İlgili Kategoriler
Çözünürlük
Fiyat
Parlaklık (Ansilümen)
Çözünürlük Teknolojisi
Kablosuz Görüntü Aktarımı
Görüntü Teknolojisi
HDMI
Ampul Ömrü (Eco Mod)
USB
HDMI Giriş Sayısı
Renk
Ağırlık
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Kontrast Oranı
Ürün Puanı
"

Projeksiyon Cihazı

" araması için 849 sonuç listeleniyor

Sinema Keyfi Yaşatan Projeksiyon Cihazı Modelleri

Projeksiyon cihazı, günümüzde yaygın olarak kullanılan görüntü aktarıcı araçlardan biridir. Bu cihazlar, seyretmek veya seyrettirmek istediğiniz bir görüntüyü bir sinema perdesinde izleyebileceğiniz kadar büyük bir hâle getirir. Projeksiyon cihazı, bir elektronik cihazda veya hafıza kartında bulunan görüntüyü istenen yüzeye aktarmayı sağlar. Kullanışlı ve basit olması nedeniyle sıkça tercih edilir. Projeksiyon cihazlarının sık tercih edilmesinin bir sebebi de ürün çeşitliliğidir. Projeksiyon cihazları arasında her alana ve her amaca hizmet eden, çok farklı teknik özelliklere sahip ürünler bulunur. Bu ürünler sayesinde projeksiyon cihazınızı ister okulda, ister işte, ister ciddi ortamlarda isterseniz de eğlence mekânlarında kullanabilirsiniz. Söz konusu ürünleri sunum yapmak, film izlemek, oyun oynamak gibi çok farklı amaçlarla kullanmanız mümkündür.

Projeksiyon makinelerinin çözünürlük teknolojileri birbirinden farklıdır. Genel olarak günümüzde tüm projeksiyon cihazlarının görüntü kalitesi iyi olsa da cihazlar arasında farklılık bulunabilir. Bu fark, projektör seçiminizi etkileyebilecek kriterlerdendir. Projeksiyon cihazı tercihinizi etkileyebilecek diğer bir özellik cihazda kullanılan görüntü teknolojisidir. Bu cihazlarda led, lcd, üç boyutlu gibi çok farklı görüntü teknolojileri mevcuttur. Bu teknolojilerin sağladıkları imkânlara göz atarak ihtiyacınıza en uygun projeksiyon cihazını bulmanız mümkündür. Cihazın teknik özelliklerinden biri olan ampul ömrü de kullanım amacınıza göre dikkat etmeniz gereken değişken bir niteliktir.

Teknik özelliklerin haricinde projeksiyon makinelerinin bağlantı türü, ebatı ve ağırlığı gibi özellikleri ile farklı fonksiyonları da seçiminizi etkileyebilir. Yüzlerce farklı projeksiyon makinesi arasından hem teknik özellikler hem de diğer nitelikler bakımından kullanım amacınıza tam olarak uyacak cihazı bulmanız mümkündür.

Her Alanda Kullanılabilen Projeksiyon Cihazlarının Çözünürlük Teknolojisi Nasıldır?

Her Alanda Kullanılabilen Projeksiyon Cihazlarının Çözünürlük Teknolojisi Nasıldır?

Projeksiyon cihazlarının çözünürlük kalitesi, geçmişten günümüze bir hayli artmıştır. Gelişen çözünürlük teknolojisi sayesinde bu ürünler mükemmel görüntü imkânı sunabilmektedir. Çözünürlük, ekrana düşen piksel sayısıdır. Piksel ise insan gözünün ayırt edebileceği en küçük birimdir. Pikseller kare formunda gözlenir. Bir görüntü ne kadar çok kareye bölünürse, o kadar net olmaktadır. Net görüntü, çözünürlüğü yüksek görüntü demektir.

Projeksiyon cihazlarının sahip olduğu en iyi çözünürlüklerden biri HD görüntüdür. Yüksek çözünürlük anlamına gelen High Definition, 1280x720p kalitesinde görüntüleri ifade eder. Yani HD projeksiyon cihazı modelleri, ekran üzerine yansıtılacak görüntüyü 1280 satıra ve 720 sütuna böler. Yani görüntüyü 921.600 kareye ayırır. Böylece kullanıcıya oldukça kaliteli bir seyir keyfi sunar. Yalnız unutulmamalıdır ki yansıtacağınız görüntünün hâli hazırda HD olması gerekir. Çünkü, düşük çözünürlüklü bir görüntüyü yüksek çözünürlüklü bir cihazla yansıtmak, görüntü kalitesini değiştirmez. Diğer bir ifadeyle, projeksiyon cihazlarının çözünürlük özelliği, görüntünün orijinal netliğini etkilemez; tıpkı uydu alıcılar gibi görüntüyü yansıtma yani iletme esnasındaki netliği belirler. HD projeksiyon cihazlarında HD ve full HD görüntüleri yüksek çözünürlükte izlemeniz mümkündür.

Full HD ise, HD görüntü kalitesinin bir üst versiyonudur. Full HD çözünürlük, 1920x1080p’dir. Tüm bu ifadelerin sonunda bulunan “p” harfi, piksel demek değildir; progressive anlamına gelir. Bu tanım, sadece ekranı tarama yöntemini ifade eder. 1080p projeksiyon cihazı, görüntüyü 1920 satır ve 1080 sütuna böler. Görüntü toplamda 2 milyondan fazla kareye ayrılır. Böylece son derece yüksek kalitede görüntü elde edilir. Yeni projeksiyon makinelerinin büyük çoğunluğu full HD özelliğe sahiptir. Fakat çözünürlük teknolojisi bununla sınırlı değildir. Ultra HD çözünürlüğe sahip projeksiyon makineleri de mevcuttur.

Ultra HD projeksiyon makineleri, 4k projeksiyon cihazı olarak da bilinir. 4k çözünürlük, 3840x2160p görüntü kalitesi anlamına gelir. 4k denmesinin sebebi, bu teknolojinin ekranı yaklaşık 4000 satıra bölmesidir. Cihazın görüntüyü 8 milyondan fazla kareye ayırması, görüntü netliğini arttıran bir özelliktir.

Projeksiyon Cihazlarının Ağırlıkları Nasıldır?

Projeksiyon Cihazlarının Ağırlıkları Nasıldır?

Projeksiyon cihazlarının ağırlıkları değişkenlik gösterir. Birçok farklı ebatta ve ağırlıkta projeksiyon cihazı mevcuttur. Standart ürünler ortalama 2-3 kg ağırlıktadır. Mini projeksiyon cihazı çeşitleri ise 1-2 kg ağırlığında olur. Projeksiyon cihazlarının boyutu, yansıttıkları görüntünün boyutu ile alakalı değildir. En küçük projeksiyon cihazları bile en büyük ekranlı televizyonlardan daha geniş bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur.

Mini projeksiyon cihazlarından da küçük boyutta projeksiyon makineleri bulunur. Cep projeksiyon cihazı olarak bilinen bu modellerin ağırlıkları 300 grama kadar düşmektedir. Bu ürünler el projeksiyon cihazı olarak da bilinir. Bunlar, tek elinizde ergonomik bir şekilde kolayca tutabileceğiniz, cebinizde rahatlıkla taşıyabileceğiniz projeksiyon modellerindendir. Bu sayede devasa görüntü keyfini her an, her yerde sürebilirsiniz. Cep projeksiyon makinelerinin neredeyse tamamında micro SD hafıza kartı girişi mevcuttur. Bu, fotoğraf slaytı gibi sunumlar için pratik ve eğlenceli, aynı zamanda kullanışlı bir araçtır.

Taşınabilir projeksiyon cihazı ağırlıkları ise 500 gr ila 1 kg arasındadır. Taşınabilir projeksiyon cihazı, birden fazla kurumda ve sık sık sunum yapan bireyler tarafından kullanılabilir. Veya küçük kurumlarda birden fazla projeksiyon cihazı bulundurmak istemeyenler için tüm sunumları projeksiyon odasında yapmak yerine farklı yerlerde sunumlar yapmak için de idealdir. Bu sayede projeksiyon cihazınızı sunum yapılacak yere taşıyabilirsiniz. Taşınabilir cihazlar arasında kablolu modeller olduğu gibi wifi projeksiyon özelliği bulunur seçenekler de mevcuttur. Bu cihazlar, kablosuz internet bağlantısının mevcut olduğu ortamlarda kullanılmak için uygundur.

Kablosuz projeksiyon cihazı çeşitleri kolay taşınması sayesinde son derece kullanışlı ürünlerdir. Bu modellerde bağlantı özelliği olarak kullanılan yöntemlerden biri bluetooth özelliğidir. Bluetooth projeksiyon makineleri, bluetooth özelliğine sahip tüm cihazlardan görüntü aktarabilir. Bu sayede cep telefonunu aracılığıyla bile film izleyebilir, bilgisayarınız projeksiyon cihazından uzaktayken dahi sunum yapabilirsiniz.

Kablolu projeksiyon cihazı seçeneklerinde farklı bağlantı özellikleri bulunur. Bazı projeksiyon makineleri HDMI kablo bağlantısına sahipken bazı cihazlar jak girişine sahiptir. HDMI kablolar da kendi içinde türlere ayrılır. HDMI projeksiyon cihazı, görüntüyü olduğu gibi aktarır. Böylece neredeyse tamamen kayıpsız ve anında iletim imkânı sunar. Bu nedenle cihazın HDMI girişine sahip olması, sık tercih edilen projeksiyon cihazı özellikleri arasındadır.

Eğitim Kurumlarında Tercih Edilen Projeksiyon Modelleri Hangileridir?

Eğitim Kurumlarında Tercih Edilen Projeksiyon Modelleri Hangileridir?

Projeksiyon cihazının en çok kullanıldığı alanlardan biri eğitim kurumlardır. Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, yükseköğretim gibi tüm eğitim kurumlarında projeksiyon makinesi kullanılır. Akıllı tahtaların eğitim hayatımıza girmesiyle beraber projeksiyon cihazı bir ihtiyaç hâline gelmiştir. Çünkü akıllı tahtayı kullanmak için projeksiyon makinesi gerekmektedir. Akıllı tahta projeksiyon cihazı çeşitleri en hızlı ve sorunsuz veri aktarımını sağlamak için kablolu modeller arasından seçilir. Cihaz dersliğin tavanına sabitlenerek kablolar aracılığıyla akıllı tahtaya bağlanır. Böylece derslerin anlatımına ve ders dışı aktivitelere destek olur.

Ultra kısa mesafe projeksiyon cihazı çeşitleri de eğitim kurumları için uygundur. Projeksiyon cihazlarının görüntüyü yansıtabilmesi için yansıtılacak alanlar ile cihazın konumlandığı nokta arasında belli bir mesafe olması gerekir. Çoğunlukla kısıtlı alana sahip olan derslikler için bu mesafeyi yakalamak her zaman mümkün olmayabilir. Ultra kısa mesafe projeksiyon makineleri 20 cm’yi bile bulmayan çok kısa mesafelerde bile büyük boyutlu yansıtma özelliği sunar. Nitekim akıllı tahta projeksiyon makinelerinin çoğu uzak mesafe özelliğine sahip ürünlerdir. Bu makineler, yeterli alanın bulunmadığı tüm eğitim kurumlarında ve tüm ortamlarda kullanılabilecek son derece pratik ve kurtarıcı seçeneklerdir.

Masaüstü projeksiyon cihazı da eğitim kurumlarında kullanılabilecek projeksiyon makineleri arasındadır. Dersliklerdeki projeksiyon cihazları çoğunlukla tavana monte olsa da dâhilî olarak bir projeksiyon cihazı bulunmayan veya projeksiyon makinesi çalışır hâlde olmayan sınıflarda masaüstü modeller tercih edilebilir. Masaüstü projeksiyon makineleri, daha kolay idare edilir. Bu cihazların bağlantı kabloları gerektiği takdirde değiştirilebilir.

Projeksiyon Cihazlarının Görüntü Teknolojisinde Sunduğu Özellikler Nelerdir?

Projeksiyon Cihazlarının Görüntü Teknolojisinde Sunduğu Özellikler Nelerdir?

Projeksiyon cihazları birbirinden farklı birçok görüntü teknolojisi sunar. Her bir görüntü teknolojisinin ayrı bir kullanım alanı ve kullanım amacı vardır. Siz de ihtiyacınıza göre hangi görüntü teknolojisini kullamanız gerektiğine karar verebilir ve farklı projeksiyon cihazları arasından seçim yapabilirsiniz. Görüntü teknolojilerinden ilki lazer projeksiyon ve led projeksiyon ayrımıdır. Bu ayrım, projeksiyon cihazında kullanılan ışık kaynağından doğar. Lazer, geleneksel lambalara göre daha fazla enerji verimliliğine sahiptir. Ayrıca lazer projektörler, daha uzun ömürlüdür. Led projektörler de benzer şekilde, uzun ömürlü ürünlerdir. Bu cihazlar hızlı başlatma özelliğiyle zamandan tasarruf sağlar ancak sınırlı ışık çıkışına sahiptir. Küçük cihazlarda sıkıntı yaratmayan bu durum, büyük projeksiyon makineleri için sorun oluşturabilir. Bu nedenle led projektörler, geniş salonlarda kullanmak için tavsiye edilmez. Mini led projeksiyon cihazı modelleri için led teknolojisi ideal iken ciddi sunumlar yapmak için kullanacağınız projeksiyon cihazlarında lazer görüntü teknolojisinin kullanılmış olması daha uygundur.

İkinci bir ayrım ise LCD ve DLP görüntü özellikleri arasında yapılır. DLP projeksiyon cihazları, küçük ve kompakt ürünlerdir. Bu özellikleri sebebiyle son yıllarda en çok üretilen projeksiyon cihazları arasındadır. LCD cihazlardan daha yumuşak ve net bir görüntü sunar. LCD projeksiyon cihazı modelleri ise DLP ürünler kadar küçük değildir. Bu ürünler, DLP kadar olmasa da, oldukça kaliteli bir görüntü sunar. Fakat DLP cihazlardan farklı olarak LCD projeksiyon makinelerinin sunduğu görüntü yumuşak değil keskindir. Yani, keskin bir görüntü arayışında olanlar LCD projektörleri tercih edebilir. DLP projektörlerde zaman içinde görüntü aktarımı sırasında gökkuşağı etkisi oluşabilir. Gökkuşağı etkisi, görüntü yansıtılırken ortaya çıkan ışık kaçaklarının bir sonucudur. Aynı zamanda bu ürünler LCD projektörlere göre daha dayanıklıdır ve kolay arızalanmaz. Ancak kompakt yapıda oldukları için herhangi bir arızalanma durumunda tamiri kolay olmayabilir. Küçük ve kompakt bir ürüne ihtiyacı olanlar için DLP cihazlar, oldukça uygun bir seçimdir.

Projeksiyon cihazlarında kullanılan görüntü teknolojilerinden biri 3 boyutlu görüntü teknolojisidir. 3d projeksiyon cihazı çeşitleri, kullanıcıya üç boyutlu görüntü imkânı sunarak gerçekliği arttırır. 3d projeksiyon makinelerini kullanım amaçlarının başında bilgisayar oyunları gelir. Bilgisayar oyunları hâlihazırda üç boyutlu grafiklere sahiptir. Bu nedenle üç boyutlu görüntü özelliğine sahip tüm cihazlarda orijinal kalitede oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Üç boyutlu grafiklerle sunum yapacağınız bir konferansta veya toplantıda da 3d projeksiyon makinesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ayrıca film izlemek gibi eğlenceli aktiviteler için de 3d projektörleri kullanabilirsiniz.

Bu ürünler, özellikle ailecek izleyeceğiniz animasyon filmleri için harika bir tercihtir. Elbette 3d projeksiyon makinesinin görüntüyü üç boyutlu yansıtabilmesi için yansıtılacak olan görüntünün üç boyutlu olması gerekmektedir. 3d görüntüde derinlik artacağı için görüntünün yansıtılacağı yüzeyle projeksiyon cihazının konumlandığı nokta arasında 4 metre kadar mesafe olması iyi olur. Ancak yakın mesafe 3d projeksiyon cihazlarıyla yeterli alanın bulunmadığı ortamlarda da üç boyutlu seyir keyfine ulaşabilirsiniz.

35mm projeksiyon makinesi, sinema projeksiyon makinesi olarak kullanılan ürünler arasındadır. Çünkü 35mm, fotoğraf ve sinemada yaygın olarak kullanılan film ölçüsüdür. 35mm projeksiyon cihazları, 35mm görüntü ve videoları kayıpsız yansıtabilen ürünlerdir.

Projeksiyon Cihazlarının Ampül Ömürleri Nasıl Değişiklik Göstermektedir?

Projeksiyon Cihazlarının Ampül Ömürleri Nasıl Değişiklik Göstermektedir?

Projeksiyon cihazı özellikleri arasında en önemli niteliklerden biri ansi lümen değeridir. Ansi lümen değeri, projeksiyon cihazının ışık gücünü belirler. Işık gücü, projeksiyonun kullanılacağı ortamın aydınlık seviyesine göre belirlenir. Tıpkı akıllı telefon ekranlarının dış mekânda daha karanlık görünmesi gibi projeksiyondan yansıtılan görüntü de yoğun ışık bulunan ortamlarda zor görünür. Bu nedenle aydınlık yerlerde kullanılacak projeksiyon cihazlarının ışık gücü yüksek olmalıyken ışık seviyesinin ayarlanabildiği mekânlarda çok yüksek ışık gücüne gerek yoktur. Ev gibi yerlerde karanlık ortam yaratmak kolay olduğu için ev tipi projeksiyon cihazlarında yüksek ışık gücüne ihtiyaç duyulmaz. Bu ürünlerin ansi lümen değerinin 1500 ila 3500 arasında olması yeterlidir. Eğitim kurumları gibi ışık ayarının yapılabildiği fakat ortamın tamamen karartılamadığı mekânlarda orta seviye ansi lümen değerine sahip projeksiyon cihazları kullanılır. Projeksiyon makinelerinin ortalama ansi lümen değeri 2500 ila 4500 arasındadır.

Yüksek ışık gücüne sahip projeksiyon makinesine ihtiyaç duyulan alanlardan başlıcası dış mekânlardır. Dış mekânda ortamın ışık seviyesini ayarlamak pek mümkün olmadığından özellikle gündüz saatlerinde yüksek ışık gücüne sahip projeksiyon makineleri kullanılmalıdır. Örneğin bahçede çocuğunuza doğum günü partisi hazırlarken fotoğraf ve videolarından hazırladığınız filmi, misafirlerinize izletmek isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda görüntüyü gün ışığında bile net bir şekilde gösterebilecek yüksek ışık gücüne sahip projeksiyon cihazlarına ihtiyaç duyulur. Açık hava sineması gibi etkinliklerde de yüksek ansi lümen değerine sahip projeksiyon makinelerine ihtiyaç vardır. Bu gibi etkinliklerde kullanılacak dış mekân projeksiyon cihazı çeşitlerinin ansi lümen değeri 7000’den başlar ve 12000’e kadar çıkabilir.

Projeksiyon cihazını dış mekânda kullanacaksanız büyük ihtimalle projeksiyon perdesine de ihtiyacınız olacaktır. Daha yüksek bir görüntü kalitesi için iç mekânda da kullanabileceğiniz projeksiyon perdesi, dış mekân kullanımları için neredeyse bir zorunluluktur. Projeksiyon perdesi modelleri de storlu, motorlu, sabit gibi çeşitlere ayrılır. Eğitim kurumlarında çoğunlukla storlu projeksiyon perdeleri kullanılırken dış ortamlar için ayaklı ve sabit perdeleri tercih edebilirsiniz.

Projeksiyon cihazlarının ışık kaynağı ile ilgili özelliklerden biri de ışık kaynağı hizmet ömrü olarak bilinen ampul ömrüdür. Projeksiyon cihazlarının ampul ömrü saat ile ölçülür. Projeksiyon makinelerinin ampul ömrü 3000 saatten başlar ve 60.000 saate kadar çıkar. Bazı projeksiyon cihazları standart mod ve ekonomik mod gibi, cihazı farklı modlarda çalıştırma imkânı sunar. Ampul ömrü, cihazın standart modda veya ekonomik modda çalıştırılmasına göre de değişebilir. Örneğin 3000 saatlik ampul ömrüne sahip olan bir cihaz, ekonomik modda çalıştırıldığında ampul ömrü 7500 saate kadar uzayabilir. Kullanım alanınıza ve amacınıza göre ihtiyacınız olan ampul ömrüne karar verebilirsiniz. Farklı seçenekler arasından size en uygun ampul ömrüne sahip projeksiyon cihazını satın alabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazlarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Projeksiyon Cihazlarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Projeksiyon cihazı fiyatları, makinenin markasına, modeline, görüntü teknolojisine, görüntü kalitesine, ışık kaynağına ve ampul ömrüne göre değişir. Projeksiyon fiyatlarını etkileyen daha birçok farklı faktör bulunmaktadır. Sinema projeksiyon makinesi fiyatları, akıllı projeksiyon fiyatları, mini projeksiyon fiyatları gibi farklı niteliklerdeki ürünlere ait fiyatlar elbette değişkenlik gösterir.

Projeksiyon makinesinin yanı sıra projeksiyon aksesuarları da satın almak isteyen kullanıcılar için birçok uygun fiyatlı seçenek mevcuttur. Projeksiyonu daha kullanışlı ve pratik hâle getiren projeksiyon kumandası, projeksiyon askı aparatı gibi ürünler cihazınızın kullanımını fark edilebilir ölçüde kolaylaştırır. Birbirinden farklı projeksiyon cihazları arasından kullanım alanınıza, kullanım amacınıza, zevkinize ve bütçenize en uygun ürünleri bulmanız mümkündür.

Projeksiyon Cihazı Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Projeksiyon makinelerini bilgisayara bağlarken iki yöntem kullanılabilir. Bunlardan biri; HDMI kablo kullanımıdır. İki cihaz kapalı konumdayken HDMI kablo ile bağlanabilir. Kablolu bağlantı sonrasında bilgisayar üzerinden yansıtma yapılabilir. HDMI kablosu desteklenmediği durumlarda VGA veya DVI kabloları da kullanılabilir. Görüntü ile ses aktarımı da yapmak için HDMI kablo gerekir. Yalnızca görüntü yansıtmak için diğer kablo çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak kablosuz bağlantı vardır. Miracast aracılığıyla kablo kullanmadan bağlantı sağlanabilir. Özellikle tavana monte olan projektör çeşitleri için kablosuz bağlantı biçimi tercih edilir. Miracast kullanmak için cihazların bu bağlantıyı desteklemesi gerekir. Bilgisayar bağlantı listesinden projektör seçilerek gerekli yansıtma işlemi yapılabilir. Yansıtma işlemi için projektör üzerindeki ağ ayarlarında ekran yansıtma seçeneği aktif halde olmalıdır.

Projeksiyon Cihazı Ne İşe Yarar?

Projeksiyon makinesi ne işe yarar sorusuna bir kağıt ya da elektronik ortamdaki içeriklerin perde üzerine yansıtılmasına imkan tanır cevabı verilebilir. Okulda ders işlerken ya da işyerlerinde toplantı yaparken bu cihazlara sık sık ihtiyaç duyulur. Ekrana yansıtılan görüntü üzerinde oynama yapılmasını sağlayan projektör cihazları da vardır. Yakınlaştırma ya da uzaklaştırma işlemleri, bu projeksiyon cihazları ile son derece pratik bir şekilde yapılabilir. Kahvehane gibi yerlerde maç yayınlarını yansıtmak için de projeksiyon cihazları sık sık kullanılır.

Projeksiyon Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Projeksiyon cihazı kullanırken öncelikle ürüne uygun projeksiyon perdesi seçmeye dikkat etmek gerekir. Yansıtmak istediğiniz alanın büyüklüğüne göre perde seçimi yapabilirsiniz. Bu sayede seçeneklerden maksimum oranda verim elde edebilirsiniz. Taşınabilir projeksiyon çeşitlerini özel çantalar ile taşımak, kullanım noktasında büyük oranda güvenlik sağlar. Bu sayede taşıma sırasında çarpma ya da darbe alma gibi olası olumsuz durumlardan korunmak mümkün hale gelir. 4K projeksiyon kullanırken ise yansıtılan görüntünün çözünürlüğüne dikkat etmek gerekir. 4K görüntüler, bu projeksiyon makineleri ile kaliteli biçimde yansıtılır. Doğru kullanım şekli ile konforlu deneyim elde edebilirsiniz.