Marka
Fiyat
Form
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Aroma
Servis
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Sporcu Besini & Supplementler

" araması için 9540 sonuç listeleniyor

Sporcular İçin Hazırlanmış Sporcu Besini & Supplement Çeşitleri Trendyol'da!

Sporcu besini & supplementler, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ürünlerin sahip olduğu özellikler çok çeşitli olduğu için doğru takviyeyi ararken karşınıza sayısız seçenek çıkması mümkündür. Tüketmeyi düşündüğünüz supplementten verim alabilmek için öncelikle ürünlerin vücuda sağladığı faydaları bilmelisiniz. Çünkü supplementlerin her biri vücutta aynı işlevi görmez. Dolayısıyla ilk olarak bedeninizi tanımalı ve neye ihtiyacınız olduğunu öğrenmelisiniz. Ardından ürün araştırmasına başlayabilirsiniz. Böylece sayısız seçeneği daha en başından filtreleyerek sadece işinize yarayacak ürünler arasında seçim yapmış olursunuz. Supplementler, çeşit ve özelliklerinin yanı sıra form açısından da farklılık gösterir. Sizin için en uygun ve doğru olan ürünü ararken kullanım şekline de dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Tüm bu özelliklerin yanında antrenman ve diyet programınıza uygun olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bu şekilde kullanılan sporcu besini supplementler, oldukça büyük avantajlar sağlar. Bu avantajlardan faydalanabilmek için dikkat etmeniz gereken birçok önemli nokta bulunur. Ürünleri kullanımına uygun bir şekilde uygulayarak daha hızlı ve kolay bir şekilde idealinizdeki vücuda kavuşabilmeniz mümkün hâle gelir. Sporcu besini & supplementler birbirinden çok farklı özelliklere sahip olup değişik amaçlarla tüketildiği için geniş bir yelpazede yer alır. Bu durum, fiyat cetvelinin de çok açık uçlu olmasına yol açar. Kendinize uygun olan ürünü bularak kolayca satın alabilirsiniz.

Sporcuların En Büyük Destekçilerinden Sporcu Besini & Supplement Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Sporcuların En Büyük Destekçilerinden Sporcu Besini & Supplement Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Supplementler, en genel tabiriyle sporcu besini olarak bilinir. Bu sporcu besin destek ürünleri, birbirinden farklı çeşitlere ve özelliklere sahiptir. Vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu belirleyerek sporcu takviye besinlerinden yararlanabilirsiniz. Her birinin vücuttaki etkisi farklı olduğu için supplement ürünlerin hepsi sizin için uygun olmayabilir. Kullandığınız özel sporcu gıdalarından maksimum verim alabilmek için neye ihtiyacınız olduğunu mutlaka doğru bir şekilde araştırmalısınız. Sporcu besini & supplementler; formlarına ve özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Bunlar arasında öne çıkanlardan biri kreatindir. Enerji veren supplementlerden biri olan kreatin, bu özelliğiyle; güreş, sprint ve ağırlık kaldırma gibi güce dayalı olan sporlarda sıklıkla tercih edilir. Kas erimesini engelleme özelliğine sahip olan L-karnitin de sporcu besini supplementler arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Kas ağrıları için supplement arayışınızda L-karnitin’e öncelik verebilirsiniz. Ürün, ağrıları azaltarak egzersiz performansını iyileştirir.

Amino asit supplement, günlük protein ihtiyacını karşılayamayan ya da antrenmanlardan maksimum verim alıp hızla yenilenmek isteyen kullanıcıların tercihidir. BCAA adıyla da bilinen amino asit, bir yağ yakıcı supplementtir. Yağsız kas kütlesi oluşturmak isteyen sporcular, bu ürünü tercih eder. Söz konusu supplement, özellikle koşu ve yüzme gibi ağırlığın dâhil olmadığı sporlarda tercih edilir. Vücuda gerekli proteini sağlamak için tek yol BCAA değildir. Protein tozu supplementler de vücuda sağladığı özelliklerle oldukça faydalıdır. Ürün, vücuda protein aktarmanını hızlı ve pratik yollarından biri olarak dikkat çeker. Ayrıca protein tozu, kas kütlesini artıran supplementler arasında yerini alır. Karbonhidrat sporcu besini çeşitleri de enerji sağlama özelliğiyle sporcu besini supplementler içinde kendisine yer bulur. Kaslara yüklü bir enerji aktarımı yapan keratin supplement de bu ürün grubuna dâhildir.

Çinko ve magnezyum, sporcular için oldukça önemli supplement türlerinden biridir. Tırnak ve saç sağlığına olumlu etkileri bulunan bu ürünler, birbirinden ayrı şekilde alınabildiği gibi ZMA grubu olarak birlikte de kullanılabilir. Balık yağı, sporcular için öne çıkan supplement çeşitlerindendir. Özellikle Omega 3 içerikli olanlar, vücudun duyduğu ihtiyacı karşılamaya yardımcı olur. Magnezyum ve balık yağı gibi sporcu besini & supplementler, hemen herkesin kullanımına uygundur. Tüm bu sporcu beslenme ürünleri, performansınızı artırarak antrenmanları daha iyi ve verimli şekilde bitirmenize katkıda bulunur. Görüldüğü üzere sporcu besini & supplementler, çeşit ve özellik bakımından birbirinden çok farklı dallara ayrılır. Yaptığınız spora ve vücudunuzun ihtiyacına göre seçtiğiniz ürünleri gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Formlarına Göre Hangi Sporcu Besini & Supplement Daha Çok Tercih Edilmektedir?

Formlarına Göre Hangi Sporcu Besini & Supplement Daha Çok Tercih Edilmektedir?

Sporcu besini & supplementler, birbirinden farklı formlarda, kullanıcıların beğenisine sunulur. Örneğin, sporcu hapları ve toz karışımlar, sıklıkla karşılaşılan supplement formlarıdır. İşleyiş ve vücuda sağladığı fayda açısından aynı olsa da uygulama şekilleri birbirinden farklıdır. Kapsül formundaki supplementleri tüketmek için 1 bardak suyla birlikte kullanmanız gerekir. Toz formundaki ürünler ise shaker adı verilen mataraların içerisine ölçek yardımıyla dökülür; su ya da sütle çalkaladıktan sonra içilir. Tüketim açısından her iki form da sporculara son derece kolaylık sağlar. Çeşit çeşit bulabileceğiniz sporcu içeceği türleri de egzersizden aldığınız verimi artırmak için sıklıkla tercih edilir. Bu sporcu içecekleri, enerji sağlamanın yanı sıra farklı aroma özelliklerine de sahiptir. Bu sayede içecekler, her damak zevkine uyum sağlamasıyla da bilinir. Bu da dolaylı yoldan tüketimi daha kolay bir hâle getirir.

Kafein supplement de sporcuların çokça tüketmeyi tercih ettiği bir takviye ürünüdür. Genel olarak kapsül formunda satılan bu ürünün her porsiyonunda yüksek miktarlarda kafein ve taurin bulunur. Kafeinli supplementlerin antrenmandan bir süre önce içilmesi tavsiye edilir. Böylece vücut, antrenman ve egzersiz için gerek duyduğu enerjiyi daha kısa sürede toplar. Bu sayede yaptığınız hareketlerden aldığınız verim de artar. Ayrıca ihtiyacınıza uygun şekilde özel olarak üretilen sporcu karışımlarından da faydalanmanız mümkündür. Sporcu besini & supplementler; form, özellik ve sağladığı yararlar açısından birbirinden ayrılır. Ürünlerin bu kadar fazla çeşitliliğe sahip olması karar aşamasında iyi bir araştırma yapmanızı gerektirir. Yaptığınız antrenmanlarda harcadığınız güce, kas ve yağ oranınıza, uyguladığınız diyete ve vücuttaki eksikliklerinize göre hangi ürünü alacağınıza karar verebilirsiniz.

Sporcu besini & supplementler, karşınıza yiyecek türünde de çıkabilir. Direkt olarak su veya sütle tüketme yolu haricinde bazı ürünleri yemeniz de mümkündür. Bu ürünlerin geneline atıştırmalık sporcu besinleri adı verilir. Ürün grubunun en bilinen üyelerinden biri de şüphesiz hemen her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz protein bardır. Bu barlar, tıpkı bir çikolata ya da gofret formuna sahiptir. İçeriğinde vücudun ihtiyaç duyacağı bolca protein bulunur. Böylece protein eksikliğinizi kolayca tamamlayabilmeniz mümkün hâle gelir. Sağladığı tüm bu yararlar göz önüne alındığında protein bar gibi atıştırmalık supplementler, sporcular arasında adından sıkça söz ettirmeyi başarır.

Güzel Bir Vücut İsteyen Sporcular Hangi Sporcu Besini & Supplement Ürününü Kullanmalıdır?

Güzel Bir Vücut İsteyen Sporcular Hangi Sporcu Besini & Supplement Ürününü Kullanmalıdır?

İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılama konusunda büyük ve etkili bir rol oynayan supplementler, çok farklı amaçlarla kullanılabilir. Ancak genel anlamda bu ürün grubu, kilo almak ya da vermek için sıklıkla tercih edilir. Böylece istediğiniz ve hayal ettiğiniz görünüme sporla birlikte çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz. Güzel bir vücuda sahip olmak isteyen sporcular, antrenmanlarını destekleyen vücut geliştirme supplementlerinden faydalanabilir. Performans artırıcı supplement ürünleri de vücudunuzu istediğiniz forma sokarken, ihtiyaç duyacağınız güce kolayca ulaşabilmenize yardımcı olur. Hap formundaki ürünleri bu amaçla kullanabileceğiniz gibi sporcu tozlarından da faydalanarak antrenman öncesinde güç ve enerjinizi maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu da hayal ettiğiniz vücuda kavuşma sürenizi kısaltır.

CLA supplement, daha göz alıcı ve dayanıklı bir vücuda sahip olmak isteyen sporcular tarafından tercih edilir. Barındırdığı özellikler ve vücuttaki etkileri sayesinde bu ürün, istediğiniz görünüme ulaşabilmeniz için vücudunuza pek çok fayda aşılar. Metabolik hızı artıran bu takviye gıda, formunuzu korumanıza ve kilo vermenize yardımcı olur. Kilo verirken ya da ağırlığınızı sabit tutmaya çalışırken kas kaybını dengelemek ideal vücuda kavuşmak için oldukça önemlidir. CLA, verdiğiniz kilonun yağ bölümünden gitmesine katkıda bulunarak kas kütlenizi korur. Yağ oranını azaltan ürün, trigliserid ve kolesterol yüksekliği gibi rahatsızlıkların da ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Kolajen supplement de vücut sağlığınız için oldukça yararlıdır. Kolajen içerikli supplement, eklem sağlığı üzerinde önemli etkilere sahiptir. Tendonları yumuşatarak hareket etmeyi kolaylaştıran kolajen, dışarıdan ekstra takviye olarak alındığında antrenmanların daha güvenli geçmesini sağlar. Üstelik ürün; saç, cilt ve tırnak üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Daha dinç bir vücuda sahip olmak için sporcuların kiloları üzerinde uğraşmaları ve antrenmanlarında buna yoğunlaşmaları gerekebilir. Vücudunuz daha fazla kiloya ihtiyaç duyuyorsa ve bünyenizi zayıf hissediyorsanız buna uygun olan ürünler tercih etmeniz gerekir. Kilo aldırıcı supplementler, düzenli kullanıldığında istediğiniz forma kolayca ulaşmanızı sağlar. Bunun tam tersi bir etkiden faydalanmak isteyen sporcular da iştah kesici supplementler tüketebilir. Sporcu zayıflama ürünleri, sıkça tüketildiği için oldukça farklı çeşitlere sahiptir. Tüm bunların yanı sıra diyetinize uygun sporcu besini & supplementler de bulabilirsiniz. Bulk supplement, buna örnek olarak gösterilebilir.

Sporcu Besini & Supplement Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sporcu Besini & Supplement Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sporcu besini & supplementleri almadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok nokta bulunur. Bu noktalara gerekli önemi gösterdiğiniz takdirde sizin için en doğru ürüne ulaşmanız daha kolay hâle gelir. Sporcu besinlerini sipariş vermeden önce ilk olarak ürünün özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Yaptığınız spora uygun ya da vücudunuzun ihtiyaç duyduğu farklı supplementler mevcuttur. Dolayısıyla sizin üründen etkili bir şekilde faydalanabilmeniz için kendi ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve buna göre hareket etmeniz önemlidir. Takviyelerin hangi özelliklere sahip olacağına karar verdikten sonra marka ve kalite arayışına girmelisiniz. Sağlık ve vücut gelişimi açısından tüm kriterleri sağlayan ürünler, genel olarak bilindik markalar tarafından üretilir. Sporcu besini supplementler kullanarak yaptığınız antrenmanlardan maksimum verim almanız önemlidir. Bunun için de sporcular tarafından sıklıkla tercih edilen markalara öncelik vermeniz tavsiye edilir.

Ürünün içeriğine dikkat ederek seçim yapmanız tercih sebebidir. Yağ ve karbonhidrat oranı düşük, yüksek proteinli supplementler, beklentilerinizin daha hızlı ve gözle görülür derecede etkili şekilde karşılanmasına yardımcı olur. Supplementin zengin içerikli olması, dikkat etmeniz gereken bir husustur. Takviye ürünler, son derece geniş kapsamlıdır. Bazıları, vücutta yeterli vitamin bulunmadığı zamanlarda tercih edilir. Sporcu vitaminlerinin sağladıkları yararlar açısından ihtiyaç duyan herkes tarafından kullanılması tavsiye edilir. Önem vermeniz gereken bir diğer nokta ise seçeceğiniz ürünün içerisindeki katkı maddesi oranıdır. Daha sağlıklı ve kaliteli bir tüketim deneyimi için katkı maddesinin mümkün olduğunca az olması gerekir. Hatta böyle bir imkânınız varsa organik sporcu ürünleri arasından tercih yapmanız daha bir seçim olur.

Çok dikkat edilen bir özellik olmasa da aslında seçeceğiniz ürünün tadı da önem arz eder. Sporcu besini supplementlerin uzun süre boyunca düzenli bir biçimde kullanılması gerektiğinden ürünlerin sahip olduğu tat oldukça önemlidir. Çünkü sizin damak zevkinize uymayan bir ürünü tüketmek, kullanım düzenini olumsuz şekilde etkileyebilir ve iradenizi bozar. Böyle bir sorun yaşamamak için mutlaka seçtiğiniz ürünün aromasını da incelemeniz tavsiye edilir. Ürünün kullanım şekli de pratiklik sağlayan bir diğer konudur. Kolay bir kullanım ve hazırlık süreci için seçtiğiniz ürünlere dikkat etmelisiniz. Son olarak bu ürünlerin sadece bir takviye olduğunu unutmamalısınız. Takviye gıdalar, bir öğün gibi düşünülmemelidir. Dolayısıyla supplementler; antrenman, beslenme ve dinlenmeyle birlikte dengeli bir şekilde kullanılmalıdır.

Sporcu Besini & Supplement Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Sporcu Besini & Supplement Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Dinç, zinde ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için ihtiyaç duyulan maddelerden faydalanmak gerekir. Vücutta bu anlamda bir eksiklik bulunuyorsa tamamlamak için özel sporcu gıdalarından yararlanabilirsiniz. Bu noktada sporcu besini & supplementler önem arz eder. Bir örnek vermek gerekirse, multivitamin supplement oldukça zengin ve geniş bir içeriğe sahiptir. Donanımlı içeriği sayesinde bu tarz ürünleri, doğal beslenme yoluyla yeteri kadar vitamin alamadığınız zamanlarda da tüketebilirsiniz. Supplementler, eksik tamamlayıcı özellikleri sayesinde kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. Besleyici ve destekleyici bir takviye görevi gören ürün grubu, vücudun gelişim ve onarımına yardımcı olur. Böylece form tutabilmek ve dinç hissedebilmek, çok daha kolay bir hâle gelir.

Genel olarak sporcu besini supplementler, kas kaybının önüne geçerek vücudunuzun ihtiyacı olan desteği sağlar. Ayrıca yeni kas dokuları oluşturduğu için genel beden sağlığına da olumlu etkileri mevcuttur. Vücudun yetersiz kaldığı anlarda imdadınıza yetişen ürünler, bu özellikleriyle zamandan da tasarruf etmenize yardımcı olur. Üstelik bazı takviye gıdalar, spesifik olarak belirli amaçlar için kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bunlardan biri ve sıklıkla tercih edileni ödem atıcı supplement olarak adlandırılan ürünlerdir. Ödem atıcı özellikteki supplementler, vücutta şişkinlik ve rahatsızlık yaratan sorunların ortadan kaldırılmasına olanak sağlar. Böylece daha fit, estetik ve güzel bir görünüme kavuşmanız mümkün hâle gelir. Özellikle zayıflamak isteyen kişiler tarafından bu tarzdaki ürünler sıklıkla tüketilir.

Steroid supplementler de sporculara büyük avantajlar sağlar. Anabolik steroid olarak da bilinen bu ürünler, temel erkeklik hormonlarını taklit eden özelliklere sahiptir. Testosteron hormonunu dengede tutan bu supplement çeşidi, hücrelerde protein sentezini artırır. Steroid ürünlerin etkileri, kas dokusunda zamanla etkisini gösterir. Bu da düzenli kullanımla birlikte vücuttaki atletik performansı ve kas gelişimini artırır. Sporculara büyük avantaj sunan bu ürünler, her ne kadar geniş çaplı bir etkiye sahip olsa da çoğu profesyonel, bunun başvurulması gereken ilk metotlardan biri olmadığını belirtir. Ancak sporcu besini supplementlerin sahip olduğu özellikler, performans artırma ve vücudun formunu koruma konusunda son derece başarılıdır.

Sporcu Besini & Supplement Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Sporcu Besini & Supplement Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Sporcu supplementlerinin nasıl kullanılması gerektiğini öğrenmek, etkili bir süreci başlatabilmek için büyük önem arz eder. Aynı zamanda hangi ürünün ne için kullanıldığını bilmek de son derece gereklidir. Böylelikle bedeniniz ve sağlığınız için daha emin ve profesyonel kararlar alabilmeniz mümkün hâle gelir. Sporcu besini & supplementlerin, etkisi ve kalitesi kadar bütçe dostu olması da büyük önem arz eder. Bu sebeple kullanıcılar, doğal olarak beklentilerini rahatlıkla karşılayabilecek bir fiyat performans ürünü arayışına girer.

Supplement fiyatları, ürünlerin; kullanım şekli, formu, gramajı, kalitesi, tadı ve sağladığı faydalara göre değişiklik gösterir. Örneğin, toz formundaki bir ürünle, kapsül formundaki takviyelerin fiyatları farklılık gösterir. Benzer şekilde gramajları farklı olan ürünlerin de aynı fiyat segmentinde kullanıcılara ulaşması beklenemez. Sporcu besini supplementler, bünyelerinde barındırdıkları özellikler bakımından birbirlerinden ayrıldığı için son derece geniş bir skalaya sahiptir. Bu skala, fiyat aralıklarının çok çeşitli olmasına yol açar. Böylece supplementlerden faydalanmak isteyen hemen herkes, kendi bütçesine uygun olan ürünü kolayca bulabilir. Trendyol üzerinden erişebileceğiniz sayısız supplement ve sporcu takviye seti seçeneği bulunur. Platformun sunduğu cazip fırsatlar ve avantajlardan yararlanarak sizin için en uygun olan ürünü hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hangi Supplementleri Kullanmalıyım?

Vücutta eksik olan elementler belirlenerek uygun olan supplement seçimi yapılabilir. Spor sırasında yapılan çalışmalar sonucu vücutta bulunan yağın kas kütlesine dönüşmesini sağlayan başlıca supplement çeşitleri bulunur. Whey protein, kas içerisine hızlı ulaşan bir takviye edicidir. İzole ve hidrolize olarak iki farklı şekilde bulunur. İzole olan whey proteinlerde protein oranı son derece yüksektir. Günlük protein ihtiyacı fazla olan kişiler izole proteinleri seçebilir. Bununla beraber kullanılması gereken supplementler arasında temel ve temel olmayan amino asitler yer alır. Temel olan amino asitler; Histidine, İsoleucine, Leucine, Lysine, Methionine, Phenylalanine, Typrophan ve Valine olarak sayılabilir. Bununla beraber temel olmayan amino asitler ise vücut tarafından üretilmediği için takviye şeklinde alınmalıdır. Bunlar arasında sık kullanılanlar; Alanine, Arginine, Glutamine, BCCA ve Creatin olarak sayılabilir. Ayrıca yağ asitlerinden omega 3 ve karbonhidrat grubundan Cyclic Dextrine maddesi de kullanılan supplementler arasında yer alır.

Supplement Ne Zaman Başlanmalı?

Sporda elde edilen performans açısından supplement kullanmaya başlama zamanı önemlidir. Kilo almak, kas kütlesini arttırmak ve vücutta eksik olan makroları tamamlamak amacıyla alınan takviye edici maddeler; bu amaçlara uygun şekilde doğru zamanlarda kullanılmalıdır. Vücutta eksik bileşenleri tamamlamak için kullanmaya başlama zamanı; gerekli beslenmenin sağlanamadığı dönemler olarak belirtilebilir. Bununla beraber sporda performansı artırmak ve kas gelişimini hızlandırmak adına spor yapmaya başlanılan dönemlerde de takviye edici maddeler alınabilir. Vücut geliştirmek isteyenler için kas yıkımının başladığı dönemler, supplement kullanmak için uygun olabilir.

Hangi Supplement Kas Yapar?

Whey protein tozu, kazein protein tozu, kreatin, beta alanin ve karnozin, nitrik oksit arttırıcı, glutamin, ZMA, karnitin gibi supplementler; kas gelişimini destekler. Bununla beraber kas yapmaya yardımcı olan diğer supplementler arasında yüksek moleküler ağırlıklı karbonhidratlar yer alır. Vitargo olarak adlandırılan bu karbonhidratlar, kas kütle artışı için katkıda bulunur. Fitness ve vücut geliştirme antrenmanı yapanlar maksimum verim sağlamak amacıyla beta ecdysterone supplementini de tercih edebilir. Bitkisel içeriğe sahip olan bu supplement, anabolik özellik taşır. Tüm bu takviye edici maddelerden verim sağlamak için vücudunuzun ihtiyacına göre düzenli olarak kullanabilirsiniz.