Marka
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Yağ Çözücü ve Kireç Sökücü

" araması için 4144 sonuç listeleniyor

Yağ Çözücü ve Kireç Sökücü Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yağ Çözücü Nerelerde Kullanılır?

Yağ çözücülerin en yaygın kullanım alanları arasında ev temizliği, endüstriyel temizlik, otomotiv endüstrisi, gıda endüstrisi ve boya endüstrisi yer alır. Ev temizliğinde yağ çözücüler; mutfak tezgahları, ocaklar, fırınlar, davlumbazlar ya da tencere tava gibi yüzeylerdeki yağ ve kirlerin temizlenmesinde kullanılır. Ayrıca halı ve koltuklardaki lekelerin çıkarılmasında da kullanılabilir. Endüstriyel temizlikte yağ çözücüler, fabrika ekipmanlarının temizliği, motorların temizliği ile bakımı, makine parçalarının temizliği, yağ ve kirli suyun uzaklaştırılması gibi işlemlerde tercih edilir. Otomotiv endüstrisinde ise motorların temizliği, jantların temizliği ile bakımı, boya çıkarıcı ve pas sökücü olarak kullanılır. Gıda endüstrisinde endüstriyel fırınların temizliği, gıda işleme makinelerinin temizliği ve bulaşıkların yıkanması gibi işlemlerde tercih edilir. Boya endüstrisinde de boya kalıntılarını, boya fırçalarını ve boya sprey tabancalarını temizlemek için kullanılır.

Kireç Çözücü Nasıl Kullanılır?

Kireç çözücü kullanmadan önce ilgili talimatlara dikkatlice göz atılması önemlidir. Kireç çözücü, genellikle suya karıştırılarak kullanılır. Kullanılacak miktar, ürüne göre değişebilir. Bu nedenle ürünün etiketindeki talimatlara uygun bir şekilde karıştırılmalıdır. Karıştırıldıktan sonra kireçli yüzeye uygulanır. Sonrasında birkaç dakika bekletilir. Bu süreç, kirecin çözülmesine ve yumuşamasına yardımcı olur. Ardından bir sünger veya fırça ile yüzey iyice ovulur. Son olarak da bol su ile durulanır. Kireç çözücü kullanırken eldiven ve koruyucu gözlük takmak, solunum yoluyla zararlı maddelerin alınmasını önlemek için önemlidir. Ayrıca kireç çözücü asitli bir madde olduğu için metal yüzeylerde kullanılmamalıdır. Çünkü metal yüzeyleri paslandırabilir. Kireç çözücüyü kullanırken ürünün içindeki kimyasallar sağlığa zararlı olduğu için tamamen kuruduktan sonra odayı havalandırmak ve gerekirse koruyucu maske takmak önerilir.

Yağ Çözücü Nereden Alınır?

Yağ çözücüler, Trendyol’da her çeşidiyle rahatlıkla ve kolaylıkla bulunabilir. Ancak kullanılacak yağ çözücüyü seçerken, ilgili yüzeye uygun olan bir ürün seçmek son derece önemlidir. Yağ çözücüler, farklı türde yüzeylerde kullanılabilecek farklı kimyasal bileşenlere sahip olabilir. Metal yüzeyler için uygun olmayan bir çözücü kullanmak, söz konusu yüzeylerin paslanmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca yağ çözücülerin kimyasal maddeler içerdiği için kullanmadan önce etiketindeki talimatları dikkatlice okumak ve koruyucu ekipmanlar tercih etmek gerekir. Yağ çözücüler; doğru kullanıldığında oldukça etkilidir. Ancak yanlış kullanımı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle talimatları dikkatlice okumak ve önerilere uygun bir şekilde kullanmak gereklidir. İlgili ürünleri Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.