placeholder
"

DVR Kayıt Cihazı

" araması için 4270 sonuç listeleniyor

En Güvenilir DVR Kayıt Cihazı Çeşitleri Trendyol’da!

Teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle güvenlik sistemleri de gelişme gösterir. Görüntüleme araçları gerek konut içinde gerek iş yerinde yaşanabilecek tüm olumsuz durumlarda ciddi bir koruma kalkanı oluşturur. Alan içine veya mekan dışına yerleştirilebilen kamera kayıt cihazı sayesinde yaşananlar kaydedililerek arşivlenir, istenilen zamanda yeniden izlenebilir. Ev içinde genellikle giriş, salon, balkon, yatak odası, bahçe, otopark gibi yerlere kamera yerleştirilir. Konut içinde yalnız kalan çocuk, bakıcı, misafir ya da yangın, bilinmeyen bir şahsın ev içinde dolaşması gibi güvenliği tehdit edici bir unsur varsa DVR kayıt cihazı görüntüleri müdahale etmek için önem taşır. İş yerlerinde giriş, cadde ya da sokak, müşterilerin bulunduğu alan, kasa çevresi bu cihazları konumlandırmak için tercih edilir. Bu sayede iş yeri içinde soygun, kayıp, çalıntı gibi olumsuz durumlar yaşandığında kamera görüntüleri işe yarar. DVR kayıt cihazı nedir sorusuna yanıt olarak digital video recorder denebilir. Analog video sinyalini sayısal verilere dönüştüren ürünler, onları sabit disk içinde depolar. Kompakt yapıya sahip olması sayesinde uzaktan izleme, kayıtların defalarca oynatılması, yedekleme, görüntü ve ses kaydı özelliklerine sahiptir. Çözünürlükleri son derece yüksek olan ürünler sayesinde çok detaylı kareler de net bir şekilde görülebilir. Araç DVR kayıt cihazı otomobil içindeki görüntüleri toplar. Özellikle ticari taksiler için tercih edilir. Evde, iş yerinde ya da otomobillerde kullanılan DVR kayıt cihazlarını Trendyol’da bulabilirsiniz.

Farklı DVR Kayıt Cihazı Özellikleri

Farklı DVR Kayıt Cihazı Özellikleri

Güvenlik sistemleri, kullanım alanı ve amacı bakımından farklı özelliklere sahiptir. Müşterilerin ihtiyacını karşılayan çok fazla seçenek vardır. Renk, çözünürlük, su geçirmez yapı, anlık olarak görüntü izleme gibi farklı özellikler bulunur. DVR kayıt cihazları genelde her alanda tercih edilen bir üründür. DVR kayıt cihazı özellikleri arasında gerçek zamanlı kayıt yapabilme, kaydetme, geri sarabilme, ağ paylaşımı, sabit disk sayesinde uzun kayıt, gece yüksek çözünürlükle kayıt yapma, istenilen saatte çalışma için otomatik zamanlayıcı, USB ile yedekleme bulunur. DVR kayıt cihazı tavsiye edenlere göre bu ürünler, güvenlik açısından kullanışlı ve yararlı olabilir. 8 kanal DVR kayıt cihazı, sabit IP gerektirmez. Görüntüleri cep telefonu ile izleme fırsatı verir. Karekod uygulaması ile kolay kurulum sağlanır. HD DVR kayıt cihazı görüntüyü ekranda yüksek çözünürlük ile izleme olanağı sağlar. Ürünlerde FPS hesaplaması önemlidir. Cihazın bir saniyede kaç görüntü kaydettiği ürün özelliği açısından önem taşır. Gerçek zamanlı kayıtlarda kameralar 30 FPS değerindedir. Kamera başına FPS değerinin hesabı için sistemdeki toplam değeri video girişi sayısına bölmek gerekir. Sabit disk alanı miktarı, sistemin kaç günlük kayıt yapacağı hakkında müşteriye fikir verir. Kayıt süresi sadece HDD kapasitesine bağlı kalmaz. Video sıkıştırma formatı ve bağlı olan kamera türü, DVR üzerinde seçilen belirli özelliklere göre değişim gösterir. Kamera DVR kayıt cihazı akıllı arama seçeneği ile yakalanan karenin sadece bir alanını vurgulamaya ve o alanda değişiklik yapmaya olanak sağlar. Videoda o anda otomatik olarak arama yapılabilir. Çözünürlük açısından da büyük bir gelişme gösteren modellerin bazıları 1080p’ye kadar görüntü kalitesine sahiptir. Bu ürünler, kurulan güvenlik kamera sistemleri içinde NVR ve HVR ile beraber yaygın kullanılan türlerden biridir. Gelişmiş IP sistemlerde kayıt için server kullanılır. Modeller 4, 8, 16 ve 32 kanal kapasitesindedir. Bazı ürünler, öncesinde bir müdahale edilmezse kaydı durdurmadan eski görüntünün üzerine çekim yapmaya devam eder. Trendyol üzerinden bu farklı özelliklere sahip cihazları inceleyebilirsiniz.

Güvenliği Sağlayan DVR Kayıt Cihazı Çeşitleri

Güvenliği Sağlayan DVR Kayıt Cihazı Çeşitleri

Görüntü kaydedici cihazlar içinde DVR’nin yanı sıra NVR de bulunur. NVR, video akışını ağ kablosu yardımıyla kayıt altına alır. IP kameralar İnternet veya LAN bağlantısı ile bağlanır. Müşteriler NVR’ye sahip olmadan IP kamera kullanabilir, video yönetim yazılımı hazırlayabilir. Çeşitler arasında karar verirken kablolara çok dikkat etmek gerekir. Kablolama iki sistemin çalışma prensibini birbirinden ayıran bir faktördür. Ürünler arasındaki farklılıkların başında DVR’nin analog sistemden gelen görüntüleri depolaması gelir. NVR ise ağdan gelenleri arşivler. Mini DVR kayıt cihazı fazla alan kaplamadan yerleştirilebilir. Kablosuz DVR kayıt cihazı dış mekanlar için kullanılır. Görüntü kalitesi bakımından IP DVR kayıt cihazı hem genel analog teknolojilerini hem de HD ile Ultra HD videoları destekler. NVR, bir ağdaki herhangi bir alana yerleştirilebilir. Bu sayede ağ başarısız olursa veriler her koşulda korunur. Analog kameralar eski teknolojiye sahiptir. Bunların montajı kolay ve maliyeti azdır. Görüntü kalitesi olarak IP kameralardan düşüktür. Sabit ya da hareket halindeki görüntüyü UTP kablolar üzerinden kayıt cihazı olan DVR’ye iletir. Cihaz kareleri dijitale çevirir ve yüksek kalite ile saklar. IP kameralar ise bilgisayarlarda olduğu gibi sabit bir ağa bağlıdır. Analoglara göre ince, esnek ve kullanışlıdır. Görüntü netliği beklentiyi oldukça karşılar. Bullet kameralar ise en sık kullanılan çeşittir. Kızılötesi tek kanal DVR kayıt cihazı aydınlatmalı objektife sahip olduğu için gece görüşü ve zorlu hava şartlarında sağlamlığını korur. Müşteriler tarafından çok tercih edilenler ise 4 kanal, 12 kanal, 16 kanal, 32 kanal DVR kayıt cihazı olarak sıralanabilir. Teknolojik özellikleriyle işlevini tam olarak yerine getiren bu kayıt cihazlarına Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

En Güvenilir DVR Kayıt Cihazı Çeşitleri Trendyol’da!

En Güvenilir DVR Kayıt Cihazı Çeşitleri Trendyol’da!

Güvenlik sistemleri yaşam alanlarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Dışarı çıkarken ya da tatile giderken aklınızın evinizde ya da iş yerinizde kalmasını istemezseniz, kamera sistemleri ile özel alanlarınızı koruyabilirsiniz. Önceden bu cihazları deneyenlerin DVR kayıt cihazı önerisi ve tecrübelerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Böylece aklınıza takılan sorulara cevap bulabilir, kendinize uygun ürünü öğrenebilirsiniz. Kamera kayıt cihazı fiyatı ürünün niteliklerine göre değişim gösterir. Analoglar teknolojik olarak eski olduğu için uygun fiyatlı olabilir. IP kameralar ise yeni nesil özelliklere sahiptir. 4 kanala sahip olan retro DVR kayıt cihazı çözünürlüğü 1080p’ye kadar çıkabilir. Her kareyi ve detayları net görmek için yüksek çözünürlüklü ürünleri tercih edebilirsiniz. İstediğiniz özellikleri hızlı bir şekilde bulmak için filtrelemeden yararlanabilirsiniz. Gece görüşü, kablolu ya da kablosuz, görüntü netliği, ileri ve geri sarma, ağ paylaşımı gibi seçenekleri belirleyebilirsiniz. Yorumları okuyarak ürün hakkında bilgi alabilir, müşteri değerlendirmelerini kontrol edebilirsiniz. Bu cihazların özellikleri farklı kullanım alanlarına göre değiştiği için müşteri deneyimleri yol gösterici olabilir. Bu sayede ev ya da ofis gibi iç mekanlara veya bina dışına uygun ürünü belirleyebilirsiniz. DVR kayıt cihazı markaları buna göre farklı cihazlar tasarlar. Öncesinde karar verdiğiniz bir marka varsa alışveriş esnasında aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Dış mekanda kullanım için sıcak ve soğuğa dayanıklı, fiziki saldırı ya da darbelere karşı sert malzeme kullanılanlar seçilebilir. Patlama tehlikesi bulunan alanlar için üretilen son derece güçlü malzemeden yapılan sistemler de mevcuttur. Bu türler genellikle fabrika, üretim merkezi gibi alanlarda tercih edilir. Siz de bir kamera sisteminden beklentilerinizi Trendyol’da bulunan binlerce çeşit içinden bulabilir, DVR kayıt cihazı fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.