap kullanımı yağmurlu havaların etkisiyle kötü sonuçlar doğurabilir. Ahşap yıpranabilir, şişebilir ve ürün muhafaza etme görevini yerine getiremeyebilir. Bunun önüne geçmek için suya dayanıklı modeller tercih edilebilir. Aynı şekilde yine balkonlarda kullanılacak ve ısı geçirgenliği yüksek materyaller de istenmeyen problemler yaratabilir. Yüksek sıcaklık nedeniyle gıdalar bozulabilir veya saklanan eşyalar üzerinde deformasyon belirtileri görülebilir. Dolayısıyla çevre koşullarının tümü göz önünde bulundurulduktan sonra yapılacak bir tercih sayesinde tek seferde birçok ihtiyaç karşılanabilir.

Kolay temizlik imkânı ve taşıma kolaylığı sunan bez dolaplar da birçok kişi tarafından tercih edilebilir. Fiyatları diğer modellere göre daha bütçe dostu olan bu ürünler kolayca yıkanabilir ve katlanabilir. Bu dolapların kurulumu bir hayli kolaydır. Çocuk odalarında da rahatlıkla kullanılabilir. Bez dolaplar belirli bir ağırlığın altında olan eşyaları güvenli bir biçimde muhafaza eder. Daha çok yardımcı bir eklenti olarak veya kısa süreli kullanımlar için tercih edilir.

Çelik dolaplar ise nemli bölgelerde yer alabilecek oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu materyal, paslanma gibi bir belirti göstermediği için banyolar için rahatlıkla tercih edilebilir. Plastik dolaplar ise yine belirli bir ağırlığa kadar ürünleri taşıyabilen alternatifler arasında yer alır. Bu modelin kendisi ise bir hayli hafiftir. Özellikle balkonlarda, depolama alanlarında veya mutfaklarda kullanılmak üzere birçok kişi tarafından tercih edilir. Dolapların sadece ana üretim materyali değil; kulpları, eklentileri ve boyaları da model seçimi yapılırken göz önünde bulundurulması gereken hususlar arasında yer alır.

Örneğin banyo içerisinde kullanılan bir dolabın kulbundaki boya kalitesiz ise uzun süre neme maruz kaldıktan sonra dökülmeye başlar. Bu nedenle satın almak istediğiniz ürüne karar vermeden evvel üretim materyallerini çok dikkatli bir biçimde kontrol etmeniz gerekir. Bahsi geçen noktalara dikkat etmeniz durumunda tercih ettiğiniz ürünü uzun süre boyunca sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.

Dolap Ölçüleri Nasıl Olmalıdır Ve Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dolap Ölçüleri Nasıl Olmalıdır Ve Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dolap seçimi yaparken üretim materyal dışında dikkat edilmesi gereken özellikler arasında çekmece ve kapak sayısı yer alır. Örneğin balkonda kullanılan bir dolap 3 kapaklı yapısıyla yeterli olabilecekken aynı model yatak odasında beklentiyi karşılamayabilir. Aile fertlerinin odalarında yer alan dolap çeşitlerinin de birbirinden farklı olması konfor sağlar. Bir bebeğin tüm ihtiyaçlarını ortalama boyuttaki 4 çekmeceli bir dolap karşılayabilir ancak anne ve baba için daha fazla saklama alanı gerekir.

Mutfak içerisinde yalnızca gıda ürünlerini muhafaza etmek için 8 çekmeceli dolap yeterli alanı sağlayabilir. Bununla birlikte seçilen dolap 8 raflı olursa da kullanıcının ihtiyacının sorunsuz bir biçimde karşılanması mümkün olabilir. Çocuklar için tercih edilecek olan bir alternatif, 120 cm civarındaki ölçüsüyle konforlu bir kullanım imkânı sağlar. Yerden tasarruf sağladığı gibi çok amaçlı olması sayesinde tüm çocuk eşyalarının düzenli durmasına yardımcı olur. Buna karşılık olarak genç odası için bu ebat uygun olmayabilir. Böyle bir durumda ortalama bir genç odası için 90 x 200 dolap, ölçüleri sayesinde yeterli olabilir.

Kullanım esnasında konumlandırılacak yere bağlı olarak şekil ve renk belirlenebilir. Tarz açısından klasik bir temaya sahip odaya neon renkli modern tasarım yerine sade dizayna sahip bir model yerleştirilebilir. Örneğin eğimli bir çatı katı için dikdörtgen olarak üretilmiş bir dolap uygun olmayabilir. Ürün, konumlandırıldığı yerde boşluğa sebep olabilir. Bu da oldukça kullanışsız bir alanın ortaya çıkmasına yol açar. Böyle bir durumla karşılaşmamak için boy ve en hesaplaması yapılırken tercih edilecek olan ürünün şekli de göz önünde bulundurulmalıdır. Farklı biçimlere sahip modeller sayesinde işlevsellik artırılabilir.

Dolap Fiyatları Ne Kadardır?

Dolap Fiyatları Ne Kadardır?

Ürünlerin fiyatları seçilen model üzerinden belirlenir. Boyut, materyal, renk, kullanım alanı ve amacı bu fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Örneğin bir dolap 100 cm uzunluğa sahipse fiyatlandırma aşamasında bu özelliği önemli bir rol oynar. Benzer bir dolap 180 cm uzunluğa sahip olacak şekilde üretildi ise daha fazla materyale ihtiyaç duyulmuştur. Dolayısıyla modeller arasında fiyat farkı olması kaçınılmaz hâle gelir. Aynı şekilde 7 kapaklı dolap ile tek kapaklı dolap arasında işçilik farkı olabilir.

Modeller arasında fiyat farkları oluşmasına neden olan bir diğer nokta ise tasarımdır. Bir dolap vintage tarzı benimseyen kişiler için tasarlanmış ise bu durum ürünün fiyatının klasik modellerden farklı olmasına sebep olabilir. Öte yandan şifonyer dolaplar da belirli tasarım detaylarını barındırıyor ve özel materyaller kullanılarak üretiliyor olabilir. Böyle bir durumda bu modeller ve diğer ürünler arasında fiyat farkı görülmesi doğaldır. Bu noktada önemli olan, satın almak istediğiniz dolabın kullanım amacını belirlemektir. Bu sayede kendinize en uygun olan ve beklentilerinize cevap verecek ürünü çok daha hızlı ve kolay bir biçimde bulabilirsiniz.

Örneğin zor koşullara dayanıklı bir dolap tercih etmek, her zaman için en mantıklı karar olmayabilir. Evinizin içerisinde yer alacak bir ürünün güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı dayanıklı olması, size herhangi bir fayda sağlamaz. Bu nedenle kullanıcıların önceliklerini belirlemesi önem arz eder. Dilerseniz siz de Trendyol üzerinden dolap fiyatlarını inceleyebilir, seçenekler arasından yaşam alanınıza uyumlu olduğunu düşündüğünüz bir modeli tercih edebilirsiniz. Sitede yer alan ürünlerin bütçe dostu fiyatları, herkesin kaliteli ve uzun ömürlü modellere erişmesine imkân tanır.

Kıyafet Dolabı Nasıl Yerleştirilir?

Kıyafet dolabını yerleştirmek; düzenli, erişilebilir ve kullanışlı bir saklama alanı oluşturmanın önemli bir adımıdır. Dilerseniz ilk olarak dolabınızdaki tüm kıyafetleri çıkararak temizlik yapabilirsiniz. Ardından istediğiniz kıyafeti kolaylıkla bulabilmek için ürünleri kategorilerine göre ayırabilirsiniz. Kazak, gömlek ya da pantolonları kendi içinde gruplandırmak, işinizi kolaylaştırır. Mevsimi geçmiş kıyafetleri ayrı bir yerde saklayabilir veya alt raflara yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde dolabınızı düzenli ve daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Dolabınızdaki askılara; elbise, tişört, pantolon, etek ya da kırışmaya müsait diğer kıyafetlerinizi asabilirsiniz. Bu uygulama, düzgün bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ayakkabılarınızı düzenlemek için de özel olarak üretilen raf veya düzenleyicilerden faydalanabilirsiniz. Kıyafet dolabını yerleştirirken gereksiz veya kullanılmayan kıyafetleri çıkararak fazlalıklardan da kurtulabilirsiniz. Bu sayede dolabınız düzenli ve işlevsel bir hale gelir.

Dolap Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Farklı dolap modelleri arasından seçim yaparken pek çok kritere dikkat etmek gerekir. Evinizin büyüklüğü, dolabın boyutu, rengi, tasarımı ya da depolama alanı gibi farklılıklar, seçim sırasında önemli bir yere sahiptir. Mobilyanın kaplayacağı alanı ölçerek mevcut odanıza uygun boyutta bir model seçebilirsiniz. İhtiyacınıza göre giysi, ayakkabı, aksesuar ve diğer eşyalar için yeterli ve uygun depolama alanı olan modellere göz atabilirsiniz. Seçtiğiniz modelin odanızın genel tarzıyla uyumlu olması ve dekorasyonu tamamlaması önemlidir. Tarzınıza ve tercihlerinize uygun olan bir model, odanıza estetik bir görünüm katar. Farklı renkler, desenler veya kapı stilleri arasından beğendiğiniz modeli seçebilirsiniz. Bütçenizi ve kriterlerinizi göz önünde bulundurarak size uygun olan seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Dolap Çeşitleri Nelerdir?

Farklı tasarımlara sahip pek çok dolap çeşidi bulunur. Raf ya da askı sayısı, malzeme farklılığı veya mobilyanın büyüklüğü, seçim aşamasında önemlidir. Odanızın dekorasyonunu tamamlayan kapaklı ya da açık tarza sahip mobilyaları tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve kullanım alanına göre alabileceğiniz ürünler arasında; plastik dolap, gardırop ve vestiyer gibi modeller bulunur. Uzun ve ince modelleri, banyoda da kullanabilirsiniz. Çocuk odaları için üretilenler; kıyafetleri, oyuncakları ve diğer eşyaları düzenli bir şekilde saklamak için tasarlanır. Bu ürünler, çocuk dostu tasarımlara sahiptir. Çekmecelerin ön planda olduğu dolaplar da genellikle iç çamaşırı, çorap ve aksesuar gibi küçük eşyaların saklanması için tercih edilir. Çok kapılı modelleri ise yatak odasında tercih edebilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınıza göre bez dolap modellerine de göz atabilirsiniz. Farklı malzemeler arasından kullanım ihtiyacınıza uygun materyalle üretilen modeller arasından tercihte bulunarak kullanmaya başlayabilirsiniz.